Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Kod:
    http://www.dziennik.pl/polityka/article116200/Premia_dla_szefa_ABW_za_cud_nad_Wisla.html

Tak Agencja rozdawała pieniądze

Kierownictwo ABW za rządów PiS było nad wyraz hojne dla... siebie. Lekką ręką pięć razy do roku przyznawało nagrody. Nie za osiągnięcia, ale tylko dlatego, że w budżecie była wolna gotówka. Szczególną premię - 18 tysięcy złotych - dostał szef ABW Bogdan Święczkowski - pisze DZIENNIK. A wszystko z okazji 87. rocznicy Bitwy Warszawskiej.
    czytaj dalej...

Co były szef ABW wie o "cudzie nad Wisłą", w którym Polacy pobili bolszewików?

"To było w 1920 roku. Mój dziadek tam walczył, więc znam to z opowieści rodzinnych, choć w domu mówiło się więcej o wzięciu Kijowa niż o samym starciu pod Warszawą" - mówi Święczkowski. 87. rocznica powinna wbić się w pamięć Święczkowskiego z jeszcze jednego powodu. Z tej okazji szef ABW dostał niemałą nagrodę - pisze DZIENNIK.

Fotokopia wniosku o nagrodę dla Bogdana Święczkowskiego

Wniosek o uznaniową premię dla Święczkowskiego napisał jego zastępca Marek Wachnik. Pismo do premiera Jarosława Kaczyńskiego zostało przygotowane 30 sierpnia, a więc dwa tygodnie po rocznicy starcia z Sowietami. Dokument jest lakoniczny. Wachnik prosi o 18 tysięcy brutto nagrody dla swego szefa "z okazji 87. rocznicy Bitwy Warszawskiej". Innego uzasadnienia nie ma. Szef rządu na spóźniony wniosek "z okazji cudu na Wisłą" zareagował bez zbędnej zwłoki. Na dokumencie napisał krótko: "zgoda" i podpisał się z imienia i nazwiska. 3 września dyrektor sekretariatu premiera odpisał Wachnikowi, że Kaczyński zgadza się dać dodatkowe pieniądze Święczkowskiemu.

Były szef ABW nie widzi tu nic nadzwyczajnego, bo nagrody w Agencji były przyznawane pięć razy w roku. Też z okazji sławnych bitew?

"Nie" - zapewnia. Nagrody dzielono z okazji: 6 kwietnia, czyli w dniu święta ABW, 3 Maja, 15 sierpnia, 11 listopada i na Boże Narodzenie. Były szef ABW nie sądzi, że 18 tysięcy za "Cud nad Wisłą" to bardzo dużo pieniędzy.

"Mniej więcej pensja brutto szefa ABW" - mówi. "Nie widziałem samego dokumentu, ale miło, że jeden z moich zastępców dobrze ocenił moją pracę, a szef rządu się z tą oceną zgodził".

Święczkowski przyznaje, że w sumie wziął trzy, może najwyżej cztery nagrody. Przy czym pamięta, że ta z okazji Cudu była najwyższa.

"Gratyfikacje dostawali wszyscy. Nie tylko ja, ale i zastępcy, szefowie delegatur, a przede wszystkim funkcjonariusze w terenie. Przypuszam, że podobne nagrody były dzielone w innych służbach" -przekonuje Święczkowski.

Twierdzi, że starał się różnicować wysokość wypłat, ale przyznaje jednocześnie, że nie były to nagrody za jakieś szczególne osiągnięcia, ale ogólnie za pracę: "Skoro były na to środki, to dlaczego ich nie rozdysponować" - wytłumaczył nam. Skąd pochodziły pieniądze? Święczkowski nie chce zdradzać szczegółów, ale z naszych informacji wynika, że w Agencji funkcjonował szczególny mechanizm. Polegał na tym, że budżet na wynagrodzenia był przewidziany na konkretną liczbę etatów. Tyle, że w ABW były poważne braki kadrowe, liczone w setkach osób. Zostawała więc wolna gotówka, która częściowo była przeznaczana na nagrody.

