Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Foxx
    A jeżeli przy okazji serwuje taką żenadę, że prezydent Słowacji godzinę czeka na prezydenta Polski, bo fajnie było na Barbórce... to naprawdę nie do nas powinieneś kierować uwagi
    Nie no chwila - obwinianie za to Tuska to 'lekka' przesada. Co, ma znać na pamięć rozkład spotkań Pana Prezydenta? Nawalił tutaj ewidentnie jeden z sekretariatów. Albo prezydencki zapomniał 'zaklepać' terminu na lot na Słowację, albo premiera wiedząc że na godz. X samolot musi być w W-wie dla Prezydenta, próbował 'wcisnąć' lot Premiera na Śląsk.

Tutaj ani Kaczyński ani Tusk nie mają nic do gadania, oni taki pierdołami się nie zajmują...

Komentarz

• Oczywiście, że się nie zajmują. Ale:

- po pierwsze primo: raczej wiedzą, że dysponują na spółkę jednym samolotem

- po drugie primo: raczej trudno mi uwierzyć w motyw, że premier nie zna międzynarodowego kalendarza prezydenta z przeciwnego obozu politycznego

- po trzecie primo: na Litwę "było taniej" rejsowym; do Katowic - czarter
      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez e(L)egion
        Zamieszczone przez Foxx
        Cóż, skoro ktoś w kilkanaście dni zapodaje takie motywy, jak aktualny rząd, trudno żeby zacząć śmiać się z tego dopiero za pół roku, bo tak lepiej pasuje do dotychczasowej średniej
        Zobaczymy. Już się raz Fiziemu, przy aplauzie tutejszych zwolenników PiS, "układało w logiczną całość" sprzedawanie ziemii pod stadionem Dziesięciolecia i dawanie kasy z tej sprzedaży którymś tam związkowcom. Tutaj znowu coś się układa tym razem w spójną całość....
        tym, czy tamtym , co za różnica ?

grunt, że dochód ze sprzedaży tej działki nie zasiliłby kasy miasta, bo nie do niego ona należy, lecz kasę państwa , a nagła troska o jego stan pojawiła się u prezydent miasta tuż po przejęciu władzy w kraju przez jej partię - wcześniej jej jakoś nie przejawiała
        "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• I akurat w tym parę osób, w tym ja, przyznaliśmy Fiziemu rację. Chętnie bym poznał nazwę developera, który miał realizować ten projekt... Czyżby spółdzielnia "Dembud"?
          My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

Albo mój?

PS Pomijam już "szczegół", że w przypadkach, do których odnoszę się ja, mamy już fakty (deklaracja Tuska dot. weta, nominacje absolwentów sowieckich uczelni, cyrk z Sikorskim - wcześniejszy z Romaszewskim...), które przeszły do historii.
            Nie chce mi się cofać kilkunastu stron wstecz i wertować ten temat,ale pamiętam że jak Fizi zaczął pisać swoje teorie o genezie sprzedaży stadionu Dziesięciolecia, to jego post skomentowałeś tekstem " Zgoda z Fizim".

Tak sobie czytam i nijak nie mogę zrozumieć co ma pomóc Tuskowi w przyszłych wyborach prezydenckich, wycofanie weta wobec ruskich
            Co do reszty to nie wnikam, bo kto tam się gdzie uczył i robił z kimś cyrki mnie nie interesuje.

Ps. Jaco fakt Twojego aplauzu nie pamiętam
            "I tak Legia panowie, i tak Legia mistrzem"

Komentarz

• "Opublikuję wyciąg z kart kredytowych poprzedniego rządu"
              Julia Pitera
              TVN24

Będzie z tego opublikowany oficjalny raport. To nie są tajne informacje. Art. 11 ustawy o finansach publicznych mówi, że finanse publiczne są jawne - mówi o wyciągach z kart kredytowych poprzedniego rządu Julia Pitera w wywiadzie dla "Polityki".
              "Polityka": Nie wiedziała pani, że płacący służbowymi kartami ministrowie poprzedniego rządu byli najlepszymi klientami najdroższych warszawskich restauracji?

