Polityka

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Raffi
    *****istrator
    • 05.2003
    • 13553

    ale jeśli rząd WYCOFUJE się zarazem z dywersyfikacji, to... nie wiem jak to cenzuralnie określić.
    podpis cyfrowy <--------
    ================
    Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

    Komentarz

    • Fizi
      Legionista
      • 03.2004
      • 8061

      a w momencie , w którym akurat interesy Rosji i Niemiec będą zbieżne ( co jakoś dziwnie często ma miejsce ), to mamy już calkiem przesrane

      kiedyś Sikorski okreslał kwestię gazociągu płn jako powtórkę z paktu Ribbentropp - Mołotow

      teraz rozmawia o warunkach, na których mielibysmy do niego przystąpić / nie przeszkadzać w jego realizacji

      tak, jak wcześniej nie wiedziałem za bardzo o co Lechowi Kaczyńskiemu chodzi w jego wypadku, tak teraz rzeczywiscie człowiek ten staje sie dla mnie conajmniej dość dziwną postacią

      [ Dodano: 7 Grudzień 2007, 12:09 ]
      PS

      jak ktoś się zastanawiał, w jaki sposób zaoszczędziła Platforma te 3,5 mld złotych w budzecie , bo nie pasowało mu to z zestawieniem łatwych do łyknięcia przez publiczkę cięć u tego i tatmego urzędasa po banieczke - kilka banieczek, to ma tu pewna wskazówkę :

      Sejm za ograniczeniem dotacji z budżetu do PFRON
      reg 06-12-2007, ostatnia aktualizacja 06-12-2007 22:16
      Sejm opowiedział się w czwartek za ograniczeniem w roku 2008 dotacji z budżetu państwa do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na dofinansowanie zatrudnienia niepełnosprawnych z 55 do 25 proc.

      Za przyjęciem nowelizacji ustawy o zatrudnieniu i rehabilitacji osób niepełnosprawnych głosowało 231 posłów, 191 było przeciwnych. Wcześniej w trakcie dwóch czytań projekt popierały PO i PSL, przeciwne były LiD i PiS.

      W uzasadnieniu do nowelizacji napisano, że "wprowadzenie tej zmiany jest podyktowane koniecznością dostosowania do możliwości budżetu państwa". W roku ubiegłym dofinansowanie do zatrudnienia niepełnosprawnych z budżetu wynosiło 25 proc.

      "Projekt budżetu, opracowany przez poprzedni rząd, ustalający dotację do budżetu państwa do PFRON-u na poziomie 25 proc., jest sprzeczny z obowiązującym prawem" - podkreślał w trakcie debaty Sławomir Piechota (PO). Powiedział, że zgodnie z ustawą o rehabilitacji i zatrudnieniu osób niepełnosprawnych powinien on być na poziomie 55 proc. Zwracał uwagę, że brakuje w nim 540 mln zł.

      Tadeusz Tomaszewski (LiD) nazwał projekt "ogólnym nieporozumieniem i porażką na starcie". Mieczysław Kasprzak (PSL) wyraził zaniepokojenie, że w budżecie nie znalazły się pieniądze na dofinansowanie do PFRON-u w wysokości 55 proc. Zaapelował, by je znaleźć. Zapowiedział, że PSL poprze projekt.

      Zgodnie z ustawą o rehabilitacji i zatrudnianiu osób niepełnosprawnych przedsiębiorcy, firmy i instytucje, zatrudniające co najmniej 25 pracowników powinny zatrudniać - wśród swoich pracowników - co najmniej 6 proc. niepełnosprawnych. W przypadku, gdy tego nie robią, płacą składkę na Państwowy Fundusz Osób Niepełnosprawnych. Miesięczna składka za brak zatrudnienia każdej osoby, brakującej do owych 6 proc. wynosi 1100 zł.

      Budżet PFRON-u szacowany jest na ponad 5 mld zł. Część z tych pieniędzy przeznaczana jest na dofinansowanie zatrudnienia niepełnosprawnych. I właśnie na dofinansowanie przysługuje dotacja z budżetu państwa, w miejsce zlikwidowanych w 2002 roku ulg podatkowych.

