Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez crolick
    Sory ale ja mało zorientowany: 1-2 zł za pirackie płyty to za mało?! Ile kosztuje u piratów płyta z filmem?!
    Czysta płyta dvd kosztuje jakieś 80-90 gr. Policz sobie ile musiałby tego gonić, żeby ryzykować takim handelkiem.
    Dla mnie to totalna bzdura, albo gość jest pierdolnięty.
    I jeszcze te Tokles Film
    To tak jakbyś dilował dragami i na torebkach z towarem zapisywał swoje dane.
    Only You

Komentarz

• Zamieszczone przez Fizi
      Według Zbigniewa Chlebowskiego z PO, składka spadnie o 4 pkt proc. w przypadku ludzi dopiero wchodzących na rynek pracy i tych, którzy zarabiają najmniej. Platforma wyliczyła, że na zmniejszeniu składki tylko tym dwóm grupom pracowników budżet państwa zaoszczędzi aż 9-11 mld zł, a uzyskane w ten sposób pieniądze będzie można przeznaczyć na podniesienie płac w budżetówce oraz na wyższe renty i emerytury
      mam pytanie:

dlaczego Platforma chce mi ZAJEBAĆ MOJĄ składkę RENTOWĄ i dać ją komuś na podwyżki bieżących płac ?
      Nie zajebują Ci.

Po prostu dostajesz w zamian za składkę dodatkowy podatek dochodowy. I zostaje w rodzinie

No bo chyba nie podnoszą pensji budżetówce z funduszy ZUS? To już jest kryminał...
      From flood into the fire
      One thousand voices sing
      We're in this together
      For whatever fate may bring

Komentarz

• Chlebowski mówi wyraźnie, że oszczędzone na niezmniejszeniu składki pieniądze chcą przeznaczyć na podwyżki płac - czyli kasa ze składki rentowej ma na to iść :O

naśjmieszniejsze jest z tym to, że :

ja zapłacę tę składkę, część tej składki państwo przeżre, a potem da tę składkę ( tzn jej część, boi cześć zeżre jakiś urzędas ) mojej żonie nauczycielce , jako podwyżkę

sam bym jej dał tę kasę , po co ma Chlebowski mi miętosić te papierki i jeszcze niektóre podprowadzać ?

:\
        "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• Tradycjonalizm -> +33%
          Wolność gospodarcza -> +35%
          Wolności obywatelskie -> +5%

ordoliberalizm, ale właśnie tak jak yusta napisała, o aborcji i kościele w państwie zaznaczyłem dość jednoznacznie, a tu mi wypisują bzdury. Poza tym te 5% wolności obywatelskiej
          ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Komentarz

• Waldek Pawlak powiedział w TVN,że PSL jest przeciw stadionowi w Warszawie :O

Niesiołowski nie sprzeciwił się. Popierdolił cos o tym,że to nie jest spór polityczny.

No to pięknie zważywszy na fakt,że HGW od kilku dni pajacuje z lokalizacja.

Jak dokładam do tego nieobniżenie składki rentowej to słuszną linię ma nasza władza
            ...ta ziemia do Polski należy
            choć Polska daleko jest stąd,
            bo wolność krzyżami się mierzy
            historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

• Zamieszczone przez mort
              Waldek Pawlak powiedział w TVN,że PSL jest przeciw stadionowi w Warszawie :O

Niesiołowski nie sprzeciwił się. Popierdolił cos o tym,że to nie jest spór polityczny.

Jak dokładam do tego nieobniżenie składki rentowej to słuszną linię ma nasza władza
              Morteczka niedżwiedzia to jeszcze to se zobacz:

http://allocator.salon24.pl/43028,index.html

http://niby.salon24.pl/43124,index.html
              From flood into the fire
              One thousand voices sing
              We're in this together
              For whatever fate may bring

Komentarz

• Zamieszczone przez mort
                Waldek Pawlak powiedział w TVN,że PSL jest przeciw stadionowi w Warszawie :O

Przenosiny tzw. Narodowego poza Warszawę oczywiście jest bezsensowne, w szczególności jeżeli chodzi o reanimację trupa Śląskiego. Tutaj Pawlak zdecydowanie sprawia wrażenie niezorientowanego w realiach. To po pierwsze. Po drugie - prezydent Warszawy może co najwyżej proponować lokalizację, bo zadanie budowy tzw. Narodowego i tak nie należy do samorządu - decyzje i tak zapadną w rządzie.

