Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez e(L)egion
    A tak jeszcze do tych źródeł, to naprawde Jaco czytasz GW, żeby sobie wyrobić opinię? Czy raczej po to aby sie pośmiać bo z założenia jest ona nieobiektywna?
    Czytam, żeby sobie wyrobić opinię. Z reguły czytam z tygodniowym opóźnieniem, bo jest to zdecydowanie ciekawsze. ') Naprawdę z wiekiem nabiera się doświadczenia w ocenie jedno- czy dwudniowych sensacji, których później nikt nie dementuje.
    "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
    Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
    Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
    Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
    "
    Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco
      Zamieszczone przez daimler
      Jaco, GP zdarza się czytać
      Tu akurat nie piłem do Ciebie. Zresztą doceniam pewną ewolucję światopoglądową w postach większej części pijaków z GTW. Widocznie oni też zaglądają do GP. ')

Pierdolę to ! Do niczego się nie zmuszam ,chcę to się wybijam - nie chcę no to się nie ruszam !
      Grupa Trzymająca Wagę - Dzieki nam monopolowe nie martwią się o plajtę !!!

Komentarz

Zamieszczone przez daimler
        Jaco, GP zdarza się czytać
        Tu akurat nie piłem do Ciebie. Zresztą doceniam pewną ewolucję światopoglądową w postach większej części pijaków z GTW. Widocznie oni też zaglądają do GP. ')
        Pudło! No może poza jednym wyjątkiem, ale to rzeczywiście pijak straszny
        jest cynizm w skurwysynach...

Komentarz

• Rząd Tuska na 3=

Mija sto dni od wyborczego zwycięstwa partii Donalda Tuska. Szef PO, obecny premier, u schyłku kampanii wyborczej w październiku 2007 roku swoim podpisem ręczył za spełnienie dziesięciu obietnic. "Metro" wybrało pięć z nich i zapytało ekspertów, jak oceniają ich wykonanie.

Obietnica nr 1: Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty. Ocena: 0 - rząd jest w punkcie startu. Według Andrzeja Sadowskiego, eksperta Centrum im. A. Smitha, jest to jedna z najbardziej nieszczęśliwych obietnic wyborczych, jakie można w ogóle złożyć. Ma ona tę zaletę, że łatwo z nią wygrać wybory, ale może stać się gwoździem do trumny przy kolejnym głosowaniu.

Prawda jest taka, że Platforma obiecała podwyżki, tyle że nie sprecyzowała kiedy. Niemniej uważam, że nie da się tego zrealizować niezależnie od terminu rozłożenia spłaty - mówi Sadowski. Dodaje, że jedynym sposobem na rozwiązanie problemów z budżetówką jest sprywatyzowanie wszystkiego, co się da, a wpuszczenie wolnego rynku do całej reszty.

Obietnica nr 2: Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ. Ocena: 3. Dr Adam Kozierkiewicz, ekspert ds. ochrony zdrowia, Collegium Medicum UJ jest zdania, że na razie sprawy reformy zdrowia stoją w miejscu. Pomysły dotyczące decentralizacji NFZ - bo hasło likwidacji Funduszu należy włożyć między bajki - pojawiają się w różnych ustawach. Na jakim etapie są te ustawy - nie wiadomo. Mówi się o powstaniu urzędu, który kontrolowałby ubezpieczenia medyczne. Brak, niestety, konkretów.

Wiadomo, że nasze składki nadal będą spływały do ZUS, bo to instytucja, która najwydajniej je ściąga. Wiadomo, że muszą istnieć obowiązkowe ubezpieczenia, bo gdy ich nie będzie, to czeka nas sytuacja jak w Meksyku, gdzie większość populacji jest nieubezpieczona. Ale decentralizacja NFZ nie jest priorytetem w tej chwili. Najważniejszy jest koszyk świadczeń gwarantowanych, którego nie ma. Jak ocenia Kozierkiewicz, najbardziej w Platformie rozczarowuje to, że coraz bardziej dystansuje się od pomysłu współpłacenia za świadczenia.

