Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Foxx
    Cóż, J.K. nie wziął pod uwage, że Platforma będzie popierała rozmontowywanie państwa (równoczesne dwie ustawy regulujące ta samą kwestię)
    ....szlachetna naiwności....

Zamieszczone przez Foxx
    PS A to, że poza PO, PiS nie interesuje żadna inna koalicja, było oczywiste od początku dla wszystkich, którzy nie dali się wkręcić Tuskowi, Rokicie, "Wyborczej" i TVN.
    okazało się że jestem rózowym salonowcem

Komentarz

• Wyrazy współczucia
      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• najważniejsze że ciągle jestem w stanie prowadzić miłą konwersację z moherami

Komentarz

• Dla wszystkich mających jeszcze jakiekolwiek wątpliwości co do szlachetnych pobudek PO ...

Bardzo fajną ustawą,którą przegłosowała ostatnio koalicja anty-PiS w składzie LPR,PO,SLD i Samoobrona jest ustawa,która niemalże przeszła bez echa a jest prawdziwym kuriozum z czego myślę PO zdaje sobie sprawę albo jest rzeczywiście partią bez jakiegokolwiek przygotowania merytorycznego do rządzenia.Otóż jest to nowelizacja ustawy o ogłaszaniu aktów normatywnych.Znalazł się w niej zapis,że Marszałek Sejmu ma obowiązek ogłaszania tekstu jednolitego w ciągu 14 dni od daty wejścia w życie ustawy [shadow=black:abc1ac354f][/shadow:abc1ac354f] NOWELIZOWANEJ. Na nic zdały się tłumaczenia Dorna,Jurka i prawników sejmowych. Ciekawe kiedy mija te 14 dni jeżeli nowelizowaną ustawą jest ustawa z roku 1970 czy nawet 2005 To już jest w pełni świadome psucie prawa i ciekaw jestem jak w długofalowej perspektywie PO wyobraża sobie odbudowę wizerunku partii odpowiedzialnej, za którą nota bene sam przez długi okres czasu ją uważałem
          ...ta ziemia do Polski należy
          choć Polska daleko jest stąd,
          bo wolność krzyżami się mierzy
          historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

• Zamieszczone przez jarcyś
            ale opozycja jak świat światem działa przeciwko rządowi.....
            No i tego właśnie nie jestem w stanie pojąć.
            Tzn. wiem, że tak jest, ale w takim razie po ch** te wybory?
            Po co wybieramy ludzi do sejmu?
            Po to, by Ci co znaleźli się opozycji starali się rządzącym wszystko spierdolić?
            By to było ich celem nr. 1?
            Only You

Komentarz

• Zamieszczone przez Smetny
              Wszyscy za to doskonale wiedzą kto powoływał do wojska niewygodnych ludzi.
              Legia

A wracając do tematu polityki:
              powołanie prof. Gilowskiej cieszy mnie z punktu widzenia obywatela. Bo chociaż nie głosowałem na PO, to jednak bliżej mi do tego co oni głosili w kwestiach gospodarczych, niż do tego co głosiła PiS.
              Inna sprawa to to, jak będzie się zachowywać Pani Profesor. Tzn. ile w niej zostanie np. z dawnej projektantki systemu podatkowego 3 x 15 (który przez PiS został tak niemiłosiernie zniszczony podczas kampanii wyborczej), a ile przejmie z programu PiSu. Bo że będzie realizowała "program" PiS, to oczywiste. Sęk w tym, ile z tego "programu", który był głoszony podczas kampanii, a ile tego obecnie (na szybko) tworzonego.

Z punktu widzenia obserwatora sceny politycznej, to jednak bardzo zaskakująca i dziwna nominacja. Gilowska (nawet będąc już poza PO) symbolizowała to wszystko, co w kampanii wyborczej PiS bez mrugnięcia okiem niszczył. Foxx tu się wyzłośliwia wciąż na PO, że "do dzisiaj nie znamy ich programu gospodarczego". Tymczasem z haseł, które PiS podczas kampanii miała na sztandarach i które wyniosły ją do władzy, zostaje coraz mniej. W expose Marcinkiewicza zadzwiająco mało było poruszanych kwestii ekonomiczno-gospodarczych, teraz MF zostaje Zyta Gilowska, co stwarza wrażenie, jakby program gospodarczy dopiero był tworzony. Na miejscu wyborców PiS, byłbym z lekka wkurwiony.

W tym sensie już nie widzę różnicy: mieć program przed wyborami, naobiecywać aby dojść do władzy to, co ludzie chcą usłyszeć, a potem realizować co innego (PiS), czy też "nie mieć" programu (PO). Na jedno wychodzi.

Strasznie mnie dziwi święte oburzenie PiS na PO, że zagłosowali za becikowym (któremu btw jestem oczywiście przeciwny). Ktoś, kto jak "Jarek" i "Lech" miał gębę pełną frazesów o solidaryzmie społecznym, nagle oburza się, że taki "solidaryzm" (obojętnie od motywów -> liczy się efekt) ni stąd ni z owąd wykazała PO. Może i zrobili na złość, ale przecież dla kogoś, kto doszedł do władzy na pięknych hasłach "solidarności społecznej", powinien liczyć się piękny efekt końcowy
              A tu się nagle okazuje, że po wyborach "solidaryzm" został odłożony na półkę. Do następnych wyborów (lub do czasu, aż się przyda, aby "wytłumaczyć" coś społeczeństwu.
              Bo tak naprawdę i PiS i PO i Tusk z Rokitą i "Jarek" z "Lechem" są siebie warci. Grają bardzo podobnie.

