Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Hazardzista
  odpowiedział(a)
  Fitch Ratings umieścił na liście obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym (Rating Watch Negative; RWN) międzynarodowe długoterminowe ratingi (Issuer Default Ratings - IDRs) dla 14 jednostek samorządu terytorialnego (JST) w Polsce, podała agencja. Umieszczenie ratingów na liście obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym odzwierciedla niepewność co do możliwego wpływu reformy fiskalnej "Polski Ład" na profile finansowe ocenianych gmin.
  "W wyniku wprowadzonej reformy znacznie zmniejszone zostaną dochody operacyjne w porównaniu do sytuacji, gdyby reforma nie została wprowadzona. Reforma wpływa na dochody JST z tytułu udziału w podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT). PIT stanowił średnio ponad 25% dochodów ogółem gmin ocenianych przez Fitch. Naszym zdaniem, przewidziane w znowelizowanej ustawie o dochodach JST rozwiązania będą niewystarczające by w pełni skompensować spodziewany spadek dochodów z tytułu udziału w dochodach z PIT. Gminy będą zmuszone do podjęcia działań zapobiegawczych, w postaci podnoszenia podatków i opłat lokalnych oraz ograniczania wydatków bieżących, aby zrównoważyć ubytek dochodów" - czytamy w komunikacie.
  tradycyjnie, zostawią 2 złot w kieszeni, wyjmując 5 z drugiej.

  Zostaw komentarz:


 • TNTP
  odpowiedział(a)
  Jak napisze zebys wypierdalal to tez uznasz to za „gejowskie”

  Zostaw komentarz:


 • Pan Kracy
  odpowiedział(a)
  Może byście chłopcy swoje gejowate wątki na privie załatwiać? Nie każdego interesuje to wasze ciągłe przekomarzanie się w tym wątku.

  Zostaw komentarz:


 • TNTP
  odpowiedział(a)
  Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta

  schylać się do Twojego poziomu nie zamierzam, bo bijesz głową w denko...
  jedyne co potrafisz to schylać się dupadajo

  Zostaw komentarz:


 • Hazardzista
  odpowiedział(a)
  Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
  Dupy to ty dajesz regularnie jebana kurwo
  schylać się do Twojego poziomu nie zamierzam, bo bijesz głową w denko...

  ale pogadajmy o faktach: w lipcu 2006 roku minister gospodarki w rządzie Jarosława Kaczyńskiego podpisał bez uwag plan Transeuropejskich Sieci Energetycznych (TEN-E). W nim był wpisany Nord Stream jako jeden z priorytetowych.

  Na gazociąg północny przez nasze tereny nie zgodziliśmy się ze względu na solidarność z Ukrainą którą i tak ominęli, a my zostaliśmy z ręką w nocniku.

  Do tego teraz bratamy się z Le Pen która popiera aneksję Krymu przez Rosję. Której ojciec wraz z niejakim Bousquetem założyli w latach 70 Fron Narodowy. Ten Bousquet sam w latach wojennych wstąpił do Waffen Ss i został skazany na karę śmierci. Ojciec z kolei wielokrotnie negował istnienie obozów koncentracyjnych. A teraz MM i JK robią sobie z córka sweet foteczki…

  Ad vocem: I teraz pozostaje wykasować wszystkie posty Foxxa z wątku o Ukrainie, gdzie opisywał jak to ekipy z Ukrainy dzielnie bronią się przed zielonymi ludzikami z Rosji, bo już mu się odmieniło i robi szpagaty jak tu "wyjaśnić" braterstwo popieranej ekipy z Le Pen...
  Ostatnio edytowany przez Hazardzista; [ARG:4 UNDEFINED].

