Polityka

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Benek
    Legionista
    • 09.2011
    • 16124

    Zamieszczone przez berserk
    obecny system to Bronek, Kopacz, RadSik, jeśli elektorat Kukiza jest taki anty to może i ruszy dupę w drugiej turze...
    Myślę, że Kukizowi jego wyborcom chodzi o SYSTEM, który panuje w Polsce od 25 lat.
    349meczów*
    71 goli*
    58 asyst*

    jest tylko jeden King!!!!

    *dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

    Komentarz

    • Osek
      Legionista
      • 05.2011
      • 403

      Duda powinien dziś szybko odpowiedzieć na pomysł Komora odnośnie referendum, i musi przypomnieć mu że nie chciał referendum w sprawie 6-cio latków i wieku emerytalnego. Musi jego obłudę jak najszybciej demaskować.

      Komentarz

      • Runi
        Legionista
        • 01.2012
        • 5855

        Zamieszczone przez Foxx
        A mnie taka opinia zaskakuje. Nie widzę żadnych szans na współpracę Kukiza z Korwinem i Ruchem Narodowym. Natomiast Braun wydaje się działać w sposób przemyślany, tzn. w oparciu o swoje poglądy określa priorytety i "jedzie". Tu kwestia jest otwarta.
        Bardziej chodziło mi o to, że trzeba wykorzystać słabość lewej strony, która z wyborów na wybory ma coraz słabsze wyniki, podobnie jak i PSL balansując na tym poziomie progu wyborczego. Stworzenie dobrego bloku antysystemowego w parlamencie mogłoby fajnie namieszać. Bez Kukiza tj RN+Korwin+Braun są pewnie w stanie osiągnać te 5 %-10 %. Dużo zależy od ruchu samego Kukiza jak będzie wyglądało jego startowania w jesiennych wyborach. Wystartuje tym swoim stowarzyszeniem z ludźmi jednak bez jakiegoś wielkiego obycia w polityce? Czy może jednak Weźmie byłych platformowców/pisowców/peselowców czym jednak zaprzeczyłby sobie w kwestii swojego anty podejścia?

        Komentarz

        • spotter_spotterow
          Legionista
          • 05.2011
          • 1928

          Zamieszczone przez Osek
          Głosowałem na Kukiza nie ze względu na JOW-y tylko ze względu na to że proponuje racjonalną zmianę.
          Gwoli ścisłości to racjonalizm jest lewacką ideologią. Wbrew obiegowym opiniom nie ma nic wspólnego ani z nauką ani z rosądkiem. Większość ludzi myli to pojęcie z tym co uznają za normalne.
          "bycie narzędziem Rosji nam się opłaca" - Bartłomiej Sienkiewicz, grudzień 2010

          "Jeśli Andrzej Duda wraz z PiS-em pójdą w stronę ostrego rozliczenia Smoleńska, będziemy mieli w Polsce wojnę domową. Kaczyński zmieni retorykę albo zostanie zmieniony." - Lech Wałęsa, maj 2015

          Komentarz

          • rey
            Legionista
            • 07.2007
            • 9718

            Ból dupska w TokFM od rana bezcenny
            ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

            Komentarz

            • Jaco
              Legionista
              • 10.2003
              • 19648

              PAP przed chwilą:
              Po raz drugi Prokuratura Apelacyjna w Warszawie umorzyła śledztwo ws. nieprawidłowości przy tworzeniu raportu z weryfikacji WSI przez Antoniego Macierewicza w 2007 r. jako szefa komisji weryfikacyjnej WSI. O umorzeniu śledztwa z podobnych powodów co za pierwszym razem poinformował w poniedziałek PAP prok. Waldemar Tyl z prokuratury. Zapowiedział komunikat prasowy.
              Śledztwo umorzono po raz pierwszy w grudniu 2013 r. Uznano, że Macierewicz jako szef komisji nie był funkcjonariuszem publicznym, który może odpowiadać za niedopełnienie obowiązków bądź ich przekroczenie. Zdaniem prokuratury był on jedynie "osobą pełniącą funkcję publiczną", a komisja (w której nie był zatrudniony) nie była instytucją państwową, której szef podlega odpowiedzialności, lecz "innym organem państwowym" powołanym do konkretnej sprawy. Według prokuratury raport zaś nie jest dokumentem, do którego odnosi się przestępstwo poświadczenia nieprawdy, bo nie może ono dotyczyć dokumentu "analityczno-ocennego".
              "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
              Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
              Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
              Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
              "
              Janusz Waluś - czekaMY!

              Komentarz

              • lukasz_os
                Legionista
                • 08.2011
                • 406

                Stokrotka na FB:


                Bronek już się dzisiaj raz skompromitował decyzją w sprawie referendum. Myślę, że im dalej w las tym będzie dla niego coraz gorzej. Mam nadzieję, że część społeczeństwa zobaczy jaką sprzedajną kurwą jest to całe jebane PO byle tylko utrzymać się przy władzy. Oby za dwa tygodnie dostali taki cios, że ciężko im się będzie w październiku pozbierać.