Julia Pitera: A skąd miałam wiedzieć? Zresztą korzystali z tego nie tylko ministrowie. To jest pani zdaniem korupcja?

Oczywiście. W ten sposób szefowie korumpują podwładnych. Kupują ich wierność w zamian za przywileje opłacane z budżetu.

Opublikuje pani wyciągi z kart kredytowych poprzedniego rządu?

Będzie z tego opublikowany oficjalny raport. To nie są tajne informacje. Art. 11 ustawy o finansach publicznych mówi, że finanse publiczne są jawne.

Nie boi się pani, że PiS zarzuci wam działanie propagandowe?

Ja się nie boję propagandy, która wymusza przyzwoite zachowania władzy. Jej skutek jest taki, że ja do tej pory ani razu nie wzięłam samochodu służbowego i jeżdżę prywatnym. Jeżdżę prywatnym i wielu innych ministrów także.

Premier wam zabronił?

Stworzył atmosferę wymuszającą samoograniczenia. Od kiedy na Radzie Ministrów powiedziałam, że opublikujemy raport o kartach, ministrowie trzy razy się zastanowią, zanim ich użyją w knajpie albo w sklepie.

Kiedy ten raport będzie?

Na pewno w tym roku.

Będziemy mieli na bieżąco wgląd w wyciągi z rządowych kart?

Będę się o to starała. Takich wydatków nie powinno być dużo, ale wszystkie działania funkcjonariuszy publicznych powinny być jawne.
              pomysł jak najbardziej popieram

nawet szerzej - oczekuję publikacji takich wyciągów wszystkich rządów dotychczasowych i wszystkich kart służbowych użytkowanych przez funkcjonariuszy publicznych zarówno rządowych , jak i samorządowych , wywodzących się ze wszystkich partii politycznych i bezpartyjnych

nic tak nie wpływa dobrze na finanse publiczne, jak ich jawność

rozumiem, że z pewnością Julia przeforsuje taką niewybiórczą publikację wyciągów

żeby wszystkim widziało się lepiej
              "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• e(L)egion:

1. Tuskowi ma pomóc nieustająca klaka mediów (które dziwnym trafem forują postawy "wykorzystywania okazji do siedzenia cicho").

2. Napisałem nad Twoim postem, w czym zgodziłem się z Fizim. Bo trudno się nie zgodzić. Chyba, że ktoś będzie w stanie wskazać jakikolwiek powód wyskoczenia ze sprawą, "jak Filip z konopii" tuż po wyborach oraz próbę ostrej walki o tą (nawet niesygnalizowaną wcześniej) koncepcję, bez wachania podając fałszywy motyw, że na tym dealu zarobiłoby miasto. A teren nalezy do skarbu państwa.

3. Rozumiem, że Ciebie nie interesują sowieckie szkoły aktualnych kadrowców platformerskich ministrów, ani rządowe cyrki. Twoje prawo. Co o tym sądze, to dla odmiany prawo moje

Komentarz

PS Pomijam już "szczegół", że w przypadkach, do których odnoszę się ja, mamy już fakty (deklaracja Tuska dot. weta, nominacje absolwentów sowieckich uczelni, cyrk z Sikorskim - wcześniejszy z Romaszewskim...), które przeszły do historii.

Faktem był PO-LiD i co z tego wyszło ?

Później znowu napiszesz, że "to była błędna prognoza" ?

Kto jak kto ale Ty nie powinieneś rzucac takimi teoriami spiskowymi chocby dla tego, że dla wielu osób z "Twojej" strony barykady jesteś autorytetem w tej dziedzinie, a równie wielu z przeciwnej strony (w tym ja) ceni sobie Twoje posty ze względu na ogromną wiedzę jaką posiadasz.
                  Na tym forum jest już jeden spec od "spisków" i styka, tym bardziej, że jego posty większość ma w dupie a nad Twoimi sporo osób się zastanowi. Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi.