  Zostaw komentarz:


 • Murphy
  odpowiedział(a)
  Trzeba wziąć pod uwagę iż stanowisko geopolityczne amerykańskiej administracji radykalnie zmieniło się po porażce Trumpa w zeszłorocznych wyborach. Wówczas nasi rządzący mieli kompletne przekonanie że cokolwiek się nie wydarzy dostaną pełne wsparcie zza oceanu, a nawet że sankcjami jakoś uda zdusić się niemieckie konsorcja, natomiast Polska dodatkowo będzie zaopatrywana w skroplony gaz amerykański, który notabene jest jeszcze droższy niż ostatnie rachunki wystawione dla PGNiG. OK, zawsze można zwiększyć dywersyfikację z różnych źródeł aby nieco zbić cenę jak zmniejszyć uzależnienie od jednego dostawcy, niezależnie czy to będzie Rosja czy USA.

  Zostaw komentarz:


 • Taź
  odpowiedział(a)
  Bo NS2 przechodzący przez nasz kraj czy nie - to w zasadzie koniec Ukrainy czyli państwa buforowego między Polską a Rosją. A to w interesie Polski nie jest na pewno.

  Zostaw komentarz:


 • TNTP
  odpowiedział(a)
  Dupy to ty dajesz regularnie jebana kurwo

  Zostaw komentarz:


 • Hazardzista
  odpowiedział(a)
  Le Pen: Rosja będzie strażnikiem równowagi europejskiej.


  a Foxx dalej uprawia swoją ekwilibrystykę Idź dalej jak Zybertowicz: tak, to mniejsze zło iść pod ramie z przyjaciółmi Putina.

  Orban - ciągnie wegiel, gaz i biznes z Rosji na potęgę.
  Polska - rekordy zakupu węgla
  Merkel - jebana za to ze daje zarobić Rosji gazem, choć już tu dawno było pisane ze to Polska dała dupy nie godząc się na puszczenie NS przez nasz kraj.

  Spojrz na fakty, bo te twoje realpolitik i wychodzenie naprzód to śmiech na sali
  Ostatnio edytowany przez Hazardzista; [ARG:4 UNDEFINED].

  Zostaw komentarz:


 • Foxx
  odpowiedział(a)


  Nie wiem, dlaczego skutki otwartej zdrady stanu przez polskojęzyczną ekspozyturę m.in. w instytucjach unijnych bym miał sobie czymkolwiek "tłumaczyć". Ja te mechanizmy bez specjalnego problemu rozumiem i opisuję od ponad dekady.

  http://foxx-news.blogspot.com/2008/0...html?q=od+sasa

  Wracając do tematu - był wątek rubelków, niemiaszków, UE oraz polityki w regionie z 2008 i poźniej. Dla porównania mamy 2021.

  25.06.2021

  Była propozycja Niemiec i Francji zorganizowania spotkania liderów UE-Rosja; ja i inni przywódcy, w tym państw bałtyckich uważamy, że byłoby to przedwczesne, że byłaby to swego rodzaju nagroda dla prezydenta Rosji - mówił w piątek w Brukseli premier Mateusz Morawiecki.
  https://europapnews.pap.pl/premier-m...a-prezydenta-0

  Twarde stanowisko UE wobec Rosji zawarte w konkluzjach posiedzenia Rady Europejskiej, to efekt działania Polski i krajów bałtyckich, które upokorzyły Niemcy i Francję - komentuje w piątek spotkanie unijnych przywódców w Brukseli portal Politico.
  https://forsal.pl/swiat/unia-europej...bec-rosji.html

  Rosyjskie MSZ oświadczyło w piątek, że Unia Europejska stała się "zakładniczką agresywnej mniejszości" po tym, gdy przywódcy państw UE nie zgodzili się na propozycję zorganizowania szczytu z prezydentem Rosji Władimirem Putinem - podała agencja RIA Nowosti. Kreml oświadczył, że ubolewa z powodu decyzji UE.
  https://forsal.pl/swiat/rosja/artyku...iejszosci.html

  19.11.2021

  Prasa: Łukaszenka się przeliczył; UE podatna na szantaż

  „Frankfurter Allgemeine Zeitung” krytykuje Angelę Merkel za rozmowę z Łukaszenką. Według „Sueddeutsche Zeitung“ UE musi już teraz wpłynąć na Polskę w sprawie sytuacji migrantów.
  https://www.dw.com/pl/prasa-%C5%82ukaszenka-si%C4%99-przeliczy%C5%82-ue-podatna-na-szanta%C5%BC/a-59874571