                Co do samych wyborów. Ja też głosowałem na Kukiza i to nie dlatego że jest zwolennikiem JOW. Od kilku lat ta cała polityka tak mi zbrzydła, że miałem dość. W drugiej turze idę zagłosować na Dudę bo gajowego mam po dziurki w nosie.

                Komentarz

                • casual
                  Legionista
                  • 05.2007
                  • 9732

                  Jeżeli ktoś jest w posiadaniu wszelkiej maści plakatów czy vlepek zachęcających do głosowania na Dudę i chce się tymi rzeczami podzielić to zapraszam na priv.
                  Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
                  - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
                  Zapamiętał.

                  Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

                  Komentarz

                  • Tyler_Durden
                    Legionista
                    • 06.2010
                    • 1885

                    A mnie zastanawia jak można głosować na kogoś w zasadzie tylko dlatego "bo to fajny gość". Walić to, że po za JOWami nie ma poglądów ani pomysłów choćby na gospodarkę. Walić jego miłość do Ukrainy i wznoszenie banderowskich okrzyków. Walić nawet, że to co kandydat w JOWach uważa za najlepsze nie istnieje, co pokazały wybory w UK. Co z tego, że gość nie panuje nad emocjami, a kieruje się właśnie nimi. Musi mieć problemy emocjonalne skoro tyle pije/pił. Pamiętacie kilkanaście lat temu, jak na onecie była kamerka online z garażu Kukiza? Rzut oka widzów miał mu pomóc w nie piciu. Niestety wsparcie widzów nie pomogło. Nowy Wałęsa, idiota polityczny dla plebsu. Niestety to plebs wybiera w demokracji, kto będzie się przez najbliższe lata głupkowato do nich uśmiechał.

                    Ciężko mi się również przekonać do głosowania na Dudę, gdyż jestem żydosceptykiem. Przed wyborami był mi znany jedynie z obecności na obradach Knesetu. Potem ta idiotyczna wypowiedź na temat udziału polskich wojsk w wojnie na Ukrainie... Kariera w Unii Wolności, teść żyd, ujowa egzaltacja której nienawidzę. Jedyne, co mnie przekonuje za Dudą to osoba Pana Kaczyńskiego, który w moich oczach go uwiarygadnia. Dlatego takie okładki, jak z gazety Lisa skłaniają mnie ku temu by zaryzykować i zagłosować na tego Dudę. Gdyby to był Kaczyński, a nie Duda...

                    Komentarz

                    • IX14
                      Legionista
                      • 12.2009
                      • 3024

                      Największym wygranym jest Kukiz ,teraz niech dobrze ułoży listy na październik, bez JLM, we współpracy z Braunem.W drugiej turze daję X na Ondreja.
                      Mioduski ,Vukovic OUT !

                      Komentarz

                      • F..
                        Zielonogórzanin
                        • 09.2009
                        • 422

                        Zamieszczone przez Tyler_Durden
                        A mnie zastanawia jak można głosować na kogoś w zasadzie tylko dlatego "bo to fajny gość". Walić to, że po za JOWami nie ma poglądów ani pomysłów choćby na gospodarkę. Walić jego miłość do Ukrainy i wznoszenie banderowskich okrzyków. Walić nawet, że to co kandydat w JOWach uważa za najlepsze nie istnieje, co pokazały wybory w UK. Co z tego, że gość nie panuje nad emocjami, a kieruje się właśnie nimi. Musi mieć problemy emocjonalne skoro tyle pije/pił. Pamiętacie kilkanaście lat temu, jak na onecie była kamerka online z garażu Kukiza? Rzut oka widzów miał mu pomóc w nie piciu. Niestety wsparcie widzów nie pomogło. Nowy Wałęsa, idiota polityczny dla plebsu. Niestety to plebs wybiera w demokracji, kto będzie się przez najbliższe lata głupkowato do nich uśmiechał.