A co do Tuska to nie uwazasz, że najgłupszą pod słońcem rzeczą jaką może zrobic ktoś kto chce się wypromowac w społeczeństwie w kontekscie wyborów prezydenckich to bycie premierem ?
                  Może on i chce kandydowac ale jeśli tak to jest idiotą, że nie wsadził kogoś na "gorące krzesło" żeby samemu spokojnie kierowac z tylnego siedzenia.
                  Pierdolę to ! Do niczego się nie zmuszam ,chcę to się wybijam - nie chcę no to się nie ruszam !
                  Grupa Trzymająca Wagę - Dzieki nam monopolowe nie martwią się o plajtę !!!

Komentarz

e(L)egion:
                    1. Tuskowi ma pomóc nieustająca klaka mediów (które dziwnym trafem forują postawy "wykorzystywania okazji do siedzenia cicho").
                    No cóż, czyli aby nie było kampanii, to wynika z tego że o Tuska należałoby przestać pisać. Chyba jednak tak się nie da....

Komentarz

• Zamieszczone przez CywiL
                      Zamieszczone przez Foxx

Cywil, no ja Cię bardzo proszę - nie manipuluj tak bezsensownie. PO-LiD był prognozą, a to co zacytowałeś z mojego postu to fakty (znacznie gorsze, niż to czego obawiałem się po PO-LiD - a w każdym razie wszystko idzie znacznie szybciej). Jeżeli uważasz inaczej - napisz proszę, co z tych rzeczy się nie wydarzyło

Zamieszczone przez CywiL
                      Kto jak kto ale Ty nie powinieneś rzucac takimi teoriami spiskowymi chocby dla tego, że dla wielu osób z "Twojej" strony barykady jesteś autorytetem w tej dziedzinie, a równie wielu z przeciwnej strony (w tym ja) ceni sobie Twoje posty ze względu na ogromną wiedzę jaką posiadasz.
                      Dzięki, ale mój (jako patrioty) i Twój (jw. oraz wyborcy PO) problem polega na tym, że to żadne teorie. Niestety

Wręcz marzę, byś mi wykazał, że któryś z tych faktów "jest prognozą":
                      http://foxx.salon24.pl/49605,index.html

Zamieszczone przez CywiL
                      A co do Tuska to nie uwazasz, że najgłupszą pod słońcem rzeczą jaką może zrobic ktoś kto chce się wypromowac w społeczeństwie w kontekscie wyborów prezydenckich to bycie premierem ?
                      To pytanie przypomina trochę kwestię: czy podobają ci się blondynki? Otóż jedne tak, inne - niekoniecznie. Zależy. Tusk ma podstawy sądzić, że wszystkie atuty należą do niego (totalne poparcie mediów i tzw. establishmentu). Przewagę będzie utrzymywał do momentu, aż ludzie zaczną odczuwać różnice między tym, co widzą w "szkiełku", a tym co na własne oczy. Czy to nastąpi i kiedy - trudno powiedzieć. Jeżeli chodzi o moją prognozę - stawiam lato 2008.

e(L)egion - nie "przestać pisać", tylko wyjść z kampanijnego amoku, który ma czynić z niego "posłańca rządów miłości".

Komentarz

Zamieszczone przez CywiL
                        Zamieszczone przez Foxx

Cywil, no ja Cię bardzo proszę - nie manipuluj tak bezsensownie.
                        Zaraz, zaraz, że to jest prognoza to napisałeś po fakcie.
                        W trakcie kampanii były, uśmieszki, zerkanie znad okularków i kawka, a jak pisałem, że jeszcze nic nie wiadomo to odpowiedź brzmiała mniej więcej : "Jak to nie wiadomo już to przygotowali, w sejmikach jest już koalicja bla,bla,bla..."
                        Pierdolę to ! Do niczego się nie zmuszam ,chcę to się wybijam - nie chcę no to się nie ruszam !
                        Grupa Trzymająca Wagę - Dzieki nam monopolowe nie martwią się o plajtę !!!