Obietnica nr 3: Uprościmy podatki - wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy ponad 200 opłat urzędowych. Ocena: 2. Dr Richard Mbewe z Wyższej Szkoły Zarządzania w Gdańsku uważa, że nic nie zostało zrobione i nic nie wskazuje na to, by cokolwiek miało być zrobione. Ministrów w rządzie odpowiedzialnych za gospodarkę i finanse można porównać do kur z obciętymi głowami, które biegają, nie wiedząc gdzie i po co. W parlamencie - podobnie. Z podatku liniowego nie zostało już nic. Podatki płacimy takie, jakie wprowadził poprzedni rząd, nie słyszałem, by znikła choć jedna z tych 200 opłat - mówi Mbewe. Platforma przyszła z bardzo dużymi obietnicami i powinna je wprowadzać w życie z marszu. Teraz z nich nic nie zostało, a jeśli rozda się jeszcze trochę pieniędzy na podwyżki dla protestujących, nie zostanie tym bardziej.

Obietnica nr 4: Przyspieszymy budowę stadionów na Euro 2012. Ocena: 4 (na zachętę) z minusem za lekką opieszałość. Według Adama Ambrozika, eksperta KPP w ciągu stu dni niewiele dało się zrobić. Ale stworzono zespół, który koordynuje prace nad Euro 2012, do którego w ostatnich dniach dołączył minister infrastruktury. Niestety, teraz mamy taki mało widowiskowy etap prac, wszystko jest jeszcze na papierze, nic się nie buduje, i pewnie to budzi niepokój. Dla parlamentu sprawą priorytetową jest teraz poprawienie tzw. specustawy, która miała pomagać w szybkich inwestycjach, a okazała się bublem prawnym.

Obietnica nr 5: Szybko wypełnimy naszą misję w Iraku. Ocena: 4. Prof. Eugeniusz Smolar, Centrum Stosunków Międzynarodowych uważa, że Polska w ogromnym stopniu wypełniła swoje zobowiązania sojusznicze w Iraku i honorowo może się z niego wycofać. Co się tyczy całości polityki zagranicznej, to najważniejsze jest, że dyplomacja odzyskała nareszcie należne sobie miejsce. Polityka zagraniczna jest znowu dyplomacją, a nie zestawem gromko grzmiących haseł ideologicznych.

Bardzo dobrze wyglądają nasze stosunki z USA mimo licznych głosów krytyki. Amerykanie byli zaskoczeni naszą twardą postawą w sprawie tarczy antyrakietowej, ale błyskawicznie się otrząsnęli i teraz trwają konkretne rozmowy. Co do Rosji - to tutaj Platforma może poszczycić się samymi sukcesami, od kwestii polskiego mięsa począwszy. Szkoda, że nie było nikogo z rządu na szczycie w Davos, ale nie rozpatrywałbym tego w kategoriach dramatu. Po prostu warto czasami nawiązywać kontakty bez krawata - ocenia Smolar. (PAP)
          http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.ht...1201605536.771

Ciekawy artykuł, chociaz jako zwolennik PO wychwany na gazietce i TVN24, już po pierwszych zdaniach powinienm stronę zamknać.
          Przyznac trzeba jednak że w wielu miejscach trudno się nie zgodzić.
          "I tak Legia panowie, i tak Legia mistrzem"

Komentarz

Dr Richard Mbewe: Ministrów w rządzie odpowiedzialnych za gospodarkę i finanse można porównać do kur z obciętymi głowami, które biegają, nie wiedząc gdzie i po co. W parlamencie - podobnie.

trudno o bardziej celne podsumowanie
            "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• Mogłby ktos napisac coś na temat sprawy 'ustawy medialnej'? Bo z tego co czytam internet to wynika, ze doszło do pewnych zmian w tresci ustawy, przez co niektórzy mogą na tym skorzystac bardziej niż powinni. Ponoć nawet Pospieszalski o tym program zrobił.

Związany z Aleksandrem Kwaśniewskim i SLD publicysta Andrzej Kwiatkowski wraca do pracy w TVP – dowiedział się „Wprost”. Dziennikarz obecnie jest w trakcie rozmów kadrowych.

