Polityka

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Hazardzista
    Czerwona kartka
    • 10.2017
    • 3104

    Zamieszczone przez Mieczysław
    Napisałeś każdy litr a wyjaśnienie dotyczy biopaliw to zdecyduj się w końcu leszczu.
    Leszcze zainteresuj się to zrozumiesz.

    Komentarz

    • Peace
      GieKaeSiak
      • 08.2005
      • 5041

      Zamieszczone przez ceziklech
      Ciekaw jestem jak bedzie z aktualnymi stopami procentowymi. Sa bardzo nisko oprocentowane, praktycznie nie da się obecnie zarabiać na lokatach....
      Chciałem niedawno odłożyć pieniadze, a wiekszośc banków jesli już oferuje oprocentowanie to jest bardzo niskie , rzedu 1 czy 2%. Jeśli jest jakaś promocyjna lokata to jedynie przy założeniu sobie konta albo na niską albo bardzo wysoką sumę.
      Zawsze się dziwiłem ludziom, którzy chcą zarabiać na lokatach, na lokatach się nie zarabia, można co najwyżej nie tracić.

      Komentarz

      • bloniaq
        Administrator
        • 03.2011
        • 6225

        Yyy, kolega to tu chyba jest w ramach wypełniana obowiązków zawodowych, a nie w celach wymiany poglądów, więc na jakąś sensowną dyskusję z nim bym się nie nastawiał
        Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
        -------------
        Jedynie prawda jest ciekawa

        Józef Mackiewicz

        Komentarz

        • Szawar
          Legionista
          • 10.2003
          • 11334

          Zamieszczone przez Peace
          Zawsze się dziwiłem ludziom, którzy chcą zarabiać na lokatach, na lokatach się nie zarabia, można co najwyżej nie tracić.
          Zależy co rozumiemy pod pojęciem zarobić. Kokosów się nie dorobisz, ale w skali roku przy odpowiednio zalokowanych funduszach można wyciągnąć parę stówek.
          04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

          Komentarz

          • Hazardzista
            Czerwona kartka
            • 10.2017
            • 3104

            Informacje te poprał europoseł PiS Ryszard Czarnecki, który poinformował, że premier Mateusz Morawiecki również jest przeciwny zamknięciu Lotniska im. Fryderyka Chopina.

            Nie ma mowy o likwidacji Okęcia. Będzie ważnym uzupełnieniem – i wygodnym dla warszawiaków - Centralnego Portu Lotniczego - powiedział w TVN24. - Taka jest wola i decyzja premiera Morawieckiego. Okęcie pozostaje. A swoją drogą budujemy CPL.
            Dodał również, że skoro Berlin ma kilka lotnisk, to Warszawa może mieć przynajmniej dwa.
            To się nie robi badań na taki temat? Tylko polega na zdaniu jednej osoby?
            Czarnecki dogania Suskiego w swoich mądrościach.

            Komentarz

            • Peace
              GieKaeSiak
              • 08.2005
              • 5041

              Zamieszczone przez Szawar
              Zależy co rozumiemy pod pojęciem zarobić. Kokosów się nie dorobisz, ale w skali roku przy odpowiednio zalokowanych funduszach można wyciągnąć parę stówek.
              Zarobić, zwiększyć wartość realną posiadanego pieniądza. To o czym piszesz to wartność nominalna, która nie uwzględnia inflacji.

              Komentarz

              • Jaco
                Legionista
                • 10.2003
                • 19648

                Kilka liczb:
                Goldman Sachs, jeden z najbardziej wpływowych banków inwestycyjnych świata, patrzy na Polskę poprzez różowe okulary, przebijając szacunki Narodowego Banku Polskiego. Amerykanie spodziewają się, że ...


                Idzie wiosna, jak widać.
                "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                "
                Janusz Waluś - czekaMY!

                Komentarz

                • b.
                  Legionista
                  • 03.2009
                  • 6840

                  Jakże groteskowo wyglądają teraz wpisy forumowych politycznych ekspertów, którzy wieszczyli krach gospodarczy i "drugą Grecję" dla Polski rządzonej przez PiS i "historyka Morasia"

                  Komentarz

                  • bloniaq
                    Administrator
                    • 03.2011
                    • 6225

                    Skoro jest tak dobrze to po co ta opłata paliwowa? Bo te liczby to mnie akurat mało dotyczą, że tak Jaca sprafrazuję.
                    Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                    -------------
                    Jedynie prawda jest ciekawa

                    Józef Mackiewicz

                    Komentarz

                    • itakpowiem
                      Legionista
                      • 06.2013
                      • 876

                      Zamieszczone przez Jaco
                      Kilka liczb:
                      Goldman Sachs, jeden z najbardziej wpływowych banków inwestycyjnych świata, patrzy na Polskę poprzez różowe okulary, przebijając szacunki Narodowego Banku Polskiego. Amerykanie spodziewają się, że ...


