Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Rado

odsyłam do historii Anglii, gdzie stosunkowo niedawno zdazyło się, iż jedno z ugrupowań , w sytuacji dość wyrównanej liczby głosów rozłozonej na dwa główne ugrupowania, zgarnęło koło 2/3 miejsc w parlamencie, włąsnie dzięki wiekszościowemu systemowi jednomandatowemu
    "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• Dzieki czemu nie trzeba było zawierać debilnych koalicji i odpowiedzialność za to co działo się w UK ponosiło jedno ugrupowanie - to którego kandydaci wygrali w większej ilości okręgów. Proste i logiczne. Niektórym w polskiej polityce brakuje jaj do poniesienia samodzielnej odpowiedzialności... Ponadto okręgi jednomandatowe to jedyna szansa na "prawdziwe rozliczenie" delikwenta z jego pracy. Ale jak wolisz bujać się z wicepremierami typu Lepper czy Pawlak to Twoje prawo. Ja wolę "bez koalicyjny" rząd.

Ponadto przykład z Warszawy z ostatnich wyborów. Wyniki osiągnięte przez Kaczyńskiego i Tuska były tak wysokie, że pociągnęli oni za sobą do parlamentu kandydatów, którzy uzyskali de facto śladowe poparcie.
      "Możesz sprzedawać Lewandowskiego, mamy Arruabarrenę" - Mirosław Trzeciak, najbardziej profesjonalny z profesjonalnych

Komentarz

• Rado - to wszystko prawda, ale ja nigdzie nie napisałem, jakie jest moje zdanie na ten temat, a jedynie odpowiedziałem na pytanie dlaczego ktos tego nie chce.

Osobiście z dwojga z tych samych co Ty powodów preferuję system większościowy a nie proporcjonalny, jednakże skłaniałbym się do tego aby zaden z nich nie obowiązywał w czystej postaci - widziałbym raczej system większościowy , ale z zachowaniem jakiegoś proporcjonalnego bezpiecznika dającego gwarancję, że jednak parlament będzie odbiciem choć w niezbyt dokładnym zarysie poparcia społecznego

system większościowy w czystej postaci może prowadzić w sytuacji gdy są np trzy głowne partie jako jedyne przekraczjące progio wyborcze, do sytuacji, gdzie jedna z nich mająca dajmy na to poparcie 33 procentowe bierze większość w parlamencie , choć pozostałe dwa ugrupowania zbierają poparcie 67 procentowe w wyborach - oczywiście jest to raczej sytuacja mało prawdopodobna, ale mozliwa , a przyznasz , że prowadziłąby do wyniku podziału mandatów całkowicie absurdalnego
        "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• W sumie coś w tym jest. Widocznie źle Cię zrozumiałem.
          "Możesz sprzedawać Lewandowskiego, mamy Arruabarrenę" - Mirosław Trzeciak, najbardziej profesjonalny z profesjonalnych

Komentarz

• Nie. A może w służalczej wersji Donka liżącego tyłek Angeli? Albo "profesora" Bartoszewskiego szkalującego do niedawna Polskę za granicą?
            Zamknij dupę

Komentarz

• Zamieszczone przez cwksdachu
              Nie. A może w służalczej wersji Donka liżącego tyłek Angeli? Albo "profesora" Bartoszewskiego szkalującego do niedawna Polskę za granicą?
              Zamknij dupę
              priv -> ustawka

grzecznie sugeruję
              Only You

Komentarz

• Jak ja uwielbiam te subtelne wtracenia Pani Moderator.

Miło, grzecznie ale zimny pot po kręgosłupie leci hehe.
                Pierdolę to ! Do niczego się nie zmuszam ,chcę to się wybijam - nie chcę no to się nie ruszam !
                Grupa Trzymająca Wagę - Dzieki nam monopolowe nie martwią się o plajtę !!!

Komentarz

• Rozbił się samolot. Tragedia - wszyscy zginęli.

I Tusk tam leci w podskokach. O 23.00

Po co? Przecież i tak jest za ciemno żeby popozować przed TVM24 z zakasanymi rękawami jak to niby szuka rozbitków.