– Zaczynam wszystko od początku. Jeszcze nie spotkałem się z prezesem Andrzejem Urbańskim, który, jak się wydaje, podpisze ze mną umowę o pracę - mówi „Wprost" Andrzej Kwiatkowski. I dodaje, że na nadzieję na autorski program. - Mam kilka pomysłów, ale opowiem o nich, gdy już odbędę rozmowę z przełożonymi – dodaje Kwiatkowski.
              http://www.wprost.pl/ar/122556/Andrz...o-pracy-w-TVP/

:O
              "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• ta wczoraj o 23.00

4 postowiec
                Czas kończyć z baranami na forumce

Komentarz

• Jako że zwolennicy PiS często marudzą ze GW i TVN24 to zło, a dopiero Gazeta Polska to jest coś rewelacyjnego i w pełni obiektywnego, postanowiłem sobie tę gazetę zakupić i przekonać się naocznie co to za super periodyk.

3,5 zł i gazetka jest moja. Juz z pierwszej strony w oczy rzuca sie złowrogi tytuł "Platforma oddaje PZU". Przed lekturą czuje się jakbym miał zaraz połknąć czerwoną pigułkę i wydostać się ze świata Matrixa, do prawdziwej Polski. Zaczynam przeglądać. Na drugiej stronie moją uwagę zwraca "Barometr gospodarczy" Myślę sobie - zacznę od tekstu o gospodarce. Około 80% artykułu obrazuje nam jak to sie w Polsce w ciągu ostatnich dwóch miesiący pogorszyło: wzrosła inflacja, wzrosło bezrobocie, rośnie deficyt na rachunku obrotów bieżących. Nawet ekonomiści z PKPP "Lewiatan" twierdzą ze źle się dzieje. Kto za to odpowiada? Ano tytuł artykułu wyjaśnia wszystko "Hamowanie - cudów na razie nie ma". Kto obiecywał cuda i to pewnie po dwóch miesącach, oczywiście wiemy

Dobra myśle sobie, pierwsze koty za płoty. Idę dalej. Na następnej stronie spotykam się z określeniami Al Kaida Obywatelska, dodatkowo polewka z Pawlaka i cos tam o IIIRP. Myśle sobie jest coraz lepiej ale nic to idziemy dalej, może ta trzecia strona to jakies miejsce gdzie Polska jest opisywana w krzywym zwierciadle i powinno być tam śmiesznie. Następnie mamy tekst o prywatyzacji PZU. Tutaj pojawia się wiele nazwisk, autorzy sugerują że PO kombinuje bo jej politykom grożą procesy, za zdradziecką prywatyzację odpowiadają poprzednie rządy, włącznie z PiS ale on jest usprawiedliwiony bo albo miał w swoich szeregach „V kolumne” albo był po prostu za słaby na Eureko. Oczywiście spora część artykułu opiera się na opiniach „naszego informatora”

Dalej mamy wielki artykuł o nauczycielach i ich proteście, za co według dziennikarzy odpowiedzialna jest IIIRP. Tylko PiS, choć według autora też się nie popisał, próbował cokolwiek poprawić. Dalej są cztery artykuły(na trzy strony)gdzie trzy z nich są o.... jakżeby inaczej PO. Jeden o zwolnionym prokuratorze, która ma wkrótce zaszkodzić PiS, drugi o tym że jeden z wiceministrów obecnego rządu jest uwikłany w jakąś aferę, no i trzeci o rekordzie rządu Tuska w dymisjach.

