Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Cóż, polemizowałbym. Jaka miałaby być "reakcja" na wybory? Bo była taka:

Kiedy pan prezydent powierzy Donaldowi Tuskowi misję formowania rządu?

L. Kaczyński - Według konstytucji mogę desygnować Donalda Tuska na premiera po 5 listopada. Zapewniam, że gdyby wybory były tryumfem PiS, Jarosław Kaczyński też przed tym terminem nie zostałby desygnowany na premiera.

Prezydencki minister Michał Kamiński mówił, że najpierw chce pan obejrzeć umowę koalicyjną…

Minister Kamiński powiedział, co zrobił prezydent Kwaśniewski wobec koalicji AWS – UW: przed desygnowaniem Jerzego Buzka zażądał umowy koalicyjnej. Nie pamiętam, żeby z tego powodu chciano dokonywać impeachmentu Kwaśniewskiego. A moje uprawnienia nie różnią się od jego.

A co może dać obejrzenie umowy koalicyjnej?

Po prostu w Polsce władzę wykonawczą sprawuje prezydent i rząd, tak mówi konstytucja w art. 10.

Możliwe, że zajrzy pan do umowy i powie: „nie powierzę panu misji tworzenia rządu”?

Nie. Ale dobrze by było, żebym tę umowę zobaczył. Skądinąd nasza konstytucja wyraźnie przewiduje też drugi etap powoływania rządu – przez parlament. Mówiąc krótko: przewiduje konflikt między prezydentem a parlamentem o to, kto ma być premierem, i stawia w tej sprawie na parlament. Ale nie podjąłem jeszcze decyzji, jak postąpię. (...)

Nie ma szans na udaną współpracę pana prezydenta z koalicją PO – PSL?

Ja w tej chwili niczego nie przesądzam. Gdyby to ode mnie zależało, to dla mnie najlepszą koalicją dla Polski, mającą większość pozwalającą zmienić konstytucję, byłaby koalicja PO – PiS. Z uwzględnieniem tego, że te wybory wygrała Platforma.

Dopuszcza pan jeszcze powstanie PO – PiS?

W tej chwili to niezmiernie trudne.

Jak sobie pan teraz wyobraża prowadzenie polityki zagranicznej? Dotąd to prezydent jeździł na szczyty UE, teraz Jacek Saryusz-Wolski – jeden z kandydatów PO na szefa MSZ – oświadczył, że będzie jeździł na nie premier. Pojedzie już 13 grudnia do Brukseli.

To kwestia umowy między prezydentem a premierem, ponieważ to sfera kondominum. To wynika z konstytucji. Natomiast ja uważam – inaczej niż PO – że w sprawie traktatu konstytucyjnego zrobiliśmy wszystko, co było można. Szczególnie niepokoją mnie też zamiary PO odejścia od oporu w sprawie Karty praw podstawowych. Ona niesie dwa typy zagrożeń: dla tożsamości narodowej i własności poniemieckiej w Polsce.

Pana zdaniem Tusk powinien się z panem skonsultować, ustalić, kto jedzie na szczyt?

Bez wątpienia jest to sfera, w której będę się musiał spotykać z Donaldem Tuskiem i ten swój konstytucyjny obowiązek będę wykonywał. (...)
    http://www.rp.pl/artykul/66071.html

"Szukanie winnych w PiS-e"? A gdzie mieli szukać? W PO?

Co do "frontu medialnego"... cóż, tro twierdzić, że nie miał/ma miejsca. Chociaż wypowiedź faktycznie zupełnie niepotrzebna.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Boni -człowiek bez kręgosłupa moralnego mały ludek

psisanie po butli wina ma swoje (-)
      Czas kończyć z baranami na forumce

Komentarz

• Zamieszczone przez Pan Artysta
        Bonin-człowiek bez kręgosłupa moralnego mały ludek
        "I tak Legia panowie, i tak Legia mistrzem"

Komentarz

• Zamieszczone przez e(L)egion
          Zamieszczone przez Pan Artysta
          Boni-człowiek bez kręgosłupa moralnego mały ludek
          a tam sie czepiasz
          Czas kończyć z baranami na forumce

Komentarz

• Zamieszczone przez Pan Artysta
            Zamieszczone przez e(L)egion
            Zamieszczone przez Pan Artysta
            Boni-człowiek bez kręgosłupa moralnego mały ludek
            a tam sie czepiasz

jak dwie krople wody

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx
              Cóż, polemizowałbym. Jaka miałaby być "reakcja" na wybory?

