Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez daimler Zobacz posta
    Pomijam już całkowicie aspekt ideologiczny całej sprawy i to, że przyznanie obywatelstwa temu człowiekowi to dla mnie kompromitacja absolutnie wszystkich z tą sprawą związanych.

czy taka sama, jak przyznanie obywatelstwa kilkuset innym sportowcom obcokrajowcom w Polsce w ciągu ostatnich lat ? żuzlowcom, koszykarzom, bokserom, tenisistom, ciężarowcom, piłkarzom etc, etc ?

i za iscie symboliczne dla niemal ogólnonarodowego zgłupienia uwazam, że większość ludzi bardziej podnieca, co było w teczce , którą Kaczor dał Rogerowi, niz to , że jeden z posłów , przewodniczący komisji sejmowej, która ma się zajmować naprawą prawa (sic !) jest tak bezczelny, że otwarcie przyznaje w mediach, bez cienia zażenowania, że ustawia konkursy na urzędników, wspólnie z innymi foukcjonariuszami parytii koalicyjnych

zdaje się, że jakieś dwa lata temu był wrzask o jakiejś korupcji politycznej czy czymś takim ...

a tutaj proszę - naszym kraść wolno
    Ostatnio edytowany przez Fizi; 1868.
    "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

Czyli według Ciebie akcja z Rogerem to pełen profesjonalizm i wszystko według najlepszych wzorców?
      A ja gdzieś tak napisałem?
      Roger jałopa, bo nie zauważył, że dostaje kota w worku.
      A Hankę wrzuciłem, żeby bilans anegdot się zgadzał.
      "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
      Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
      Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
      Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
      "
      Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Fizi Zobacz posta
        czy taka sama, jak przyznanie obywatelstwa kilkuset innym sportowcom obcokrajowcom w Polsce w ciągu ostatnich lat ? żuzlowcom, koszykarzom, bokserom, tenisistom, ciężarowcom, piłkarzom etc, etc ?
        Wiesz, akurat tu bywa różnie. Bo jeśli taki zawodnik w Polsce mieszka już -naście lat, mówi po polsku, żyje tu, założył rodzinę, stara się o to obywatelstwo kilka lat, to czemu nie? To jest normlana droga prawna, jak najbardziej zgodna z zasadami.

Ale jeśli dajemy obywatelstwo kopaczowi, który po polsku umie powiedzieć "dzień dobry" i "***** mać", który jest tu od roku i bierzemy go dlatego że do swojej reprezentacji się nie łapie, a u nas trzy razy prosto piłkę kopnął, to ja dziękuję.

Jaco - myślisz że on miał coś do gadania?

i za iscie symboliczne dla niemal ogólnonarodowego zgłupienia uwazam, że większość ludzi bardziej podnieca, co było w teczce , którą Kaczor dał Rogerowi, niz to , że jeden z posłów , przewodniczący komisji sejmowej, która ma się zajmować naprawą prawa (sic !) jest tak bezczelny, że otwarcie przyznaje w mediach, bez cienia zażenowania, że ustawia konkursy na urzędników, wspólnie z innymi foukcjonariuszami parytii koalicyjnych

zdaje się, że jakieś dwa lata temu był wrzask o jakiejś korupcji politycznej czy czymś takim ...

a tutaj proszę - naszym kraść wolno
        ale co ma piernik do wiatraka? Ja sytuacji o których piszecie od dawna już nie komentuję, bo jestem zwyczajnie zażenowany i zniechęcony. Co tu więcej mówić? Szczerze, mam większe problemy na głowie...
        Ostatnio edytowany przez ; 290.

Komentarz

Jaco - myślisz że on miał coś do gadania?
          Skoro źle wniosek wypełnił, podając nieprawdziwe imię matki, to faktycznie jego wina i powinien milczeć.
          "
          Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

Wiesz, akurat tu bywa różnie. Bo jeśli taki zawodnik w Polsce mieszka już -naście lat, mówi po polsku, żyje tu, założył rodzinę, stara się o to obywatelstwo kilka lat, to czemu nie? To jest normlana droga prawna, jak najbardziej zgodna z zasadami.

tyle, że w większości przypadków tak nie było
            "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta
              Skoro źle wniosek wypełnił, podając nieprawdziwe imię matki, to faktycznie jego wina i powinien milczeć.
              tak, z pewnością to miało decydujący wpływ

Komentarz

tyle, że w większości przypadków tak nie było
                i każdy taki przypadek w mojej opinii to takie samo kurestwo oraz wielka niesprawiedliwość w stosunku do ludzi, którzy na polski paszport czekają bardzo długo, mieszkając tutaj od lat, pracując i płacąc podatki.

