Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Generał Wojciech Jaruzelski ciężko chory trafił do szpitala. Ma zapalenie płuc i problemy z sercem - dowiedział się dziennik.pl. - Wydaje mi się, że mąż nie ma wielkiej ochoty żyć dalej - powiedziała serwisowi Barbara Jaruzelska, żona 84-letniego generała.
  Generał leży w warszawskim wojskowym szpitalu przy ulicy Szaserów od pięciu dni. Potwierdził to rzecznik szpitala, pułkownik Wojciech Lubiński.

  - Mąż nie ma już woli i chęci ciągnięcia tego śmierdzącego wozu - mówi dziennikowi.pl Barbara Jaruzelska. - Nie wiadomo, czy warto mieć zdrowie w tej sytuacji. Znowu następny proces i znowu następny proces - dodaje żona byłego prezydenta.
  oraz

  Fidel Castro zrezygnował z funkcji przewodniczącego Rady Państwa, o czym sam poinformował na łamach elektronicznego wydania dziennika "Granma".
  - Drodzy rodacy, którzy wybraliście mnie do parlamentu czyniąc mi tym ogromny honor! Pragnę powiedzieć, że nie będę aspirował ani nie zaakceptuję funkcji prezydenta Rady Państwa oraz wodza naczelnego armii - napisał Fidel Castro w liście.

  - W swojej pracy zawsze starałem się wypełnić wszystkie zadania. Droga, która przeszliśmy była trudna, lecz odzwierciedla siłę nas wszystkich. Pamiętajmy jednak cały czas o tym, co jeszcze pozostało do zrobienia. Marzę, by pozostać nadal żołnierzem idei – dodał.

  - Nie będę zabiegać ani też nie zaakceptuję, powtarzam: nie będę zabiegać ani nie zaakceptuję stanowiska przewodniczącego Rady Państwa oraz wodza naczelnego armii - napisał Castro, z powodu choroby nie pokazujący się na scenie politycznej Kuby od 19 miesięcy. List Castro, opatrzony datą 18 lutego, adresowany był do "moich ukochanych rodaków", którym lider kubańskich komunistów podziękował też za wybranie go do parlamentu kraju w styczniowych wyborach.

  Przypominając, iż w ubiegły piątek (15 lutego) na łamach "Granmy" zapowiedział, iż w przyszłym tygodniu zajmie się sprawami "interesującymi wszystkich rodaków", Castro wspomniał o swej politycznej karierze, o tym że "przez wiele lat" zajmował "zaszczytne stanowisko prezydenta", a wcześniej przez 18 lat premiera. W 1976 r. - przypomniał - Socjalistyczna Konstytucja Kuby została przyjęta "w wolnym, bezpośrednim i tajnym głosowaniu przez 95 procent uprawnionych do głosowania ludzi".

  Fidel Castro zaznaczył, iż gdy zachorował i czasowo przekazał uprawnienia - 31 lipca 2006 r. - pierwszemu wiceprezydentowi Raulowi Castro Ruzowi (swemu bratu), "wielu zagranicznych obserwatorów" uznało, iż decyzja taka była ostateczna. Fidel ujawnił dalej, iż to właśnie Raul a także inni przywódcy partii i państwa nie chcieli zgodzić się na jego odejście z życia publicznego mimo szwankującego zdrowia. - To nie była dla mnie komfortowa sytuacja - zaznaczył Castro na łamach "Granmy".

  Kubański lider pisze o swej rehabilitacji i odzyskiwaniu sił po chorobie i podkreśla, iż "wbrew jego sumieniu byłoby wzięcie na swe barki odpowiedzialności, wymagającej znacznej sprawności fizycznej i energii - większych niż byłbym w stanie zaoferować". - Mówię o tym bez zbędnego dramatyzowania - zaznaczył Fidel Castro.

  W styczniu Raul Castro zapowiedział, że decyzja w sprawie przyszłości jego brata zostanie podjęta 24 lutego, gdy zbierze się nowy parlament Kuby. Wszystko wskazuje na to, że na inauguracyjnym posiedzeniu deputowani dotychczasowy urząd Fidela powierzą 76-letniemu Raulowi.

