Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• PO złamała porozumienie, forsując poprawkę którą popieram ( a raczej uważam za mniejsze zło), chyba nie chcesz Foxx aby obligatoryjnie szło bodaj 880 mln na "misję". Przy takich sprawach wychodzi poglądowa bliskość PiS i SLD.

Co do deficytu, w Sieci natrafiam na różne sprzeczne informacje. Zobaczymy jak będzie na koniec roku.
    Jeśli sprawdzą się zapowiedzi (pogłoski?) o ponad stuprocentowej podwyżce tzw. składki rentowej to przyznaję, nie będę miał już czym i za co choć trochę ich bronić
    "Kiedyś chodziło o to, żeby czegoś dokonać, teraz o to, żeby być kimś"

Komentarz

• Wyższa składka rentowa jest najtrudniejsza do wyjaśnienia, ale może przynieść nawet 20mld złotych. Uderzy to we wszystkich pracujących i to może przekonać Tuska do rezygnacji z tej opcji (ale nie sądze). Prawdopodobnie podniosą VAT o 1% do 23 (jak mówił o tym prezydent to wielu go obśmiało), podniosą VAT na usługi hotelarskie i transportowe co ma dać 6 mld, akcyzę na faje (co raczej będzie najprostrze - jest moda na niepalenie i nikt bardzo nie będzie się burzył), podniosą akcyzę na paliwa (kierowcy są zawsze bici w dupę i zapewniają prawie 20% PKB w różnych podatkach i parapodatkach).
      Swoją drogą to na Litwie podnieśli VAT na usługi hotelarskie i przedsiębiorcy w proteście wyłączają gościom w pokojach prąd na 3 czy 4 godziny dziennie.

Ciekawe swoją drogą czy Rostowski słyszał kiedyś o krzywej Laffera, która mówi o tym, że krzywa podatku powoduje w pewnym punkcie niższe dochody mimo wyższej składki.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Krzywa_Laffera
      Legia Varsovia - semper invicta...

Urodzić się białym to duma i zaszczyt...

Komentarz

• Zamieszczone przez Slyboots Zobacz posta
        PO złamała porozumienie, forsując poprawkę którą popieram ( a raczej uważam za mniejsze zło), chyba nie chcesz Foxx aby obligatoryjnie szło bodaj 880 mln na "misję". Przy takich sprawach wychodzi poglądowa bliskość PiS i SLD.
        Nie napisałem słowa o tym, czego bym chciał. Wskazałem mechanizm, przejściowych, problemów PO z przeforsowaniem tego projektu - sprzeczny, z Twoją konstrukcją, jakoby prezydent paraliżował reformatorskie inicjatywy Platformy (nie odniosłeś się do weta w sprawie bonów - i całego kontekstu tych akcji )

Co do deficytu, w Sieci natrafiam na różne sprzeczne informacje. Zobaczymy jak będzie na koniec roku.
        Wyżej wrzuciłem cały pakiet danych - włącznie z kłamstwem w sprawie trzykrotnego zwiększenia deficytu sektora publicznego w ciągu roku. To są dane GUS.

Jeśli sprawdzą się zapowiedzi (pogłoski?) o ponad stuprocentowej podwyżce tzw. składki rentowej to przyznaję, nie będę miał już czym i za co choć trochę ich bronić
        Przecież oni od 2010 chcą podnosić podatki PIT (i nie tylko). Składka to "'pikuś".

Jako krótkotrwały publicysta "Najwyższego Czasu!" z połowy lat '90 oficjalnie wyrażam szok wobec takiej postawy wyborcy UPR
        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Ależ Foxxie oni proponowali podatek liniowy, co w obliczu kryzysu (który de facto zmiótł klasę średnią jak tsunami) spowodowało bankructwo takiej Łotwy czy Słowacji. Dziś nawet najbardziej odważny polityk nie mówi o liniowym jako dźwigni rozwoju lokalnej gospodarki.
          Legia Varsovia - semper invicta...

Urodzić się białym to duma i zaszczyt...

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
            Czekam przy kawie na grad wpisów, postponujących twojego posta.