      Źródło : PAP
      obcięte 30% od 5 mld to jakieś 1,5 mld

      no to juz jest jakaś oszczędność o pewnej rzeczywiście wymiernej wielkosci

      szukamy dalej tych 2,5 mld ( oczywiście bez tych paru baniek obciętych tam, gdzie to ładnie wygląda w telewizorze i o których w związku z tym się trabi )

      dla mnie bardzo madre posunięcie rządu - inwalidzi nie przyjadą pod kancelarię albo sejm napierdalac kulami i białymi laskami, jak górnicy mutrami
      ( to ironia oczywiście )

      niech zyje zaufanie


      PPS

      a juz mam kolejne 1,5 mld

      to dotacja do FUS - przerzucona z przyszłego roku na bieżący
      oszczędność polega więc na tym, że wydamy wcześniej a nie później - dzieki temu deficyt złego PiS za ten rok się zwiekszy, a deficyt dobrej PO za przyszły rok się zmniejszy


      i ''na marginesie'' - jak przetrącic kark CBA , bez konieczności ''dorżnięcia'' tej ''watahy'' ?

      wystarczy budżet ze 120 mln obciąć o ponad 35 mln ( ponad 1/4 ) - juz nie będą tacy groźni


      Podsumowanie:

      wersja piarowska dla gawiedzi przed tv :

      ''oszczędzilismy w przyszłorocznym budżecie 3,5 mld zł dzięki cięciom w administracji ''

      rzeczywistość:

      3/7 tej kwoty zajebane niepełnosprawnym
      3/7 zamieciona z kąta w kąt
      1/7 - cięcia w administracji

      CUD
      "No pasaran!" ???

      HEMOS PASADO !!!

      Komentarz

      • Adams_
        Legionista
        • 05.2003
        • 1320

        Zamieszczone przez Foxx
        Adams - rozczulające to Twoje życzeniowe myślenie

        "Tanków niet"? Może i "niet", ale:

        - były szef WSI i absolwent akademii im Dzierżyńskiego - szefem kadr w MON

        - absolwent sowieckiej "kuźni kadr" otwarcie współpracującej z KGB i GRU - wiceszefem kadr w MSZ

        PS Teksty o Kaczorze byłyby niezłe, gdybyś nie zaczął pisać w ten deseń... w 2005
        To juz bardziej Rewolucja Pazdziernikowa niz 13 grudnia

        Zamieszczone przez Cypis
        Adams.persen.
        pomaga
        Albo wylaczenie telewizora

        Zamieszczone przez Fizi
        Celne spostrzeżenie, czasem warto spojrzeć na wykresy z paru miesięcy

        akcje jego spółek, tak jak poleciały łeb na szyje po ujawnieniu nagrań rozmów pewnych panów i wszczęciu śledztwa w pewnej sprawie , tak pną się w górę od czasu ostatnich wyborów
        Wezmy taki Prokom.




        Od sierpnia do pazdziernika zadnych nowych faktow w sprawie Krauzego. Jakby pojawily sie zarzuty, papiery, kwity, cokolwiek .. bylaby powtorka z konca sierpnia.

        Nic na niego nie maja i tyle.

        Komentarz

        • Fizi
          Legionista
          • 03.2004
          • 8061

          Adams - a co ma być jeszcze ujawniane w trakcie śledztwa ?


          wrzuc sobie jeszcze Polnord i Bioton - widac jak dobrze im zrobiły wybory
          "No pasaran!" ???

          HEMOS PASADO !!!

          Komentarz

          • Pan Artysta
            Wieczny Łowca
            • 04.2004
            • 8865

            Cwiekalski

            Cwiekalski - O co tyle szumu, o przeszlosc?


            Adams bez kitu nie widzisz w tym nic złego???

