Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Niedźwiedź pjona!

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx
      Zamieszczone przez CywiL
      Zamieszczone przez Foxx
      Zgoda z Legartem. Zwolennikom PO przypominam tylko, że zarówno na Marcinkiewiczu, jak i Kaczorze nie zostawiali suchej nitki w podobnych sytuacjach.

Z tego co pamietam to był śmiech z Kaczora jak w kasku śmigał w Katowicach, co do reszty sytuacji to nie kojarzę.
      Na pewno był pojazd po ogłoszeniu żałoby narodowej po zawaleniu się hali w Katowicach i po Halembie.
      Tylko że tutaj chodzi o reakcje na to że Tusk pojechał na miejsce katastrofy, co tak zbulwersowało Sharna. Ja sobie nie przypominam żeby ktoś tak bardzo jechał po ówczesnych władzach. To samo się tyczy prezydenta, któy pojechał na miejsce katastrofy polskich pielgrzymów do Francji.
      "I tak Legia panowie, i tak Legia mistrzem"

Komentarz

• A ja bym bardzo chciał, żeby skoki odwołali. Skoro jest żałoba, to jeśli wszyscy, to wszyscy, bez wyjątków. Może wtedy komuś przemówi to do rozsądku jak kilkadziesiąt tysięcy wkurwionych rodaków od jedzie z Zakopanego nie zobaczywszy Małysza.

Komentarz

• Zamieszczone przez e(L)egion
          Ja sobie nie przypominam żeby ktoś tak bardzo jechał po ówczesnych władzach. To samo się tyczy prezydenta, któy pojechał na miejsce katastrofy polskich pielgrzymów do Francji.
          Koleżko. Znany już jesteś na tym forum z demagogii, to raz. A dwa, że Foxx znany jest z dobrej pamięci, więc ciszej nad tą trumną.
          "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
          Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
          Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
          Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
          "
          Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• A w czasie żałoby narodowej nie może być wesela, a wszelkie kluby zawieszają swoją działaność?? Wiem ze koncerty i inne imprezy masowe (choć na onecie piszą ze skoki sie niby odbedą). Tak sie zastanawiam czy ta żałoba ma aż taki wielki wpływ na nasze życie.

Edit - Jaco, mam szacunek do wpisów Foxxa, ale w przeciwieństwie do Ciebie nie traktuje go jak wyroczni, wiec się tak nie ekscytuj moimi wpisami kierowanymi do niego.
            "I tak Legia panowie, i tak Legia mistrzem"

Komentarz

• Zamieszczone przez kiubz
              A ja bym bardzo chciał, żeby skoki odwołali. Skoro jest żałoba, to jeśli wszyscy, to wszyscy, bez wyjątków. Może wtedy komuś przemówi to do rozsądku jak kilkadziesiąt tysięcy wkurwionych rodaków od jedzie z Zakopanego nie zobaczywszy Małysza.
              dokładnie o tym samym pomyślałem. Trąci trochę hipokryzją

wracając do tematu, podali listę ofiar, pierwsza siódemka:
              1. gen. bryg. Andrzej ANDRZEJEWSKI, d-ca Brygady Lotnictwa Taktycznego, pilot instruktor;
              2. płk Dariusz MACIĄG, dowódca 21 Bazy Lotniczej;
              3. płk Jerzy PIŁAT, dowódca 12 Bazy Lotniczej;
              4. ppłk Wojciech MANIEWSKI, d-ca 40 eskadry lotnictwa taktycznego;
              5. ppłk Zbigniew KSIĄŻEK, z-ca dowódcy 22 Bazy Lotniczej;
              6. ppłk Dariusz PAWLAK, dowódca dywizjonu 12 Bazy Lotniczej;
              # 7. ppłk Zdzisław CIEŚLIK, Szef Szkolenia Brygady Lotnictwa Taktycznego, pilot instruktor;

niekiepsko :O

Komentarz

• Zamieszczone przez e(L)egion
                A w czasie żałoby narodowej nie może być wesela, a wszelkie kluby zawieszają swoją działaność?? Wiem ze koncerty i inne imprezy masowe (choć na onecie piszą ze skoki sie niby odbedą). Tak sie zastanawiam czy ta żałoba ma aż taki wielki wpływ na nasze życie.
                Wydaje mi sie ze poza okrojonym programem TV jesli nie chodzisz na koncerty i do klubow to nie zabardzo
                Mon honneur s'appelle fidélité