Przy okazji składam gratulacje wszystkim forumowiczom, którzy głosowali na panią Huebner.
            się chyba nie doczekasz
            jak źle cisza
            jak miło i pis zaje... cos od czapy -sami wojownicy
            zycie Jaco zycie
            Czas kończyć z baranami na forumce

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
              Foxx, mógłbyś wkleić jakieś linki z opisem, czego dotyczy sprawa, o której pisze w apelu Anna Walentynowicz?

Przy tym serwerze ledwo się po forum poruszam
              Legia

Komentarz

• Zamieszczone przez Sharn Zobacz posta
                akcyzę na faje (co raczej będzie najprostrze - jest moda na niepalenie i nikt bardzo nie będzie się burzył)
                niech tylko tkną
                ...ta ziemia do Polski należy
                choć Polska daleko jest stąd,
                bo wolność krzyżami się mierzy
                historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Warszawiak Zobacz posta
                  Foxx, mógłbyś wkleić jakieś linki z opisem, czego dotyczy sprawa, o której pisze w apelu Anna Walentynowicz?

Przy tym serwerze ledwo się po forum poruszam
                  Nie wiem, co Ci odpowiedzieć... To cały pakiet spraw... Może tak:

http://www.dziennik.pl/opinie/articl...da_okazje.html

EDIT: Znalazłem swój stary zbiorek materiałów - polecam uważną lekturę

http://foxx.salon24.pl/18245,czyzby-...-prowadzenia-k
                  Ostatnio edytowany przez Foxx; 739.
                  My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Pan Artysta Zobacz posta
                    się chyba nie doczekasz
                    jak źle cisza
                    jak miło i pis zaje... cos od czapy -sami wojownicy
                    zycie Jaco zycie
                    Bo na PO nie zagłosuje, natomiast na PiS kiedyś głosowałem, i chciałbym w przyszłości natomiast rece opadają jak się widzi kto tam dochodzi do głosu i co mówi.. Wyrażam swoje ubolewanie nad kolejnymi idiotycznymi, zalosnym i kompletnie niepotrzebnymi, bo nieprzemyslanymi wpadkami.
                    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                      Nie wiem, co Ci odpowiedzieć... To cały pakiet spraw... Może tak:

http://www.dziennik.pl/opinie/articl...da_okazje.html

EDIT: Znalazłem swój stary zbiorek materiałów - polecam uważną lekturę

http://foxx.salon24.pl/18245,czyzby-...-prowadzenia-k
                      Wielkie dzięki za ten link!!
                      Pijemy dalej, czy wymiękasz i robisz przysiad?

Komentarz

• Polecam również link drugi...

Z innej beczki, również w kontekście uwagi Sharna - z dedykacją dla Slybootsa:

Socjalizm w natarciu czyli jak rząd zapcha dziurę budżetową?

Pomysły rządu na dziurę budżetową? Proszę bardzo: powrót trzeciej stawki PIT w wysokości 40 procent, podniesienie składki rentowej, wyższe stawki VAT i akcyzy, a na koniec dziura budżetowa wynosząca 50 miliardów złotych - o tym mieli dyskutować politycy PO i PSL na poufnej rozmowie na temat stanu finansów państwa.

Tak twierdzi Radio ZET i przedstawia szczegóły wczorajszego poufnego spotkania w kancelarii premiera, na którym minister finansów przedstawił szefowi rządu stan budżetu. Jacek Rostowski miał przyznać, że w tym roku w kasie państwa może zabraknąć ponad 50 miliardów złotych.

Na spotkaniu rozważano, jakie decyzje w związku z trudną sytuacją budżetową będzie musiał we wrześniu podjąć rząd. Dotyczyć one będą przyszłego roku. Wśród pomysłów - najtrudniejsze do wyjaśnienia opinii publicznej - będzie przywrócenie trzeciej stawki PIT dla najbogatszych, w wysokości 40 procent - podaje Radio ZET, które dotarło do szczegółów poufnych rozmów PO-PSL.