            Ćwiąkalski wyróżniał się tym, że był typowym lizusem, mizdrzył się do prof. Kazimierza Buchały, szefa katedry prawa. Słyszałem wiele razy, że był aktywnym członkiem PZPR. Gdy „Solidarność” urosła w siłę, wystąpił z partii i stał się opozycjonistą.

            no miód facet widać że wie gdzie i jak zadziałać nie mówiac o profesjonaliźmie...
            Dorobek naukowy Ćwiąkalskiego jest mizerny, typowe przelewania z pustego w próżne.

            ps:a tyle tu głosów o tym ze Nazgul jest be bo był za sld a teraz za pis - ale on robi to na forum a pan minister zrobił to laif - i co wy na to dla mnie facet bez kręgosłupa moralnego
            Czas kończyć z baranami na forumce

            Komentarz

            • daimler

              Tak z innej beczki, jak usłyszałem dziś że żądania lekarzy stoją na poziomie trzech średnich krajowych to normalnie zdębiałem :O

              Ja wszystko rozumiem, ale ***** bez przesady

              Komentarz

              • Foxx
                Legionista
                • 08.2003
                • 12030

                Tyle, że te żądania nie zmieniły się od lata tego roku... gdy Kopacz paradowała w "białym miasteczku".
                My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

                Komentarz

                • daimler

                  Czy ja gdzieś napisałem o Kopacz w moim poście? :O :O :O

                  Komentarz

                  • Foxx
                    Legionista
                    • 08.2003
                    • 12030

                    Nie, ale ja napisałem
                    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

                    Komentarz

                    • Rohrau
                      Legionista
                      • 03.2004
                      • 1299

                      Dzisiaj min Kopacz stwierdzila, ze nie sadzila ,ze kierowanie ministerstwem jest "takie trudne"


                      Fachowcy
                      "Szalikowcy, pseudokibice, kibole. Albo zadymiarze, ultrasi, hoolsi. To eufemistyczne określenia bandziorów, którzy terroryzują stadiony, biją się z policją, wychodzą na ulice. Mafia stadionowych terrorystów rozlała się na całą Polskę"

                      Komentarz

                      • Adams_
                        Legionista
                        • 05.2003
                        • 1320

                        Zamieszczone przez Pan Artysta
                        Cwiekalski

                        Cwiekalski - O co tyle szumu, o przeszlosc?


                        Adams bez kitu nie widzisz w tym nic złego???
                        Jak Cie przyjmuja do roboty to nikt nie zaglada w kregoslup moralny ani w przynaleznosci. On ma dobrze pracowac, a czy bedzie dobrze pracowal, zobaczymy za minimum 100 dni. Poza tym rozliaczac za to bedzie sie nie jego a Tuska. Wiec jebie mnie jego przeszlosc, o tym mozna sobie dyskutowac marnujac czas. Co pozostawi po sobie nie jest uzaleznione od tego kim byl a kim jest, tak?

                        PS: Kotecka musi miec niezlego pushupa bo na fotce z SE ma mniejsze cycki

                        Komentarz

                        • Pan Artysta
                          Wieczny Łowca
                          • 04.2004
                          • 8865

                          Zamieszczone przez Adams_
                          Co pozostawi po sobie nie jest uzaleznione od tego kim byl a kim jest, tak?
                          )
                          wiesz Gierek tez był dobry a i Jaruzel tez dla oszołomów jest mega człowiekiem-jacy byli a jacy są, chyba to byli ma tu kolosalne znaczenie

                          jak dla mnie olbrzymie bo ktos kto umoczył facjatę w czerwonym korycie sam sobie wystawił laurkę do końca swoich dni tak ja to widzę-chciał i zrobił to cio zrobił pod pistoletem nikt go nie trzymał
                          Czas kończyć z baranami na forumce

                          Komentarz

                          • Jaco
                            Legionista
                            • 10.2003
                            • 19648

                            Zamieszczone przez daimler
                            Tak z innej beczki, jak usłyszałem dziś że żądania lekarzy stoją na poziomie trzech średnich krajowych to normalnie zdębiałem :O

                            Ja wszystko rozumiem, ale ***** bez przesady
                            Uważam w tej sytuacji, że pielęgniarki zasługują co najmniej na dwie średnie krajowe. I trzeba to zrealizować! Domagamy się tego, panie premierze!
                            Tendencyjnie, bo tendencyjnie ale się domagamy! ')
                            "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                            Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                            Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                            Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                            "
                            Janusz Waluś - czekaMY!