Nie moja wina że o Rogerze akurat jest głośno, cena popularności danej dyscypliny sportu.

Komentarz

ale co ma piernik do wiatraka? Ja sytuacji o których piszecie od dawna już nie komentuję, bo jestem zwyczajnie zażenowany i zniechęcony. Co tu więcej mówić? Szczerze, mam większe problemy na głowie...
                  ma bardzo wiele - pokazuje kompletne zinfantylnienie postrzegania polityki w tym kraju przez jego obywateli - istotne jest , kto jak sie przejęzyczył , nieistotne jest , kto łamie wszelkie zasady określone w konstytucji i ustawach
                  "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

i każdy taki przypadek w mojej opinii to takie samo kurestwo oraz wielka niesprawiedliwość w stosunku do ludzi, którzy na polski paszport czekają bardzo długo, mieszkając tutaj od lat, pracując i płacąc podatki.

Nie moja wina że o Rogerze akurat jest głośno, cena popularności danej dyscypliny sportu.
                    tutaj akurat się zgadzamy - co do pierwszego akapitu

co do drugiego - jakoś takiego ogólnonarodowego podniecenia obywatelstwem Cantoro nie przypominam sobie
                    "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• Dzisiaj zapewne obszerny blok w TVN24 na temat nadawania obywatelstwa sporo nam rozjaśni w głowach.
                      "
                      Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

co do drugiego - jakoś takiego ogólnonarodowego podniecenia obywatelstwem Cantoro nie przypominam sobie
                        Bo u Cantoro sprawa szybciutko upadła jak sie okazało że grał jednak w jakiejś tam reprezentacji i u nas grac nie może. Wydaje mi się że w przypadku Rogera, gdy tylko pojawił się pomysł jego obywatelstwa, dziennikarze szybko sprawdzili czy gdzies grał i jak na 99% sie okazało że nie, to zaczęła się cała akcja medialna.
                        "I tak Legia panowie, i tak Legia mistrzem"

Komentarz

• Ale żenada z tym obywatelstwem. Taka sama jak olanie duchownych prawosławnych, mieszanie flag, ustawienie sie przy zlym mikrofonie (za czasów wizyty Gore'a). Ktoś powinien za to beknać.

I nie chodzi o to, ze jest to wielki problem czy jakies moralne przestepstwo. Ot, Prezydent MUSI sobie zdawac sprawe jaka jest atmosfera w kraju. Ze z byle gówna zrobi sie gigantyczna afere, zeby dalej nakreslac roznice PiS(pierdoła Kaczyński)-PO(pachnacy Tusk).

Sam sie podkłada, przez swoich debilnych wspołpracowników, takimi akcjami.

A co do sytuacji z samym obywatelstwem:

Z jeszcze wiekszym zazenowaniem obserwuje komentarze Kurskiego czy Cymańskiego do tej sprawy. Którzy nie uwazaja, ze Roger nie powinien grac w kadrze. W teraz my Kurski nawet wciskał kit, ze to tylko wyjatek, ze tak to beda grac Polacy.

Zwyczajnie boja sie powiedziec zle słowo na działanie Prezydenta - który nomen omen za przeproszeniem po **** robi z tego obywatelstwa takie show? Jakis przywitanka z Rogerem, wspolne fotki... zenada - zeby ogrzac sie przy ogolnonarodowym 'lubieniu' kadry.

Dziwi mnie wlasnie to zachowanie PiSowców. Zawsze mozna bylo im wiele zarzucic, ale nigdy tego, ze nie bronia polskich wartosci, patriotyzmu. To oni, wlasnie powinni najbardziej krzyczec, ze gra Rogera w kadrze to wypaczenie sensu narodowosci reprezentacji.

Ale nie moga, bo Prezydent strzeli focha....
                          "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Taka tam, ciekawostka. Oczywiście Gazietka, więc wiadomo
                            Nie 17 dni, a ledwie 17 godzin trwały kursy na oficerów służb specjalnych za czasów rządów PiS

Ustaliła to wczoraj sejmowa speckomisja. Badała, ile trwały kursy, po których można było awansować na oficera.

