Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Były szef WSI został nowym szefem kadr w MON
    IAR - dodane 1 godzinę i 39 minut temu

Janusz Bojarski, były szef Wojskowych Służb Informacyjnych został nowym szefem kadr w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Były szef resortu Aleksander Szczygło powiedział, że nominacja jest symbolem negatywnych zmian jakie zachodzą w resorcie. Jak się wyraził, teraz chłopcy z WSI będą teraz decydowali o tym, kto będzie awansował w wojsku. W opinii byłego ministra, decyzja o mianowaniu Bojarskiego jest zaprzeczeniem wcześniejszych deklaracji ministra Bogdana Klicha, że będzie promował młodych oficerów.

Minister Obrony Narodowej Bogdan Klich jest wzburzony wypowiedzią swojego poprzednika. Szef MON jest zdania, że Aleksander Szczygło doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że generał Bojarski należy do tego środowiska żołnierzy zawodowych, którzy mogą być uznani za symbole dobrej służby niepodległej Polsce.

Genarał Bojarski w WSI zajmował się między innymi ataszatami wojskowymi. W 2000 roku został polskim atache wojskowym, morskim i lotniczym w Waszyngtonie. (jks)
    http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.ht...1196376264.789

Przypomnę tekst, który wrzucił Jaco. Z 2004.

Nowym szefem WSI ma zostać płk Janusz Bojarski, obecny attaché wojskowy w Waszyngtonie. Przed wyjazdem do USA wywołał skandal. Na imprezę dla oficerów udających się na placówki przyprowadził Andrzeja Ostrowskiego, którego firma - Ostrowski Arms - nie tylko handlowała bronią bez zezwolenia, ale nawet znalazła się w konsorcjum, które wygrało przetarg na uzbrojenie armii irackiej. Ostrowskim zajął się prokurator. Bojarski dostał reprymendę od przełożonych, a biznesmena wyproszono ze spotkania. Pułkownikowi to jednak nie zaszkodziło. 15 sierpnia prezydent mianuje go generałem. Wkrótce ma on zostać zastępcą szefa WSI, a potem prawdopodobnie następcą gen. Dukaczewskiego. Janusz Bojarski do służb specjalnych trafił w 1989 r. Wcześniej ukończył szkołę oficerską w Jeleniej Górze i Wojskową Akademię Polityczną im. Feliksa Dzierżyńskiego. W latach 80. był dziennikarzem w redakcji wojskowej Polskiego Radia. Jest dobrym znajomym Sławomira Cytryckiego, szefa kancelarii Belki.
    http://www.wprost.pl/ar/?O=64672&pg=1

... oraz mój tekst z 18.11.

Całość spraw związanych z podejściem nowego rządu do służb układa się w coraz bardziej czytelną całość. Nie chodzi o sprawdzenie ewentualnych nieprawidłowości. Chodzi o polowanko z nagonką, w którym platformerscy służbiści będą próbowali dorwać osoby nie związane dotąd ze środowiskami frakcji służb "prowałęsowskich" (m.in. pp.płk. Miodowicz, Raduchowski vel. Brochwicz, czy gen. Rusak) lub "czerwonych" (gen. Dukaczewski). Z możliwym nie zwracaniem uwagi na ciemne strony własnej partii. Na dobrą sprawę mówią to otwartym tekstem.

Czy jest to powód do "bicia w dzwony"? Niespecjalnie - wystarczy konsekwentnie żądać jawności. Ciekawe, jakie postawy przyjmą komentatorzy bez przerwy krytykujący wypowiedzi braci Kaczyńskich (konsekwentnie przepraszam za słowo "braci") w stylu "wiem, ale nie powiem".

Na dzisiaj jedno jest pewne: zgodnie z oczekiwaniami, restauracja oryginalnej III RP w sferze służb jest podejmowana. Polska demokracja jest na szczęście w lepszej formie, niż w czasach inwigilacji prawicy, czy tzw. "sprawy Jaruckiej" - ciekawostek prezentowanych przez aktualne "służbowe" zaplecze PO.

