Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Dziś w PR1 też mówili, że Niemcy tną fundusze na instytucje kulturalne Serbów Łużyckich i dążą do ich pelnej asymilacji. Fajny news w świetle uznania Kosowa...

  Z innej beczki:  Fajne, co?

  A nie tak dawno pisałem:  A inny bloger dziś:  Miłej lektury
  From flood into the fire
  One thousand voices sing
  We're in this together
  For whatever fate may bring

  Komentarz


  • Ciekawostka: http://www.michnik68.pl/
   Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
   - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
   Zapamiętał.

   Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

   Komentarz


   • http://ww.foxx2008.pl/
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

    Komentarz


    • Zaskakujesz mnie Foxx ostatnim zdaniem. Swoja droga nie zdziwilbym sie gdyby dla Adaśka to faktycznie było za mało.

     + za pomysl dla czlowieka z Ursynowa za bilboard na ktorym jest jego fotka i tekst "Jestem podobny do prezydenta prosze o ochrone i dwie limuzyny"

     - dla premiera usmiechu za odwiedzanie w USA organizacji zydowskich. Nosz...
     "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

     Komentarz


     • Szef klubu PO Zbigniew Chlebowski oświadczył, że nie będzie zapowiadanej przez wiceministra gospodarki Adama Szejnfelda rewolucji w kodeksie pracy.
      W tej chwili nie są planowane rewolucyjne zmiany kodeksu pracy - powiedział „Gazecie Wyborczej" polityk platformy.

      Chodzi o pakiet zmian w kodeksie pracy firmowany przez wiceministra gospodarki Adama Szejnfelda (PO), który ogłoszony 28 lutego, wywołał burzę zwłaszcza w kręgach związkowych. Przewiduje on, że wiele przepisów chroniących pracowników przed zwolnieniem nie będzie obowiązywać w tzw. małych przedsiębiorstwach, czyli zatrudniających mniej niż dziesięć osób, oraz w przypadku osób fizycznych zatrudniających np. gosposię. Prasa uwypuklała zwłaszcza to, ze można będzie zwolnić kobietę w ciąży i pracownika tuż przed osiągnięciem wieku emerytalnego.

      I choć zmiany te, kiedy im się bliżej przyjrzeć nie są aż tak drastyczne, jak głosiły media i politycy (np. można zwolnić kobietę w ciąży lub na urlopie macierzyńskim, ale tylko w przypadku tzw. prywatnego zatrudnienia, np. pomocy domowej czy ogrodnika. Przysługuje jej wówczas pełne wynagrodzenie do dnia porodu lub do końca urlopu macierzyńskiego), po zgodnych protestach związków, PO odcięła się od tego projektu, twierdząc, że nie był on konsultowany z rządem i klubem,

      - Nie ma mowy o poparciu tych zmian w klubie PO – powiedział Zbigniew Chlebowski.
      Nie wiadomo, czym się skończy ta propozycja dla autora. Reakcji premiera należy oczekiwać po powrocie z USA.
      Minister pracy Jolanta Fedak uważa, że projekt jest zgłoszony w niewłaściwym momencie. - To wymaga innej sytuacji na rynku pracy. W tej chwili kodeks pracy nie jest największą przeszkodą w rozwoju działalności gospodarczej. Powinniśmy się teraz skupić na ustawie o swobodzie gospodarczej - powiedziała.
      Liberalizację kodeksu w przypadku małych przedsiębiorstw poparła natomiast prof. Magdalena Środa, etyk, b. pełnomocniczka ds. równego statusu kobiet i mężczyzn w rządzie Marka Belki.

      Nim zaczniemy budować państwo opiekuńcze, musimy mieć z czego to zrobić. (...) Myślę, że lepiej dać odetchnąć małej przedsiębiorczości, a potem dopiero wracać do idei państwa opiekuńczego - oświadczyła "Gazecie".

      Szef klubu PO Zbigniew Chlebowski oświadczył, że nie będzie zapowiadanej przez wiceministra gospodarki Adama Szejnfelda rewolucji w kodeksie pracy.


