Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• 1. Ministerstwo Rolnictwa nie ma wpływu na kształtowanie budżetu, a to ten konkret w tej sytuacji chodzi :P

2. Polecam dyskusję pod poniższym wpisem - zwłaszcza jej drugą część:

http://satyra.republikanska.salon24....nasz-milosciwy
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Skazujesz PiS na wieczną opozycję do czasu:

*samobójstwa PO
      *przekierowania się głosów salonu na inna partię - Olechowski?

Bo przeczekanie aktualnej sytuacji tak wygląda. Do tego Kaczor ma juz swoje lata, za 3-5 trzeba bedzie szukać nowych twarzy - Ziobro? Tragedia.

Dwa, przeczekanie ma sens, gdy ma się w ręku prezydenta. W tej chwili tak jest, ale za rok to się zmieni. I wtedy PiS będzie juz tylko biernym obserwatorem rządów PO.

Trzy, dopóki PiS będzie miał 'pod' 30% poparcia, bedzie straszakiem na elektorat niezdecydowany (socjal-liberalny). I koło się zamyka.
      "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Słońce Peru czerpie z wiedzy Endrju
        swiat sie kończy
        Czas kończyć z baranami na forumce

Komentarz

• A tymczasem ten żenujący ********* wojewódzki udziela jakże oryginalnego wywiadu i jedzie po patriotyzmie, obnaża polski antysemityzm, który łączy naturalnie z katolicyzmem, nie dziwi się że ktoś podpalił pomnik Dmowskiego i biadoli nad zacofaniem naszego kraju.

" Skoro mówimy o wektorach przeciwnych, anarchizujących pewne zastane matryce zachowań, pomyślmy, co kontestuję. I od razu widzę Polskę uwikłaną w czczenie Katynia, powstania listopadowego, powstania warszawskiego, lecz niepotrafiącą sobie poradzić z własnymi przewinami, na przykład z Jedwabnem albo z pogromem kieleckim. Taki kraj mnie męczy. To bezwład kolejnych pokoleń, które czytają Sienkiewicza, spijają z niego piankę tandetnej polskości "

krew zalewa

http://muzyka.onet.pl/10172,1565208,0,4,wywiady.html
          Cuius regio eius re(L)igio

Komentarz

• Jak mu tak tutaj nie pasuje to niech prosi o azyl w wiadomym kraju.
            "Kiedyś chodziło o to, żeby czegoś dokonać, teraz o to, żeby być kimś"

Komentarz

• Na Jasnej Górze trwają właśnie uroczystości 17. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja. Bierze w nich udział prawie 100 tyś. ludzi i goście specjalni, Jarosław Kaczyński i Przemysław Gosiewski.
              "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
                a w co tym takiego strasznego, zawsze można rozdawać pod Jasną Górą prowokujące ulotki i płakać w Wyborczej że 70-letnie babcie chciały linczować....

Komentarz

• Z ale co w tym złego-jak ktos jest prezydentem czy posłem to juz do Czestochowy jechać nie moze????
                  ps:
                  ciekawe czy Michnik gania do synagogi ???
                  jak tak to
                  Czas kończyć z baranami na forumce

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
                    fajnie by bylo, gdyby PiS powalczyl o głosy kogoś wiecej niż tylko o(niecalą) antykomunistyczną-prawicę, bo jak widać to nie wystarcza.
                    No właśnie Z. masz odpowiedź dlaczego PiS tych 25-30% nigdy nie przekroczy.
                    Swoją droga co to jest "antykomunistyczna prawica".
                    Taki trochę nieszczęśliwy zwrot. Prawica sama w sobie jest antykomunistyczna, antysocjalistyczna itd.
                    Nie dzielmy już tej prawicy..
                    Dla mnie to tak jak napisać lewica antykonserwatywna
                    Tautologizm zdaje się to nazywa.

Komentarz

• Zamieszczone przez Slyboots Zobacz posta
                      No właśnie Z. masz odpowiedź dlaczego PiS tych 25-30% nigdy nie przekroczy.
                      Swoją droga co to jest "antykomunistyczna prawica".
                      Taki trochę nieszczęśliwy zwrot. Prawica sama w sobie jest antykomunistyczna, antysocjalistyczna itd.
                      Nie dzielmy już tej prawicy..
                      Dla mnie to tak jak napisać lewica antykonserwatywna
                      Tautologizm zdaje się to nazywa.
                      Myślisz że jakby odpadł PIS-owi radiomaryjny elektorat to tzw "ludzie na poziomie" nagle by zapałali miłością do Kaczorów? pewnie by ubyło 10% a przybyło ze 2% i staneło na po poparciu poniżej 20 %

Komentarz

• Dlatego właśnie PiS jest na to 25% skazany. Zamykając się w radiomaryjnym kręgu i okazując wierność O.Rydzykowi nie podejmuje ryzyka, poparcie drastycznie ani nie wzrośnie ani nie spadnie.. Pytanie tylko ile tak można.