  W lipcu 2006 roku Fidel Castro przekazał czasowo władzę Raulowi. W grudniu zeszłego roku 81-letni Fidel Castro sugerował, że zrezygnuje z urzędu, przekazując władzę "młodszym pokoleniom".

  81-letni Castro rządzi Kubą od 1959 roku. W lipcu 2006 roku Fidel przekazał władzę swojemu bratu, Raulowi. Fidel z powodu choroby nie pokazywał się na scenie politycznej Kuby od 19 miesięcy.
  Jak dla mnie to Castro od dawna leży... w lodówce, a jego otoczenie rozkminia jak to Światu zakomunikować.
  jest cynizm w skurwysynach...

  Komentarz


  • Wypowiedzi Barbary Jaruzelskiej mogę określić tylko jednym mianem- wzruszające, doprawdy
   Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
   - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
   Zapamiętał.

   Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

   Komentarz


   • - Mąż nie ma już woli i chęci ciągnięcia tego śmierdzącego wozu
    o nie nie. nie ma ma tak łatwo. zdychaj w mękach zbrodniarzu

    Komentarz


    • Kilka ciekawostek o Jaruzelu, czyli "Drogi Wojciechu"
     My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

     Komentarz


     • Władimir Putin przyznał, że zbrodnia w Katyniu była zbrodnią stalinowską - twierdzi Radosław Sikorki. W wywiadzie dla TVN24 powiedział, że był to jeden z tematów, na które z rosyjskim prezydentem rozmawiał Donald Tusk.

      - W rozmowie z prezydentem Putinem padło słowo Katyń. Ale nie z inicjatywy Donalda Tuska - podkreślił szef MSZ. - Putin mówił o Katyniu jako o zbrodni stalinowskiej - dodał


      Ciekawa sprawa. Z jednej strony brzmi to dobrze ale pojawiają się dwie wątpliwości. Dlaczego dowiadujemy sie o tym dziś, a nie tuż po wizycie? Czy można w tej sytuacji ufać Sikorskiemu? Gdyby to Putin powiedział na jakiejs konferencji to nawet dobrze (chociaz... ale o tym za chwile), a tak mamy relacje z tego, co ktos kiedyś(już kiedyś, bo upłynął kawał czasu - jak długi - ot, zdąrzył się pojawić nowy kraj w Europie) powiedział.

      A teraz komentarz kogoś kto robi wrażenie, że się zna.

      Władimir Putin podczas spotkania z Donaldem Tuskiem przyznał, że zbrodnia w Katyniu była zbrodnią stalinowską - ujawnił w rozmowie z TVN 24 minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. - To tzw. kwiatek albo ochłap rzucony Polakom. Na użytek wewnętrzny Putin daje absolutną akceptację i nie sprzeciwia się wydawaniu w dużych nakładach ksiażek stwierdzających, że zbrodnia katyńska była zbrodnią niemiecką - komentuje Gazecie.pl rosyjska korespondentka polskich mediów Krystyna Kurczab-Redlich.

      Najlepszym przykładem niech będzie pozycja Jurija Muchina "Antyrosyjska podłość", w której to autor przekonuje, że pakt Ribentrop-Mołotow to fałsz. Dla odmiany, w książce "Wyprawa krzyżowa" Muchin stara się udowadnić, że to Polacy są winni rozpoczęcia II wojny światowej i z tego powodu nie można oskarżać Rosjan o żadne zbrodnie. Musimy otworzyć oczy na prawdy, jakie prezydent Putin propaguje w Rosji, a jakie daje liderom zachodu. Zafałszowanie historii za czasów jego prezydentury nie dotyczy przecież tylko kontaktów polsko-rosyjskich, ale przede wszystkim historii samych Rosjan, historii II wojny światowej.


      Kolejny 'sukces'. Nie czepiałbym się, gdyby Sikorski nie ogłaszał tego z niesamowitą radością, ponad tydzień po spotkaniu, a media jeszcze 2 godziny temu robił z tego prawie, że 'przełom'.
      "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

      Komentarz


      • A ja tradycyjnie zapraszam. Tym razem: harcerze zatrudniani w słuzbach specjalnych, czyli beczka śmiechu.
       My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

       Komentarz       • POrażające.
        "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
        Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
        Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
        Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
        "
        Janusz Waluś - czekaMY!

