Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Tradycjonalizm -20% nie bijta
  Woności obywatelskie +46%
  Wolność gospodarcza +39%

  Liberalizm demokratyczny (demoliberalizm)

  Niektóre pytania nie miały takiej odpowiedzi jaką chciałem zaznaczyć.

  Komentarz


  • Zamieszczone przez CywiL
   Zamieszczone przez Fizi
   Zamieszczone przez CywiL
   Rzecznik CBA goni piraty - urabianie opinni publicznej.
   trwa operacja ,,odzyskujemy CBA,,

   Widzę, że niektórym fanatyzm przesłania absurd tej sytuacji. Jak ktos jest ******** i kręci bat na własną dupę to tylko i wyłącznie jego wina

   "Wiecie co ? Może zostawmy tego Arystotelesa - pirata bo się jeszcze Fizi z Nazgulem zdenerwują..."

   masz rację fanatyku

   najlepszy w tych rewelach jest cennik - 1-2 złote za film
   "No pasaran!" ???

   HEMOS PASADO !!!

   Komentarz


   • Pierdolę to ! Do niczego się nie zmuszam ,chcę to się wybijam - nie chcę no to się nie ruszam !
    Grupa Trzymająca Wagę - Dzieki nam monopolowe nie martwią się o plajtę !!!

    Komentarz


    • Posłuchajcie.Uspokaja

     Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


     ...ta ziemia do Polski należy
     choć Polska daleko jest stąd,
     bo wolność krzyżami się mierzy
     historia ten jeden ma błąd!!!!

     Better Dead Than Red!!!

     Komentarz


     • Ciekawy tekst:

      Zamieszczone przez prof. Krasnodębski na 'Dziennik.pl'
      Po wygranych przez Platformę wyborach pojawia się zasadnicze pytanie, czy premier Tusk wróci do praktyki jednego ze swoich poprzedników, który podobno każdy dzień zaczynał od starannej lektury "Gazety Wyborczej". Tam znajdował codzienną recenzję swoich działań, co było jego głównym drogowskazem w prowadzeniu polityki - pisze w "Fakcie" socjolog Zdzisław Krasnodębski.

      Po wyborach wyraźnie widać, że ta część mediów, które poparły PO, teraz stara się popchnąć jej liderów w kierunku, który im z tych czy innych względów najbardziej odpowiada. Na razie między ekipą Donalda Tuska a mediami trwa miesiąc miodowy, jednak jest pewne, że już zaczęła się walka o wpływy. Pewne jest też, że jednolity front wymierzony w Kaczyńskich, do którego należy m.in. partia Tuska, a także część mediów, będzie kruszał. Media, które wsparły Tuska, nie omieszkają wystawić mu za to rachunku. Już teraz, po kilku dniach od wyborów, starają się wywrzeć nacisk na przykład co do składu personalnego rządu lub sposobu prowadzenia polityki zagranicznej. Najbliższe decyzje pokażą więc, czy Donald Tusk znajdzie tyle sił, by oprzeć się tym naciskom, czy będzie dryfował, wsłuchując się w ich "rady".

      Sytuacja, w której PO pokonało partię braci Kaczyńskich, w trudnym świetle stawia też "Gazetę Wyborczą", od zawsze znaną ze swego zaangażowania w politykę. Nie jest to przecież tylko gazeta, ale jeden z ważnych aktorów na polskiej scenie politycznej. Ostatnio przez długi czas nie miała swojego politycznego ramienia, teraz zapewne chciałaby przeciągnąć na swoją stronę PO, zwasalizować ją ideologicznie. Partia Tuska, pozbawiona Jana Rokity, z ograniczonym wpływem konserwatywnego skrzydła, rokuje nadzieje, że można uczynić ją politycznym realizatorem idei i wyobrażeń "Gazety Wyborczej". Nie udał się bowiem plan stworzenia koalicji z LiD, która dawałaby środowiskom "GW" możliwość bezpośredniego wpływania na działania nowego rządu. W sytuacji, w której LiD pozostanie w opozycji, ten wpływ będzie musiał mieć inny charakter.

      Myślę, że podjęte zostaną starania przesunięcia PO bardziej w lewą stronę, np. w sprawach obyczajowych lub w sprawach polityki europejskiej. Na razie jest za wcześnie, by ocenić, czy to się uda. Już najbliższy czas pokaże jednak, czy PO będzie w stanie samodzielnie kształtować swoją politykę, czy też będą nią kierowały chwilowo odsunięte od władzy elity, świat finansjery i media. Jednym z głównych postulatów, jakie pojawiają się w mediach sprzyjających PO, jest żądanie rozliczenia rządów Jarosława Kaczyńskiego, utożsamianych z IV RP. Ciekawe, jak PO będzie na nie reagowało. Nie wiem, na ile liderzy PO zdają sobie sprawę, jak szybko dopadną ich realia rządzenia.