Komentarz

• Zamieszczone przez CywiL
                          Może on i chce kandydowac ale jeśli tak to jest idiotą, że nie wsadził kogoś na "gorące krzesło" żeby samemu spokojnie kierowac z tylnego siedzenia.
                          Gdyby wsadził kogoś na gorące krzesło to by go wszyscy zjedli, że unika odpowiedzialności.
                          jest cynizm w skurwysynach...

Komentarz

e(L)egion - nie "przestać pisać", tylko wyjść z kampanijnego amoku, który ma czynić z niego "posłańca rządów miłości".
                            A tutaj to już kwestia interpretacji przekazu. Ja akurat mam zupełnie inne zdanie na ten temat i nie dopatruje się w każdym pozytywnym artykule "kampanijnego amoku"

Komentarz

• CywiL - napisz mi więc proszę, co nie jest faktem z rzeczy o których piszę pod podanym linkiem? Proszę bardzo

W międzyczasie, ja Ci dopowiem - z każdym dniem jest coraz lepiej. Pawlak własnie zadeklarował chęć rozmów o przyłączeniu się do "rozmów" o rurze północnej. W momencie, gdy Szwecja zaczynała budować front wetujący ten projekt, a rząd Kaczora storpedował jego finansowanie z kasy EBOiR, co skutkuje koniecznością szukania przez ruskich i niemiaszków komercyjnych kredytów na jego sfinansowanie.

Co do LiD - już wyjaśniam (i cofam tekst, że nie miałem racji). "Uśmieszki" brały się z tego, że w skali samorządów, w ramach "porozumień programowych", Platforma dawała SLD (czy LiD) po prostu stołki i tyle - nie miało to wpływu na to, co było realizowane, czyli przypominało koalicję PiS z SO. Dzisiaj LiD jest w opozycji, a tymczasem:

- wiceministrem finansów zostaje wiceminister z rządu Belki i jednocześnie żona szefa zarządu jednej ze spółek Krauzego. W ministerwstwie ma odpowiadać za kontrole i dział prawny

- wiceszefem kadr w MSZ jest absolwent "moskiewskiej kuźni dyplomacji", która otwarcie deklaruje współpracę z KGB i GRU

- szefem kadr w MON staje się były szef WSI i zastępca Dukaczewskiego - gościa-symbolu wszystkich przekrętów tych służb, członka rady programowej LiD

- wybrani z konkursu dotychczasowi regionalni dyrektorzy ZUS w kilkanaście minut zostają odwołani. Przywraca się ich SLD-owskich poprzedników. I tłumaczy to "reformą".

- wspólne ruchy przy zwiększaniu uprawnień sejmowej komisji ds. służb

I to wszystko w pierwszych kilkunastu dniach rządzenia. Miałem rację, ale w sposób, który mnie samego nieco przeraża...

PS Rolnik- po tekstach, które rzucał po mianowaniu Marcinkiewicza - trudno, żeby było inaczej.

PS2 e(L)egion - tak, wiem - Doda w TVN i Tusk - naczelnym "Faktu", to rzeczy porównywalne do tego, co się dzieje po wyborach parlamentarnych w innych krajach UE...

Komentarz

PS2 e(L)egion - tak, wiem - Doda w TVN i Tusk - naczelnym "Faktu", to rzeczy porównywalne do tego, co się dzieje po wyborach parlamentarnych w innych krajach UE...
                                Noo taa, brakuje mi tu tylko GW i wszystko się będzie zgadzało.

Tak poważnie, to skoro dla Ciebie są to jedyne opiniotwórcze media w Polsce to ja nie mam więcej pytań.

Komentarz

Pracuję...
                                X