Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Nazgul
    Ale najpierw zacytuj gdzie użyłem słowa "*****" oczywiście poza poprzednim postem. Napisałem jedynie że kłamstwo PO to "Jesteśmy partią ludzi rozumnych" i na tym bazuję.

Z kolokwializmów pasuje mi co najwyżej "naiwniak".
    Nie chodzi o to co pisałeś o sobie, ale o to o czym pisał RadO:

Zamieszczone przez Nazgul
    Zamieszczone przez RadO

Wiesz, nic mnie tak nie wkurwia jak robienie z ludzi nie kochających PiS-u niemyślących debili widzących świat jedynie przez okienko TV. Wszyscy od Kaczyńskiego do Casulala tak twierdzicie.
    Ależ właśni etak to wygląda i kto jak kto ale ja mogę na ten temat coś powiedzieć.
    Parafrazując - "byłem niemyślącym debilem a teraz jestem rozumny - w przeciwieństwie do tej reszty, która jeszcze nie nawróciła się na PiS".
    http://mocneslowa.com - centrum cytatu politycznego

Komentarz

• Na odwrót Byłem rozumny a teraz jestem moherem Co już pisałem ale chyba muszę większą czcionką A za to co pisze RadO nie ponoszę odpowiedzialności.
      From flood into the fire
      One thousand voices sing
      We're in this together
      For whatever fate may bring

Komentarz

• Zamieszczone przez Pan Artysta
        czyli twoim zdaniem, (popierasz Pesto) rozliczenie ludzi tfu skurwieli którzy mordowali za czasów stalinowskich to zbędna fatyga
        szkoda godki na twoje mądrości

1. od skazywania są w Polsce sądy, a nie twory w stylu IPN
        2. niektórych winnych z tego okresu skazano na dłuuuugo przed 2005 (pierwszych już w 1957)
        3. innych nie wydano Polsce ze względu na ich "równiejszą" narodowość
        4. żeby stawiać znak równości "przeciwnik IPN = obrońca stalinizmu", to trzeba być niezłym... artystą

a ja ci jeszcze raz napiszę : lustracja w obecnym wydaniu to żałosny cyrk (zwłaszcza w służbach specjalnych, które dostał do zabawy Antoś Macierewicz).
        najmniej ma to wspólnego ze ściganiem przestępstw stalinizmu (których sprawcy w większości wyzdychali), za to więcej z opluwaniem przeciwników politycznych i przyklejania im gęby donosiciela (tylko dlatego, że występowali w raportach SB).

a już robić z lustracji priorytet swoich rządów, to trzeba mieć totalnie odwrócone spojrzenie na rzeczywistość. tak jakbyśmy mieli rozwiniętą sieć drogową, minimalne bezrobocie i zarobki powyżej średniej europejskiej.

ale jak to powiedział wstrętny, niesłuszny Tusk : jak ktoś nie umie grzebać i kopać przy budowie dróg, to woli grzebać i kopać w teczkach.

(RadO - mistrz !)
        bana mu , temu pestu

Komentarz

Na odwrót Byłem rozumny a teraz jestem moherem Co już pisałem ale chyba muszę większą czcionką A za to co pisze RadO nie ponoszę odpowiedzialności.
          Nie chodzi o to czy ponosisz odpowiedzialność, ale potwierdzasz sposób myślenia, o który RadO miał pretensje.
          http://mocneslowa.com - centrum cytatu politycznego

Komentarz

• Daimler, wolność słowa to wolność wyrażania opinii, a nie wolność manipulowania informacjami. Dlatego masz prawnie nałożony obowiązek dochowania szczególnej staranności przy zbieraniu materiałów, a także oddzielania komentarzy od treści informacyjnych. Jeżeli tego nie stosujesz, to to już jest manipulowanie a nie informowanie i z dziennikarstwem niewiele ma to wspólnego.

Nie można tłumaczyć wolnością słowa tego, że np. po meczu z Schalke GW napisała, że z Żylety wystrzelono racę w niemieckich kibiców.
            raz!! dwa!! raz, dwa, trzy!! pięć, sześć, siedem, osiem!!
            ------------------------
            Sportowy serwis, sportowy portal