      Wkrótce przekonają się, jak bezwładne jest polskie państwo i jak silne podpowierzchniowe siły i podmioty polityczne. Aby efektywnie rządzić, Platforma musi wywalczyć sobie pole manewru, pokazać, czy i na ile będzie suwerenna w swoich decyzjach. Poparcie mediów jest tu kluczowe. Doświadczenie ostatnich dwóch lat pokazuje, jak trudno jest rządzić wbrew wpływowym grupom dysponujących mediami
      . A konieczność reformy państwa wymaga często występowania przeciw ich interesom. Można tylko życzyć PO, żeby jej przywódcy mieli tyle hartu, siły i kompetencji, by takie reformy podejmować, a nie dryfować z prądem.
      Pierwszym sprawdzianem Platformy będzie skład Rady Ministrów. Już widać, że media forsują swoich kandydatów, przekonując o ich kompetencjach. Jest to niewątpliwie specyfika polskiej polityki. W innych krajach europejskich to partie ustalają skład rządu, u nas tę rolę pragną za wszelką cenę pełnić media. Każdy redaktor większej gazety chce być jednocześnie wielkim politycznym strategiem.

      Najbliższe dni pokażą więc, na ile silna jest PO. Mam jednak wrażenie, że jest to partia ulegająca wpływom, w przeciwieństwie do PiS, który toczył walkę z elitami, czasami w sposób straceńczy. Platforma stara się raczej wpisywać w oczekiwania elit. Jeżeli ten scenariusz się sprawdzi, będzie to oznaczać daleko idącą restaurację III RP. Pragnienie to najdobitniej wyraził Aleksander Kwaśniewski podczas nocy wyborczej, mówiąc, że "21 października skończyła się w Polsce IV RP". Ci, którzy pragną powrotu do praktyk sprzed dwóch lat, głośno formułują swoje postulaty. Charakterystyczne są zalecenia Aleksandra Smolara, które przedstawił na łamach "Gazety Wyborczej". Nawołuje on do powołania "komisji mędrców" pod kierownictwem Tadeusza Mazowieckiego, mającej na celu rozliczenie IV RP. Odwołanie się znowu do "niepodważalnych autorytetów" brzmi jak pomysł rodem z połowy lat 90. ubiegłego wieku. A przecież rzeczywistość zmieniła się radykalnie od tego czasu, a Polska stoi przed innymi wyzwaniami. Nie da się prowadzić polityki w taki sposób, jak było to przed dojściem do władzy PiS. Nie wyobrażam sobie np., że przyszły rząd będzie prowadził taką politykę zagraniczną, jak rządy w latach 90. Trudno uprawiać także politykę gospodarczą w stylu dawnych ekip, troszczących się tylko o rachunek makroekonomiczny.

      Platforma ma więc dylemat. Z jednej strony będzie musiała wsłuchiwać się w głosy swoich młodych i naiwnych wyborców, którzy mamieni byli ideą normalności i nowoczesności, a z drugiej zderzy się z twardymi realiami. Pojawiają się głosy - i zapewnienie w kuluarach - że PO będzie kontynuowało politykę PiS, ale w formie bardziej łagodnej i strawnej dla ludzi i dla partnerów europejskich. W gruncie rzeczy PO nie jest formacją jednolitą. Różne są także oczekiwania elektoratu PO. Z jednej strony są ludzie, którzy wierzą w szybkie, magiczne rozwiązania liberalne i socjalne zarazem. Oni szybko się rozczarują, bo Irlandii nad Wisłą nie zbuduje się w parę lat. Z drugiej zaś - na PO głosowało wielu dawnych zwolenników PiS, którzy oczekują ciągłości i realizacji idei, które Platforma głosiła dwa lata temu - oni też mogą się rozczarować.