Obserwujmy
    http://foxx.salon24.pl/47534,index.html

Precz z komuną

[ Dodano: 30 Listopad 2007, 11:05 ]
    Skoro jesteśmy przy konkursach...

Szkolenie w ośrodku ZUS w Osuchowie k. Warszawy zaczęło się w czwartek, miało trwać do soboty i zakończyć się bankietem. Wczoraj, podczas przerwy na obiad, dyrektorów wezwano do sali konferencyjnej, gdzie czekała na nich kadrowa z plikiem odwołań. Dyrektorzy podchodzili i kwitowali papiery. W sumie pracę straciło 14 z 16 osób.

- Ja nie zostałam mianowana politycznie. Nigdy nie należałam do żadnej partii. My jesteśmy z konkursów. Zostaliśmy przeczołgani w tym konkursie - mówi rozgoryczona Elżbieta Śreniawska, dyrektorka oddziału ZUS w Kielcach. Dyrektorem była od września, podobnie jak wszyscy odwołani. Konkurs przeprowadzono latem w trzech etapach. W założeniach przypominał nabór na urzędników apolitycznej służby cywilnej. Nadzorowała go sześcioosobowa komisja, w której zasiadali pracownicy ZUS i Mirosława Boryczka z Krajowej Szkoły Administracji Publicznej (wcześniej wiceskarbnik Warszawy za Lecha Kaczyńskiego). Na 16 wybranych dyrektorów tylko cztery osoby nie pracowały wcześniej w ZUS.
    http://wiadomosci.onet.pl/1650184,11,item.html

[ Dodano: 30 Listopad 2007, 14:37 ]
    Czystki w ABW - 6 szefów delegatur odwołanych
    Rzeczpospolita - dodane 19 minut temu

Sześciu szefów delegatur Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zostało odwołanych - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Informację o odwołaniach w ABW potwierdziła "Rzeczpospolitej" rzecznik ABW Magdalena Stańczyk.
    http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.ht...2&ticaid=14e9e
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Pawlak: Możemy sprzedać Rosjanom firmy energetyczne

Rząd koalicji PO-PSL otwiera szeroko drzwi przed rosyjskimi koncernami energetycznymi. Wicepremier Waldemar Pawlak ogłosił w rosyjskiej gazecie "Kommiersant", że firmy ze Wschodu będą mogły kupować polskie przedsiębiorstwa sektora energetycznego na takich samych zasadach, jak wszyscy.

"Rząd Polski przestrzega zasady pełnej otwartości w sprawach prywatyzacyjnych. W tej dziedzinie postępujemy w pełnej zgodzie ze standardami przyjętymi w Unii Europejskiej" - obiecuje Waldemar Pawlak w wywiadzie dla moskiewskiej gazety.

Wicepremier tłumaczy, że zgodnie z unijnymi przepisami dostęp do rynku energetycznego powinien być równy dla wszystkich przedsiębiorstw, niezależnie od tego, z jakiego kraju pochodzą. "Dyrektywy Unii Europejskiej szczególnie baczną uwagą zwracają na to, by operatorzy sieci energetycznych dawali jednakowy dostęp wszystkim uczestnikom rynku" - dodaje szef Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Wicepremier i minister gospodarki nie stawia Rosjanom żadnych warunków wstępnych w zamian za dostęp do prywatyzacji polskiego sektora energetycznego. "Zasady UE nie dopuszczają żadnych ograniczeń i dyskryminacji w dostępie do rynku" - tłumaczy.

To zmiana polskiego stanowiska w tej sprawie o 180 stopni. Wcześniej Polska robiła, co mogła, by nie dopuścić Rosjan na nasz rynek energetyczny. Niektórzy politycy byli wręcz oskarżani o zdradę polskich interesów, jeśli nie dość głośno protestowali przeciw sprzedawaniu jakichkolwiek firm energetycznych Rosjanom. Argumentowano, że w ten sposób Polska będzie skazana na łaskę i niełaskę Moskwy.

Poseł PiS Zbigniew Wassermann, były koordynator specłużb, zwraca uwagę, żę bezpieczeństwo energetyczne Polski to piorytet każdego rządu. "Cały rząd powinien pamiętać, składając taką deklarację, że tu w grę wchodzi nie tylko ekonomia, ale realne kwestie możliwych zagrożeń bezpieczeństwa Polski" - tłumaczy Wassermann.

