Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Nie są. Patrzę na nakłady i wyniki słuchalności/oglądalności. I również nie mam pytań. Niezłym kuriozum jest np. działalność laurkowa Władyki i Janickiego z "Polityki". Tych samych, którzy "reżimowymi" nazwali z automatu wszystkich dziennikarzy, którzy nie poszli z owczym pędem koszenia Kaczorów niezależnie, co robią (m.in. Ziemkiewicz, Zaremba, Janke, Warzecha, Rybiński...).
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• A propos Władyki to nie dziwota:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wies%C5%82aw_W%C5%82adyka

"Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
      Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
      Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
      Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
      "
      Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx
        CywiL - napisz mi więc proszę, co nie jest faktem z rzeczy o których piszę pod podanym linkiem? Proszę bardzo

Co do kadr to oczywiście racja, tak samo co do deklaracji Tuska wzgledem Rosji (sam parę stron wczesniej napisałem, że Tusk dał dupy) co do Sikorskiego to cały czas upieram się, że to Kancelaria Prezydenta cyrk zrobiła ale.....czemu Ty znowu przeskoczyłeś na inny temat.
        Ja odniosłem się do Twojego postu na temat ewentualnego startu Tuska w wyborach, a Ty całą litannię na zupełnie inny temat wypisujesz.
        Pierdolę to ! Do niczego się nie zmuszam ,chcę to się wybijam - nie chcę no to się nie ruszam !
        Grupa Trzymająca Wagę - Dzieki nam monopolowe nie martwią się o plajtę !!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco
          "W okresie socjalistycznym należał do PZPR[potrzebne źródło]"

')
          jest cynizm w skurwysynach...

Komentarz

• Cywil - po prsotu z Twojego postu nie wynikało, że odnosisz się tylko do startu w wyborach. Jeżeli faktycznie, to wszystko jasne.

Rolnik - proponuję znaleźć w google'ach tytuł "Tu i teraz". Chodzi o czas stanu wojennego ')
            My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx
              Wszak to L. Kaczyński wydobył Sikorskiego z politycznego niebytu, a on odpłacił mu ww. "watahami".
              To chyba lekka przesada - niepełnienie funkcji politycznej w Polsce to jeszcze nie jest "polityczny niebyt", jeżeli mówimy o członku rzeczywistym AEI. Z politycznego niebytu to Kaczyński wyciąga za uszy np. Olszewskiego.

Pozdrawiam.
              http://mocneslowa.com - centrum cytatu politycznego

Komentarz

• - po trzecie primo: na Litwę "było taniej" rejsowym; do Katowic - czarter
                Ano

IMO jest absolutnie prawdopodobne, że im dalej tym relatywnie taniej
                W przypadku samolotu rządowego oprócz opłat stałych, trzeba płacić za paliwo, natomiast liczba pasażerów jest zawsze stała (i mała!). Czyli im dalej tym drożej. Natomiast w przypadku samolotów rejsowych jest dokładnie odwrotnie. Oczywistą oczywistością jest fakt, że im więcej pasażerów w samolocie tym relatywnie tańszy jest bilet (bo koszty paliwa rozkładają się na większą liczbę pasażerów), a jak wiadomo duże samoloty zabierające więcej pasażerów latają na dłuższych trasach. Zatem jeśli są spełnione pewne warunki graniczne to faktycznie dalej opłaca się latać samolotem rejsowym, a bliżej rządowym (z W-wy do Katowic jest ~260 km, zaś do Wilna ~390 km). Q.E.D.

Zamieszczone przez Foxx
                W międzyczasie, ja Ci dopowiem - z każdym dniem jest coraz lepiej. Pawlak własnie zadeklarował chęć rozmów o przyłączeniu się do "rozmów" o rurze północnej. W momencie, gdy Szwecja zaczynała budować front wetujący ten projekt, a rząd Kaczora storpedował jego finansowanie z kasy EBOiR, co skutkuje koniecznością szukania przez ruskich i niemiaszków komercyjnych kredytów na jego sfinansowanie.

[center:0fa6417d1f]Pawlak chce rozmawiać z Niemcami i Rosją o Gazociągu Północnym[/center:0fa6417d1f]

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak zadeklarował w poniedziałek w Brukseli chęć rozmów z Rosją i Niemcami na temat inwestycji dotyczących transportu gazu z Rosji, w tym Gazociągu Północnego na dnie Bałtyku.
                - Jest nowy rząd w Polsce, warto do tego wrócić - powiedział Pawlak na konferencji prasowej. - Nie przesądzam rezultatów dyskusji, natomiast warto to podjąć. Zbyt wiele spraw było ostatnio odkładanych, nie było rozważanych czy dyskutowanych - dodał.

