Polityka

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • tre_zoliborz
    Legionista
    • 05.2014
    • 1168

    To niech reformują. Mogą wprowadzić lokalne głosowanie na sędziego jak w USA. Ciekawe tylko, że cała reforma polega na wymiane "ich" na "swoich".
    Średni czas postępowania niezałatwionych spraw w czasie aktualnej kadencji wydłużył o 6%!


    Już sobie obiecałem, że się tutaj nie będę udzielał, bo to bezcelowe i tym razem słowa dotrzymam, ale polecam po prostu rozważyć czy na pewno nie zostaniemy wszyscy przez tę reforme wydymani prędzej czy później

    Komentarz

    • b.
      Legionista
      • 03.2009
      • 6840

      Maksi 1916% poparcia

      Komentarz

      • Maksi
        Legionista
        • 09.2006
        • 630

        Zamieszczone przez tre_zoliborz
        To niech reformują. Mogą wprowadzić lokalne głosowanie na sędziego jak w USA. Ciekawe tylko, że cała reforma polega na wymiane "ich" na "swoich".
        Średni czas postępowania niezałatwionych spraw w czasie aktualnej kadencji wydłużył o 6%!


        Już sobie obiecałem, że się tutaj nie będę udzielał, bo to bezcelowe i tym razem słowa dotrzymam, ale polecam po prostu rozważyć czy na pewno nie zostaniemy wszyscy przez tę reforme wydymani prędzej czy później
        Przede wszystkich to trochę ochłoń - ja wiem że emocje są podkręcane maksymalnie ale zastanów się czy raczej najgorsze co się może zdarzyć to nie jest dokładnie to samo jest obecnie....więc chyba warto zaryzykować bo w sumie to co ryzykujemy?

        A tak w ogóle to dużo się pojawia głosów (mam nadzieję z prawej strony) zatroskanych o to że przyjdą kiedyś bardzo lewi i zrobią z nami co będą chcieli - wg mnie jak przyjdą to i tak zrobią co będą chcieli czego przykładem są kraje zachodniej europy

        Komentarz

        • Mayhe(L)
          Legionista
          • 10.2016
          • 1657

          Wtem!

          Lecznicza marihuana z podpisem prezydenta.

          W kraju trwały protesty przeciwko reformie sądownictwa, a tymczasem prezydent, trochę niepostrzeżenie, podpisał ustawę, o którą walczono od wielu lat – legalne stanie się stosowanie tzw. leczniczej marihuany.


          Za kibicowski trud, za święte barwy Twe...

          Komentarz

          • sab
            Legionista
            • 06.2011
            • 126

            Nie odzywałem się od czasu wyborów parlamentarnych, ale takie tutaj od niektórych pire..nie widzę, ze i ja swój głos oddam.
            Wszyscy ci, którzy narzekają na działania PIS, musza sobie odpowiedzieć na pytania: Dlaczego tak się dzieje? Co spowodowało, ze PIS podejmuje takie decyzje, a nie inne?
            Moim zdaniem wyłączną za to odpowiedzialność ponoszą LSD (przepraszam SLD, Peło i Partia Chłopska (buhahahaha Chłopska).
            To oni doprowadzili to stanu, w którym tylko radykalne działania mogą coś zmienić. Pitolenie o Szopenie i działanie w rękawiczkach nic kompletnie nie zmieni. Będzie ciągle tak samo. Tylko odpowiedzialność za Polskę, moim zdaniem, prowadzi PIS do takich działań a nie innych.
            Każdy kraj jest szanowany tylko i wyłącznie bo jest albo silny militarnie, albo bogaty – oczywiście najlepiej jedno i drugie. Jesteśmy na bardzo dobrej drodze do bycia tym drugim. Jarosław Kaczyński zrobił bardzo dobry ruch oddając stery gospodarki i finansów w ręce Morawieckiego. Bardzo silny złoty, niska inflacja, budżet pełen kasy. To są fakty – z nimi nie ma co dyskutować.
            Spokój na pokrycie 500+, obecny rząd jako pierwszy zrobił cos bardzo konkretnego dla najbiedniejszych, często wielodzietnych rodzin. Jak kór.a słyszę co poniektórych, to mam wrażenie, że wszyscy oni wychowali się i mieszkają w „apartamentowcach” czy innych willach i biedę widza tylko w filmikach z Afryki. Uświadamiam 500+ w zdecydowany sposób poprawiło byt kilku milionów Polaków. Nie na zasadzie – dzięki tej kasie mam lepsze kosmetyki. Dzięki tej kasie ich dzieci mają po raz pierwszy wakacje nad morzem lub w górach, mają nie za małe lub duże ubrania, kanapki na drugie śniadanie.
            Więc się od działań PIS odwalcie. Powołajcie nową partię. Wygrajcie wybory – a takiego ch.ja!!!. I zróbcie lepiej.
            Z cytrusów najbardziej lubię ogórki małosolne!!!

