Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Z.
    Żałoby w PRL poza jedną to smutny żart.
    Fakt. Nie było żałoby po dwóch wielkich katastrofach lotniczych w tamtym okresie.

Zamieszczone przez Z.
    III RP produkuje żałoby.
    I też od niedawna: brak żałoby chociażby po zatonięciu "Heweliusza".

Obawiam się, że przy takich działaniach żałoba narodowa będzie takim samym "wydarzeniem" jak wiadomości o zamachu w Iraku, wzroście ceny ropy itp... Specjalnego wrażenia robić nie będzie.
    "Możesz sprzedawać Lewandowskiego, mamy Arruabarrenę" - Mirosław Trzeciak, najbardziej profesjonalny z profesjonalnych

Komentarz

• RadO już tak jest. Mnie to kompletnie nie rusza. A powiem wiecej zaczyna wkurwiać.

Człowiek przychodzi, bo 8 godzinach spedzonych na uczelni w stresie, a tu takie info, a miałem takie piękne plany na piątkowy wieczór.

Czemu nie odowałaja skoków?
      Pogoń Szczecin, sami przeciwko wszystkim.

Komentarz

• Mimo iż jestem związany pośrednio z tą grupą ludzi (pilotami) nie rozumiem decyzji o 2 dniowej żałobie narodowej, wystarczyłaby minuta ciszy (bez podtekstów politycznych). I tak każdy będzie przeżywał tę tragedie na swój własny sposób.

Znowu tvn24 może się wykazać

Komentarz

• Zamieszczone przez Slyboots
          Te żałoby narodowe to powoli stają się jakąś naszą narodową obsesją, która nie liczy się z nikim i niczym....
          Dokładnie. Żałoba jest prywatną sprawą każdego z nas. Kaczor najchętniej ogłosiłby żałobę na cały czas swojego "panowania". To mu najlepiej wychodzi. Jeśli już- to jednodniowa i od dzisiaj.
          A jak ktoś by jednak zrobił imprezę w sobotę? Do więzienia??
          żenua

tak, jak napisał CywiL - dajcie już spokój

dajcie już spokój , przy czym, jak przy czym , ale w takich sytuacjach drzeć koty o byle co , trąci żenadą

sam miałem mieszane odczucia co do wprowadzania żałoby, ale nie będę rozwijał tematu, bo własnie rozmawiałem z kumplem, którego ojciec jest emerytowanym pilotem wojskowym i w tej katastrofie zginęło 11 ich znajomych
          "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• Zestawienie wklejone przez Z. szokujące :O

Co te pajace zrobiły z żałobą narodową

Niedługo do warzywniaka Pani Janiny znów przyjdą chuligany z nożem, ona wsiądzie w taxę , rozwalą się z Rysiem taxi drajwerem a potem jebut - tydzień żałoby narodowej.

PS. Nie no...Piłsudski, Powstanie Warszawskie, Wyszyński, Papież ....a do tego autokar, turyści w Azji, górnicy w kopalni i żołnierze w samolocie...Mimo całego zrozumienia dla tragedii oraz współczucia dla ofiar i rodzin to brzmi jak ponury żart
            ...ta ziemia do Polski należy
            choć Polska daleko jest stąd,
            bo wolność krzyżami się mierzy
            historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

• 100 % zgody z niedźwiedziem. zero wyczucia, żałoba traci całe znaczenie.
              bana mu , temu pestu

Komentarz

• Zamieszczone przez daimler
                Casual, co tydzień drogówka ogłasza bilans wypadków śmiertelnych na drogach.
                Idąc tym tropem, powinniśmy żyć w permanentnej żałobie.
                No, chyba że rozróżniamy pod względem wartości różnie rodzaje śmierci
                Ale o jakim tropie mówisz? :O Bo ja osobiście zadnym trope nie poszedłem- nie opowiedziałem się po żadnej ze stron. Czy gdzieś napisałem "tak dla żałoby!" lub "nie dla żałoby!"? Bardzo ogólnie napisałem, że troche wkurza mnie gadanie na ten temat co tragedię i tyle.

Jedyna istotna rzecz jaką chciałem przekazać to "PS", fragment wiersza Zbigniewa Herberta "Pan Cogito czyta gazetę".
                Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
                - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
                Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Komentarz

• U mnie w szkole jutro studniówka jest normalnie. Organizacyjnie nie byłoby możliwości jej odwołania bez strat finansowych dla uczniów (wiem bo zajmuje się organizacją tej imprezy). Trzeba tam było załatwić jakieś pozwolenia od starosty, który zachował się bardzo fair i olał medialny cyrk mówiąc, że jeśli prasa skomentuje to wydarzenie to on weźmie odpowiedzialność na siebie.

Co do samej żałoby to uważam, że zdecydowanie pośpieszono się z decyzją o jej wprowadzeniu.

Komentarz

• Post Pustego powoduję, że ponownie zadaję pytanie, bo ja się poważnie pytałem i nigdzie nie mogłem tego znaleźć. Jak to jest z imprezami w trakcie żałoby, jakie są zakazane i co trzeba spełnić żeby nie były? Bo ja czytałem te rozporządzenia prezydenta i tam nic o tym nie ma.

Edit: chyba co nie co wygooglowałem, wszystko w zasadzie w gestii władz samorządowych, one wydają decyzję o odwołaniu imprez.