  29 listopada 2021

  Komisja Europejska przekazuje unijne pieniądze na pomoc migrantom na Białorusi poprzez organizację humanitarną kontrolowaną przez reżim Aleksandra Łukaszenki, który to wsparcie wykorzystuje w celach propagandowych - informują PAP źródła unijne. Polska apeluje w Brukseli, aby na Białoruś przekazywać żywność i lekarstwa, a nie pieniądze.
  https://www.gazetaprawna.pl/wiadomos...ukaszenka.html

  3 grudnia 2021

  „Pododdziały wojsk inżynieryjnych z Estonii i Wielkiej Brytanii są już w Polsce. Przed nimi spotkanie koordynacyjne z dowódcami Wojska Polskiego, a następnie rozpoczną realizację zadań na granicy polsko-białoruskiej” – poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych szef MON. „Dziękujemy za wsparcie!” – dodał.

  Przypomnijmy, że obecność żołnierzy estońskich i brytyjskich w Polsce ma związek z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej. Ich celem jest wsparcie ochrony wschodniej granicy Unii Europejskiej.

  W środę Biuro Bezpieczeństwa Narodowego przekazało informację o wydaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę postanowienia ws. pobytu komponentu Sił Zbrojnych Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz komponentu Sił Zbrojnych Republiki Estońskiej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

  Postanowienie zezwalające na obecność obcych wojsk obejmuje okres od dnia 2 grudnia 2021 r. do dnia 30 kwietnia 2022 r. Przy tym, siły Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej mogą liczyć do 155 żołnierzy i personelu cywilnego wraz z etatowym uzbrojeniem, wyposażeniem i środkami bojowymi oraz do 55 pojazdów, zaś Republiki Estońskiej - do 150 żołnierzy i personelu cywilnego wraz z etatowym uzbrojeniem, wyposażeniem i środkami bojowymi oraz do 60 pojazdów.
  https://polskatimes.pl/brytyjscy-i-e...ar/c1-15934807
  Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].

  Zostaw komentarz:


 • Hazardzista
  odpowiedział(a)
  Jak działa sprawdzam to masz dobitnie pokazane przy zatwierdzaniu KPO, karach za Izbę czy Turów. Ale oczywiście możesz sobie tłumaczyć to realpolitik, wyjściem naprzód i co tam jeszcze chcesz. A tu i teraz jest kupa.

  A tu masz prawdziwą Le Pen:

  [...]na Ukrainie dokonano zamachu stanu, który obalił konstytucję. Z tego skorzystali mieszkańcy Krymu, którzy uważali się za Rosjan i chcieli być przyłączeni do Rosji, od kiedy rosyjski przywódca przekazał ich Ukrainie (chodzi o decyzję Nikity Chruszczowa z 1954 r.). Referendum zostało przeprowadzone w warunkach, których nikt nie podważa zarówno co do frekwencji, jak i wyników.
  Jej Front Narodowy współpracuje z Jedną Rosją i brała pożyczki na kampanie od rosyjskiego banku...
  Ostatnio edytowany przez Hazardzista; [ARG:4 UNDEFINED].

  Zostaw komentarz:


 • Foxx
  odpowiedział(a)


  Marine Le Pen, w przeciwieństwie do wielu polityków tworzących Europejską Partię Ludową albo europejską socjaldemokrację, nie pracuje w żadnej z rosyjskich spółek energetycznych - podkreślił wicerzecznik PiS Radosław Fogiel pytany o sympatie francuskiej polityk. (...)