                      Idzie wiosna, jak widać.


                      A lato przyjdzie jak redaktorzy koszernej gazety zaczną chwalić rząd, póki co wiosna bo chwalą koszerni banksterzy

                      Komentarz

                      • Hazardzista
                        Czerwona kartka
                        • 10.2017
                        • 3104

                        Zamieszczone przez b.
                        Jakże groteskowo wyglądają teraz wpisy forumowych politycznych ekspertów, którzy wieszczyli krach gospodarczy i "drugą Grecję" dla Polski rządzonej przez PiS i "historyka Morasia"
                        wyjmij z kieszeni 20 mld zł rocznie obywateli które dostali od rządu i zobaczysz jaki będziesz miał wynik. Zdrowsze zasady wzrostu to nawet komuniści z Chin mają budując miasta widma.

                        Komentarz

                        • Peace
                          GieKaeSiak
                          • 08.2005
                          • 5041

                          Zamieszczone przez b.
                          Jakże groteskowo wyglądają teraz wpisy forumowych politycznych ekspertów, którzy wieszczyli krach gospodarczy i "drugą Grecję" dla Polski rządzonej przez PiS i "historyka Morasia"
                          Groteskowo brzmi ten komentarz gdy, przy najlepszych danych gospodarczych w historii III RP, podatki są podwyższane, a nie obniżane.

                          (Oczywiście ja akurat krachu nie wieszczyłem)

                          Komentarz

                          • b.
                            Legionista
                            • 03.2009
                            • 6840

                            Zamieszczone przez Peace
                            przy najlepszych danych gospodarczych w historii III RP, podatki są podwyższane, a nie obniżane.
                            Ale ja o czym innym. Forumowi wyznawcy antypisa głosili, że PiS to janusze gospodarki i to wszystko szybko (min. przez 500+) pierdolnie. Jak widać jest dokładnie odwrotnie

                            Co do podwyższania podatków - zgoda. Tez nie podoba mi się np. opłata paliwowa, która ma wejść w życie od stycznia '19.

                            Są też obniżki - jak chociażby CIT.

                            W ogóle pokusisz się (albo ktoś inny) o zestawienie wszystkich zmian podatkowych od czasu objęcia władzy przez PiS?

                            Tu dla przypomnienia i na szybko podwyżki ekipy, która zajebala 153 mld z OFE:

                            -VAT z 22 do 23, z 7 do 8
                            -dwukrotnie akcyza na alko i szlugi
                            -VAT na książki
                            -VAT na żywność
                            -VAT na ubrania dla dzieci
                            -składka rentowna do ZUS
                            -opodatkowanie umów zleceń
                            -podatek śmieciowy
                            itd.

                            Wiem, że do POpierdoleńców nie ma co porówynwać, ale tak w ramach przypomnienia tych słusznie minionych rządów
                            Ostatnio edytowany przez b.; 12257.

                            Komentarz

                            • Hazardzista
                              Czerwona kartka
                              • 10.2017
                              • 3104

                              Zamieszczone przez b.
                              Jak widać jest dokładnie odwrotnie
                              No ba...coś tam poklniesz, poobrażasz a i tak wychodzi rozumkowa mizeria.

                              Rząd zakłada wzrost inwestycji z 17,7% PKB w 2017 do 20,3% w 2021, czyli do poziomu ... sprzed przejęcia władzy przez PiS (w 2015 wyniosły one 20,1% PKB)
                              Poczytaj troszkę, może Ci się trochę głowa otworzy: http://www.rp.pl/Opinie/306069905-Ro...odarczego.html

                              Komentarz

                              • Peace
                                GieKaeSiak
                                • 08.2005
                                • 5041

                                Też mi się chciało śmiać z tezy, że PO to profesjonaliści, a PiSowcy na pewno sobie nie poradzą (zwłaszcza, że w obu przypadkach ich profesjonalizm jest dość wątły). Natomiast nie zgodzę się z porównywaniem kto wprowadził więcej podatków ponieważ te wszystkie dodatkowe podatki za PO są nadal za PiSu, więc obecnie rządzący mogą nadal korzystać z tych wpływów, a pomimo tego muszą dokładać kolejne, aby im się budżet spinał. Przykład VATu 23% on miał być tymczasowy podczas kryzysu, jest teraz hossa, a PiS przedłużył jego trwanie.

                                Smuci mnie również sztuczne przesuwanie zarobków przez manipulowanie podatkami, daninami przy jednoczesnym zwiększaniu środków dawanych "do ręki", jak ostatnia wyprawka.

                                Komentarz

                                Pracuję...