Artysto można jechać, można... pojechać do Częstochowy ale nie identyfikować się ze wspólnotą RM... tak jak ja na przykład moja skromna osoba w tym roku Ale są dość zauważalne poszlaki że z Jarkiem jest inaczej

Komentarz

• Zamieszczone przez legart Zobacz posta
                          a w co tym takiego strasznego, zawsze można rozdawać pod Jasną Górą prowokujące ulotki i płakać w Wyborczej że 70-letnie babcie chciały linczować....
                          Strasznego nic. Raczej przykrego. Ot, dalszy ciag opowieści pt 'zamykamy sie we własnym sosie'. A miastowi, wyksztalceni etc jeszcze bardziej beda sobie dworować z 'obciachowosci' PiS i Jarka. To o czym pisze Slyboots. Stagnacja na poziomie 25% i czekanie na cud - czyli to o czym, z kolei, pisalem ja. Samobójstwo PO (w co nie wierze, pilnują się, dziennikarze sledczy w wiekszosci nie maja interesu we wnikliwym poszukiwaniu) lub przekierowanie salonu i głownych mediów na inna partie (Olechowski? moze...).

Zamieszczone przez legart Zobacz posta
                          Myślisz że jakby odpadł PIS-owi radiomaryjny elektorat to tzw "ludzie na poziomie" nagle by zapałali miłością do Kaczorów? pewnie by ubyło 10% a przybyło ze 2% i staneło na po poparciu poniżej 20 %
                          Nie wiem czy jestem 'ludziem na poziomie' ale zapewne bardziej bym się wahał czy na nich głosować.

Zamieszczone przez Pan Artysta Zobacz posta
                          Z ale co w tym złego-jak ktos jest prezydentem czy posłem to juz do Czestochowy jechać nie moze????
                          A myslisz, ze mi chodzi o to, ze tam pojechal i uważam to za obciach?

P.S.

Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, zadeklarował dzisiaj na Jasnej Górze, że kupi komórkę nowej sieci o. Rydzyka. Sam pomysł utworzenia sieci określił jako genialny.

Mam nadzieję, że będzie nas wiele, bo to naprawdę świetna rzecz. To genialny pomysł, by ta wielka rodzina była jeszcze mocniej ze sobą związana, by się konsolidowała - ocenił polityk.

Zabronić mu wieców, innej opcji nie widze.

Swoją drogą to jakis zart historii. Facet, który zrobił kariere na hasłach antykomunistycznych, w pewnym momencie zwariował i przytulił się do środowiska stworzonego przez gościa, którego pochodzenia nikt nie zna (bo teczka pewnie jest za granicą), który nie wiadomo dlaczego nadawał (nadaje?) bodajze z Uralu i który jest generalnie rzecz biorąc czarną postacia. A raczej czerwoną.

Z rodziną dobrze tylko na fotografii panie Jarku, hehe.
                          Ostatnio edytowany przez Z.; 6102.

Komentarz

• A ja się konsekwentnie (Z., Sly) z Wami nie zgadzam. Również w najmniejszym stopniu nie identyfikuję się z RM. Nie ma to żadnego wpływu na fakt moich preferencji wyborczych. Moment próby w tej sprawie - z mojej perspektywy - nastąpił, gdy Jurek z błogoslawieństwem Torunia próbował na siłę przepchnąć zaostrzenie przepisów związanych z ochroną życia.

Inna sprawa, że - "w tzw. międzyczasie" - przy Blogmedia24.pl zacząłem współpracować m.in. z ludźmi z Rodziny RM i wychodzi na to, że strategiczne cele polityczne mamy podobne (przypominam, że jestem agnostykiem). Razem współorganizowaliśmy czerwcową konferencję w Sejmie, z tak szerokim pakietem gości.