Nawiązując do swoich rozmów z przedstawicielami niemieckiego resortu gospodarki Pawlak powiedział, że po stronie Niemiec także widzi wolę rozmowy. - Oni też są zainteresowani przedyskutowaniem tych spraw - ocenił. Wyjaśnił, że chodzi przede wszystkim o omijający Polskę Gazociąg Północny, który po dnie Morza Bałtyckiego ma transportować rosyjski gaz do Niemiec. Jego zdaniem z punktu widzenia polskich interesów lepszy jest naziemny gazociąg Amber, który miałby transportować rosyjski gaz przez kraje bałtyckie i Polskę.

- Z punktu widzenia efektywności przesyłania gazu z Rosji do Niemiec droga lądowa jest niewątpliwie bardziej atrakcyjna (...). Projekt Amber to być może rozsądna alternatywa, która interesy polskie, niemieckie i rosyjskie może w odpowiedni sposób zrównoważyć, zharmonizować tak, że wszyscy będą zadowoleni. Nie należy odrzucać z góry możliwości porozumienia - uważa wicepremier.

Zastrzegł, że dla Polski priorytetem jest poprawa bezpieczeństwa energetycznego. - Zachowujemy tutaj dużą otwartość, ale też jesteśmy zdecydowanie zainteresowani tym, żeby te projekty (...) wpisywały się w plan, który będzie budował mocną, silną pozycję Polski w relacjach europejskich jeśli chodzi o rynek energii - powiedział.

Pawlak przyznał, że "może się okazać, iż nie ma o czym mówić, bo pewne rozstrzygnięcia inwestycyjne są już tak zaawansowane, że już nie będzie możliwości odwrotu".
                http://wiadomosci.onet.pl/1651883,12,item.html

I dwa dodatkowe linki ukazujące rzetelność mediów:
                http://www.dziennik.pl/gospodarka/ar...rgetyczne.html
                http://waldemarpawlak.blog.onet.pl/1...-31,index.html

Komentarz

• Crolick - A nie jest tak, ze te zagrania Tuska z lataniem normalnymi samolotami, a nie rządowymi to zwykła (i do tego beznadziejna) zagrywka pod publiczkę? No, bo na logikę, Tusk leci zwykłym samolotem do Brukseli. Cała świta niech liczy 10-20 osób. Tyle kupują biletów. Co jesli negocjacje (ewentualne) się przedłuża? Samolot nie bedzie czekał na ludzi premiera. Czyli trzeba bedzie kupic kolejne bilety. Na kiedy? A skąd wiadomo ile przedłuzy się szczyt?

Druga sprawa. Samoloty rządowe i tak musza wylatać okresloną liczbe godzin, zeby moc funkcjonowac. Czyli zamiast z premierem, będą miałby puste przeloty. Kto zapłaci za benzynę itp ? Oczywiście podatnik. I tak, i tak. Tylko w Europie będzie smiech (mi to zwisa, ale wyborcy PO bardzo sie grzali jak "Kaczyńscy przynosili wstyd w Europie), ze polski premier lata Luffthansą.

Podobnym zagraniem jest obcięcie kasy Kancelarii Prezydenta. A wszelkie agencje i agencyjki rolnicze i stol tysiecy innych urzedów jak było, tak jest. Plus dodatkowy vicemarszałek Sejmu i Senatu. Że w poprzedniej kadencji było tyle samo, albo wiecej? Ok, ale teraz jest mniej partii...

Wiadomo, ze fajnie jak jakas gazeta napisze, ze Tusk jest super, bo oszczedza nawet na samolotach. Ale gdy się mocniej nad tym zastanowić to raczej jest to smiech niż realna oszczedność.

Pozdro
                  "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez Z.
                    Crolick - A nie jest tak, ze te zagrania Tuska z lataniem normalnymi samolotami, a nie rządowymi to zwykła (i do tego beznadziejna) zagrywka pod publiczkę?
                    To 'insza inszość' z którą notabene się zgadzam, ale jedno nie wyklucza drugiego