                            Komentarz

                            • Fizi
                              Legionista
                              • 03.2004
                              • 8061

                              Zamieszczone przez Adams_
                              Zamieszczone przez Pan Artysta
                              Cwiekalski

                              Cwiekalski - O co tyle szumu, o przeszlosc?


                              Adams bez kitu nie widzisz w tym nic złego???
                              Jak Cie przyjmuja do roboty to nikt nie zaglada w kregoslup moralny ani w przynaleznosci. On ma dobrze pracowac, a czy bedzie dobrze pracowal, zobaczymy za minimum 100 dni. Poza tym rozliaczac za to bedzie sie nie jego a Tuska. Wiec jebie mnie jego przeszlosc, o tym mozna sobie dyskutowac marnujac czas. Co pozostawi po sobie nie jest uzaleznione od tego kim byl a kim jest, tak?

                              PS: Kotecka musi miec niezlego pushupa bo na fotce z SE ma mniejsze cycki
                              tylko, że to nie jest zwykła praca, ale stanowisko polityczne, więc i przeszłosc polityczna ma tu znaczenie, takie samo, jak w każdej ''zwykłej '' pracy to co wpisujesz w cv w rubrykach doświadczenie zawodowe czy też wykształcenie


                              PS

                              a Koteckiej przez 11 lat cycki mogły trochę podrosnąc
                              "No pasaran!" ???

                              HEMOS PASADO !!!

                              Komentarz

                              • Z.
                                Legionista
                                • 08.2006
                                • 7771

                                Donald Tusk szuka wsparcia u Leszka Millera. W czwartek obaj premierzy spotkali się w wielkiej tajemnicy. Jak dowiedział się DZIENNIK, Miller radził szefowi rządu, jak powinien ułożyć sobie napięte relacje z prezydentem Lechem Kaczyńskim. A doradcą w tej kwestii jest kompetentnym - "szorstka przyjaźń" Millera z Aleksandrem Kwaśniewskim stała się już symbolem ostrych sporów na linii rząd - prezydent.

                                Rozmowa odbyła się w cztery oczy i trwała około godziny. Choć spotkanie było oficjalne, bo odbywało się w gabinecie premiera, otoczone jest jednak tajemnicą. O spotkaniu nie mieli pojęcia współpracownicy Tuska. Nie wie o nim na przykład nic minister Julia Pitera. "Byłam wczoraj w kancelarii prawie cały dzień. Ale nic nie wiem o spotkaniu. Nie widziałam tam Millera" - mówi zdziwiona Pitera. I dodaje: "To dziwne, że jeżeli do spotkania doszło, to nikt z pracowników kancelarii o tym nie mówił. Przecież Miller jest rozpoznawalny i jeśli był w kancelarii, to na pewno ktoś go musiał widzieć".

                                W spotkanie nie chce wierzyć poseł PO Janusz Palikot. "To niemożliwe. Znam pana premiera. Nie wierzę, że spotkał się z panem Millerem, bo niby po co?" - pyta Palikot.

                                Jednak fakt, że do spotkania Tuska z Millerem doszło, potwierdza szef kancelarii premiera Tomasz Arabski. "W kancelarii premiera pan premier Donald Tusk spotkał się z panem Leszkiem Millerem" - mówi DZIENNIKOWI Arabski. Zaznacza jednak, że rozmowa odbyła się w cztery oczy i żadnych szczegółów nie zna.


                                Wiadomości z kraju i ze świata. Wiadomości gospodarcze. Znajdziesz u nas informacje, wydarzenia, komentarze, opinie. Serwis dla kobiet, rozrywka, auto, pogoda.
                                "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

                                Komentarz

                                Pracuję...