Media donosiły, że kursy były niezwykle krótkie. Np. w BOR oficerem można było zostać po 11 dniach, w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego Antoniego Macierewicza - po 17 dniach, w ABW po miesiącu.

- Ustaliliśmy, że w SKW, choć kurs faktycznie trwał 17 dni, to dziennie kursanci szkolili się godzinę, czyli samo szkolenie to zaledwie 17 godzin - mówi "Gazecie" jeden z członków komisji. Podobnie było - szkolenie tylko przez jedną godzinę dziennie - w innych służbach.

Przyspieszonych awansów nie można cofnąć. Dlatego komisja proponuje, by oficerów po szybkich kursach doszkolić. - Uważamy, że należy dać im szanse wykazania się - tłumaczy inny poseł.

Przypomnijmy - w BOR po kursie awansowano na stopień oficerski co najmniej 46 osób. To było ewidentne złamanie procedur, bo przewidują one, że szkolenie podoficerów na oficerów trwa trzy lata, a osób z wyższym wykształceniem - co najmniej pół roku.

W tym superszybkim tempie w BOR awansowano ludzi przyjętych do służby w czasach PiS. - Kiedy PiS przejął władzę, z BOR zwolniono 240 osób. Szybki awans był nagrodą dla nowo przyjętych i tych funkcjonariuszy, którzy byli lojalni wobec władzy - mówi oficer BOR.

ABW też nie ominęło zjawisko szybkich awansów na pierwszy stopień oficerski (podporucznika). Objęły one 20 osób, w większości z najbliższego otoczenia szefa Agencji Bogdana Święczkowskiego. Oficerami zostawali po kursach, które formalnie trwały 30 dni, ale biorący w nich udział nie musieli uczestniczyć w zajęciach. Najszybszy awans zaliczył b. wiceszef Agencji, katowicki prokurator Grzegorz Ocieczek. Do ABW w 2006 r. przyszedł jako szeregowiec. Agencję opuścił w 2007 r. w stopniu pułkownika. [ - przyp. ja]

Po przyspieszonych kursach w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego Antoniego Macierewicza awansowano ok. 50 osób. Oficerami zostawali dziennikarze prawicowych gazet, harcerze i strażnicy leśni.

Były premier Jarosław Kaczyński tak tłumaczył się z tych superszybkich szkoleń: - Próbowaliśmy przekształcić tę część aparatu państwowego, która nie została przekształcona po 1989 r. Uważaliśmy, że sytuacja, w której aparat opresyjny niemal nie został zmieniony, jest zła, i chcieliśmy to nadrobić. A jak się chce nadrobić, to trzeba szybko szkolić.
                            Ostatnio edytowany przez ; 290.

Komentarz

• chyba muszą skoordynować zegarki, bo np. Dziennik pisze , że 11 godzin, z nie 17 i komu tu wierzyć

a jesli chodzi o m,nie osobiscie, to wolałbym w tego rodzaju instytucji nieumoczonego chłopaka nawet bez zadnego kursu, niż "fachowca" z wieloletnim doświadczeniem po szkole KGB
                              "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• tak sobie na spokojnie skojarzyłem kilka faktów i wychodzi mi na to, że jest to totalny kit dziennikarzy:

1. na gazeta.pl mozna znaleźc zapis filmowy uroczystości - widac na nim, ze teczka pusta nie była

2. akt nadania obywatelstwa wydaje prezydent, a nie wojewoda, więc mówienia o tym, ze wojewoda dopiero wyda Rogerowi akt nadania obywatelstwa jest bzdurą - wystarczyło zajrzeć do ustway o obywatelstwie.
                                wojewoda wydaje decyzje jedynie w kwestii UZNANIA obywatelstwa a nie jego NADANIA, a w wypadku Rogera mamy do czynienia z tym pierwszym, co nalezy do wyłacznej kompetencji Prezydenta.

3. podejrzewam, że dziennikarze pomylili dwie kwestie - akt nadania obywatelstwa, co otrzymał od Prezydenta, z wydaniem paszportu - który wydaje wojewoda

4. oczywiście mogę sie mylić
                                "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

Pracuję...
                                X