                        Ciężko mi się również przekonać do głosowania na Dudę, gdyż jestem żydosceptykiem. Przed wyborami był mi znany jedynie z obecności na obradach Knesetu. Potem ta idiotyczna wypowiedź na temat udziału polskich wojsk w wojnie na Ukrainie... Kariera w Unii Wolności, teść żyd, ujowa egzaltacja której nienawidzę. Jedyne, co mnie przekonuje za Dudą to osoba Pana Kaczyńskiego, który w moich oczach go uwiarygadnia. Dlatego takie okładki, jak z gazety Lisa skłaniają mnie ku temu by zaryzykować i zagłosować na tego Dudę. Gdyby to był Kaczyński, a nie Duda...
                        o panie, przy takiej argumentacji to w stosunku do ciebie Kukiz i Korwin wydają się rozsądnymi politykami - tak przypomnę, że Duda mówił o "dyskusji na temat udziału wojsk polskich w wojnie na Ukrainie", a "teść żyd" to naprawdę ciężkie działo wytoczone przeciw Dudzie - chyba się zastanowię czy na niego głosować ...
                        chyba wolę, żeby plebs zrobił 20 % Kukizowi niż 50 % Komorowskiemu - jak widać potrzebne są zmiany, nie wiem czy jakiekolwiek gadanie o referendum za JOWami coś da Komorowi czy Dudzie, wydaje mi się, że większość wyborców Kukiza nie bardzo się orientuje o co chodzi z JOW i głosowało na niego jako na kogoś trzeciego kto ma szansę uzyskać wysoki wynik (co też się stało)

                        Komentarz

                        • Stout
                          Legionista
                          • 04.2007
                          • 5671

                          Zamieszczone przez Tyler_Durden
                          A mnie zastanawia ...
                          Dlatego:
                          Miło widzieć, że duch w narodzie jeszcze nie umarł.Dlaczego głosowałem na Paweł Kukiz?
                          Nie dlatego, że on jakoś specjalnie reprezentuje moje poglądy bo są raczej umiarkowane. Nie dlatego, że uważam Pawła za jakiegoś tam eksperta bo daleko mu do tego.
                          Miałem po ludzku ochotę zasadzić kopa z glana w dupę obecnie rządzącym.
                          Na drugą turę nie jadę bo mi szkoda czasu.
                          "Lubię sobie jebnąć piwo"

                          Komentarz

                          • jednostrzałowiec
                            Legionista
                            • 10.2010
                            • 527

                            Wszyscy piszą, że wyborcy Kukiza zadecydują o wygranej, natomiast prawda jest taka, że zadecyduje frekwencja.
                            20 % to wyborcy Kukiza, z czego 10% nie ma związku z po, natomiast drugie 10% to obecni/byli zwolennicy po.
                            Także można zakładać podział 10% dla Dudy, 8% dla rezydenta, 2% nie idą na wybory/nieważny głos.
                            Głosy systemowe(palikot, Ogórek, Jarubas) się z automatu sumują się dla rezydenta (5%). Duda bierze wszystko od Brauna i Kowalskiego i część Korwina (4-5%). Także można zakładać na ten moment, że Duda ma 2-3% przewagi, niestety druga tura to moment, w którym do gry wchodzą wyborcy broniący Polskę przed kaczyzmem lub też glosujący na komora, bo już jest prezydentem czyli się musi na tym znać... Dudzie ciężko będzie ich przekonać mając przeciw sobie wszystkie reżimowe media i celebrytów.
                            Pytanie tylko ile wzrośnie frekwencja, jeżeli do 53% to wygra Duda, 54-55% to bardzo zbliżone wyniki, 57 % oznacza, że większe szanse ma rezydent.

                            A tak na marginesie rezydent jest żałosny, 5 lat nic aż tu nagle w ciągu jednej nocy odkrył problemy społeczno-polityczne trapiące Polskę...
                            Ostatnio edytowany przez jednostrzałowiec; 36993.
                            "Warszawo dumna, Warszawo wielka to na twoich murach jest ...

                            http://www.youtube.com/watch?v=Z2i7bR-lNaY

                            Komentarz

                            • F..
                              Zielonogórzanin
                              • 09.2009
                              • 422

                              Komorowski: https://twitter.com/Komorowski/statu...58777815515137
                              Duda:
                              Wygrałem I turę wyborów prezydenckich, bo ludzie oczekują naprawy Rzeczypospolitej - mówił podczas spotkania z warszawiakami Andrzej Duda. Powiedział, że jest gotów rozmawiać z Pawłem Kukizem m.in. o jednomandatowych okręgach wyborczych.
                              co prawda to było do przewidzenia, ale brzmi jak dobra parodia - szczególnie ze strony Komorowskiego, mam nadzieję, że pewna zachowawczość Dudy i kretynizm Komora pomoże na rzecz tego pierwszego - ludzie chyba nie są takimi debilami i chyba też nie są takimi zwolennikami JOWów żeby ta kwestia mogła przeważyć

                              Komentarz

                              • Maksi
                                Legionista
                                • 09.2006
                                • 630

                                Ha, no to teraz zobaczymy ile jest "antysystemowca" w "antysystemowcu" - jeżeli nawet część elektoratu Kukiza ("ja bardzo cenię Pani dziennikarstwo" do Olejnik) zagłosuje na Komorowskiego to znaczy że ten elektorat to w dużej mierze zwykły motłoch zagospodarowany częściowo po palikmiocie a nie świadomi uczestnicy życia politycznego w Polsce

                                Komentarz

                                Pracuję...