Zaczyna się polityka zagraniczna. Tutaj pośród kilku w miarę fajnych artykułów, znowu mamy o PO, a mianowicie o rządzie, który został skrytykowany przez USA. Oczywiście według gazety jak najbardziej słusznie, czyli nic nowego.
                  Powoli dochodzę do środka gazety, a tam wywiad z...... Jarosławem Kaczyńskim J Co jest w wywiadzie można się domyślać. Krytyka PO, zapewnienia za gdyby dalej rządził PiS byłoby super i mamy też trochę o atmosferze wewnątrz „jedynie słusznej partii” Pytania są trochę, moim zdaniem, tendencyjne i sugerują odpowiedź ale kto by się tam tym przejmował. Potem zaczyna się pozycja w gazecie Kultura, to sobie pominąłem, na Gospodarce zatrzymałem się na artykule o giełdzie. Na koniec został prawdziwy majstersztyk. Pozycja „Odcinki” Stamtąd dowiedziałem się min.: ze premier Tusk ma problemy z głową, słuchanie tow. Jacka Żakowskiego jest szkodliwe dla zdrowia, a Jarosław Gowin z PO gada bzdury. Dobrnąłem do końca. Dodam jeszcze ze w gazecie pojawiły się cztery artykuły o Żydach, a jakiś wypowiedzi polemizujących z artykułami „z drugiej strony” nie uświadczyłem.

Powiem szczerze, że gazeta mnie nie zawiodła. Spodziewałem się tam stronniczości i braku obiektywizmu i to wszystko tam znalazłem. Jednak dla pewności, kupię sobie jeszcze jej kolejny numer. Może będzie inny. Jeśli jednak potwierdzi się moja opinia, to dzięki Bogu nakład tej gazetki to tylko 70.000, a i przyrównując ją do GW, to ta ostatnia nie wychodzi wcale na taka złą jaką ją opisują zwolennicy PiS.

Sorki że trochę przydługo, ale to takie moje refleksje.

Komentarz

Jako że zwolennicy PiS często marudzą ze (...)Gazeta Polska to jest coś w pełni obiektywnego
                    Podaj 3 cytaty na udowodnienie tej tezy, kłamczuszku.
                    "
                    Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

(....) słuchanie tow. Jacka Żakowskiego jest szkodliwe dla zdrowia (...)
                      Co do reszty się nie ustosunkuje bo nie czytałem ale co do tego stwierdzenie chyba nie masz wątpliwości,że jest w 100% prawdziwe?

Normalny człowiek nie jest w stanie znieść bełkotu tego obłąkańca bez poważnego skoku ciśnienia.
                      ...ta ziemia do Polski należy
                      choć Polska daleko jest stąd,
                      bo wolność krzyżami się mierzy
                      historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

Zamieszczone przez e(L)egion
                        Jako że zwolennicy PiS często marudzą ze (...)Gazeta Polska to jest coś w pełni obiektywnego
                        Podaj 3 cytaty na udowodnienie tej tezy, kłamczuszku.
                        No jak Was czytam to takie odnoszę wrażnie

Komentarz

• Napisałeś wyraźnie, że często. Poproszę o konkretne cytaty. Oczernić kogoś jest łatwo. Trudniej to udowodnić.
                          "
                          Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

No jak Was czytam to takie odnoszę wrażnie
                            Z tego co pamietam to na forum wyłącznie krytykowałem GP, np. za wybór Człowieka Roku. Jedynym zdeklarowanym zwolennikiem tej gazety jest chyba Casual...
                            "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Jaco jeśli uznałeś się za jedynego zwolennika PiS, z którym mam do czynienia na co dzień to trudno.

Z - no Jaco dzisiaj napisał że zwolennicy PO swoje wiadomości mają głównie z GW i TVN24, a nie zagladają do GP. Gdzie indziej twierdzi, że jego kumple zmieniają po części poglądy pod wpływem GP (pewnie na te właściwe). Więc pod takim wypływem postanowiłem kupić tę gazetę bo uznałem że skoro ma ona az tak wpływ na niektórych to musi to być jakies wielkie przeciwieństwo GW i TVN24, a skoro one nie są obiektywne , to GP jest. Tak to rozumiem.

Komentarz

• e(L)egion - z tego co napisałeś ten periodyk jest zatem lustrzanym odbiciem przez Ciebie wymienionych - rozumiem, że wg. Ciebie są zatem również żałosne i tyle samo warte

i dwa - ten tekst o PZU ukazał się również - co do słowa - w Gazecie Finansowej - czyli , że ona też jest taka siakaś tendencyjna mam rozumieć ?
                                "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

Pracuję...
                                X