Osobną kwestią jest sprawa lokalizacji. Jedynym argumentem za budowaniem stadionu w okolicy stadionu X-lecia jest to, że poprzednio ktoś już tam wybudował stadion. Trochę mało. Akurat swobodnie można jeszcze zmienić koncepcję lokalizacji, ponieważ nie zostały jeszcze wykonane żadne prace w kierunku budowy, poza tym, że ustalono, że na zbudowanie nowego stadionu w miejscu starego nie ma szans. No i wyrzucono stary projekt do kosza. Do tego jeszcze dochodzą ewentualne problemy geologiczne - nie znam się specjalnie na tym, ale swego czasu było dosyć głośno o tym, że tereny obok aktualnego X-lecia niekoniecznie są idealne do budowy tak dużego obiektu. A już pomysł ze zbudowaniem nowego stadionu obok, a w tej ruinie obok w środku wybudowano by jakąś halę, wydaje mi się już zupełnie kuriozalny.

Łomianki są chybionym pomysłem przy takiej presji czasowej - jest dość prawdopodobne, że nie starczy czasu na podciągnięcie infrastruktury drogowej. Ale już Służewiec wydaje się całkiem niegłupim pomysłem - tereny mało zagospodarowane (ogromny plac, kawałek trybunki, boiska z tyłu, hotel robotniczy, baraki stadniny itd.), nie w centrum miasta, ale też nie na jakimś zupełnym wygwizdowie, obok jest trzypasmowa Puławska, a niedaleko ma być węzeł autostrady S-2. Do tego tuż obok są tory kolejowe i lotnisko. Jedynie miłośnicy wyścigów konnych mogliby być rozczarowani, ale i tak co roku się słyszy, że ten biznes jest na skraju bankructwa a zainteresowanie znikome. A stadion X-lecia można by na spokojnie zburzyć, a nie utrwalać go na dziesiątki lat wbudowując w niego w przedziwny sposób halę. Do mnie ta koncepcja przemawia - proponuję przemyśleć ją bez emocji politycznych.
                http://mocneslowa.com - centrum cytatu politycznego

Komentarz

• polecam artykuł w "The Economist" o wyborach w Polsce. pod znamiennym tytułem "Common sense victorious" (Zdrowy rozsądek zwycięski)
                  bana mu , temu pestu

Komentarz

• Nie chodzi o emocje polityczne, ale na takie decyzje był czas kilka lat temu. Nie teraz, teraz powinniśmy rozpoczynać budowę i nie stać nas na marnowanie kolejnych miesięcy na inne pomysły. Tymbardziej, że sensownych alternatyw brak.

To co pada w tej chwili z ust PO to jakieś brednie. Służewiec, Białołęka, Łomianki są wymieniane na zasadzie: "jechałem tam rok temu to było takie pole duże puste, może tam zbudujemy". Jak Raffi napisał w temacie o Euro, wychodzi taka Pitera i mówi że nie będziemy budowaś stadionu na Pradze bo trzeba gruz wywowić, czyli majaczy coś tam nie mając pojęcia o co wogóle chodzi.

Decyzja zapadła, dobra czy zła, ona jest i trzeba ją uszanować. Szukanie teraz po omacku innego miejsca skończy się na tym, że Stadion Narodowy zostanie tam gdzie stoi czyli w Chorzowie.

Komentarz

• Zamieszczone przez Pesto
                      polecam artykuł w "The Economist" o wyborach w Polsce. pod znamiennym tytułem "Common sense victorious" (Zdrowy rozsądek zwycięski)
                      Takich artykułów w prasie światowej to są setki. Co z tego skoro dla większości otwartych umysłów stąd to wszystko lewackie ujadanie ze zgniłego zachodu?

Komentarz

• Naprawdę? A co tam piszą na Jamajce?
                        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• http://www.jamaica-gleaner.com/glean.../int/int3.html o pewnym wiceministrze którego Kaczyński wziął do rządu.

