Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez CywiL Zobacz posta
    Miałem coś napisać ale Z. mnie wyręczył.

Poza tym jesli pijesz do mojego poparcia cytatu z Daimosa to wcale nie chodziło mi o to, że nagle GW czy TVN zaczna wielbic PiS tylko o to, że ludzie których w tej chwili odrzuca od PiSu postawa Kaczyńskiego, a cenią sobie np. Poncyliusza zaczną traktowac ta partię z nalezna powagą bo jak na razie na czele stoi tam banda frustratów.
    Ja myślę, że od PiSu wiele osób (np. mnie) odrzucają także osoby pokroju Sobeckiej (wiem że teraz jest już na wylocie) i cały ten sojusz z Ojcem Dyrektorem. Może PiS zyskał w swoim czasie trochę głosów ultrakatoli & moherów, ale dla większości takie lizanie się z Rydzolem i generalna dewocja jest nie do zaakceptowania.

Komentarz

• Z. - jeśli chodzi o program gospodarczy, a nie decyzje wierchuszki partii ws. koalicji wyborczej sprzed 2 lat, to w zasadzie tak. PiS zaliczyłbym tutaj do centro-lewicy, PO do umiarkowanej centro-prawicy. (zresztą to nie ma znaczenia, wszelkie wolnorynkowe idee i tak byłyby kasowane przez weto prezydenta)

BTW według badań partią która głosowała najbardziej liberalnie w kwestiach gospodarczych w Sejmie poprzedniej kadencji była LPR

BiKTOP - gdybyś odjął PiSowi ten elektorat dla którego takie - jak to nazwałeś w stylu GW - "dewocje" są do zaakceptowania to byliby mniej więcej na poziomie poparcia dla PSL...
      Ostatnio edytowany przez Slyboots; [ARG:4 UNDEFINED].
      "Kiedyś chodziło o to, żeby czegoś dokonać, teraz o to, żeby być kimś"

Komentarz

• Zamieszczone przez Subolg Zobacz posta
        Liczba głosów dla Pana Buzka mnie załamała! Czy Ci ludzie nie pamiętają jak wybitnym był premierem? Najgorsze dla mnie jest to, że poparcie dla PO praktycznie nie spada... Tusk będzie kolejnym prezydentem? Chujnia

No faktycznie był premierem baaardzo przeciętnym, ale to za jego rządów zabrano się - różnym skutkiem ale jednak, a 4 reformy.

Później każdy następny premier był coraz gorszy, a obecnie jesteśmy już niemal na dnie - do PRu Kazia i bezczelności Kaczyńskiego doszedł populizm charakterystyczny dla PO i mamy Tuska.
        Dlatego Buzek jest postrzegany dość pozytywnie. Miał wady ale nie tyle co "dzisiejsi" politycy.

P.S. Jarosław właśnie przegiął u mnie pałę do końca i jeśli nic się w PiS nie zmieni, albo nie dojdzie do rozłamu, mojego głosu nie dostanie żadnej osobnik związany z JK.
        Będę oddawał głosy na NOP albo PR.
        Legia Varsovia - semper invicta...

Urodzić się białym to duma i zaszczyt...

Komentarz

• Zamieszczone przez Cinkowski Zobacz posta
          A czy PiS czyni partią prawicową ich antykomunizm?
          Bo chyba nie socjalna polityka gospodarcza.
          Nie no, myślałem, że dla każdego obserwującego, co się w ostatnich dwóch kadencjach dzieje, życie już dawno zweryfikowało te bzdury Biura Propagandy (przypomnijmy - bibliotekę obsługującą kancelarię premiera zmieniono w zatrudniające ok. 15 os. rządowe biuro PR, które parlamentarzystom PO rozsyła sms-y z instrukcjami, co mają mówić mediom - za pieniądze przeznaczone na bieżące funkcjonowanie kancelarii Prezesa Rady Ministrów).

Rzecz pierwsza z brzegu:

http://foxx-news.blogspot.com/2009/0...spoecznej.html

I druga:

http://foxx-news.blogspot.com/2009/0...o-drugiej.html

Kilka stron wcześniej wrzuciłem draft pis-owskiego pakietu antykryzysowego, który łatwo porównać z tym, co zaprezentował aktualny rząd.

