Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Nokaut!
  Myślałeś może już nad opublikowaniem tego tekstu dla nieco szerszego grona czytelników?
  "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
  Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
  Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
  Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
  "
  Janusz Waluś - czekaMY!

  Komentarz


  • Zamieszczone przez Foxx
   Zamieszczone przez e(L)egion
   OBWE o wyborach: stronniczość mediów, prezydenta i KRRiT

   http://wiadomosci.onet.pl/1715256,11,item.html
   A mnie tylko rozbraja, że jest o Radio Maryja, a nie ma rynszTOK FM, czy "Polityki" z okładką ostatniego numeru przed wyborami "Tusku - musisz!"

   Podobnie, jak nadawania w czasie ciszy wyborczej telewizyjnego spotu koalicji trzech udeckich organizacji "zmień Polskę - idź na wybory!"

   Jeżeli chodzi o rydzykownię - niech się zdecydują, albo nie wtryniają się do tzw. "prywatnych mediów", albo robią to konsekwentnie.
   Każdy sobie oceni ten raport po swojemu. Można wyśmiać, można powiedzieć ze to absolutna prawda, ale na pewno nie można powiedzieć, że autorzy tego raport są w jakimś układzie.
   "I tak Legia panowie, i tak Legia mistrzem"

   Komentarz


   • Oj, można. Skoro PiSowcy nie chcieli ich wpuscić (a raczej zaprosić) to się obrazili i teraz wyładowują swoją frustrację.
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

    Komentarz
    • Sonda na samym dole.
     Pogoń Szczecin, sami przeciwko wszystkim.

     Komentarz


     • e(L)egion - nie muszą być w "układzie", by sporządzać stronnicze dokumenty. Tak, jak UE nie jest w "układzie" popierając łamanie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ i rozbiór Serbii. Poprostu postawili na Albańczyków, chcąc mieć "przyjazne Zachodowi" islamskie "państewko". Takie drobiazgi jak stan faktyczny, czy prawo nie mają w takich wypadkach wielkiego znaczenia.

      W Polsce wszelkie agendy tego typu stawiają na PO - jak widać słusznie, w końcu partia ta chce wprowadzić absolutne pierwszeństwo prawa unijnego nad polskim (odstąpienie od protokołu brytyjskiego), dając eurokratom władzę absolutną.

      Nic nowego pod słońcem. Wystarczy przypomnieć Stanisława Augusta Poniatowskiego:

      "Imperatorowa i państwa ościenne
      Przywrócą spokojność obywatelom naszym
      Przeto z wolnej woli dziś rezygnujemy
      Z pretensji do tronu i polskiej korony
      Nieszczęśliwie zdarzona w kraju insurekcja
      Pogrążyła go w chaos oraz stan zniszczenia
      Pieczołowitość nasza na nic sie nie przyda
      Świadczymy z cala rzetelnością Naszego Imienia"
      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

      Komentarz


      • PO przygotowuje kodeks zasad etycznych i moralnych

       Klub PO po świętach rozpocznie prace nad wewnętrznym kodeksem, który określi etyczne standardy dla parlamentarzystów tej partii - zapowiada "Dziennik". Pracami zespołu odpowiedzialnego za przygotowanie regulaminu będzie kierować posłanka Iwona Śledzińska- Katarsińska.


       "Dziennik" napisał, że poseł PO Andrzej Halicki będąc już posłem, zasiadał w zarządzie jednej ze spółek koncernu reklamowego. W połowie lutego spółka wchodząca w skład tego holdingu wygrała przetarg ogłoszony przez rządową agencję.

       Eksperci mówią o konflikcie interesów. Tego samego zdania jest Julia Pitera, minister odpowiedzialna w kancelarii premiera za walkę z korupcją. Tu nic nie trzeba wyjaśniać, bo sprawa jest ewidentna - mówi stanowczo Pitera. Dodaje, że politycy powinni przestrzegać zasad etyki podobnie jak przepisów prawa. To dlatego jej zdaniem kodeks etyki poselskiej trzeba zmodyfikować. Powinien on jasno precyzować, kiedy parlamentarzysta narusza zasady moralne i określać sankcje jakie za to grożą. To powinny być drobne kary jednak na tyle dotkliwe, by posłowie staranniej dbali o wizerunek władzy publicznej. Mówimy o tym od 18 lat, wreszcie należy do zrobić. Chętnie pomogę - deklaruje Pitera.