A sama Bitwa Warszawska? Czy Święczkowski wie, o co w niej chodziło, skoro dostał za nią nagrodę?

"To był doskonały manewr oskrzydlający. Polskie wojska wbiły się nad Narwią między armię Tuchaczewskiego a armię konną Budionnego" - przypomina sobie.

Prawie się zgadza. Tyko nie nad Narwią, a nad Wieprzem - przypomina DZIENNIK.

nawet nie wiem jak to skomentować...
    kurde jak już robią takie wałki to niech przynajmniej nauczą się trochę historii i nie mylą Narwi z Wieprzą

Komentarz

• http://www.dziennik.pl/polityka/arti...kieszenie.html

"(Lech Wałęsa )Radzi Donaldowi Tuskowi, by, jeśli "Solidarność" wyjdzie na ulicę, natychmiast wprowadził stan wyjątkowy. Były prezydent boi się jednak, że premier nie da sobie rady, bo ma za miękkie serce, "więc musi mieć twardy tyłek" - dodał."

a jeszcze nie tak dawno Wałek grzmiał , że Kaczyńscy to zagrożenie dla demokracji i , że uważa , że są gotowi nawet wprowadzić stan wyjątkowy , co byłoby na tej demokracji zbrodnią

coś jednak jest w tej putinizacji , o której mówił JK odnośnie rządów PO i otaczającej je atmosfery

co do samego Wałęsy :

to chyba już JEST to miejsce , gdzie kiedyś stało ZOMO
      "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• On ma coś z głową bez kitu.

Co do bieżącej polityki to nie wiem czemu jeszcze nikt nie skomentował wprost, że Tusk zbiera żniwo swojego populizmu wyborczego?

P.S. Mała rzecz do GW (czasami czytam a jak, warto znać różne opinie żeby nie przepałować). W poniedziałek był mały felietonik niejakiej Wiśniewskiej na temat książki "Strach" Grossa. Ogólnie napisała, że Polacy to banda antysemitów i wielkim skandalem jest podważaniem teorii Sz. P. Grossa na temat mordowania Żydów przez Polaków a p. Chodkiewicz to jest jakiś sztubak a nie historyk. To ostatnie poparte zdaniem jakiegoś psorka pejsatego... Skoro tak beztrosko i wprost piszą takie opinie chyba trudno się dziwić czemu radykalni przedstawiciele frakcji Trwam tak nienawidzą żydowskiej Gazietki...
        Postaram się poszukać tego czegoś.
        Legia Varsovia - semper invicta...

Urodzić się białym to duma i zaszczyt...

Komentarz

• Zamieszczone przez Johny84
          Swoją drogą, miło by było, gdybyś się odniósł do kwestii papierka lakmusowego, czyli Krawietz, Dudała & Lisiewicz vs. Stec i pomyje z prasy mainstreamowej.
          To, że napisali dobry, choć jak pisałem nie do konca mi podpasował, tekst o kibicach nie znaczy, ze w temacie polityki odwalaja dobrą robotę. Danie tytułu człowieka roku Kamińskiemu jest bardzo smieszne i bardzo polityczne.

"Jak niebezpieczna jest taka sytuacja widzieliśmy już w czasie katastrofy samolotu CASA. Przecież wtedy prezydent właśnie startował. A przecież nieznane były przyczyny wypadku pod Mirosławcem. To było narażenie prezydenta, ale i premiera, który też lata samolotami rządowymi, na poważne ryzyko. Zwłaszcza w kraju takim jak Polska, które prowadzi wiele operacji wojskowych za granicą. Które bierze udział w walce z terroryzmem" - mówi w wywiadzie dla DZIENNIKA minister Fotyga.