Kolejna decyzja, z którą będzie musiał zmierzyć się rząd, dotyczyć ma podniesienia składki rentowej. Chodzi o 3-procentowy wzrost, rozłożony następująco: o 1 procent wzrośnie składka płacona przez pracownika, o 2 procent część odprowadzana przez pracodawcę. Zakłada się, że składka będzie stopniowo od 2011 roku spadać o jeden procent, aby wrócić do wysokości obowiązującej obecnie w 2014.

“W trakcie spotkania padła także propozycja podniesienia stawek VAT i akcyzy. Ze względu na stan budżetu rząd może przyjąć wszystkie te pomysły” - twierdzi informator Radia ZET z kręgów rządowych. “W tym roku nie przewidujemy wzrostu podatków, ale jest jasne, że w sytuacji, w której mamy do czynienia z poważnym kryzysem, będziemy musieli na rok 2010 i 2011 zakreślić ścieżkę poprawy finansów publicznych” - mówi oficjalnie minister Jacek Rostowski.
                        Sly - uwaga, źródło... http://nczas.com/wiadomosci/polska/s...ure-budzetowa/

Komentarz

• by żyło sie lepiej!

Komentarz

• Heh. Wyborcy partii która właśnie przegrała 16 z rzędu kampanię, wiesz co mam na myśli...

Oczywiście że jestem wstrząśnięty pomysłami naszego rządu. Zanosi się że będziemy oglądać agonię socjalistycznego systemu i u nas.
                            Ale... Czy na pewno Kaczor zawetowałby podniesienie składki rentowej? O innych daninach już nie mówiąc?
                            Jakie stanowisko przyjmie PiS?
                            Moim zdaniem Kaczyńscy mogą potępić te pomysły. Ale nie dlatego że są im przeciwni - w duchu będą je popierać, ale będą wiedzieli że i tak te socjalistyczne reformy przejdą - PO będzie miała 3/5 na odrzucenie weta - sprzeciwią się tylko na pokaz opinii publicznej.
                            Piłka po ich stronie. A propos linka który wrzucił Dalton: dla mnie i tak na pewno w PO jest więcej osób o poglądach mocno wolnorynkowych niż w PiS... Świetne zestawienie na tej samej stronie w komentarzach:

Czasy prezydentury Kwaśniewskiego, ustawa o wprowadzeniu 50% stawki podatku od dochodów
                            Głosowanie:
                            SLD - 140 obecnych, 140 za
                            PO - 52 obecnych, 52 przeciw
                            PiS - 41 obecnych, 41 za

Historia nauczycielką życia.
                            Ostatnio edytowany przez Slyboots; 9286.
                            "Kiedyś chodziło o to, żeby czegoś dokonać, teraz o to, żeby być kimś"

Komentarz

• Nie, no dajcie spokój.

"informator", "o tym mieli dyskutować" "poufne spotkanie". Przecież takiego newsa mozna nie wychodząc z domu napisać.. Nie wiedziałem, ze lubuje sie w tym Zetka. Chociaż pewnie nadal wzorem jest GP i Dziennik.
                              "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez Slyboots Zobacz posta
                                Heh. Wyborcy partii która właśnie przegrała 16 z rzędu kampanię, wiesz co mam na myśli...
                                No właśnie nie bardzo . Jesteśmy wyborcami (w przypadku Sharna nie wiem, czy jeszcze aktualne )partii , która przegrała drugą kampanię z rzędu - w wyborach parlamentarnych 2007, po dwóch latach rządów w klimacie multimedialnego "sztormu", zyskując poparcie większej liczby wyborców, niż w 2005, a europarlamentarnych zachowując stan posiadania. Jest jasne, że na dzisiaj więcej nie ugra i do chwili, gdy konkurencją będzie "anty-PiS" - będzie przegrywać. Tyle, że partia ta zjednoczyła miażdżącą większość chodzącego do wyborów prawicowego elektoratu i, mimo serii własnych błędów oraz niesprzyjającego klimatu medialnego utrzymuje trwały poziom poparcia 20-30%.