Komentarz

• Pesto ładny jesteś
              Czas kończyć z baranami na forumce

Komentarz

• To może ja odpowiem bo widzę że niektórzy tracą cierpliwość

Zamieszczone przez Pesto
                1. od skazywania są w Polsce sądy, a nie twory w stylu IPN
                Ja nie wiem skąd czerpiesz takie informacje Czy znasz kogoś koło IPN wysłało do paki, przykleiło zawiasy, wysłało na prace społeczne? IPN przedstawia suche fakty ten i ten był donosicielem, ten robił to i tamto. To nie są jakieś pomówienia. To są FAKTY! Dziwi mnie, że można być przeciwnikiem instytucji, która zrzesza historyków wykonujących kawał dobrej roboty. Bo przez dobre 45 lat historię fałszowano. Mam takie pytanie, czy ty czytałeś kiedyś prace pochodzące z IPN? Spróbuj poczytać - zachęcam! Wydają zdaje się swój periodyk, są przedruki do gazet (często do Naszego dziennika także nie wiem, czy pozwolą ci na to przekonania ). Uwierz mi (bo odnoszę wrażenie, że nie czytasz), że większość prac nie jest o "teczkach", "agentach" itd. Są teksty o czasach wojny, zbrodniach stalinizmu, późniejszych czasach.

Zamieszczone przez Pesto
                2. niektórych winnych z tego okresu skazano na dłuuuugo przed 2005 (pierwszych już w 1957)
                Taaaak! Kpisz sobie chyba! Skazano np. sanitariuszy za pobicie Przemyka(lata 80.), utrudniano śledztwo w sprawie Wujka (to już lata 90.), ukrywano zbrodnie Pyjasa i kilka innych (ja na przykład z programu w telewizji Puls (tak, można to obejrzeć) gdzie występowali i pomagali w zrobieniu go źli pracownicy IPN dowiedziałem się ostatnio o defiladzie w Szczecinie po jakiś manewrach, gdzie rozjechano czołgiem kilkanaście osób, z których część zginęła, w tym kilkoro dzieci...).
                Napisz proszę kogo dokładnie osądzono! Bo oprócz rehabilitacji kilku osób, które jak piszesz "skazywano" już za komuny, ja dużych sukcesów na tym polu nie dostrzegam...

Zamieszczone przez Pesto
                3. innych nie wydano Polsce ze względu na ich "równiejszą" narodowość

Zamieszczone przez Pesto
                4. żeby stawiać znak równości "przeciwnik IPN = obrońca stalinizmu", to trzeba być niezłym... artystą
                Tak to bywa że artyści bywają często nierozumiani. Bo chyba nigdzie nie padło takie hasło jak to które umieściłeś w cytacie.

Zamieszczone przez Pesto
                a ja ci jeszcze raz napiszę : lustracja w obecnym wydaniu to żałosny cyrk (zwłaszcza w służbach specjalnych, które dostał do zabawy Antoś Macierewicz).
                najmniej ma to wspólnego ze ściganiem przestępstw stalinizmu (których sprawcy w większości wyzdychali), za to więcej z opluwaniem przeciwników politycznych i przyklejania im gęby donosiciela (tylko dlatego, że występowali w raportach SB).
                Cóż, było wiele już osób, które do donosicielstwa przyznały się same. Miały na tyle odwagi publicznej, żeby wymienić ten epizod w swoim życiu. Czy to ich skreśla? Bo zdaje się, że wszyscy tylko nie zwolennicy lustracji tak twierdzą... Dla mnie to jest już przeszłość, a dla was przyprawianie gęby donosiciela i tłamszenie. Może jestem ślepy, ale jakoś tego nie widzę... Nie wydaje mi się, żeby ktoś Damięckiemu zabronił gry w teatrze. Co innego piastowanie wysokich stanowisk państwowych...
                A cyrk, o którym piszesz, tworzą media-dziennikarze-słuchacze twojego pokroju-opozycja. Nie wydaje mi się, żeby Kaczory tak dla sportu siedziały dzień w dzień w IPN i grzebali w teczkach. Nie wydaje mi się, aby HISTORYCY z IPN byli jakąś armią zła premiera JK. Cały ten cyrk tworzą przeciwnicy lustracji - krzycząc o jadzie, o nienawiści, o przyprawianiu gęby etc. Ja nikomu żadnej gęby nie przyprawiam. Co nie zmienia faktu, że byli ludzie, którzy robili takie rzeczy. Nie ulega wątpliwości, że nikt ich nie będzie bił kijami na ulicy za to... Wybacz, ale może ty ani twoja rodzina nie byłeś dotknięty w żaden sposób przez tamten system. Ale daj szanse na usłyszenie prawdy historycznej tysiącom tych, którzy byli w innej sytuacji...