No więc (po obniżkach składki rentowej, czy ordynacji PIT) w poprzedniej kadencji i braku jakiejkolwiek polityki finansowej w aktualnej (rząd Tuska znacznie dłużej dysponuje stabilną większością w parlamencie, niż Kaczor), trudno obraz "socjalnego" PiS utrzymać - litościwie pomijam głosowania PO wspólnie z LPR za maksymalnym "becikowym" (dwukrotnie wyższym, niż w projekcie PiS i bez ograniczenia wysokości dochodów - czyli tzw. "prezent dla Kulczykowej", czy podwójną ulgą na dziecko) w poprzedniej kadencji.

W tej kadencji generalnie mieliśmy dwie istotne inicjatywy związane z gospodarką: aby zwiększyć bezpieczeństwo w firmach, rząd PO przeprowadził przez Sejm projekt, by każdy przedsiębiorca miał obowiązek zatrudnienia na etacie pracownika po przeszkoleniu p-poż, a w ramach rozluźnienia ograniczeń, jakie państwo nakłada na przedsiębiorczość, kilka tygodni później przepis ten uchylono. Poza tym wyłącznie sondujące balony "podwyższymy akcyzę"... "nie podwyższymy", "podwyższymy VAT...", "?" - i tak bez końca, a czas płynie.

PiS w kwestiach gospodarczych jest partią centrową, ze zdecydowanie dominującym lobby umiarkowanie liberalnym (Gilowska, Natalii-Świat, Gęsicka...). Jaka w tym kontekście jest PO? Pojęcia nie mam, ale wystarczy przeczytać wypowiedzi Boniego z pierwszego wrzuconego przeze mnie linka, by stwierdzić, że zdecydowanie bardziej liberalne gospodarczo było SLD za Millera.

Co do reszty - prawicowość PiS przejawia się w - nie fanatycznym - konserwatyźmie, dążeniu do zachowania realnego państwa narodowego w ramach UE, nowoczesnej polityce prorodzinnej (Kluzik-Rostkowska) i - oczywiście - antykomuniźmie. Czy może ktoś chciałby pod tym kątem porównać największe dwie partie?

Jeżeli ktoś to doczytał do końca i legislacyjny paraliż aktualnego rządu chciałby skwitować wyrażeniem "niespodziewany kryzys" - zapraszam

http://foxx-news.blogspot.com/2009/0...dozynanie.html

Co w sprawie kryzysu robił rząd poprzedni:

http://foxx-news.blogspot.com/2009/03/opoznieni.html
          Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].
          My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Tak na chwilkę tylko zmieniając temat - sprawa "brutalnego pobicia" jest coraz ciekawsza

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos..._pobiciu_.html
            http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...ylo_jedno.html

źródło słabe, wiem, ale fakty są ciekawe. W dniu "pobicia" była w studiu TVN i nic nie mówiła. Dopiero drugiego dnia przypomniała sobie czarodziejsko, jak to została "dotkliwie pobita"

Kwestia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, kwestia liczby telefonów na policję, kwestia liczby napastników -

babeczka chciała chyba zrobić błyskawiczną karierę, ale nie wyszło....
            Ostatnio edytowany przez daimler; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Idac tym tropem polityczny twor slonca Peru umiescic mozna gdzies na orbicie gospodarczych madrosci tow. Bieruta

Akurat po wprowadzonych reformach widac bylo czarno na bialym ktora partia PiS czy PO jest rzeczywiscie gospodarczo prawicowa a ktora liczy na czary i cuda.
              "Szalikowcy, pseudokibice, kibole. Albo zadymiarze, ultrasi, hoolsi. To eufemistyczne określenia bandziorów, którzy terroryzują stadiony, biją się z policją, wychodzą na ulice. Mafia stadionowych terrorystów rozlała się na całą Polskę"

Komentarz

• Zamieszczone przez Rohrau Zobacz posta
                Idac tym tropem polityczny twor slonca Peru umiescic mozna gdzies na orbicie gospodarczych madrosci tow. Bieruta

Akurat po wprowadzonych reformach widac bylo czarno na bialym ktora partia PiS czy PO jest rzeczywiscie gospodarczo prawicowa a ktora liczy na czary i cuda.

Jeśli jednym z kryterium prawicowości jest zmiejszanie danin składanych przez obywateli państwu, to PIS jest prawicowy.

A ostaniej akcji PO z napadem na kase PKO BP to i MInc mógłby przyklasnąć.