Tyle z pozycji obserwatora polityki. Złośliwego prawie tak, jak Foxx
              Bo z pozycji obywatela - podkreślenie dla co dla zapalczywszych - zmiany w pomysłach gospodarczych PiS ogromnie mnie cieszą. Przed wyborami wiele było nie do zaakceptowania. Teraz idzie ku lepszemu.

P.S.
              Foxx: zdanie, że "J.K. w ramach tej gry nie forsuje rozwiązań szkodliwych dla państwa" w świetle np. oddania Urzędu d/s Leków w ręce "fachowca" z Samoobrony jest conajmniej nietrafne. Cytujesz tu często "Rzeczpospolitą", więc powinieneś pamiętać, jakie tydzień temu były tam na ten temat komentarze
              M jak Mecz!
              W społeczeństwie aborygenów wolimy być białymi najeźdźcami

Komentarz

• ok 20 posłów-czy jak ich tam zwał z PO chce przejść w szeregi PiSu

brak władzy jest irytujący jeszcze 30-40 dni i PO PO nie zostanie nic
                Czas kończyć z baranami na forumce

Komentarz

• Artycha zarzuc jakims linkiem...
                  brzydki, zły i szczery

Komentarz

• radio 94 8.15
                    Czas kończyć z baranami na forumce

Komentarz

• I tak cie to cieszy... ? Nierozumiem... co w tym fajnego? Wychodzi na to że są to "polityczne kurwy" które chcą się nachapać bardzo upraszczając sprawe, bo nie wiem czy to prawda i kto przechodzi...

Teraz pytanie jeśli miała by to być prawda czy PiS będzie miał już większość w sejmie?

Komentarz

• Zamieszczone przez Grzywa
                        I tak cie to cieszy... ? Nierozumiem... co w tym fajnego? Wychodzi na to że są to "polityczne kurwy" które chcą się nachapać bardzo upraszczając sprawe, bo nie wiem czy to prawda i kto przechodzi...

Teraz pytanie jeśli miała by to być prawda czy PiS będzie miał już większość w sejmie?
                        PiSowi brakuje chyba 70 głosów do wiekszości.
                        "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Komentarz

• Zamieszczone przez crolick
                          Zamieszczone przez mort
                          Crolick-nie rozumiesz czy udajesz?

Yusta wyjaśniła dokładnie-tak,projekt "becikowego" dla wszystkich jest LPR-u ale uchwalony głosami Platformy między innymi.Więc nie rozumiem gdzie masz problem ze zrozumieniem?
                          Szefie chyba ty nie rozumiesz. Obecnie obowiązującą ustawą jest 'becikowe' tylko dla najuboższych. Projekt LPR i PO jest tylko projektem ustawy, który Prezio może podpisać [i wtedy będzie obowiązywało 'becikowe' dla wszystkich] albo nie podpisze [i wtedy zostaje 'becikowe' dla najuboższych]. Więc nie rozumiem dlaczego yusta pisze jakby obowiązywało już 'becikowe' dla wszystkich.

Kapisz?!
                          Gwoli ścisłości projekt ustawy przestaje być projektem, a staje się ustawą podczas trzeciego czytania w Sejmie (głosowania), potem ustawa zostaje skierowana do Senatu. Ewentulane poprawki Senatu rozpatruje Sejm i ustawa zostaje skierowana do podpisu Prezydenta. Od chwili uchwalenia projekt ustawy staje się ustawą insza inność czy zostanie ona obowiązująca.

Komentarz

• Zamieszczone przez Smetny
                            ... zarzuc jakims linkiem...

http://fakty.interia.pl/kraj//news?inf=704052

Prasa spekuluje, że część posłów PO jest zainteresowana przejściem do PiS. Do partii braci Kaczyńskich dobijają się też posłowie Samoobrony.
                            na razie spekuluje ale wiadomo że zawsze sie trafią przeżuty

dla mnie polityk który był w więcej niż 1 partii to śmieć, koniec - czekam na lawine błota

ja mam swoje poglądy od wielu lat odkad sie interesuje polityką i tak ma byc wedlug mnie - bo większy szacunek ma u mnie ktoś kto do sejmu nie wejdzie ale jest wierny partii i swoim przekonaniom niż sprzedajna świnia co tylko po to sie przepisze żeby sie dorwać do żłoba
                            MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE

Komentarz

• Powstaje pytanie, z czyich list takie "sprzedajne świnie" wchodzą do Sejmu i kto na nie głosuje...
                              My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx
                                Powstaje pytanie, z czyich list takie "sprzedajne świnie" wchodzą do Sejmu i kto na nie głosuje...

I ilu PiS-aków dobijałoby się do PO gdyby sytuacja była odwrotna...

Jebac przerzutów
                                Pierdolę to ! Do niczego się nie zmuszam ,chcę to się wybijam - nie chcę no to się nie ruszam !
                                Grupa Trzymająca Wagę - Dzieki nam monopolowe nie martwią się o plajtę !!!

Komentarz

Pracuję...
                                X