      Nie wiem, jaka tendencja przeważy w PO, tym bardziej że nadal nie wiem, co myśli Donald Tusk i czy jest zdolny do stanowczych działań. W czasie ostatnich wyborów prezydenckich spytano mnie, dlaczego chcę głosować na Lecha Kaczyńskiego, a nie na Donalda Tuska. Odpowiedziałem wtedy, że gdy Donald Tusk zostanie prezydentem, nie będzie wiadomo, kto tak naprawdę będzie podejmować decyzje, kto będzie naprawdę prezydentem - jednostkowym bądź zbiorowym. Podobna wątpliwość pojawia się dzisiaj w odniesieniu do funkcji premiera.
      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez CywiL
       Rzecznik CBA goni piraty - urabianie opinni publicznej.
       Po złotówce? Lub dwa???? Nie bądż dzieckiem

       A jeśli idzie o piractwo w ogóle:
       From flood into the fire
       One thousand voices sing
       We're in this together
       For whatever fate may bring

       Komentarz


       • Wklejam, żeby łatwiej było odnaleźć za jakiś czas gdy zniknie w czeluści internetu:

        "...Chlebowski zapowiada płaskie i niskie podatki
        (PAP, tm/27.10.2007)
        Deklaracje zejścia z kotwicą budżetową poniżej 20 mld zł są jak najbardziej aktualne - przyznał Zbigniew Chlebowski, typowany na ministra finansów w nowym rządzie. Dodał, że w 2008 roku nastąpi decyzja w sprawie ewentualnej zmiany podatków.


        R E K L A M A czytaj dalej

        "Te deklaracje są jak najbardziej aktualne" - powiedział Chlebowski w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

        "Nawet jeśli nie uda się wprost zapisać w ustawie budżetowej niższego deficytu, to będziemy robić wszystko aby jego realizacja była niższa. W tym roku zamiast 30 mld zł będzie ok. 23 mld zł różnicy pomiędzy dochodami a wydatkami. Wysoki wzrost gospodarczy będzie kontynuowany, a wiec każda dodatkowa złotówka, która z niego będzie wynikała, będzie zapisywana na rzecz pomniejszenia deficytu" - powiedział Chlebowski.

        Odpowiadając na pytanie dotyczące autopoprawki do przyszłorocznego budżetu Chlebowski powiedział, że nie należy się spodziewać rewolucji w tym zakresie.

        "Jednakże na pewno wykażemy w nim, że utrzymanie władzy może mniej kosztować podatników" - powiedział.

        Chlebowski dodał, że PO chce wprowadzenia płaskich i niskich podatków. Jednocześnie przyznał, że "wszystkiego od razu zmienić się nie da".

        "Rok 2008 będzie jednak tym rokiem, w którym rozstrzygniemy, co trzeba w tej materii zmienić" - powiedział Chlebowski.

        "Tym bardziej, że od stycznia ma wejść zmiana skali podatkowej z trzech stawek na poziomie: 19, 30 i 40 proc. do dwóch na poziomie 18 i 32 proc. Jesteśmy zgodni z naszym koalicjantem, że to jest nie do przyjęcia, zwłaszcza z tak wysokim progiem podatkowym, jaki zapisano w ustawie" - dodał..."

        Podatki - są jedną z danim publicznych. Są powszechnym, nieodpłatnym, przymusowym, pieniężnym i bezzwrotnym świadczeniem, które jest nakładane jednostronnie przez ośrodek publicznoprawny w danym kraju, którymi z definicji są przede wszystkim państwo oraz jednostki samorządu terytorialnego.


        I to z aktualności:
        Do tego drugiego newsa mile widziane komentarze.
        "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
        Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
        Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
        Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
        "
        Janusz Waluś - czekaMY!

        Komentarz


        • Zamieszczone przez CywiL

         http://mojapolityka.pl/testpolityczny.php lub http://mojapolityka.pl/ - wielki test polityczny

         Ja jak się okazało jestem chadekiem.
         Do dupy ten test.
         Wyszło mi, że mam poglądy ordoliberalne.
         Tyle, że poniżej w typowych postulatach ordoliberałów znajdują się:
         # Restrykcyjne prawo antyaborcyjne
         # współpraca państwa z Kościołem

         a ja w pytaniach dotyczących aborcji i Kościoła zaznaczyłam dość jednoznaczne odpowiedzi

         Co do handlowania piratami przez rzecznika CBA, to niezłą fantazją mi zalatuje.
         Po pierwsze cena, po drugie umieszczanie tego logo - Tokles Film.
         Gość musiałby być ********.
         Only You

         Komentarz


         • Zamieszczone przez Jaco
          "Tym bardziej, że od stycznia ma wejść zmiana skali podatkowej z trzech stawek na poziomie: 19, 30 i 40 proc. do dwóch na poziomie 18 i 32 proc. Jesteśmy zgodni z naszym koalicjantem, że to jest nie do przyjęcia, zwłaszcza z tak wysokim progiem podatkowym, jaki zapisano w ustawie" - dodał..."

          http://podatki.onet.pl/1631377,1,0,wiadomosci.html
          Czegoś tu nie kumam - chcą wprowadzać niskie i płaskie podatki a piszą że 18 / 32 jest nie do przyjęcia? Zwłaszcza z powodu wysokiego progu? Dwa poglądy w dwóch zdaniach? Ludzie są durni, ale żeby mieć ich za aż takich głąbów?