        Komentarz


        • - Nie tak dawno wilk, który chciał się dostać do chatki babci Czerwonego Kapturka, był gotów wszystko - tak zaczyna się najnowszy spot Prawa i Sprawiedliwości podsumowujący pierwsze 100 dni rządu Donalda Tuska i pokazujący go jako podstępnego i cynicznego wilka, którego może pokonać jedynie Jarosław Kaczyński. Premiera spotu utrzymanego w bajkowej konwencji - jak informuje 'Dziennik' - zaplanowana jest na dziś po 'Wieczorynce' w TVP1. Stefan Niesiołowski komentując spot, powiedział, że Kaczyński to raczej gajowy Marucha, a nie dzielny gajowy z Czerwonego Kapturka.


         Sondaże coś nie chcą PO wyraźnie spadać, to PiS postanowił im dopomóc i wyskoczył z nowym spotem . Jak widać zapowiadana przez J. Kaczyńskiego walka o inteligencję zaczęła się - Kaczor na tle biblioteki
         "I tak Legia panowie, i tak Legia mistrzem"

         Komentarz


         • Zamieszczone przez e(L)egion

          Sondarze coś nie chcą PO wyraźnie spadać, to PiS postanowił im dopomóc i wyskoczył z nowym spotem . Jak widać zapowiadana przez J. Kaczyńskiego walka o inteligencję zaczęła się - Kaczor na tle biblioteki
          Przyganiał kocioł garnkowi.
          "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
          Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
          Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
          Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
          "
          Janusz Waluś - czekaMY!

          Komentarz


          • O kurde blaszka już poprawiam
           "I tak Legia panowie, i tak Legia mistrzem"

           Komentarz


           • Cudotwórca w wywiadzie dla GW zapowiada , że PO i jej rząd będą robi jeszcze mniej niż do tej pory.

            pytany o brak projektów ustaw , którymi się chwalili przez kilka lat, a o których słuch zaginął , opowiada, ze to bardzo źle, hdy się dużo pracuje nad ustawami, bo i tak jest za dużo ustaw i raczej powinno sie ujmowac ich niż dodawac.

            nie wiem, ale chyba ma swoich wyborców za kompletnych idiotów, skoro uważa, ze się nie połapia, ze żeby zbedne przepisy rangi ustawowej uchylac, to trzeba to zrobic uchwalajac kolejne ustawy tamte uchylajace...

            teraz już tylko sie będzie usmiechał i wszyscy będą korzystali z urlopów

            pewnie tylko czystki i obsadzanie swoimi ludkami bedzie trwało w najlepsze

            po co zmieniac cokolwiek poza tym ?

            bezczelnośc tego człeka przechodzi moje najsmielsze oczekiwania w stusunku do niego
            "No pasaran!" ???

            HEMOS PASADO !!!

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Fizi
             nie wiem, ale chyba ma swoich wyborców za kompletnych idiotów, skoro uważa, ze się nie połapia, ze żeby zbedne przepisy rangi ustawowej uchylac, to trzeba to zrobic uchwalajac kolejne ustawy tamte uchylajace...
             58% na to idzie. Szkoda czasu na polityke. Trzeba wysiadać z tego tramwaju.
             "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

             Komentarz


             • A Donald nadal marzy:

              Przeróbka Jozin z bazin w wykonaniu Kabaretu pod wyrwigroszem obraz podłorzył-dolex;Ivan Mládek Jožin bažin Mladek Ivo Peska Jozin bazin czeski film smieszne...
              Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
              - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
              Zapamiętał.

              Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

              Komentarz


              • Zamieszczone przez casual
               "...chcieliście Irlandię, a macie czeski film!"
               Legia

               Komentarz


               • Zamieszczone przez Warszawiak
                Zamieszczone przez casual
                "...chcieliście Irlandię, a macie czeski film!"
                KO
                Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
                - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
                Zapamiętał.

                Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

                Komentarz

                Pracuję...
                X