Zamieszczone przez Pesto
                a już robić z lustracji priorytet swoich rządów, to trzeba mieć totalnie odwrócone spojrzenie na rzeczywistość. tak jakbyśmy mieli rozwiniętą sieć drogową, minimalne bezrobocie i zarobki powyżej średniej europejskiej.

ale jak to powiedział wstrętny, niesłuszny Tusk : jak ktoś nie umie grzebać i kopać przy budowie dróg, to woli grzebać i kopać w teczkach.
                Ponawiam pytanie, bo nie zdołałeś odpowiedzieć na wcześńiejsze - czy w Polsce trwa tylko wojna na teczki? Czy dotyczą tego wszystkie ustawy? Czy przez te dwa lata nie zrobiono nic poza tym? Czy faktycznie to jest priorytet rządów?
                Dziękuję, na ostatnie pytania odpowiadać nie musisz, bo nie tylko ja, ale każdy zna odpowiedź...
                Legia

Komentarz

Pomijasz jeden drobiazg: Wszystko o czym dowiadujesz się od pośredników przechodzi przez filtr interpretacji. Nawet nieświadomej. Ktoś, kto opowiada Ci o czymś opowiada Ci w określony sposób z uwypukleniem szczegółów które JEMU wydały się istotniejsze a z pominięciem tych na które nie zwrócił uwagi a które dla Ciebie miały by duże znaczenie. I teraz pytanie: Czy opowiadający Cię okłamał? Czy też może powiedział Ci prawdę? A jeśli tak, to JAKĄ prawdę?
                  nie pomijam tego "drobiazgu", wręcz przeciwnie. Do tego cały czas zmierzam

Sharn, Fizi i inni. O czym w ogóle jest ta dyskusja? Po prostu staram się powiedzieć, że każda Wasza ocena opiera się na Waszych poglądach i przekonaniach. Na tej podstawie wartościujecie i oceniacie. Ktoś, kto ma inne przekonania i inne poglądy do tej informacji podejdzie zupełnie inaczej. Dla Ciebie GW nie jest absolutnie żadnym wiarygodnym źródłem informacji, są z pewnością ludzie dla których jest to jedno z głównych źródeł. Ty uważasz że to wydawnictwo jest mało rzetelne, ktoś inny powie że jest bardzo rzetelne.

Zamieszczone przez me(L)u
                  a nie wolność manipulowania informacjami.
                  ale jaka manipulacja? raz jeszcze (i tak do zajebania) - dla Ciebie to jest jawna manipulacja, dla innych "jedyna słuszna prawda". Dotyczy to każdego medium, GW, TV Trwam czy polskiego radia.
                  Dlatego masz prawnie nałożony obowiązek dochowania szczególnej staranności przy zbieraniu materiałów, a także oddzielania komentarzy od treści informacyjnych.
                  tylko że ja uważam, że informacja podana przez osobę już przestaje być obiektywna. tu jest ten filozoficzny problem. według mnie nie ma czegoś takiego jak "obiektywny fakt'. Tak jak w tekście Nazgula "Wszystko o czym dowiadujesz się od pośredników przechodzi przez filtr interpretacji. Nawet nieświadomej. Ktoś, kto opowiada Ci o czymś opowiada Ci w określony sposób z uwypukleniem szczegółów które JEMU wydały się istotniejsze a z pominięciem tych na które nie zwrócił uwagi a które dla Ciebie miały by duże znaczenie."

Nie można tłumaczyć wolnością słowa tego, że np. po meczu z Schalke GW napisała, że z Żylety wystrzelono racę w niemieckich kibiców.
                  to jest kłamstwo, które powinno zostać podane do sądu. był zapis wideo, był zapis foto. "Całą Polska widziała". prosta sprawa.

A tak btw co sądzisz o wywalaniu z pracy dziennikarzy, którzy maja inne zdanie w jakiejs sprawie niz linia gazety?
                  Ciekawa sprawa. Powiem tak. Z jednej strony "If You are in Rome, do as Romans do". Ale to nie jest takie proste. Trudno oczekiwać, żeby dajmy na to człowiek o skrajnie lewicowych poglądach publikował na łamach Gazety Polskiej i na odwrót. Że PiSowiec do szpiku kości będzie pisał w Trybunie. Widzisz taką możliwość? Po to rynek mediów jest otwarty, żeby każdy kto chce znalazł miejsce dla siebie w wydawnictwie którego linia jest zgodna z jego przekonaniami.

nie jest tak jednak zawsze, bo mamy też dziennik taki jak RP, który mnie przynajmniej zawsze jawił się jako najbardziej "poważny" na rynku. I jeśli tu dzieją się takie rzeczy, to mam mieszane odczucia. Jeżeli dany tytuł zmienia właściciela i ten chce gazecie o ugruntowanej pozycji na rynku nagle narzucić inną linię, strasząc zwolnieniami z pracy, to jest to skurwysyństwo. Jednak w praktyce wygląda to tak że ci "buntownicy" raczej długo na bezrobociu nie zostają. Znajdują swoje miejsce tak jak już pisałem w "swoim" klimacie. I karuzela kręci się dalej.