  Również europoseł PiS Tomasz Poręba zauważył: koledzy Donalda Tuska, Leszka Millera, Włodzimierza Cimoszewicza, Radosława Sikorskiego "z grup politycznych, które współpracują z Platformą, z SLD w Parlamencie Europejski, mam tu na myśli pana byłego kanclerza Niemiec Gerharda Schroedera, byłego kanclerza Austrii (Wolfganga) Schuessela, mam na myśli byłego premiera Finlandii (Paavo) Lipponena, mam na myśli byłego premiera Francji (Francois) Fillona, mam wreszcie na myśli byłą minister spraw zagranicznych Austrii (Karin Kneissl) - wszyscy oni znaleźli zatrudnienie. Gdzie? W firmach współpracujących z Gazpromem i w firmach, które są bezpośrednio powiązane z (Władimirem) Putinem".
  https://wiadomosci.dziennik.pl/polit...aw-summit.html

  Warto też przypomnieć z 2008:

  "Nasz człowiek w Warszawie" - tak zatytułował informacje o wizycie Donalda Tuska w Moskwie rosyjski portal internetowy. Gazeta.ru zauważa, że po dłuższej przerwie to pierwsza wizyta polskiego polityka tej rangi w Rosji. A do omówienia są ważne sprawy - odblokowanie rozmów Rosja-Unia Europejska i amerykańska tarcza antyrakietowa w Polsce.

  https://wiadomosci.dziennik.pl/polit...warszawie.html

  Jakie były losy tarczy antyrakietowej? Jak tam Nord Stream?

  Polityka zagraniczna polskiego rządu zbiera fatalne recenzje. Nasi wschodni sąsiedzi nie mogą zrozumieć, dlaczego premier Tusk zdążył już być w Berlinie i Moskwie, a ciągle nie wyznaczył terminu wizyty w Kijowie – pisze Maja Narbutt, publicystka „Rzeczpospolitej”

  – Po raz pierwszy od czasu odzyskania przez Ukrainę niepodległości mamy wrażenie, że Polacy nie są z nami szczerzy. Wygląda na to, że gwałtownie zmieniacie swą politykę – mówi „Rzeczpospolitej” Leonid Krawczuk, pierwszy prezydent Ukrainy.

  – Nie chcę oceniać polskiej polityki zagranicznej – zastrzega jeden z najbardziej znanych polityków Europy Wschodniej Vytautas Landsbergis. – Powiem jedno: w polityce trzeba mieć wizję. Nie można żyć tylko dniem dzisiejszym i kalkulować, co w tej chwili się opłaca. Pragmatyzm łatwo staje się konformizmem i kończy fatalną Realpolitik. Nie zawsze trzeba wsłuchiwać się w głos europejskich stolic, tańczyć pod muzykę z Berlina.

  Polska traci pozycję regionalnego lidera. Rezygnuje z tego, co było jej siłą – mówi litewski politolog Vytautas Radżvilas

  – Polska polityka wschodnia zmieniła się całkowicie. Wygląda na to, że nowa ekipa postanowiła zniszczyć to, co robili poprzednicy – dodaje znany ukraiński pisarz Jurij Andruchowycz."
  https://www.rp.pl/swiat/art8298941-p...do-gory-nogami

  Życie zawsze samo mówi "sprawdzam"

  Zostaw komentarz:


 • Alek
  odpowiedział(a)
  Heh interesy z Wladkiem to robi pani Merkel.
  a Twoi wybrańcy z PełO jakoś dziwnie milczą na ten temat.

  Zostaw komentarz:


 • Hazardzista
  odpowiedział(a)
  Zamieszczone przez Alek Zobacz posta

  I co do do Le Pen [...] to słuszna koncepcja.

  ​​​​​​
  rubelki od Władzia też weźmiesz?

  Zostaw komentarz:


 • Alek
  odpowiedział(a)
  Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
  Jeden odkrywa kulinaria z Przylebska, drugi z Le Pen.
  I co do do Le Pen, współpracy z hiszpańską partią VOX czy innymi w miarę konserwatywnymi frakcjami to słuszna koncepcja.
  przy zmianie władzy we Francji czy Hiszpanii nie będziemy już aż tak osamotnieni w UE.
  ​​​​​​

  Zostaw komentarz:

Pracuję...
X