Nie łatwiej by mu było wsadzić kilka jakiś części samolotowych do studia w Warszawie? Jak tanie państwo to tanie państwo...
                  Legia Varsovia - semper invicta...

Urodzić się białym to duma i zaszczyt...

Komentarz

• Zapomniałeś dodać, że również prezydent skraca swoją wizytę w Chorwacji i myśli co by tu nawet żałobę narodową wprowadzić!

Twój post ogólnie mocno z dupy. Jakby tam nie pojechał pojawiłyby sięzarzuty że wykłada na wszystko lagę

Komentarz

• Prezydent przylecieć nie może za to, bo jest w Zagrzebiu, a jedyny samolot wrócił do Warszawy. Jedno z pierwszych pytań zadanych Michałowi Kamińskiemu w tvn24 to: czy Prezydent ogłosi żałobę narodową? ponoć rozważa :O

Zajebiste wyczucie, jak zwykle, jak jeszcze nie wiadomo ile ofiar, czy wszyscy przeżyli. Już malujcie serwisy na czarno.

Swoją drogą to jak wprowadzą żałobę to

Komentarz

• daimler - proszę cię

Masz problem z czytaniem?

Tusk leci, Kaczyński nie wraca, rozważa żałobę, bo takie pytanie mu zadał pismak. Co miał mu odpowiedzieć? Że nie ma żałoby nawet nieznając liczby ofiar nawet?

Jeśli wprowadzą tą żałobę to uważam że zbyt pochopnie (nawet raczej na np. 24 godziny), pochówek z honorami i owszem, być musi.
                        Legia Varsovia - semper invicta...

Urodzić się białym to duma i zaszczyt...

Komentarz

• A czemu mieliby nie wprowadzić? Skoro zachowali się jak idioci po Halembie to oczekuje, ze teraz również się tak zachowają. Czemu górnicy mają być wiecej warci od tych co lecieli?
                          "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Jeszcze nie zapominaj o wypadku autokaru we Francji. Naprawdę nie znoszę jak ktoś mnie próbuje zmusić do tego w jaki sposób mam przeżywać czyjąś śmierć.

[ Dodano: 24 Styczeń 2008, 00:19 ]
                            Zamieszczone przez Sharn
                            Co miał mu odpowiedzieć? Że nie ma żałoby nawet nieznając liczby ofiar nawet?
                            Szczerze mówiąc to na miejscu Kamińskiego zjebałbym dziennikarza z miejsca i byłoby to w 200% uzasadnione. Godzinę po wypadku zadawać takie pytanie

Komentarz

• Zamieszczone przez kiubz
                              Jeszcze nie zapominaj o wypadku autokaru we Francji. Naprawdę nie znoszę jak ktoś mnie próbuje zmusić do tego w jaki sposób mam przeżywać czyjąś śmierć.
                              Też prawda. Generalnie spodziewam się znów 'sztucznego' żegnania tych, którzy zgineli, przescigania się w stylu 'kto zrobi lepsza fotkę płaczacej rodziny' i walki, 'który serwis internetowy bedzie mial bardziej zalobny interfejs'. Żenada. No, ale jak się powiedziało A to trzeba powiedzieć B. Czekam na żałobę.
                              "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez GW
                                Prezydent poinformował, że rozmawiał o tragedii z premierem Donaldem Tuskiem. Na pytanie, czy rozmawiał z szefem rządu o ogłoszeniu żałoby narodowej, Lech Kaczyński odpowiedział, że jeszcze nie, ale - jak dodał - decyzja w tej sprawie "pewnie w czwartek będzie podjęta".
                                Bez kitu, może zachowam się jak totalnie nieodpowiednio, ale wkurwię się jak na weekend ogłoszą żąłobę. Nie ma co już wałkować tematu po raz kolejny, ale w skrócie: jest to absolutnie nikomu niepotrzebne w tej chwili. Presja pismaków pod którą uginają się politycy, bo taka wola narodu... jasne.

Komentarz

Pracuję...
                                X