       Z informacji "Dziennika" wynika, że tuż po świętach wielkanocnych klub PO będzie dyskutował o stworzeniu własnego wewnętrznego regulaminu klubowego. Chcemy określić kanon zasad, jakimi mają się kierować nasi posłowie - wyjaśnia Iwona Śledzińska- Katarsińska, która będzie kierować pracami zespołu odpowiedzialnego za przygotowanie regulaminu. Za wcześnie, by mówić o szczegółach, ale niewykluczone, że znajdą się tam zapisy określające, kiedy poseł wchodzi w konflikt interesów - tłumaczy posłanka PO.

       Rzeczniczka dyscypliny klubowej Platformy Mirosława Nykiel uważa, że wewnętrzny regulamin PO mógłby stanowić punkt wyjścia doc dyskusji na temat zmiany obowiązującego wszystkich parlamentarzystów kodeksu etyki poselskiej. Jak się okazuje takie zmiany znalazłyby poparcie w szeregach PiS.

       Obowiązujący regulamin jak i system pracy komisji ds. etyki poselskiej są bardzo ogólne i zdecydowanie należałoby je zmodyfikować. Jestem za uszczelnianiem prawa - podkreśla Beata Kempa, posłanka PiS, która zasiadała w komisji ds. etyki. Problem w tym, że nie wszystkie wątpliwie moralne sytuacje da się przenieść na paragrafy - dodaje.

       Grażyna Kopińska z Fundacji Batorego zajmująca się problematyką korupcji, podpowiada, że należałoby zmienić ustawę antykorupcyjną. Obecnie jest ona bardzo restrykcyjna dla samorządowców a zdecydowanie łagodniejsza dla parlamentarzystów czy ministrów. Należałoby te przepisy ujednolicić - przekonuje Kopińska. (PAP)

       socjalizm wiecznie zywy
       Czas kończyć z baranami na forumce

       Komentarz


       • A tam, zaraz socjalizm.

        Jak zapewne pamiętasz przed wyborami ogłoszono, że każdy działacz PO będzie znał program swojej partii przynajmniej w zarysie więc teraz już nic nie jest w stanie mnie zdziwić. Co do raportu OBWE to po pierwsze: Skąd ta organizacja bierze informacje (tj. kto "obserwuje" i składa raporty) a po drugie: Tego typu raporty nie mają DLA NAS żadnego znaczenia. Ważne jest, co MY na ten temat sądzimy i jak propaganda "obiektywnych mediów" wpływa na zachowania tubylców.

        A dla przypomnienia:

        W 1983 r. Jerzy Urban, w poufnym liście do gen. Czesława Kiszczaka zaproponował utworzenie w MSW specjalnego pionu propagandowego, którego celem miałoby być m.in. "programowanie i realizacja czarnej propagandy" oraz "prowadzenie przemyślanej, zręcznej i stałej kampanii na rzecz zmiany obrazu SB, MO i ZOMO w społeczeństwie i inicjowanie akcji tych służb dla ocieplenia ich wizerunku". do którego polecał Mariusza Waltera, gdyż to "najzdolniejszy w ogóle redaktor telewizyjny w Polsce", który "przedstawia tow. Mieczysławowi Rakowskiemu i mnie sporo interesujących koncepcji ogólnopolitycznych i propagandowych. Ostatecznie ten specjalny pion propagandowy nie został powołany
        From flood into the fire
        One thousand voices sing
        We're in this together
        For whatever fate may bring

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Foxx
         e(L)egion - nie muszą być w "układzie", by sporządzać stronnicze dokumenty. Tak, jak UE nie jest w "układzie" popierając łamanie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ i rozbiór Serbii. Poprostu postawili na Albańczyków, chcąc mieć "przyjazne Zachodowi" islamskie "państewko". Takie drobiazgi jak stan faktyczny, czy prawo nie mają w takich wypadkach wielkiego znaczenia.

         W Polsce wszelkie agendy tego typu stawiają na PO - jak widać słusznie, w końcu partia ta chce wprowadzić absolutne pierwszeństwo prawa unijnego nad polskim (odstąpienie od protokołu brytyjskiego), dając eurokratom władzę absolutną.
         Widzę że już nie tylko media, ale i zagranica jest stronnicza.
         "I tak Legia panowie, i tak Legia mistrzem"

         Komentarz


         • nie no, spoko e(L)egion, , przecież to oczywiste, że zagraniczne instytucje nie mają ŻADNYCH interesów.
          "No pasaran!" ???

          HEMOS PASADO !!!