      Ciekawe, na jakich portalach i w jakich serwisach informacyjnych ukaże się ta mało istotna dla gospodarki informacja.
      "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
      Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
      Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
      Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
      "
      Janusz Waluś - czekaMY!

      Komentarz


      • Koniec embarga na polskie produkty do Rosji

       Porozumienie UE-Rosja w sprawach fitosanitarnych, które ma ostatecznie zakończyć rosyjskie ograniczenia w handlu z Polską, jest praktycznie gotowe - podały w poniedziałek źródła w Komisji Europejskiej.

       "Porozumienie jest już wynegocjowane, a do ustalenia pozostaje kilka technicznych szczegółów" - podały źródła zastrzegające zachowanie anonimowości.

       Według tych źródeł, strona rosyjska zgłosiła gotowość podpisania porozumienia w Brukseli. W tym celu do Komisji Europejskiej, która prowadziła negocjacje w tej sprawie z Rosją, ma przyjechać szef służb weterynaryjnych Rosji Siergiej Dankwert. W grę wchodzą dwie daty: 19 albo 27 marca.

       To oznacza, że po zniesieniu embarga na polskie mięso w grudniu 2007 r. i część produktów rolnych w styczniu 2008 roku, także embargo na produkty roślinne przeznaczone do konsumpcji (owoce, warzywa) będzie mogło zostać zniesione i stosunki handlowe między Rosją a Polską wrócą do stanu sprzed listopada 2005 roku.

       Porozumienie UE-Rosja ma ostatecznie uregulować kwestię kontroli dopuszczalnego poziomu pestycydów w eksportowanych do Rosji produktach. Przekroczenie norm zawartości pestycydów w polskiej produkcji było jednym z powodów wprowadzenia przez Rosjan embarga.

       Wraz z zakończeniem rosyjskiego embarga przestanie istnieć podstawowy powód, dla którego Polska zawetowała w 2006 roku rozpoczęcie negocjacji pomiędzy UE a Rosją w sprawie nowego porozumienia o partnerstwie i współpracy (tzw. post-PCA).

       Polskie źródła dyplomatyczne ujawniły w piątek, że "jesteśmy bardzo blisko uzgodnienia", jeżeli chodzi o drugi warunek, od którego Warszawa uzależnia zgodę na rozpoczęcie rozmów UE z Rosją. Chodzi o przyjęcie wraz z mandatem negocjacyjnym przez państwa członkowskie UE - deklaracji w sprawie bezpieczeństwa energetycznego i solidarności energetycznej.

       Stosunki z Rosją będą jednym z głównych tematów na nieformalnym posiedzeniu ministrów spraw zagranicznych państw członkowskich 28- 29 marca w Słowenii, czyli tuż po zapowiadanym podpisaniu porozumienia fitosanitarnego.

       Taki kalendarz oznacza, że nawet już w kwietniu mogłyby zostać rozpoczęte negocjacje UE z Rosją. Pod warunkiem jednak, że weto na rozmowy zniesie drugi kraj - Litwa, która protestuje przeciwko odcięciu dostaw ropy rurociągiem "Przyjaźń" do rafinerii Możejki.


       "I tak Legia panowie, i tak Legia mistrzem"

       Komentarz


       • Zamieszczone przez e(L)egion
        Koniec embarga na polskie produkty do Rosji

        - podały w poniedziałek źródła w Komisji Europejskiej.

        - podały źródła zastrzegające zachowanie anonimowości.

        ma przyjechać szef służb weterynaryjnych Rosji Siergiej Dankwert. W grę wchodzą dwie daty: 19 albo 27 marca.

        będzie mogło zostać zniesione i stosunki handlowe między Rosją a Polską wrócą do stanu sprzed listopada 2005 roku.

        Porozumienie UE-Rosja ma ostatecznie uregulować kwestię kontroli dopuszczalnego poziomu pestycydów w eksportowanych do Rosji produktach.

        Polskie źródła dyplomatyczne ujawniły w piątek, że "jesteśmy bardzo blisko uzgodnienia", jeżeli chodzi o drugi warunek, od którego Warszawa uzależnia zgodę na rozpoczęcie rozmów UE z Rosją. [/b]


        Taki kalendarz oznacza, że nawet już w kwietniu mogłyby zostać rozpoczęte negocjacje UE z Rosją. Pod warunkiem jednak, że weto na rozmowy zniesie drugi kraj - Litwa, która protestuje przeciwko odcięciu dostaw ropy rurociągiem "Przyjaźń" do rafinerii Możejki.