Reasumując - wszelkie wklejki i wrzutki dotyczące sojuszu PiS z RM opatrzone emotkami, od ostatnich wyborów, mają w moim przekonaniu sens umiarkowany. Zwłaszcza przy jednoczesnym ignorowaniu liczby ludzi biorących udział w pielgrzymce.

Duże partie prawicowe dbają o poparcie skrzydeł ultrakonserwatywnych w swoich państwach (np. CDU\CSU, Republikanie). Z drugiej strony, po licznych rozmowach, jestem przekonaniy że ci z "młodych, wykształconych z wielkich miast", którzy mają zauważyć repostkomunizację państwa dokonywaną w tej kadencji, totalną ignorancję gospodarczą oraz podporządkowanie wszystkich działań efektowi propagandowemu - zrobią to, niezależnie od kwestii związanych z RM. Inni - nie. Zupełnie niezależnie od tego, co Kaczyńscy zrobią, albo i nie zrobią.

Wiele osób z różnych powodów po prostu może przestać popierać PO, a więc nie pójść do wyborów. Co do Olechowskiego zaś - zobaczymy. Moim zdaniem fakty, że:

- bez problemu oddano w leasing Piskorskiemu ostatnią wielką "spółkę nomenklaturową" - partię, która zachowała swój, niemały majątek po '89, mimo symbolicznego znaczenia politycznego (co nie mogło się wydarzyć bez akceptacji dawnych "służbistów" kręcących zawsze tego typu przedsięwzięciami)

- relacje między (wciąż kanapowym) SD, a środowiskiem Kwaśniewskiego są znacznie lepsze, niż między środowiskiem tym, a szefostwem SLD

- ciekawostka - w sobotnim, poświęconym polityce zagranicznej, magazynie "Horyzont" w TVN24 uznano, że polskim politykiem, którego komentarz do wizyty Obamy w Moskwie i szczytu G8 będzie najciekawszy będzie... Olechowski - no i nawijał solo przez ok. 40 minut

... wskazują na odpalenie szalupy - identycznie, jak to było z PO w czasie początku upadku AWS i UW.

Sytuacja jest rozwojowa. W tym kontekście posiadanie 20-30% zdyscyplinowanego elektoratu jest nie do przecenienia. W 2005, dzięki dość niskiej frekwencji, pozwoliło na zwycięstwo w wyborach.

PS Teczkę Rydzyka z pewnością znają goście i Miodowicza i Dukaczewskiego. Gdyby mogli coś odpalić, zrobiliby to przed referendum akcesyjnym do UE. Nie przepadam za człowiekiem, ale fakt, iż współpracuje z nim Macierewicz - w tych sprawach bardzo ortodoksyjny - z mojej strony, daje mu pewien kredyt.
                            Ostatnio edytowany przez Foxx; 739.
                            My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                              A ja się konsekwentnie (Z., Sly) z Wami nie zgadzam. Również w najmniejszym stopniu nie identyfikuję się z RM. Nie ma to żadnego wpływu na fakt moich preferencji wyborczych. Moment próby w tej sprawie - z mojej perspektywy - nastąpił, gdy Jurek z błogoslawieństwem Torunia próbował na siłę przepchnąć zaostrzenie przepisów związanych z ochroną życia.
                              Równie dobrze mozna odwrócić sytuacje i napisać, ze przesilenie nastapilo w momencie, gdy Rydzyk jechał Prezydentowej od czarownic. Reakcji nie bylo, bo sojusznik..

Duże partie prawicowe dbają o poparcie skrzydeł ultrakonserwatywnych w swoich państwach (np. CDU\CSU, Republikanie). Z drugiej strony, po licznych rozmowach, jestem przekonaniy że ci z "młodych, wykształconych z wielkich miast", którzy mają zauważyć repostkomunizację państwa dokonywaną w tej kadencji, totalną ignorancję gospodarczą oraz podporządkowanie wszystkich działań efektowi propagandowemu - zrobią to, niezależnie od kwestii związanych z RM. Inni - nie. Zupełnie niezależnie od tego, co Kaczyńscy zrobią, albo i nie zrobią.
                              Moim zdaniem ich (młodych etc) to nie interesuje. Dla nich liczy sie 'fun'. I mają go w ciagłych zartach w antyradiu z PiS, z ich radio maryjnosci etc. Z Suskiego z Radia Zet etc. Tylko dwie kwestie z ostatnich (!) dni.