joł mordo

Komentarz

• Zamieszczone przez gazeta.pl
                  - Rozmawiałem z burmistrzem Zakopanego Jansuzem Majcherem, starostą tatrzańskim Andrzejem Gąsienicą-Makowskim i dyrekcją Pucharu Świata podjęliśmy decyzję o rezygnacji z części artystycznej podczas zawodów. Chcemy, by pod skocznią panował nastrój powagi. Nie chcemy odwoływać zawodów. Stoimy na stanowisku, że międzynarodowa rywalizacja sportowa, zaplanowana od dawna nie narusza żałoby narodowej - powiedział Sport.pl Andrzej Kozak, prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego, współorganizatora konkursu. - Dołożymy też wszelkich starań, by w tym czasie nie odbywały się w Zakopanem żadne imprezy rozrywkowe. Mamy nadzieję, że kibice również zachowają powagę.

Organizatorzy wydali nawet specjalne oświadczenie, że zawody się odbędą. To jednak nie jest od nich zależne.

- My stoimy na stanowisku, że rozgrywanie międzynarodowych zawodów sportowych nie narusza warunków żałoby narodowej - mówi Lech Nadarkiewicz, dyrektor Pucharu Świata w Zakopanem.
                  No jasne... bo ka$$$ka jest to nie stanowi naruszenia żałoby. Podobnie jak międzynarodowa rywalizacja sportowa, zaplanowana od dawna. Jak międzynarodowa i od dawna zaplanowana a w dodatku kosztowna to nie narusza.

Może skoro żałoba staje się wydarzeniem w naszym życiu dość powszechnym, to zacząć stosować jakieś reguły: wesele od 150 osób narusza żałobę, tak samo jak mecz Legia- Lech, ale skoki narciarskie na 70 tys ludzi już nie.

100% racji Daimos, MEGA HIPOKRYZJA, nic dodać, nic ująć.

Komentarz

• Zamieszczone przez kiubz
                    Stoimy na stanowisku, że międzynarodowa rywalizacja sportowa, zaplanowana od dawna...
                    ja od dawna mam zaplanowaną rywalizację trochę innego typu w ten weekend. W zasadzie to nie rywalizację, ale liczy się że zaplanowaną od dawna

Żałosne

Komentarz

• Zamieszczone przez Carlos (L)
                      Zamieszczone przez e(L)egion
                      A w czasie żałoby narodowej nie może być wesela, a wszelkie kluby zawieszają swoją działaność?? Wiem ze koncerty i inne imprezy masowe (choć na onecie piszą ze skoki sie niby odbedą). Tak sie zastanawiam czy ta żałoba ma aż taki wielki wpływ na nasze życie.
                      Wydaje mi sie ze poza okrojonym programem TV jesli nie chodzisz na koncerty i do klubow to nie zabardzo
                      Prawnie Prezydent wprowadza żałobę narodową rozporządzeniem, na podstawie Art. 11 ustawy z dnia 31 stycznia 1980 r o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej. W rozporządzeniu po zawaleniu hali w Katowicach (i to jest standard każdorazowo stosowany) żałoba ograniczała sie do urzędów państwowych i nadawców, wydawców gazet, czasopism itp. Słowa nie ma o imprezach jakiegokolwiek typu. Nic już z tego nie rozumiem, poddaję się, ktoś może wyjaśnić?

Nie chcę tu wywoływać dyskusji na temat uwarunkowań historyczno-politycznych ale w okresie od 1918 roku (czyli 90 lat) w Polsce żałobę wprowadzano 16 razy, z tego 10 razy w ostatnich 10 latach.

Komentarz

• W związku z tragicznym wypadkiem lotniczym w Mirosławcu i ogłoszeniem żałoby narodowej komitet organizacyjny konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem podjął decyzję o zmianach organizacyjnych.

Zawody odbędą się w dniach 25 i 26 stycznia z ograniczeniem oprawy artystycznej oraz uczczeniem pamięci ofiar katastrofy - napisano w oficjalnym komunikacie.