        Gratulacje dla źródeł. Czekamy na konkrety.
        "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
        Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
        Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
        Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
        "
        Janusz Waluś - czekaMY!

        Komentarz


        • Oj, tam Jaco. Powinienes się sugerować tytułem.

         Premier Donald Tusk powiedział, że to co udało się ustalić podczas dzisiejszej rozmowy, to że Ameryka może liczyć na Polskę , a Polska w razie potrzeby może liczyć na Stany Zjednoczone.
         SUKCES!

         Ciesze się, że premier mojego kraju rozmawiał z prezydentem USA z usmiechem, madrze, kategorycznie, milo, rozwaznie i dobrze. Zabrakło 'sympatycznosci' i 'zyczliwosci' ale to pewnie tylko dlatego, ze spieszył się na samolot. Albo musial spotkac się z 'zydowskimi organizacjami', cokolwiek to znaczy.

         Usmiechamy się na trzy. Raz, dwa, trzy!...

         Sonda na onecie:

         Amerykańska deklaracja prezydenta Busha jest sukcesem:

         Rzadu Marcinkiewicza
         Rzadu Kaczora
         Rzadu Tuska
         Wszystkich rzadów
         Innego rzadu
         Nie mam zdania.
         Opcji, ze to nie jest sukces zabrakło. Zapewne przez nieuwagę. Usmiechamy się!
         "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

         Komentarz


         • Z. - tam naprawdę jest opcja : rządu KACZORA ???
          a do ekektów tej wizyty najlepszy jest chyba jeden z wpisów na forum gazietki:

          ''tarczy nie ma, sprzetu nie ma, może chociaż jakiś festiwal przywiezie''
          "No pasaran!" ???

          HEMOS PASADO !!!

          Komentarz


          • Kaczyńskiego. Na szybko przepisywałem.
           "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

           Komentarz


           • ps.

            moim zdaniem onet nie do końca wyczuwa ducha nowych czasów ... właściwa sonda powinna być taka:


            Amerykańska deklaracja prezydenta Busha jest sukcesem:

            1.błogosławionego Kazimierza
            2.uzyskanym mimo nieudolności Kaczora
            3.Świetego Donalda
            4. Wszystkich Świetych
            5. Jestem na dniach skupienia w Tyńcu
            6. Jestem niewierzący
            "No pasaran!" ???

            HEMOS PASADO !!!

            Komentarz


            • Traktat Lizboński - Manifestacja UPR przed sejmem!

             W związku z planowaną ratyfikacją Traktatu Lizbońskiego, w dniu 12 marca 2008 r. o godz. 12.00 Unia Polityki Realnej organizuje przed budynkiem sejmu manifestację za odrzuceniem tego dokumentu, będącego w istocie konstytucją Unii Europejskiej.

             Zapraszamy do udziału w niej wszystkich przeciwników unijnego socjalizmu, politycznej poprawności i zwolenników suwerenności.             Komentarz


             • Były wiceminister spraw zagranicznych w rządzie Jarosława Kaczyńskiego [Kowal] uznał, że obecna ekipa rządząca stara się angażować kwestie polityki międzynarodowej w rozgrywki wewnętrzne. Podkreślił przy tym, że zasadą powinna być polityka kontynuacji działalności poprzedników w tej sferze.
              Zapomniał wół jak cielęciem był.


              "Powiedziałem Bushowi:
              Tarcza tak, ale pod warunkiem"

              Moja rozmowa z prezydentem Bushem zaczęła się od prostego stwierdzenia: "ale niech pan powie - jest pan na tak, czy na nie w sprawie tarczy?" - opowiada reporterowi TVN24 Krzysztofowi Skórzyńskiemu Donald Tusk. Według premiera, George W. Bush "liczył na efekt zaskoczenia", ale polska delegacja nie dała się zaskoczyć.
              Co to w ogole jest? Fakt czy Super Express?