Komentarz

• Zamieszczone przez kiubz
                            Nie chodzi o emocje polityczne, ale na takie decyzje był czas kilka lat temu. Nie teraz, teraz powinniśmy rozpoczynać budowę i nie stać nas na marnowanie kolejnych miesięcy na inne pomysły. Tymbardziej, że sensownych alternatyw brak.

To co pada w tej chwili z ust PO to jakieś brednie. Służewiec, Białołęka, Łomianki są wymieniane na zasadzie: "jechałem tam rok temu to było takie pole duże puste, może tam zbudujemy". Jak Raffi napisał w temacie o Euro, wychodzi taka Pitera i mówi że nie będziemy budowaś stadionu na Pradze bo trzeba gruz wywowić, czyli majaczy coś tam nie mając pojęcia o co wogóle chodzi.

Decyzja zapadła, dobra czy zła, ona jest i trzeba ją uszanować. Szukanie teraz po omacku innego miejsca skończy się na tym, że Stadion Narodowy zostanie tam gdzie stoi czyli w Chorzowie.
                            Obawiam się, że skończy się budowaniem obok X-lecia ze stojącym obok trupem, czyli zgodnie z aktualną koncepcją. Ja od zawsze byłem zwolennikiem wybudowania tzw. Narodowego w dalszej odległości od centrum Warszawy, dlatego pomysł zmiany lokalizacji mi się podoba. Przyznam, że wcześniej nie przyszło mi do głowy, że może być to Służewiec, raczej myślałem o Białołęce czy Siekierkach. Już wymieniałem argumenty za Służewcem, które mocno do mnie przemawiają - nie zbywałbym tak lekko tej koncepcji. I jeszcze raz podkreślę - do tej pory w temacie tego stadionu nie zrobiono literalnie nic, poza stwierdzeniem, że nie da się budować w miejscu istniejącego stadionu i powołaniem spółki, która została obsadzona przez "zasłużonych dla rozwoju stolicy" czyli duet Borowski-Kochalski (dobrze, że Lech Kaczyński ma zajęcie, bo też by się zapewne załapał), którzy tak budowali przez 3.5 roku stadion Legii, że trzeba było po nich zaorać i zacząć od zera, ale dzięki temu dzisiaj mamy przetarg i jest szansa, że na początku przyszłego roku zacznie się budowa, zamiast pisanych palcem po piasku majaków. I dlatego, jeżeli nie byłoby formalnych problemów w rodzaju własności terenów, to jestem jednak za zmianą koncepcji, tu właściwie nie ma czego przekreślać - bo nic nie ma. Żeby nie podnosić ciśnienia przemilczę pozostałe "sukcesy" poprzedniego rządu w temacie budowy stadionu i jak został zagospodarowany czas od przyznania nam Euro. Tak czy inaczej nie ma więcej niż kilka tygodni na podjęcie naprawdę ostatecznej decyzji i ostre szarpnięcie cuglami. Margines błędu już został wyczerpany przez poprzedników.
                            http://mocneslowa.com - centrum cytatu politycznego

Komentarz

• Zgodziłbym się, gdybym wiedział że jest jakiś teren awaryjny na którym budowę można tak naprawdę rozpocząć od teraz. Takiego nie ma, są hasła bliżej nieskonkretyzowane. A myślę że same procedury to tak naprawdę najdłuższa droga. Budowa czy projekty to bułka z masłem. Stadiony teraz buduje się jak McDonaldy: pokazujesz mi gdzie i za kilkansaście miesięcy stoi.

Co do lokalizacji to jednak myślę, że Warszawa bardzo zyska na tym jeśli stadion stanie na Pradze. Taka szansa na nowoczesne i szybkie rozwinięcie tej części miasta może już się nigdy nie powtórzyć. A może być tam pięknie.

Komentarz

• Zamieszczone przez kiubz
                                Co do lokalizacji to jednak myślę, że Warszawa bardzo zyska na tym jeśli stadion stanie na Pradze. Taka szansa na nowoczesne i szybkie rozwinięcie tej części miasta może już się nigdy nie powtórzyć. A może być tam pięknie.
                                Trafna uwaga.

PS Tuzin - To oni od 06.12.2006 piszą to samo? :O To wiele wyjaśnia
                                My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

Pracuję...
                                X