Organizator Pucharu Świata w skokach łącząc się w bólu z rodzinami i bliskimi tragicznie zmarłych zaapelował o zachowanie atmosfery powagi podczas zawodów, podkreśla się w komunikacie.
                        wzruszające

Komentarz

• Te żałoby narodowe to powoli stają się jakąś naszą narodową obsesją, która nie liczy się z nikim i niczym....
                          Dokładnie. Żałoba jest prywatną sprawą każdego z nas. Kaczor najchętniej ogłosiłby żałobę na cały czas swojego "panowania". To mu najlepiej wychodzi. Jeśli już- to jednodniowa i od dzisiaj.
                          A jak ktoś by jednak zrobił imprezę w sobotę? Do więzienia??
                          "Kiedyś chodziło o to, żeby czegoś dokonać, teraz o to, żeby być kimś"

Komentarz

• Piosenkę. Koniecznie trzeba nagrać piosenkę, bo co to za żałoba bez piosenki. Wiśniewski niech zaśpiewa, on przeca pilot.

*****, żenada i kpina z ofiar. Jest okazja, żeby się polansować kto ma bardziej gołębie serce
                            raz!! dwa!! raz, dwa, trzy!! pięć, sześć, siedem, osiem!!
                            ------------------------
                            Sportowy serwis, sportowy portal

Komentarz

• Dobra Panowie, każdy już wyraził swoje zdanie, może ciszej nad tą trumną...
                              Pierdolę to ! Do niczego się nie zmuszam ,chcę to się wybijam - nie chcę no to się nie ruszam !
                              Grupa Trzymająca Wagę - Dzieki nam monopolowe nie martwią się o plajtę !!!

Komentarz

• Mały suplement do wypowiedzi Kiubza (mam nadzieje, ze CywiL się nie obrazi).

II Rzeczpospolita
                                12 maja 1935 - po śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego.
                                4 - 18 października 1944 - po upadku powstania warszawskiego

Polska Rzeczpospolita Ludowa
                                9 marca 1953 - po śmierci Józefa Stalina
                                13 marca - 18 marca 1956 - po śmierci prezydenta Bolesława Bieruta
                                8 sierpnia - 11 sierpnia 1964 - po śmierci przewodniczącego Rady Państwa Aleksandra Zawadzkiego
                                28 maja - 31 maja 1981 - po śmierci prymasa Stefana Wyszyńskiego

III Rzeczpospolita
                                18 lipca 1997 - dla uczczenia pamięci ofiar powodzi tysiąclecia (55 ofiar śmiertelnych).
                                12-14 września 2001 - w związku z zamachami na World Trade Center i Pentagon w Nowym Jorku i Waszyngtonie (2752 ofiary śmiertelne, w tym pięciu Polaków).
                                12-13 marca 2004 - dla uczczenia pamięci ofiar zamachu w Madrycie (191 ofiar śmiertelnych, w tym czworo Polaków).
                                5 stycznia 2005 - dla uczczenia pamięci ofiar tsunami w Azji Południowo-Wschodniej (294 tys. ofiar śmiertelnych).
                                3-8 kwietnia 2005 - po śmierci papieża Jana Pawła II.
                                14 lipca 2005 - opuszczenie flagi państwowej dla upamiętnienia ofiar zamachu w Londynie 7 lipca 2005 (52 ofiary śmiertelne, w tym trzy Polki)
                                29 stycznia-1 lutego 2006 - dla uczczenia pamięci ofiar katastrofy budowlanej na Śląsku (65 ofiar śmiertelnych - większość ofiar to Polacy).
                                23-25 listopada 2006 - dla uczczenia pamięci ofiar katastrofy górniczej w kopalni Halemba (23 ofiary śmiertelne - wszystkie ofiary to Polacy).
                                23-25 lipca 2007 - dla uczczenia pamięci ofiar katastrofy autokarowej we francuskim Vizille koło Grenoble (26 ofiar śmiertelnych - wszystkie ofiary to Polacy).
                                24-26 stycznia 2008 - dla uczczenia pamięci ofiar katastrofy lotniczej pod Mirosławcem (20 ofiar śmiertelnych - wszyscy Polacy)[3].
                                Nie było żałoby za Żeromskiego czy Dmowskiego. Żałoby w PRL poza jedną to smutny żart. III RP produkuje żałoby.
                                "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

Pracuję...
                                X