I przypomina, że nasz kraj nie zawsze miał dobre doświadczenia z Rosją. "Mieliśmy już do czynienia z próbami wrogiego przejęcia naszych firm przez Rosjan. Trzeba pamiętać o tym, że Rosja jest krajem, który realizuje swoją politykę w dużej mierze poprzez rozgrywki z dystrybucją środków energetycznych. I nie chodzi tu tylko o Polskę, ale szantaż paliwowy czy słynne zakręcanie kurków dotykało wiele państw" - podkreśla były koordynator specłużb.

:O

Nich ten Pawlak sobie buzi UE nie wyciera bo oni także chronią swoje rynki energetyczne przed wykupieniem przez ruskich.

Prawie niewierzę w to co czytam.

Bye bye Orlen, bye bye Lotos, bye bye PGE, bye bye PGNiG.

Legia Varsovia - semper invicta...

Urodzić się białym to duma i zaszczyt...

Komentarz

• Zamieszczone przez Sharn

Poseł PiS Zbigniew Wassermann, były koordynator specłużb, zwraca uwagę, żę bezpieczeństwo energetyczne Polski to piorytet każdego rządu. "Cały rząd powinien pamiętać, składając taką deklarację, że tu w grę wchodzi nie tylko ekonomia, ale realne kwestie możliwych zagrożeń bezpieczeństwa Polski" - tłumaczy Wassermann.

I przypomina, że nasz kraj nie zawsze miał dobre doświadczenia z Rosją. "Mieliśmy już do czynienia z próbami wrogiego przejęcia naszych firm przez Rosjan. Trzeba pamiętać o tym, że Rosja jest krajem, który realizuje swoją politykę w dużej mierze poprzez rozgrywki z dystrybucją środków energetycznych. I nie chodzi tu tylko o Polskę, ale szantaż paliwowy czy słynne zakręcanie kurków dotykało wiele państw" - podkreśla były koordynator specłużb.
        ***** świat się kończy !!! Zgadzam się z Wassermanem....
        Pierdolę to ! Do niczego się nie zmuszam ,chcę to się wybijam - nie chcę no to się nie ruszam !
        Grupa Trzymająca Wagę - Dzieki nam monopolowe nie martwią się o plajtę !!!

Komentarz

• o ile tekst Nazgula o tym, żeby wyborcy PO zgłaszali się po medale na Belwederską był przegięciem, to spokojnie mozna powiedzieć, że politycy PO i PSL na te medale już zasłużyli

z innej beczki:

Kod:
          Ostateczny koniec sprawy wygaśnięcia mandatu Gronkiewicz-Waltz?
          autor: IAR, ar, 2007-11-30, Ostatnia aktualizacja: 2007-11-30 
          Wojewoda mazowiecki zakończy sprawę wygaszenia mandatu prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Taką deklarację złożył nowy wojewoda, Jacek Kozłowski z Platformy Obywatelskiej.  

Sprawę mandatu Gronkiewicz-Waltz skierował do sądu poprzedni wojewoda mazowiecki, Jacek Sasin z Prawa i Sprawiedliwości. Dziś w pierwszym dniu urzędowania, Jacek Kozłowski zapowiedział, że jedną z pierwszych jego decyzji będzie wycofanie się z tej sprawy. Zdaniem Kozłowskiego nie ma żadnych podstaw prawnych do wygaszenia mandatu prezydent stolicy.
          jeszcze by sąd pojechał nie po linii i co wtedy by sie stało sie

a tak na marginesie - zdaje się, że to Julcia , funfela Hani, niedawno mówiła o korupcyjnej propozycji wycofania pozwu przez miasto

edit:

Dyplomata Tusk :

Na pytanie, czy koncern PKN Orlen, do którego należy rafineria w litewskich Możejkach, nie zostanie przejęty przez Rosję, Tusk odparł, że nie będzie na nie odpowiadał, bo "nie rozumie ładunku pesymizmu zawartego" w pytaniu.
          wolne tłumaczenie :

a co w tym złego, jesli przejmie ?