              Swoją polityką "cichego tonu" polski premier Donald Tusk osiąga więcej niż jego poprzednik - pisze komentator niemieckiego dziennika "Sueddeutsche Zeitung" Thomas Urban. Według "Der Tagesspiegel", amerykańskim politykom trudno przełknąć polskie żądania, bo jeszcze w zeszłym roku Warszawa witała plany USA z otwartymi ramionami.

              - Ale Tuskowi chodziło o inne przesłanie: premier przyjeżdża bez pompy i wielkich gestów. Liberał Tusk prowadzi politykę cichego tonu. Zmiana wobec stale ostrego, konfrontacyjnego kursu jego narodowokonserwatywnego poprzednika Jarosława Kaczyńskiego została dostrzeżona przez wszystkich sąsiadów Polski jako coś błogiego - pisze Urban.


              Jakby ktoś (jakis Platformers) zachwycił się tym niusem z onetu i chciał go tu wrzucic, z góry mówię - to robienie ludziom wody z mózgu. Nie wiem dlaczego tak jest, nie podejrzewam raczej Tagesspiegel o bycie w 'ukladize', 'salonie' itp. Moze po prostu wynika to z tego, ze zawsze liberalne partie maja lepsza prase od konserwatywnych.

              A dlaczego to pranie mozgu? Wyboldowałem.

              Wklejac opinie Czechów, Litwinów i Ukraińców na temat polityki tego rządu czy sobie darować?


              A co o 'sukcesie' premiera Usmiechu sadzi prasa/urzednicy w USA?

              Bush dyskretnie powiązał ze sobą sprawę tarczy antyrakietowej i modernizację polskiej armii, co Tusk zinterpretował jako umowę - podkreślał dziennik. Zarówno "Washington Post", jak i "New York Times" zwracają jednak uwagę, że rzeczniczka Białego Domu Dana Perino odrzuciła wyraźne wiązanie ze sobą obu spraw, a więc modernizacji polskiej armii i systemu globalnej obrony antyrakietowej. "WP" zaznaczył, że zdaniem Perino "Waszyngton naturalnie pomoże Polsce, jako członkowi NATO", ale nie będzie to umowa "coś za coś".
              Usmiechamy się
              "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

              Komentarz


              • Zamieszczone przez xabi8
               Traktat Lizboński - Manifestacja UPR przed sejmem!

               W związku z planowaną ratyfikacją Traktatu Lizbońskiego, w dniu 12 marca 2008 r. o godz. 12.00 Unia Polityki Realnej organizuje przed budynkiem sejmu manifestację za odrzuceniem tego dokumentu, będącego w istocie konstytucją Unii Europejskiej.

               Zapraszamy do udziału w niej wszystkich przeciwników unijnego socjalizmu, politycznej poprawności i zwolenników suwerenności.               http://www.upr.org.pl/main/artykul.p...id=76&aid=7131
               Właśnie miałem pisać, że coś takiego jutro ma miec miejsce.
               Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
               - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
               Zapamiętał.

               Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

               Komentarz


               • zagraniczne media o wizycie Tuska:

                amerykańska prasa – „Washington Post” i „New York Times”, zwraca uwagę, że rzeczniczka Białego Domu odrzuciła powiązanie modernizacji polskiej armii z systemem obrony przeciwrakietowej. Z kolei niemiecki „Der Tagesspiegel” pisze o długiej liście polskich życzeń i zauważa, że prezydent George W. Bush nie obiecał nic konkretnego, a jedynie przyznał, że polska armia musi zostać zmodernizowana. W Polsce uznano to zdanie za sukces - pisze dziennik.
                ( za rmf.fm)

                jak widać, w Polsce PO i powolne jej media lansują wielki sukces wizyty Tuska

                zagraniczne media zaś jasno klarują, że nie uzuskał niczego, co chciał uzyskać, zaś wymowa komentarza Der Tagesspiegel jest taka, że można mówić o kpieniu z otrąbywania sukcesu, gdy wizyta była oczywistą porażką
                "No pasaran!" ???

                HEMOS PASADO !!!

                Komentarz

                Pracuję...
                X