Pomijam już drobiazg, że taka uwaga ze strony kogos z UPR w awatarze jest... Chyba się powstrzymam

Oczywiście że jestem wstrząśnięty pomysłami naszego rządu. Zanosi się że będziemy oglądać agonię socjalistycznego systemu i u nas.
                                Ale... Czy na pewno Kaczor zawetowałby podniesienie składki rentowej? O innych daninach już nie mówiąc?
                                On wystąpił z własnymi propozycjami raptem miesiąc temu:

Prezydent uznał, że w ramach rozwiązań antykryzysowych powinno się rozważyć obniżenie stawki VAT o 3 punkty procentowe. Podkreślił, że tak stało się w Wielkiej Brytanii, dzięki czemu odbudowuje się tam popyt i wzrastają wpływy z tego podatku. Kolejnym pomysłem na pobudzenie konsumpcji jest zwiększenie kwoty wolnej od podatku dla rencistów i emerytów. Lech Kaczyński zaapelował też o zwiększenie wykorzystania funduszy unijnych. Przypomniał, że jednym z warunków korzystania z nich jest współfinansowanie inswestycji ze środków krajowych, co jest niemożliwe w przypadku ograniczania wydatków budżetowych.
                                http://www.polskieradio.pl/iar/wiado...ykul99528.html

Jakie stanowisko przyjmie PiS?
                                Zajęło je już w styczniu, wkleiłem tu dość niedawno szczegółowy draft tego stanowiska. Nie bardzo mi się chce robić za "człowieka-google"

Moim zdaniem Kaczyńscy mogą potępić te pomysły. Ale nie dlatego że są im przeciwni - w duchu będą je popierać, ale będą wiedzieli że i tak te socjalistyczne reformy przejdą - PO będzie miała 3/5 na odrzucenie weta - sprzeciwią się tylko na pokaz opinii publicznej.
                                Piłka po ich stronie.
                                Będą konsekwentni, zgodnie z tym, co przyjęli w styczniu jako aneks do gospodarczej części swojego programu - patrz poprzednia odpowiedź. Swoją drogą - jak to "piłka po ich stronie", skoro rząd jeszcze nic nie ogłosił, zajmujemy się tu plotkami - w połowie roku budżetowego - a spójny pakiet PiS leży od początku roku "na stole"?

A propos linka który wrzucił Dalton: dla mnie i tak na pewno w PO jest więcej osób o poglądach mocno wolnorynkowych niż w PiS... Świetne zestawienie na tej samej stronie w komentarzach:

Czasy prezydentury Kwaśniewskiego, ustawa o wprowadzeniu 50% stawki podatku od dochodów
                                Głosowanie:
                                SLD - 140 obecnych, 140 za
                                PO - 52 obecnych, 52 przeciw
                                PiS - 41 obecnych, 41 za

Historia nauczycielką życia.
                                Tia, no własnie. Tyle, że później rządzili - poobniżali daniny, bardzo dobrze wykonali budżet 2007 utrzymując deficyt w sektorze publicznym na poziomie ok. 1% PKB (rok rządów PO - 2008 - ponad 3% PKB), napisali zestaw projektów ustaw umownie zwany "reformą finansów publicznych". Nie zdąrzyli go wprowadzić, bo akurat wtedy rozpadła się koalicja, a "liberałowie" woleli w Sejmie pakiet ten uwalić, by nie szedł na konto Kaczyńskiego - tyle że później ani nie stworzyli niczego własnego, ani nie wykorzystali gotowca - chociaż się przymierzali, ale pracujący nad nim prof. Gomułka (wtedy w randze wiceministra finansów) miał zerowe poparcie Rostowskiego i Tuska w rozmowach o cięciach z przedstawicielami poszczególnych resortów, więc odpuścił i wrócił na SGH.

Co do "poglądów wolnorynkowych" - ja juz po poparciu giertychowego becikowego (dwukrotnie większego, niż w projekcie PiS i obejmującego wszystkich, a nie tylko najuboższych, jak chciał rząd Kaczyńskiego) nie miałem co do tego cienia watpliwości

Z. - no własnie - moją uwagę zwraca fakt, że źródłem jest bardzo przychylne rządowi, radio - nomen-omen - Zet. Zobaczymy.
                                Ostatnio edytowany przez Foxx; 739.

Komentarz

Pracuję...
                                X