Komentarz

Idac tym tropem myslenia, to PO jest partia socjalistyczno-populistyczna.

Z ta socjalna polityka, to smiem twierdzic, ze praktyka pokazala ze to wyglada troche inaczej

Zamieszczone przez BiKTOP Zobacz posta
                  Ja myślę, że od PiSu wiele osób (np. mnie) odrzucają także osoby pokroju Sobeckiej (wiem że teraz jest już na wylocie) i cały ten sojusz z Ojcem Dyrektorem. Może PiS zyskał w swoim czasie trochę głosów ultrakatoli & moherów, ale dla większości takie lizanie się z Rydzolem i generalna dewocja jest nie do zaakceptowania.
                  Sojusz z ojcem dyrektorem? Raczej przejecie elektroratu ojca dyrektora i zmarginalizowanie go :> Co nie zmienia faktu, ze mi oczywiscie koalicja z SO i LPR sie nie podobala, ale byla wymuszona i PiS nie pozwolil przystawkom na zrobienie chlewu.

PS. Fajnie sie czyta ten temat :>
                  Per aspera ad astra.

BKS JAGIELLONIA

Komentarz

• Co do prawicowości PiS...
                    Radzę przypomnieć sobie ich wrzask o zwiększanie deficytu "bo inne kraje tak robią"... przypomnieć sobie ich spoty straszące prywatyzacją szpitali w których nikt nie ma prawa przeżyć nawet sekundy...ich stosunek do idei podatku liniowego...

Jeśli dla was to jest partia prawicowa... to jest to całkowite przeinaczenie pojęcia "prawica".
                    Albo niektórzy mają bardzo małe wymagania względem partii prawicowych po latach rządów komuny i postkomuny. Wystarczy postraszyć Niemcami i ZOMO a już się jest mega prawicowcem.
                    PO ciężko oceniać na tym polu. Prezydent którego weto zdusi każdą nawet w miarę liberalną reformę jest w poglądach gospodarczych jeszcze bardziej na lewo od brata.

Komentarz

• Zamieszczone przez Slyboots Zobacz posta
                      Co do prawicowości PiS...
                      Radzę przypomnieć sobie ich wrzask o zwiększanie deficytu "bo inne kraje tak robią"... przypomnieć sobie ich spoty straszące prywatyzacją szpitali w których nikt nie ma prawa przeżyć nawet sekundy...ich stosunek do idei podatku liniowego...

Jeśli dla was to jest partia prawicowa... to jest to całkowite przeinaczenie pojęcia "prawica".
                      Albo niektórzy mają bardzo małe wymagania względem partii prawicowych po latach rządów komuny i postkomuny. Wystarczy postraszyć Niemcami i ZOMO a już się jest mega prawicowcem.
                      PO ciężko oceniać na tym polu. Prezydent którego weto zdusi każdą nawet w miarę liberalną reformę jest w poglądach gospodarczych jeszcze bardziej na lewo od brata.
                      Nie wczytuje się w programu za to widzę że PIS obniżał podatki i koszty pracy, a PO kombinuje jakby tu dołożyć obciążeń (podatek ekologiczny etc).

Komentarz

Co do prawicowości PiS...
                        Nie należy też zapominać o nowych pomysłach
                        http://www.money.pl/emerytury/wiadom...,0,452959.html
                        "I tak Legia panowie, i tak Legia mistrzem"

Komentarz

• Legart - nie lubię zwalania całej winy na "kryzys" ale sam przyznasz że okres rządów PiS to trochę inne czasy.
                          Na szczęście nie mamy możliwości przekonać się czego oni by dokonali w okresie słabszej koniunktury (słowo kryzys trochę przesadzone ) Oni wtedy by nie kombinowali, oni by działali. A czym sie kończy działanie państwa w celu "pobudzenia gospodarki", zwłaszcza rękami socjalistów - wiadome - dojenie kieszeni.

Komentarz

• przyznam

aczkolwiek jestem zafascynowany jak PO próbuje ukryć niedobory w budżecie.

Komentarz

PO ciężko oceniać na tym polu.
                              Bardzo łatwo:
                              http://www.platforma.org/aktualnosci...latformy-.html

Przeczytaj i rozlicz.
                              "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                              Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                              Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                              Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                              "
                              Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Jacek zaraz Ci odpowiedzą że program był pisany przed kryzysem...

Komentarz

Pracuję...
                                X