Premier Donald Tusk odbywa dziś pierwszą zagraniczną wizytę. Wybrał Litwę, ponieważ według niego ten kierunek w przeciwieństwie do innych, nie wymaga tłumaczenia.
          wolne tłumaczenie:

wybrałem Was, bo w sumie to nic nie znaczycie i ch... wszystkich obchodzicie , więc nikt sie do mnie nie przypier... li

- Dobra pozycja Litwy i Polski w UE i w świecie wynika m.in. z tego, że konkurencja polityczna wewnątrz nie zaburza strategii stabilności i przewidywalności - podsumował Tusk
          tego juz nie jestem w stanie sobie przetłumaczyć, bo o ile pamiętam, to podobno pozycja Polski w świecie i w UE w ciągu ostatnich dwóchj lat stała się katastrofalnmie słaba, a tutaj się dowiedują, że jednak jest dobra

to na pewnio jakiś chochlik sie wkradł
          "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• Zbiorcze omówienie wątku rosyskiego z ostatnich kilku dni:

http://foxx.salon24.pl/49605,index.html

Jeżeli zbierze się to wszystko razem, jako pierwszy tydzień urzeędowania nowego rządu...
            My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Wracając do wątku Sikorskiego to jego list z poniedziałku rzuca trochę inne światło na sprawę bo faktycznie odmowa spotkania o które sie prosiło to trochę nie teges...

Z kolei Jarosław komentator jedynie litośc wzbudza, a to Tusk podobno nie umie przegrywac.
              Pierdolę to ! Do niczego się nie zmuszam ,chcę to się wybijam - nie chcę no to się nie ruszam !

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx
                Zbiorcze omówienie wątku rosyskiego z ostatnich kilku dni:

http://foxx.salon24.pl/49605,index.html

Jeżeli zbierze się to wszystko razem, jako pierwszy tydzień urzeędowania nowego rządu...
                Skomentowałem u Igora Janke:

http://jankepost.salon24.pl/49688,in...comment_742756
                From flood into the fire
                One thousand voices sing
                We're in this together
                For whatever fate may bring

Komentarz

• Informacyjnie:

Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
                  - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
                  Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Komentarz

• Aresztować?
                    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• "Władza nad wielkimi mediami w rękach postkomunistycznych oligarchów"

pięknie sformułowane naprawdę,już widzę te dzikie tłumy zbierające się pod sąd w imię walki z układem...
                      "Pytałem później kolegów, skąd w ogóle wziął się ten Miklas. Podobno sprzedawał samochody w FSO. Może lepiej, żeby przy tym został..."

Komentarz

• Zamieszczone przez Z.
                        Aresztować?
                        A czy zatrzymanie na 48 godzin nie jest równoznaczne z aresztowaniem (przynajmniej w mowie potocznej)?

Darowałbyś sobie Flip.
                        Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
                        - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
                        Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Komentarz

• Cas.-naprawdę obiecałem sobie nie wchodzić w polemiki bo to potem prowadzi do spięć niepotrzebnych...

ale to sformułowanie...naprawdę nie można inaczej?

Mnie to obraża co prawda nie bezpośrednio,ale moich bliskich już owszem.
                          "Pytałem później kolegów, skąd w ogóle wziął się ten Miklas. Podobno sprzedawał samochody w FSO. Może lepiej, żeby przy tym został..."

Komentarz

• a to cos nieprawdziwego?

Komentarz

• Plakat ogólnie wygląda jak coś a'la "Towarzysze !!! Stańmy do walki o wykonanie planu dziesięcioletniego !! "

A wyraz "aresztowanie" faktycznie z dupy jest, to nie manipulacja opinią publiczną przypadkiem ?

Komentarz

• Zamieszczone przez casual
                                A czy zatrzymanie na 48 godzin nie jest równoznaczne z aresztowaniem (przynajmniej w mowie potocznej)?
                                Nie?

Po prostu nie lubie jak ktoś stara się mną manipulować niczym TVN i GW. Wiele w moich oczach Sakiewicz straci jesli się tam pojawi.

Pozdro
                                "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

Pracuję...
                                X