Komentarz

• jedynym ustawowo określonym ''przejawem'' kazdej żałoby narodowej jest opuszczenie flagi państwowej do połowy masztu

pozostałe reguluje każdoczesne rozporządzenie wprowadzające daną żałobę

z reguły są to raczej wezwania do powstrzymania się od niż sztywne zakazy

[ Dodano: 25 Styczeń 2008, 20:50 ]
                      a dzisiaj dzień jak co dzień :

Odsunięto prokuratora, który rozbijał mafię
                      Od prowadzenia śledztw zostanie odsunięty prokurator Marek Woźniak, jeden z najbardziej doświadczonych śledczych, który rozbijał m.in. mafię mokotowską – dowiedział się "Wprost".
                      Woźniak doprowadził do osądzenia czołowych postaci gangu mokotowskiego i skazania zwyrodnialców z gangu "Ala Capone" – najgroźniejszej bandy z południowej Polski. Na jego koncie jest kilkanaście prawomocnych wyroków dożywocia. Przyczynił się też do utworzenia w Polsce delegatury największej amerykańskiej agencji antynarkotykowej DEA.

Prokurator Woźniak został już przed tygodniem odwołany ze stanowiska szefa krakowskiego wydziału Biura Przestępczości Zorganizowanej. Wróci do pracy w prokuraturze apelacyjnej. Jak ustaliliśmy, trafi do wydziału sądowego, zwanego ostatnio "kompanią karną", ponieważ do takich wydziałów kierowane są najczęściej osoby, które za kadencji ministra Zbigniewa Ziobro pełniły funkcje kierownicze. Sam Woźniak nie chciał rozmawiać z "Wprost". Komentarza odmówiła też prok. Ewa Piotrowska, rzecznik prasowy prokuratora generalnego. Gdy dzień wcześniej pytaliśmy czy któregokolwiek z prokuratorów elitarnego Biura Przestępczości Zorganizowanej odwołano z funkcji i odsunięto od prowadzenia śledztw, usłyszeliśmy, że to mało prawdopodobne, bo w takich jednostkach potrzebna jest każda para rąk i doświadczeni ludzie.

Informatorzy "Wprost" twierdzą, że powodem dymisji Woźniaka może być to, że w okresie, gdy kierował wydziałem Przestępczości Zorganizowanej, postawiono zarzuty byłej posłance SLD Małgorzacie Ostrowskiej. Prokuratura podejrzewa ją o przyjęcie blisko 155 tys. zł łapówki od "barona paliwowego" Piotra K. W grę może też wchodzić ewentualny konflikt Woźniaka z prokuratorem Markiem Wełną, obecnym szefem krakowskiego biura Przestępczości Zorganizowanej.
                      "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• Oooo....rząd podpisał porozumienie z protestującymi celnikami...Tyle,że po podpisaniu okazało się, że sygnatariuszami są te związki, które akurat akcji protestacyjnej nie prowadzą
                        ...ta ziemia do Polski należy
                        choć Polska daleko jest stąd,
                        bo wolność krzyżami się mierzy
                        historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

• Ja tylko wrzucam kolejną ciekawą kwestię, która przemknęła bez echa...

http://foxx-news.blogspot.com/2008/0...ews-widmo.html
                          My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx
                            Ja tylko wrzucam kolejną ciekawą kwestię, która przemknęła bez echa...

http://foxx-news.blogspot.com/2008/0...ews-widmo.html
                            czy aż taki "news widmo"... podobny materiał widziałem na tvn/tvn24...

plus nadal jest jego skrócona wersja na www.tvn24.pl
                            http://www.tvn24.pl/12690,1536194,wiadomosc.html

a dlaczego o tym taka cisza? bo żadnej z opcji politycznych nie jest na rękę nagłaśnianie tego...
                            opozycja nie będzie dociekać bo jednocześnie podnieśli by notowania Tuska, a PO też nie będzie jakoś nagłaśniać bo oznaczałoby to pojazd po Piterze (a szkoda, duża szkoda, bo akurat jej jak mało kogo nie lubię...)

Komentarz

• Co do tego CBA i fiaska szukania na niego haków przez PO to i nawet GW była o tym informacja w ciągu tygodnia. Aż się zdziwiłem ze żaden z PiS- owców nie komentował tutaj tego newsa. ')
                              "I tak Legia panowie, i tak Legia mistrzem"

Komentarz

• Szczepan - nie chodzi o rzeczy w rodzaju "podobnych materiałów", tylko bark tej konkretnej wypowiedzi w programach informacyjnych i prasie tej konkretnej wypowiedzi.

Co do motywacji PiS do "nienagłaśniania", zupełnie Ciebie nie rozumiem. Stało się to, co zarówno Kaczyński, jak i Kamiński przewidywali, a Jakubiak zażądała dymisji Pitery. Nie sądzę też, by sprawa podbiła notowania Tuska. AntyPiSowcy będą wściekli (wystarczyło posłuchać np. Lizuta w Skanerze politycznym oraz przeczytać dzisiejszy tekst w dzisiejszej Gazietce pod zaczerpniętym z "Polityki" tytułem "Tusku, musisz"), a reszta widziała wcześniej jak jest, o czym świadczy niedawny sondaż:

http://wiadomosci.onet.pl/1678871,11,1,1,,item.html

Tymczasem notowania zarówno rządu, jak i PO zaczynają spadać. Tuska na fotelu prezydenta widzi już mniej, niż 50% badanych.

e(L)egion - bo to nie ta sama informacja. Jest różnica między newsem sprzed tygodna, że Pitera nic nie znalazła, a tekstem Tuska że dysponuje wieloma informacjami, że Kamiński poświęcał wiele energii, by zachować polityczną niezależność opublikowanym w ostatnią środę. Pierwsze z tych info bardzo obrazowo skomentował tu Pawełek
                                My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

Pracuję...
                                X