Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez daimler
    Arczi - budynku na Służewcu i toru zburzyć nie można bo to budowal wpisana na listę zabytków (tak na marginesie).
    Ale największe szanse ma Służewiec, przy torach wyścigów konnych. "Choć tam musi być pewna procedura, bo tam przez pomyłkę w 1987 roku zrobiono zabytek z części, która jest zupełnie niezabytkowa" - powiedziała prezydent.
    "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez adomin
      Zamieszczone przez daimler
      A poza tym najważniejsze i wiem że się powtarzam. Ten stadion to również pewien symbol. Symbol najgorszych czasów tego miasta.
      Wiem, że nie na temat, ale gorsze były czasy 39-44. Na szczęście nie ma symboli działalności szwabów w Warszawie.
      Tak na prawdę to nie ważne gdzie będzie stadion, ale to żeby powstał w Warszawie przed 2012.
      o tym mówię. Komuna to miasto zgwałciła, i jeśli jest szansą oczyszczenia go choć w małym stopniu, to należy ją wykorzystać.

Komentarz

Arczi - budynku na Służewcu i toru zburzyć nie można bo to budowal wpisana na listę zabytków (tak na marginesie).
        To zburz sobie winde i klatke schodowa prowadzaca do twojego mieszkania i sobie w nim pomieszkuj.

Mój zarzut co do tego projektu jest jeden i konkretny - chcą zostawić to "coś" co teraz stoi.
        Jasne. Z pewnoscia pozostawia to "cos" tak jak jest. Z tej niecki po stadionie stworzyc mozna doslownie wszystko. Nawet takie jeziorko jak w Monachium

Nie wyobrażam sobie hali sportowej postawionej wewnątrz tego "czegoś" i wykorzystawania tego jako "elementu dekoracji".
        Wspolczesna architektura potrafi dzis o wiele wiecej niz twoja wyobraznia.

ps. a jesli chodzi o modernizację infrastruktury PKP, to nie tylko Wschodni i Stadion by tego wymagały, ale każdy dworzec od Wschodniej do Zachodniej łącznie z Centralnym.
        Do 2012 zostanie gruntownie zmodernizowany Wschodni i Zachodni. Centralny zostanie tylko odswiezony. I slusznie.
        Niech każdy kibic w sercu to wyzna: Bóg, Honor i Ojczyzna

Komentarz

• Zamieszczone przez Sharn
          Jedno mnie trochę dziwi, że chyba HGW zapomniała, że to jest teren COS który należy do rządu a nie miejski. W jaki sposób ona chce niby przejąć te tereny żeby "miasto zarobiło na tym 3mld"? No a jeśli chce żeby RZĄD przeznaczył tą kase na nowy stadion to chyba sobie kpi, że za to wybuduje i stadion (około 1mld miał kosztować kompleks na Pradze) a dwa wystarczą na "dwupasmówkę" nową kolej - ba, metro nawet.

Przecież ten projekt tak naprawdę kupy się nie trzyma.
          Ani z punktu widzenia miasta (bo co by z tego miało) ani z punktu widzenia organizacje EURO...

Aleksander Grad i Bronisław Komorowski podpisali w imieniu PO porozumienie pomiędzy partią a związkowcami PGNiG. Związkowcy PGNiG zobowiązali się popierać PO w wyborach, natomiast PO zobowiązała się do wydania byłym i obecnym pracownikom spółki 750 tys. darmowych akcji (około 12,7 proc. kapitału). Do ok 60 tys osób trafiły by akcje wartości ok 4 mld PLN.
          Jak mówi prawdopodobny kandydat PO na ministra sportu Mirosław Drzewiecki, grunty na których według pierwotnego pomysłu ma powstać stadion są warte ok. 3-4 mld złotych.
          teraz trzyma się kupy ?
          Warszawa straci EURO 2012, ale w ten sposób sfinansuje się wyborczą obietnicę PO

sprzedali nas
          "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• Tak jak pisałem wcześniej. Mozna w tym miejscu zrobic 2.gie Montjuic. Jak najbardziej się zgadzam z Arczim. Tego stadionu wcale nie trzeba rozwalać. Można w nim zrobić dokładnie wszystko, hala sportowa to chyba pomysł na szybko, bardzo chybiony.

Skoro ja sobie potrafię wyobrazić i nawet narysować przebudowanie tych wałów to chyba architekci też potrafią. Pole do popisu.

Komentarz

• Zamieszczone przez arczi
              Centralny zostanie tylko odswiezony. I slusznie.
              czemu słusznie? Jeśli go mają "odświeżyć" tak jak odświeżyli niedawno "Śródmieście" to

Komentarz

• Zamieszczone przez arczi

Nie wyobrażam sobie hali sportowej postawionej wewnątrz tego "czegoś" i wykorzystawania tego jako "elementu dekoracji".
                Wspolczesna architektura potrafi dzis o wiele wiecej niz twoja wyobraznia.
                Arczi ale ten projekt Zablockiego jest strasznie brzydki :/

Komentarz

Zamieszczone przez arczi
                  czemu słusznie? Jeśli go mają "odświeżyć" tak jak odświeżyli niedawno "Śródmieście" to
                  Centralny to najlepiej było schowac pod ziemię, a na górze walnąć jakiś biurowiec, bo ta hala dworca to nie wiem po co potrzebna.
                  Pierdolę to ! Do niczego się nie zmuszam ,chcę to się wybijam - nie chcę no to się nie ruszam !
                  Grupa Trzymająca Wagę - Dzieki nam monopolowe nie martwią się o plajtę !!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Fizi
                    Zamieszczone przez Sharn
                    Jedno mnie trochę dziwi, że chyba HGW zapomniała, że to jest teren COS który należy do rządu a nie miejski. W jaki sposób ona chce niby przejąć te tereny żeby "miasto zarobiło na tym 3mld"? No a jeśli chce żeby RZĄD przeznaczył tą kase na nowy stadion to chyba sobie kpi, że za to wybuduje i stadion (około 1mld miał kosztować kompleks na Pradze) a dwa wystarczą na "dwupasmówkę" nową kolej - ba, metro nawet.