Pytana, czy sugeruje, iż tuż po katastrofie brana była pod uwagę wersja zamachu terrorystycznego, odparła: "Zawsze w takich sytuacjach należy brać pod uwagę czarne scenariusze. Zawsze. W tym wypadku nie było szybkiej informacji, nie wszczęto procedur bezpieczeństwa. To szokujące".
          :O

Trzea się modlić o to, że Jarek się wscieknie i postanowi "Panu" Prezydentowi wywalić na zbity pusk współpracowników. Fotyga, Draba, Kamiński. Kto tych idiotów polecił? Przecież przez takie wypowiedzi, media niszcza ich smiechem, w konsekwencji PiSowi spada. Mam nadzieje, ze Kaczyński zakończy prezydenture w 2010 roku.
          "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Fotyga miewa i lepsze fragmenty:

Przecież zniesienie embarga na polskie mięso przez Rosję jest faktem. Udało się.

Nie, realnie embargo nie zostało zniesione. Bo zostało nałożone na wszystkie polskie produkty mięsne, a zniesione na zaledwie kilka podmiotów. Rosjanie wydali koncesje zaledwie kilku zakładom. Takie osiągnięcia mogliśmy mieć w każdej chwili. Ale to nie jest relacja partnerska, więc temu się sprzeciwialiśmy. My chcemy by polskie podmioty produkujące na eksport korzystały z dobrodziejstw handlu, ale też by korzystały z równych praw przysługujących wszystkim podmiotom w Unii Europejskich.

Nie jest dobrą sytuacją gdy służby obcego państwa wybierają sobie, które zakłady mogą produkować na jego rynek.

Służby specjalne?
            Nie użyłam słowa specjalne. Służby rosyjskie, sanitarne także.

Może Rosjanie po prostu sprawdzają, które zakłady spełniają ich normy?
            Mieliby do tego prawo gdyby najpierw znieśli embargo, a potem przeprowadzili kontrolę. Tę logikę jednak odwrócono: najpierw wskazali zakłady, które mogą eksportować, a dopiero potem obiecali znieść embargo tylko na te kilka zakładów. W przypadku Niemiec jest inaczej: wolno eksportować wszystkim, a jeśli któryś producent budzi wątpliwości to można go sprawdzić. Polska zgodziła się na upokarzającą sytuację w których służby rosyjskie wybierają sobie z jaką polską firmą chcą handlować.
            http://www.dziennik.pl/polityka/arti...ie_Polski.html

ciekawa informacja , stawiająca w jakże odmiennym od lansowanego świetle "sukces" rządu PO-PSL

jesli jest prawdziwa , to kompletny skandal - nie tylko z powodu upokarzającego charakteru i zgody na traktowanie Polski jak wasala , ale też na upowszechnianie zwykłego kłamstwa dco do charakteru układu z Moskwą w tej sprawie przez rząd

no i najważniejsze:

bardzo chciałbym zobaczyć listę tych podmiotów oraz dowiedzieć się czy i jakie powiązania personalne i finansowe mają one z politykami PSL

jeśli okazałoby się, że wyhandlowali oni za zniesienie weta polskiego na negocjacje z Rosją , zniesienie embarga wyłącznie lub prawie wyłącznie dla podmiotów, z którymi są powiązani, to żadne inne określenie niż zdrada i żaden inny organ do oceny tego niż Trybunał Stanu nie wchodzi w grę
            "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Z.
              To, że napisali dobry, choć jak pisałem nie do konca mi podpasował, tekst o kibicach nie znaczy, ze w temacie polityki odwalaja dobrą robotę. Danie tytułu człowieka roku Kamińskiemu jest bardzo smieszne i bardzo polityczne.
              Nie dobry, a dobre, bo o kibicach piszą konsekwentnie obiektywnie, ja pamiętam przynajmniej 5 artykułów.
              Jeśli chodzi o "w temacie polityki", to na zdrowy chłopski rozum, której gazecie prędzej uwierzysz w jakiejkolwiek sprawie: takiej która pisze bzdury, zwyczajnie kłamie o sprawach Ci bliskich, które możesz zweryfikować z pierwszej ręki, czy takiej która stara się być obiektywna? Ja nie wiem, jak można wierzyć, że gazety od faktów prasowych moga pisać o kwestii A obiektywnie, jeśli o kwestii B jest totalny matriks