Foxx chyba obydwaj dobrze wiemy o czym piszę ?

Nie wiem jak Ty ale przynajmniej ja spodziewałem się po Kaczyńskim bardziej, nie wiem jak to okreslić...bardziej godnego przyjęcia porażki niz tekstów o manipulacji i innych takich.
              Może po prostu go pod tym wzgledem przeceniłem.
              Pierdolę to ! Do niczego się nie zmuszam ,chcę to się wybijam - nie chcę no to się nie ruszam !
              Grupa Trzymająca Wagę - Dzieki nam monopolowe nie martwią się o plajtę !!!

Komentarz

• Zamieszczone przez CywiL
                Zamieszczone przez Foxx

No właśnie, nie do końca - o czym?
                My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx
                  Zamieszczone przez CywiL
                  Zamieszczone przez Foxx

No właśnie, nie do końca - o czym?
                  Jak dla mnie, to to o czym mówi Cywil, czyli te "godne przyjęcie porażki" - to wystarczyłoby żeby nasz prezydent po ogłoszeniu oficjalnych wyników powiedział coś tam w stylu "gratuluje zwycięzcom, cieszy mnie wysoka frekwencja, liczę na owocną współpracę z nowym rządem, jeśli chodzi o nominacje zarówno dla premiera jak i przyszłych ministrów, to za wcześnie aby się na ten temat wypowiadać". O i tyle. Nie musi przecież zaraz do Tuska lecieć z kwiatami i kłaniać mu sie w pas. Jednak jako głowa państwa, powinien się jakoś osobiście odnieść do wyborów( a nie za pośrednictwem Kamińskiego), bo chcąc nie chcąc było to dla kraju ważne wydarzenie, a on jest prezydentem wszystkich Polaków.

Komentarz

• Czegoś tu nie rozumiem, Kwaśniewski dwa lata temu niczego takiego nie robił i, co ciekawe, nikt od niego tego nie oczekiwał/wymagał.

Tak naprawdę decydująca tu jest data dymisji aktualnego rządu - czyli, zgodnie z kalendarzem określonym w Konstytucji, 05.11. i powierzenie misji tworzenia rządu Tuskowi.

Komentarz

• Przyznam szczerze, ze nie wiem, co zrobił dwa lata temu Kwaśniewski. Ja tylko przedstawiłem swoje zdanie na temat zachowania prezydenta w takiej sytuacji.

Komentarz

• jak nie robil jak robil

zreszta nie tylko Kaczynskiemu prezesowi partii gratulowal ale takze Kaczynskiemu nowemu prezydentowi

ps. i nie byl wtedy pijany (chyba :P )
                        Give back the Oi to white working class

Komentarz

• Tak, pogratulował... 20.12.2005. Ile to dni po wyborach?

http://www.money.pl/gospodarka/polit...,0,132829.html

Komentarz

• mi sie wydawalo ze wczesniej to zrobil

wychodzi ze Kaczynski ma jeszcze czas
                            Give back the Oi to white working class

Komentarz

• Tak z ciekawosci sobie wygooglowalem (23.10.2005):

http://www.kwasniewskialeksander.pl/...=409&mode=view
                              ...

Komentarz

• jeżeli te badania potwierdzą się, to chcę złożyć gratulacje Lechowi Kaczyńskiemu i życzyć, żeby był dobrym prezydentem.
                                Nie była to wypowiedź ani po ogłoszeniu wyników wyborów parlamentarnych, ani prezydenckich.

Komentarz

Pracuję...
                                X