          Zamieszczone przez Jaco
          I to z aktualności:          Do tego drugiego newsa mile widziane komentarze.
          Już się zaczynają tłumaczenia

          Ale PiS wrzucił PO jeszcze lepszy kamyczek do ogródka - wczoraj zerwano umowę prywatyzaccyjną PZU z Eureko którą zawierał rząd AWS / UW czyli dzisiejsza PO. Ciekaw jestem co Tusk & Co. z tym zrobią.          Zamieszczone przez CywiL
          Tak z innej beczki to był już w tym temacie ten test ?

          http://mojapolityka.pl/testpolityczny.php lub http://mojapolityka.pl/ - wielki test polityczny

          Ja jak się okazało jestem chadekiem.
          Głupi ten test. Na większość pytań nie wybrałbym żadnej z podanych odpowiedzi. Lepszy jest politicalcompass.com

          Dziennikurewstwo:

          From flood into the fire
          One thousand voices sing
          We're in this together
          For whatever fate may bring

          Komentarz


          • Sory ale ja mało zorientowany: 1-2 zł za pirackie płyty to za mało?! Ile kosztuje u piratów płyta z filmem?!

           Komentarz


           • Tradycjonalizm - 31%
            Wolność gospodarcza - 70%
            Wolności obywatelskie - 34%

            Minarchizm (nurt libertarianizmu)
            Partie minarchistyczne: brak            To chyba dlatego zawsze będę psioczył na władzę...
            you may try - (L) - but it won't die!
            ITI GO HOME!!!

            Komentarz


            • Zamieszczone przez crolick
             Sory ale ja mało zorientowany: 1-2 zł za pirackie płyty to za mało?! Ile kosztuje u piratów płyta z filmem?!
             Pewnie z dychę najmarniej ale ja w sumie nieaktualne dane mam bo ostatniego pirata kupiłem na ś.p. giełdzie na Grzybowskiej.
             Pierdolę to ! Do niczego się nie zmuszam ,chcę to się wybijam - nie chcę no to się nie ruszam !
             Grupa Trzymająca Wagę - Dzieki nam monopolowe nie martwią się o plajtę !!!

             Komentarz


             • mi wyszedł liberalizm konserwatywny - prawidłowo

              tradycjonalizm 56%
              wolność gospodarcza 90%
              wolności obywatelskie 21%
              Jezu jak się cieszę z tych króciutkich wskrzeszeń
              Kiedy pelną kieszeń znowu mam
              Znowu mogę myśleć trochę jakby ściślej
              I obmyślać śmialo nowy plan

              Komentarz


              • Zamieszczone przez CywiL
               Zamieszczone przez crolick
               Sory ale ja mało zorientowany: 1-2 zł za pirackie płyty to za mało?! Ile kosztuje u piratów płyta z filmem?!
               Pewnie z dychę najmarniej ale ja w sumie nieaktualne dane mam bo ostatniego pirata kupiłem na ś.p. giełdzie na Grzybowskiej.
               Cena dla endusera to 12-15 złotych za nowość. Hurtowych nie znam.
               From flood into the fire
               One thousand voices sing
               We're in this together
               For whatever fate may bring

               Komentarz


               • Według Zbigniewa Chlebowskiego z PO, składka spadnie o 4 pkt proc. w przypadku ludzi dopiero wchodzących na rynek pracy i tych, którzy zarabiają najmniej. Platforma wyliczyła, że na zmniejszeniu składki tylko tym dwóm grupom pracowników budżet państwa zaoszczędzi aż 9-11 mld zł, a uzyskane w ten sposób pieniądze będzie można przeznaczyć na podniesienie płac w budżetówce oraz na wyższe renty i emerytury
                mam pytanie:

                dlaczego Platforma chce mi ZAJEBAĆ MOJĄ składkę RENTOWĄ i dać ją komuś na podwyżki bieżących płac ?

                pytanie drugie :

                czy to na pewno mówi Platforma ? z tego co pamiętam , dokładnie to samo postulował kilka miesięcy temu Lepper
                "No pasaran!" ???

                HEMOS PASADO !!!

                Komentarz

                Pracuję...
                X