Z kolei, jeśli chodzi o Kamińskiego, ma swoją cegiełkę przy spadku korupcji w Polsce, a wszędzie panosząca się korupcja jest i była jednym z największym problemów Polski. O kompetencjach Kamińskiego i CBA pochlebnie wypowiadali się nawet przeciwnicy. Bardzo śmieszne i polityczne to są raczej podchody PO aby go wyrzucić z CBA

Pzdr.
              Per aspera ad astra.

BKS JAGIELLONIA

Komentarz

• Fizi, a ja się zastanawiam, kto w tej sprawie ma naprawdę rację. Fotyga mówi o kilku zakładach, a np. Sawicki w tym artykule:

http://www.ppr.pl/artykul.php?id=143690

mówi o 69 zakładach mogących eksportować mięso do Rosji.
                "I tak Legia panowie, i tak Legia mistrzem"

Komentarz

• Zważywszy, że w ostatni weekend TVN24 podało, że dotąd pojechała tam jedna ciężarówka z miesem... (komentarz był właśnie taki, że polskie rzeźnie generalnie nie mają jakichś koncesji)

Co do Kamińskiego i "G.P." - nie bardzo rozumiem. W dużej mierze to jest jedno środowisko i M. Kamiński zrealizował jeden z jego sztandarowych postulatów (stworzenie służby bez personalnego "spadku" po SB i WSI). No i zrobił to. Co w tym "politycznego", skoro przeciwnicy PiS odbierają "G.P." tak, jak e(L)egion, a zwolennikom również nie jest potrzebny tytuł "człowieka roku", by go doceniać...
                  My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez e(L)egion
                    Fizi, a ja się zastanawiam, kto w tej sprawie ma naprawdę rację. Fotyga mówi o kilku zakładach, a np. Sawicki w tym artykule:

http://www.ppr.pl/artykul.php?id=143690

mówi o 69 zakładach mogących eksportować mięso do Rosji.
                    O ile przejdą kontrole. W chwili obecnej jest to kilka zakładów.

Minister rolnictwa Marek Sawicki zapowiedział, że chce w Berlinie rozwiązać sprawę zniesienia obowiązku kontroli przez Rosjan polskich zakładów mięsnych, zainteresowanych eksportem mięsa na tamten rynek.
                    Czyli dokładnie jak mówiła Fotyga.
                    From flood into the fire
                    One thousand voices sing
                    We're in this together
                    For whatever fate may bring

Komentarz

• Znowu w Berlinie?

Przypominam:
                      http://foxx-news.blogspot.com/2008/0...a-ekranie.html
                      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Jak dla mnie sprawa z mięsem wygląda tak, że rząd PO-PSL wyciągnął dłoń do Rosjan w sprawię porozumienia, a Ci zaczynają kręcić i jeżeli nie zmieni się ich postawa to oczekuje od rządu "zaostrzenia" relacji...

nikt nie skomentował hojności Jarka? Jaka szkoda bo to taka fajna kompromitacja :P

Komentarz

• Zamieszczone przez szczepan
                          nikt nie skomentował hojności Jarka? Jaka szkoda bo to taka fajna kompromitacja :P
                          A co tu komentować jak bardzo niewiele wiadomo?

Lepiej skomentować działania celników Właśnie rozmawiałem ze znajomą celniczką. Powiedziała, że te pięć stów to mieli zagwarantowane już we wrześniu
                          From flood into the fire
                          One thousand voices sing
                          We're in this together

Komentarz

• Zamieszczone przez Nazgul
                            Zamieszczone przez szczepan