myślę, że nie ma co dalej drążyć tematu. Mamy inne podejście do tematyki mediów i dobrze. Jakby wszyscy mieli takie samo zdanie to byłoby nudno

Na pewno jednak nie zgadzam się z wypowiedziami członków rządu, że trzeba zaostrzyć prawo prasowe. To jest jawne zastraszanie dziennikarzy, którzy również a może przede wszystkim pełnią funkcję kontrolną. Próby zaostrzania prawa w tym przypadku uważam za bardzo niebezpieczny precedens.

Komentarz

• Dyskutowaliśmy o tym kiedyś. W skrócie chodzi o to, że "G.W." jest najaktywniejszym medium, które uprawia politykę, a nie tylko relacjonuje (nawet przez "filtr" własnego światopoglądu). Kilka przykładów:

http://foxx.salon24.pl/4550,index.html

http://foxx.salon24.pl/9475,index.html

http://foxx.salon24.pl/18435,index.html

http://foxx.salon24.pl/21148,index.html

http://foxx.salon24.pl/33541,index.html
                    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Muszę przyznać że artykulik w GW o pospolitym wyborczym ruszeniu warszawskich gejów wpowadziłm mnie w wyjątkowe osłupienie, a myślłem że Michnik już raczej mnie już niczym nie zaskoczy.

Komentarz

• Finisz kampanii wyborczej i będziemy mieć ogłoszony przetarg na stadion.... oby już ostatni

A PiS chce komisji do afery, której jeszcze nie było
                        http://wiadomosci.onet.pl/1626412,11,item.html

Komentarz

• http://pl.youtube.com/watch?v=IiDrvtyKpII

Ciężko będzie. "Nec Herkules contra plures".

"Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                          Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                          Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                          Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                          "
                          Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez cnm
                            Ale najpierw zacytuj gdzie użyłem słowa "*****" oczywiście poza poprzednim postem. Napisałem jedynie że kłamstwo PO to "Jesteśmy partią ludzi rozumnych" i na tym bazuję.

Z kolokwializmów pasuje mi co najwyżej "naiwniak".
                            Nie chodzi o to co pisałeś o sobie, ale o to o czym pisał RadO:

Zamieszczone przez RadO

Wiesz, nic mnie tak nie wkurwia jak robienie z ludzi nie kochających PiS-u niemyślących debili widzących świat jedynie przez okienko TV. Wszyscy od Kaczyńskiego do Casulala tak twierdzicie.
                            Ależ właśni etak to wygląda i kto jak kto ale ja mogę na ten temat coś powiedzieć.
                            Parafrazując - "byłem niemyślącym debilem a teraz jestem rozumny - w przeciwieństwie do tej reszty, która jeszcze nie nawróciła się na PiS".
                            Jak już tak sobie parafrazujemy...
                            Wiesz, nic mnie tak nie wkurwia jak robienie z ludzi głosujących na PiS niemyślących debili "widzących" świat jedynie przez okienko TV TRWAM oraz Radio Maryja. Wszyscy od Tuska przez (tu wstaw sobie dowolnego anty PIS'owca) tak twierdzicie.

Tylko co jak chciałem powiedzieć
                            "Obelgi - to argument tych, którzy nie mają argumentów."

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx
                              W skrócie chodzi o to, że "G.W." jest najaktywniejszym medium, które uprawia politykę
                              Foxx, co w tym dziwnego? Takie jej prawo. Podam przykład. Jest w stanach taka telewizja, z pewnością Ci bliska , nazywa się Fox News. Jest jedną z najchętniej oglądanych stacji informacyjnych, walczy jak równy z równym a może nawet wygrywa z CNN. Czemu o tym mówię? Ponieważ jest to stacja całkowicie ukierunkowana na Republikanów, otwarcie im sprzyjająca i popierająca Busha nawet w dobie krytyki jego działań.

Tam jakoś nikt nie podnosi larum że jest stronnicza. Demokraci zwyczajnie jej nie oglądają. U nas jednak wciąż się zarzuca brak obiektywizmu i "uprawianie polityki". Media polityczne zawsze to robiły. Tylko że kiedy popierają "naszych" to nie razi. Kiedy są "anty" zarzuca się brak rzetelności

Zdaję sobie sprawę żę możemy tak dyskutować bez końca, więc zakończmy

Komentarz

Pracuję...
                              X