Komentarz

• nowa wypowiedź Pawlaka nieco uspokaja, choć w niej na końcu sam sobie zostawia furteczkę, że w sumie to może i nie ma o czym gadać , bo może już i tak pozamiatane

co do linków do artykułu dziennika i bloga Pawlaka
                      poza dopisaniem komentarza przeinaczenia cytatów z wypowiedzi dla Kommiersanta ja tam nie widzę

w blogu swoim zaś Pawlak używa ciekawej sztuczki

tłumacząc '' co miał na myśli '' mówiąc o przyjętych w UE standardach co do sektora energetycznego odsyła do artykułu w którym mowa o standardach , które BYĆ MOŻE W PRZYSZłOśCI ZOSTANą PRZYJęTE, nie zaś o obowiązujących standardach , o których mówił Pawlak, a które mają się do tych dopiero proponowanych na przyszłość , jak pięść do oka

po jego wypowiedzi i wymijających wypowiedziach, czy raczej ich braku Tuska oraz równie niepokojących jak wicepremiera wypowiedziach innych członków rządu podniesione zostało larum i panowie pospołu się zreflektowali , że tą drogą iść nie warto, więc Pawlakowi nie pozostaje nic innego, jak się rakiem z takich a nie innych sformułowań wycofać używając przy tym takich sztuczek, jak ta powyżej

zapuścili sondę , stwierdzili, że nie przejdzie i się wycofują z tego co sondowali albo przynajmniej odkładają to ad acta - cały morał z tej historii jest więc taki, że silna opozycja jednak może coś zdziałać

wypada się tylko cieszyć z takiego rozwoju wypadków
                      "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• Zamieszczone przez cnm
                        Zamieszczone przez Foxx
                        Wszak to L. Kaczyński wydobył Sikorskiego z politycznego niebytu, a on odpłacił mu ww. "watahami".
                        To chyba lekka przesada - niepełnienie funkcji politycznej w Polsce to jeszcze nie jest "polityczny niebyt", jeżeli mówimy o członku rzeczywistym AEI. Z politycznego niebytu to Kaczyński wyciąga za uszy np. Olszewskiego.

Pozdrawiam.
                        Są różne skale tego niebytu. Olszewski (również ze względów "metrykalno-osobowościowych") znalazł się w "niebycie totalnym".

Z Sikorskim sprawa była inna. Po tym, jak W. Bartoszewski, z dużym trudem, dokooptował go do korporacji Geremka, a następnie końcu AWS - w polskiej polityce przestał mieć znaczenie. Przewijał się praktycznie wyłącznie w konktekście swoich kontaktów z amerykańskimi konserwatywnymi think-tankami lub... publikacji Anne Applebaum. Na marginesie wszystkich nurtów post-solidarnościowej części sceny politycznej. Z takiej sytuacji wyciągnął go Kaczor.

Pozdrawiam takoż

Crolick - Twój cytat niczego nie zmienia. Rosja projekt ominięcia Polski i krajów bałtyckich traktuje strategicznie, bo przygotowuje opcję szantażu energetycznego, uderzającego wyłącznie w ww kraje - przy zachowaniu dostaw do UE (by "nie drażnić rekina" ). Wszelkie "rozmowy" niczego tu wnieść nie mogą - zwłaszcza, jezeli mają kolidować z planem putiniady.

Druga rzecz - jeżeli zestawimy tą wypowiedź z wczesniejszą deklaracją o otwarciu polskiego rynku energetycznego na Rosję, może się okazać, że np. w gazociąg północny wejdzie Orlen... należący już do Gazpromu.

Niezależnie więc od żąglerki akcentami w poszczególnych tekstach, nowy rząd w "stosunkach" z Rosją mocno balansuje na linie, co w świetle polityki kadrowej oraz stawiania prezydenta przed faktami dokonanymi...

Komentarz

• Zamieszczone przez onet

Samochód Pitery został podpalony

Samochód minister Julii Pitery został podpalony - tak mówi opinia biegłych, na która powołuje się TVN24.
                          - Potwierdziły się nasze podejrzenia - powiedział Mariusz Sokołowski, rzecznik policji.

Sokołowski powiedział, ze juz od wczoraj policja zajmuje się bardzo intensywnie sprawą tego podpalenia. Są przesłuchiwani świadkowie. Sama minister powiedziała, że opinia biegłych nie jest dla niej zaskoczeniem: - jak wyszłam z domu to widziałam, że opona jest już wypalona, a maska płonie żywym ogniem, ja nie jestem biegła, ale wyglądało to na to, że ogień poszedł z dołu. Zresztą ja znam stan swojego samochodu. Padał deszcz, samochód stał kilka godzin, silnik był zimny - mówiła Julia Pitera w rozmowie z TVN24.

Pitera nie chciała odpowiedzieć czy skorzysta z ochrony - ja nawet nie wiem, czy w tej chwili nie jestem objęta jakąś formą ochrony - powiedziała.

Minister odmówiła odpowiedzi na pytanie czy może sprawa podpalenia ma związek z jej działaniami ws. walki z korupcją.

Fizi może jakiś komentarz ?
                          Pierdolę to ! Do niczego się nie zmuszam ,chcę to się wybijam - nie chcę no to się nie ruszam !
                          Grupa Trzymająca Wagę - Dzieki nam monopolowe nie martwią się o plajtę !!!