Lepiej skomentować działania celników Właśnie rozmawiałem ze znajomą celniczką. Powiedziała, że te pięć stów to mieli zagwarantowane już we wrześniu
                            Z tymi celnikami Nazgul to ja słyszałem tez taka wersję (moja bratowa jest celniczką w Kuźnicy Białostockiej), ze te 500 zł., które teraz daje im rząd plus te zmiany prawne są na początek jak najbardziej do przyjecia. Potem w spokoju można rozmawiać o dalszych postulatach, bo oczywiscie nie satysfakcjonuje to ich w 100% i jak coś będzie nie tak to do protestu wrócić. Jednak zwiazkowcy i starsi pracownicy, uparli się tych 1500 zł i nie chcą popuścić.....
                            "I tak Legia panowie, i tak Legia mistrzem"

Komentarz

• Zamieszczone przez e(L)egion
                              Zamieszczone przez Nazgul

Z tymi celnikami Nazgul to ja słyszałem tez taka wersję (moja bratowa jest celniczką w Kuźnicy Białostockiej), ze te 500 zł., które teraz daje im rząd plus te zmiany prawne są na początek jak najbardziej do przyjecia. Potem w spokoju można rozmawiać o dalszych postulatach, bo oczywiscie nie satysfakcjonuje to ich w 100% i jak coś będzie nie tak to do protestu wrócić. Jednak zwiazkowcy i starsi pracownicy, uparli się tych 1500 zł i nie chcą popuścić.....
                              Wczoraj w TOK FM słuchałem - jakaś grupa białostocka się postawiła, właśnie z tym postulatem.

A z innej beczki - nie wiem czy było, ale jest miodne

Tylko PiS ma spójną wizję Polski, tylko PiS przedstawia sposoby radzenia sobie problemami kraju i tylko PiS wie, po co wygrywać wybory - takie wnioski można wyciągnąć z lektury raportu zamówionego przez... szefa LiD Wojciecha Olejniczaka. Raport opracowywali znani eksperci lewicy - pisze tygodnik "Wprost".
                              czytaj dalej...

Wśród tych ekspertów są nazwiska profesorów: Janusza Reykowskiego, Jacka Raciborskiego, Jerzego Wiatra oraz zasłużonych działaczy partyjnych: Krzysztofa Janika i Lecha Nikolskiego - pisze tygodnik "Wprost".

"Żaden z konkurentów PiS nie miał rozwiniętej, przekonującej oferty dla Polski (w kampanii wyborczej w 2007 roku). Jedyną spójną wizję problemów kraju i sposobów radzenia sobie z nimi przedstawiał właśnie PiS" - uważają lewicowi eksperci.

Zdaniem tygodnika "Wprost", niektóre fragmenty tego dokumenty to prawdziwy peany na cześć PiS i Jarosława Kaczyńskiego.

„Posiadanie klarownej, spójnej narracji jest jednym z istotnych warunków uzyskania politycznej wyrazistości. Wśród podmiotów politycznych w Polsce tylko jeden umiał sformułować i przedstawić taką narrację - jest to Prawo i Sprawiedliwość, a przede wszystkim jej przywódca" - można przeczytać w raporcie.

Wychwalanie pod niebiosa Prawa i Sprawiedliwości to jedno, ale autorzy raportu radzą także liderom LiD, w jaki sposób mogą powrócić do władzy. Muszą po prostu zerwać wszelką współpracę... z PiS.

„Doniesienia prasy o rzekomym porozumieniu między LiD a PiS w sprawie zablokowania zmian w ustawie medialnej są sygnałem realności tego niebezpieczeństwa. Wchodzenie w konszachty z PiS podważyłoby wiarygodność LiD" - można przeczytać w raporcie. Jednocześnie jednak autorzy raportu uważają, że takie "pozory porozumienia" z PiS nie są tak do końca negatywne, bo można nimi zastraszać Platformę Obywatelską i zmuszać do różnych ustępstw.
                              http://www.dziennik.pl/polityka/arti...je_Polski.html
                              From flood into the fire
                              One thousand voices sing
                              We're in this together

Komentarz

• Zamieszczone przez Nazgul

rotfl... faktycznie "niewiele"

Komentarz

Pracuję...
                                X