            Komentarz

            • Jaco
              Legionista
              • 10.2003
              • 19648

              Ostatnio tyle konkretnych, logicznych i mądrych wpisów się pojawiło, ze nawet nie ma czego dodać . Pozwolę sobie w takim razie przypomnieć (a propos likwidacji internetu w Polsce ) skuteczny protest kodziarskich idiotów w Częstochowie. Ów protest, dzięki któremu PiS natychmiast wycofał się z wdrożenia owego projektu odbył się dobre 1,5 roku temu:

              "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
              Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
              Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
              Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
              "
              Janusz Waluś - czekaMY!

              Komentarz

              • Muppet_Show
                Czerwona kartka
                • 10.2016
                • 610

                Chwalimy: Orlen 3,5 mld zysku po 6 msc, przychody wzrosły o 10 mld r/r



                Jednak te 25 lat za kratami dają do myślenia ...

                Komentarz

                • klamot1916
                  Pod obserwacją
                  • 04.2014
                  • 888

                  Barbara Piwnik: Protesty są wynikiem braku znajomości wymiaru sprawiedliwości
                  http://www.se.pl/wiadomosci/opinie/b...i_1009108.html

                  W tym roku była kilka razy w TOK FM,a tu taka wypowiedź. Zastanawiające.

                  Komentarz

                  • BlackAdder
                    Legionista
                    • 07.2011
                    • 3611

                    Prezydent spotka się z Gersdorfową w poniedziałek. Czyli cyrk jeszcze trochę potrwa...
                    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

                    WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

                    Komentarz

                    • Berni
                      Legionista
                      • 10.2014
                      • 241

                      Powiem tak: brawo i do przodu,naprawdę się cieszę z realnych działań na tym newralgicznym kierunku.Z terrorystami się nie negocjuje,mają pełne prawo protestować,ale jeżeli zaczeliby siłą generować chaos i zagrażać stabilności państwa należy spokojnie lecz zdecydowanie i sprawnie rozmontować w zarodku bo inaczej byłby dramat.Prawda sama się obroni,a oni o tym wiedzą dlatego takie szaleństwo

                      Komentarz

                      • bemec
                        Legionista
                        • 10.2004
                        • 64

                        Odnośnie rozwiązań dot KRS w innych krajach EU.

                        Komentarz

                        • BlackAdder
                          Legionista
                          • 07.2011
                          • 3611

                          A tych "sędziów zaproponowanych przez sędziów" to kto wybiera, ufoludki? I czy w innych państwach parlament wybiera członków spośród sędziów i większością 3/5 ? Z gówna to przekleiłeś, bo jakieś takie tendencyjne...
                          Ostatnio edytowany przez BlackAdder; 51375.
                          "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

                          WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

                          Komentarz

                          • bemec
                            Legionista
                            • 10.2004
                            • 64

                            Zamieszczone przez BlackAdder
                            A tych "sędziów zaproponowanych przez sędziów" to kto wybiera, ufoludki? I czy w innych państwach parlament wybiera członków spośród sędziów i większością 3/5 ? Z gówna to przekleiłeś, bo jakieś takie tendencyjne...
                            Zrozumiesz różnicę pomiędzy wybiera / proponuje / zatwierdza, chętnie wrócę do dyskusji.

                            Generalnie, żeby nie rozmywać. Sam przyznam, że nie znałem na początku całej konstrukcji systemu - polecam proste i rzetelne zestawienie: https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater

                            KRS jest tylko jedną z instytucji obok NSA, SN i sądów powszechnych która będzie obecnie (i w przyszłości, niezależnie od partii) uzależniona głównie od Ministra Sprawiedliwości. Niezgodność z konstytucją jest aż nadto widoczna w wielu punktach. Jeżeli serio ktoś kibicuje tak przeprowadzanym zmianom, życzę powodzenia w sądach nowej Polski.

                            Ktoś odnosił się także do zaufania do Ziobry. Można go lubić, bądź nie, ale Ziobro nie będzie miał nic do rzeczy w przypadku zmiany ministra. Przepisy pozostaną.

                            Komentarz

                            • bemec
                              Legionista
                              • 10.2004
                              • 64

                              Mam problem z edytą posta - właściwy link poniżej:

                              Komentarz

                              • TNTP
                                Legionista
                                • 06.2009
                                • 7085

                                A teraz od kogo są te instytucje "uzależnione" ?
                                Lieber tot als rot!!

                                Komentarz

                                Pracuję...