Komentarz

• już pisałem , że to na pewno CBA

skoro ,,obrócili Sawicką,, to i do tego pewnie są zdolni
                            przecież już ją podsłuchiwali, a sam Kaczyński chciał ją skorumpować

ona się nie ugięła, więc teraz dybią na jej zycie

CywiL - nigdzie nie twierdziłem, że to na pewno nie było czyjeś celowe działanie
                            moja ironiczna uwaga dotyczyła tonacji , wktórą Pitera gra od jakiegos czasu kreując się na osobę, która stanowi takie zagrozenie dla obalonego reżimu kaczystowskich sioepaczy, że jest numerem jeden na liście killerów z CBA

dla mnie nie ulega wątpliwości, że Pitera ma jakieś dziwne poczucie misji polegającej na tropieniu CBA i jego morderczych dokonań i wszystkie wydarzenia usiłuje interpretować i komentowac w sposób sugerujacy jakaś zemstę na niej z tej własnie strony

a prawda jest taka, że póki co, to realnych dolegliwości jak do tej pory wiecej wyrządziła ludziom powiązanym z jej obecną partią , a nie z kims innym, w kierunku kogo teraz rzuca tego typu sugestie i jesli już ktoś moze miec powód na nią ''dybać''' to raczej nie z tej strony, którą usilnie usiłuje sugerować - tak sądzę

i to właśnie jest dla mnie komiczne, a nie to , że ktoś jej podpalił samochód

[ Dodano: 4 Grudzień 2007, 13:22 ]
                            PS

skoro już jesteśmy przy niezłomnej tropicielce nepotyzmu i beztroskiego wydawania przez polityków i urzedników publicznych pieniędzy , ciekaw jestem w jaki sposób i czy w ogóle pochyli się ona nad tym:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,9932,wid...?P%5Bpage%5D=1
                            "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Z.
                              Tusk leci zwykłym samolotem do Brukseli. Cała świta niech liczy 10-20 osób. Tyle kupują biletów. Co jesli negocjacje (ewentualne) się przedłuża? Samolot nie bedzie czekał na ludzi premiera. Czyli trzeba bedzie kupic kolejne bilety. Na kiedy? A skąd wiadomo ile przedłuzy się szczyt?
                              Samolot to nie autobus miejski. Przebukowanie biletu polega na tym, ze mozesz sobie zmienic godzine odlotu, miejsce odlotu ... baa nawet linie lotnicza o ile ta bedzie w grupie z linia, w ktorej bilet kupiles.

Druga sprawa. Samoloty rządowe i tak musza wylatać okresloną liczbe godzin, zeby moc funkcjonowac. Czyli zamiast z premierem, będą miałby puste przeloty. Kto zapłaci za benzynę itp ? Oczywiście podatnik. I tak, i tak. Tylko w Europie będzie smiech (mi to zwisa, ale wyborcy PO bardzo sie grzali jak "Kaczyńscy przynosili wstyd w Europie), ze polski premier lata Luffthansą.
                              No i co w zwiazku z tym? Za Kaczynskich Tu154M latal na pusto na Kaukaz by wylatac "swoje". Tylko koszt przelotu na pusto jest znacznie mniejszy niz przelot z frachtem i pasazerami.

Nie ma co polemizowac, koszt 20-30 biletow do Brukseli jest zdecydowanie i bardzo odczuwalenie nizszy niz przygotowanie i wyslanie najbardziej paliwozernego samolotu latajacego w EU - Tu154M.

Wiadomo, ze fajnie jak jakas gazeta napisze, ze Tusk jest super, bo oszczedza nawet na samolotach. Ale gdy się mocniej nad tym zastanowić to raczej jest to smiech niż realna oszczedność.

Pozdro
                              Aha

Tylko ja juz widze jakie bylyby glosy gdyby Tusk polecial sobie Tutka do Gdanska (co Kaczor robi notorycznie). "Tanie panstwo obiecal a wozi sie rzadowymi ...".

Czyli taka krytyka dla samej krytyki, by bylo sie do czego przyjebac.

Komentarz

• Adams - już nie musisz "walczyć", mamy przecież cud

Swoją drogą, nie sądzę, czy by ktokolwiek przypieprzał się do niego o loty do jakiegokolwiek śosrodka prezydenckiego, gdyby wcześniej nie zrobił tej szopki z rejsowym... Cóż, święta idą, to i szopek coraz więcej.

Jak piszemy wyżej - byłoby wspanaile, jakby trzeba było jakos specjalnie szukać rzeczy "do których trzeba się przyjebać". Tusk własnie zapowiedział w Brukseli, że "jak tylko zmienią się okoliczności", wróci do przyjęcia Karty Praw Podstawowych...

Komentarz

Pracuję...
                                X