P.S. Co do argumentu z Miodowiczem. Na tej zasadzie Kwach i Miller byli czysci w aferze Rywina. Bo jakby nie byli to PiS majac po 2005 władze stawiałby zarzuty etc. Zreszta skad pewność, ze znaja tresc teczki z Moskwy czy Berlina.

Władze Warszawy chciały uniknąć politycznych awantur na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w trakcie obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego. Zaproponowały wycofanie stamtąd polityków w Godzinie W. Prezydent powiedział "nie".

W tym roku miało się to nie powtórzyć. Komitet honorowy obchodów 65. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, któremu przewodniczy prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz, uznał, że uroczystość przy Gloria Victis powinna na powrót być spotkaniem powstańców. Bez przepustek, płotów, sektora dla VIP-ów i oficjalnych delegacji politycznych wyczytywanych przez lektora. Taką informację prezydent Warszawy przesłała do prezydenta RP, premiera oraz marszałków Sejmu i Senatu.
                              http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos..._barierka.html

Komentarz

• 1. Z. - możesz dowolnie odwracać sytuacje Mnie interesuje prosta zależność - opinie z Torunia w czasie rządów PiS przy tworzeniu prawa były brane pod uwagę w bardzo ograniczonym stopniu. Jednocześnie, wobec świadomości wspólnoty celów i interesów, efektem sojuszu jest trwałe poparcie, przeliczalne na liczbę głosów.

2. Z czasem tego "funu" będzie znacznie więcej - w związku z PO. Dopiero dzisiaj się próbują ogarniać po lepperiadzie Nowaka - a rzecz "poszła w świat".

Druga rzecz - z bezpośrednich relacji wiem, że na pielgrzymce, o której news tak Cię rozbawił młodych mało nie było. Fakt, że nie zobaczyliśmy tego w TVN, czy TVP - w odróżnieniu od kilkutysięcznych "parad równości" - w żaden sposób nie wpływa na stan faktyczny. Ciekaw jestem sondaży dotyczących wiekowego rozkładu wyborców po najbliższych wyborach prezydenckich.

Pomijam szczegół, że młodzieżówka PiS jest jedyną spośród partii parlamantarnych, której ślady działalności możemy znaleźć w mediach.

Z aferą Rywina - zupełnie mieszasz rzeczy nieprzystawalne. Próbujesz porównać postępowanie prokuratury, która w czasie rządów PiS badała sprawę - umorzoną w styczniu 2008, natychmiast po dojściu PO do władzy. Dzisiaj wiemy, że to jedno z wielu takich aferalnych umorzeń - często w kompromitujących okolicznościach.

W innej sprawie dotyczącej Rywina (było kilka śledztw) przykład tak bliskiego Tobie prawniczego "porządku" w III RP:

http://www.wprost.pl/ar/59703/Wszyscy-obroncy-Rywina/

Ogólnie myślę, że to jeszcze nie koniec - choćby w związku z dużym śledztwem dotyczącym grupy adwokatów posługującej się lewymi zwolnieniami lekarskimi dla swoich klientów - do grupy tej należał jeden z obrońców Rywina, a on sam z takich zwolnień skorzystał. Pruje się siatka kontaktów...

No więc coś takiego mieszasz z tym, co aktualne służbowe zaplecze PO robiło od początu tzw. "transformacji ustrojowej" - przypominam rzecz pierwszą z brzegu: http://foxx.salon24.pl/18233,jade-do-cba-k-jego-mac

Piszemy o ludziach, którzy inwigilowali legalną opozycję, stosując operacyjne prowokacje w celu rozbicia partii politycznych; preparowali fałszywki (tzw. "lojalka" Kaczyńskiego); których minister spraw wewnętrznych (Milczanowski) oskarżył urzędującego premiera (Oleksego) o działalność agenturalną na rzecz Rosji (i do dzisiaj żaden z nich nie stanął przed Trybunałem Stanu!); którzy zmontowali prowokację przeciwko konkurencyjnemu kandydatowi na prezydenta (tzw. sprawa Jaruckiej)...

I Ty takich harcerzy chcesz porównywać z jawnym, objętym procedurami, postępowaniem prokuratury, którego dynamika była liniowo zależna od nadchodzących fal "polityki personalnej" w resorcie po kolejnych wyborach? Serio?

Co do samych teczek zaś - kanał ich przerzutu do Moskwy jest dzisiaj znany - WSI. Jeżeli więc ruscy coś mają, nasi wiedzą co, wszak sami rzecz montowali. Skoro tak...

Komentarz

Pracuję...
                                X