Przecież ten projekt tak naprawdę kupy się nie trzyma.
                    Ani z punktu widzenia miasta (bo co by z tego miało) ani z punktu widzenia organizacje EURO...

Aleksander Grad i Bronisław Komorowski podpisali w imieniu PO porozumienie pomiędzy partią a związkowcami PGNiG. Związkowcy PGNiG zobowiązali się popierać PO w wyborach, natomiast PO zobowiązała się do wydania byłym i obecnym pracownikom spółki 750 tys. darmowych akcji (około 12,7 proc. kapitału). Do ok 60 tys osób trafiły by akcje wartości ok 4 mld PLN.
                    Jak mówi prawdopodobny kandydat PO na ministra sportu Mirosław Drzewiecki, grunty na których według pierwotnego pomysłu ma powstać stadion są warte ok. 3-4 mld złotych.
                    teraz trzyma się kupy ?
                    Warszawa straci EURO 2012, ale w ten sposób sfinansuje się wyborczą obietnicę PO

sprzedali nas
                    Toś wymyślił
                    "I tak Legia panowie, i tak Legia mistrzem"

Komentarz

• Zamieszczone przez CywiL
                      Zamieszczone przez arczi
                      Centralny to najlepiej było schowac pod ziemię, a na górze walnąć jakiś biurowiec, bo ta hala dworca to nie wiem po co potrzebna.
                      Nie można niestety. PKP ostatnio badały taką możliwość i wyszło, że musieliby wszystko rozpieprzyć łącznie z całym podziemiem i budować od podstaw. A dworzec przenieść na inną działkę. Kuszące, ale za to mega kosztowne, choć ostateczna decyzja nie zapadła w tej sprawie jeszcze.

Komentarz

• Zamieszczone przez CywiL
                        Zamieszczone przez arczi
                        Było nie tak dawno sprawdzane, niestety w tym miejscu są dawne bagna itd. i nie da się nic takiego (na taką skalę)tam postawić. Już obecny Dworzec stoi na palach. Koleje miały ogromną ochotę coś w tym miejscu zrobić, ale byłoby to zbyt kosztowne a i tak nie dałoby się postawić wariantu maksymalnego.
                        podpis cyfrowy <--------
                        ================
                        Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

Komentarz

• e(L)egion - no to powiedz, czemu HGW tak nagle zaczęło zależeć na zostawieniu w budżecie PANSTWA a nie miasta dokładnie takiej kwoty, której nie było na sfinansowanie wyborczej kiełbachy PO ?
                          "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• Zamieszczone przez kiubz
                            Zamieszczone przez CywiL
                            Zamieszczone przez arczi
                            Nie można niestety. PKP ostatnio badały taką możliwość i wyszło, że musieliby wszystko rozpieprzyć łącznie z całym podziemiem i budować od podstaw. A dworzec przenieść na inną działkę. Kuszące, ale za to mega kosztowne, choć ostateczna decyzja nie zapadła w tej sprawie jeszcze.
                            to niech zburzą halę i odbudują Dworzec Główny Może nie na oryginalnym miejscu, ale co tam, według mnie warto

Komentarz

• ROTFL!

Oglądam właśnie wiadomości na TV Puls. W zajawkach hasło: Gronkowiec atakuje i migawki z wizualizacji stadionów Skończyły się zajawki s słyszę, że kilka wcześniaków w Szczecinie jest zakażonych gronkowcem.

Skubańcy
                              From flood into the fire
                              One thousand voices sing
                              We're in this together
                              For whatever fate may bring

Komentarz

• Hala dworcowa akurat jest ladna, tylko zaniedbana. Jestem zwolennikiem pozostawienia tego co jest. Nie podoba mi sie wizja budowania tam wiezowca. Dworzec to dworzec. Od zawsze reprezentatywna budowla miasta. Jesli mamy go schowac pod ziemie, to rownie dobrze zakopmy tez cale Stare Miasto z Krakowskim Przedmiesciem na czele.
                                Po gruntownym remoncie hali dworcowej i peronow, Centralny znow bylby piekny.

Szczepan. A co ty zes sie tego Zablockiwego tak uczepil? Namazgral na poczatku lat 90tych projekt wedle jego widzi mi sie. Zero konkretow. Ot, kilka bryl. Ja mam natomiast na mysli profesjonalne biuro architektoniczne i swiatowej klasy slawy. A nie wizje bylego olimpijczyka..

Ps. Czy nie za bardzo sie zadomowilismy w "polityce"?
                                Niech każdy kibic w sercu to wyzna: Bóg, Honor i Ojczyzna

Komentarz

Pracuję...
                                X