          Komentarz


          • My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

           Komentarz


           • cuuuuuud !!!:


            Szpital w Radomiu: jest porozumienie, ale już nie ma kontraktu
            RMF FM - dodane 1 godzinę i 44 minuty temu
            Pusty oddział chirurgii radomskiego szpitala
            (fot. PAP / Piotr Polak)

            Lekarze z radomskiego szpitala osiągnęli porozumienie z dyrekcją, zgodzili się na pracę ponad 48 godzin tygodniowo, ale Narodowy Fundusz Zdrowia nie da już pieniędzy na chirurgię i onkologię. W wyniku lekarskiego protestu wojewoda mazowiecki wykreślił te oddziały z rejestru. Dla NFZ te oddziały po prostu nie istnieją. Jeśli zostaną ponownie wpisane do rejestru, będą mogły stanąć do konkursu, ale i wówczas - jak mówi RMF FM rzeczniczka NFZ Edyta Grabowska-Woźniak - ich pozycja byłaby słabsza. Zresztą na razie nie przewiduje się konkursu.


            Jeśli oddziały zostałyby ponownie otwarte, na przeszkodzie do zakontraktowania świadczeń stałyby przede wszystkim procedury. Pieniędzy nie będzie, bo dla NFZ oddziały nie istnieją; są wyrejestrowane i nie ma z kim podpisać nowego kontraktu - mówi rzeczniczka NFZ.


            REKLAMA Czytaj dalej            Nawet jeśli oddziały chirurgii i onkologii zostaną na nowo utworzone, muszą stanąć do konkursu, a NFZ w najbliższych tygodniach konkursu nie planuje. Poza tym dla funduszu radomski szpital jest już mało wiarygodny i w ewentualnym konkursie miałby tzw. ujemne punkty za to, że w placówce doszło do przerwania świadczeń dla pacjentów.

            Po porozumieniu lekarzy z dyrekcją Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu odwołano ewakuację pacjentów z oddziałów zagrożonych zamknięciem. Medycy zgodzili się na pracę w wymiarze przekraczającym 48 godzin tygodniowo.

            Dyrektor szpitala Luiza Staszewska mówi, że lekarze z onkologii i chirurgii na razie będą przeniesieni na inne oddziały. Najważniejsze, że zgodę na prace ponad limit podpisała wystarczająca liczba specjalistów. To mi pozwoli wystąpić do pana wojewody z odwołaniem od decyzji wykreślającej te dwa oddziały z rejestru Zakładów Opieki Zdrowotnej - dodaje Staszewska. To, kiedy to nastąpi zależy od urzędników. (bart)

            to się go teraz opyli i będzie po krzyku ?
            "No pasaran!" ???

            HEMOS PASADO !!!

            Komentarz


            • Jak media okłamują bezmyślne lemingi... Niedługo po wyborach Newsweek doniósl, że dotarł do nagrań, na których wiceminster Sprawiedliwości Beata Kempa (PiS) mówi w rozmowie z dyrektorem szpitala MSWiA że "prokuratorów się ustawi i sprawę umorzy".

             Newsweek łgał. Takie nagrania nie istnieją, skoro prokuratura wlaśnie umorzyła tę sprawę.

             Więcej w najbliższym "Wprost".
             From flood into the fire
             One thousand voices sing
             We're in this together
             For whatever fate may bring

             Komentarz


             • Zamieszczone przez Fizi
              nie no, spoko e(L)egion, , przecież to oczywiste, że zagraniczne instytucje nie mają ŻADNYCH interesów.
              nie no jasne, kolejny rozbiór Polski w drodze
              "I tak Legia panowie, i tak Legia mistrzem"

              Komentarz


              • Nie przesadzałbym z tymi 'interesami OBWE'. Raczej po prostu ciezko od nich wymagać, zeby w kilka dni zlozyli sensowną analizę polskiego rynku medialnego. Ale przyznasz e(L)egion, ze dosc głupia sprawa, ze nie ma tam tekstów o stronniczosci TOK FM czy o akcji 'zmien Polskę'.
               "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

               Komentarz


               • Zamieszczone przez e(L)egion
                Zamieszczone przez Fizi
                nie no, spoko e(L)egion, , przecież to oczywiste, że zagraniczne instytucje nie mają ŻADNYCH interesów.
                nie no jasne, kolejny rozbiór Polski w drodze

                jeśli znasz jakieś inne sposoby poruszania się niż od ściany do ściany, to powinieneś zdawać sobie sprawę również z tego, że i w kwestiach politycznych można mieć stanowiska nie tylko skrajne
                "No pasaran!" ???

                HEMOS PASADO !!!

                Komentarz

                Pracuję...
                X