Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Tusk dał do pieca w Białym-ciekawe co na to Cypis 88

ja Jaco czekam na jutro jak sie dowiemy że funkcjonariusz cba np:zgwałcił Sawicką i kazał jej brac kase albo wersja nr.2 -ona zapłaciła mu za seks
    Czas kończyć z baranami na forumce

Komentarz

• Foxx,
      1. a co Sawicka miała mówić? "Jestem sama i nic nie mogę załatwić, dajcie mi 100 tysięcy coś może coś się uda?"

2. co do akcji wobec Sawickiej, to ja nie mówiłem o samym zatrzymaniu, tylko o tym, że sprawa wybuchła kilkanaście dni temu, potem lekko przycichła i "nagle" w ostatnim tygodniu kampanii znów zostaje podniesiona.
      Dlatego musimy odwołać się do oceny obywateli"
      W tym kraju (chyba) są jeszcze sądy i do żadnych telewizji biegać nie trzeba
      Jak dla mnie Kamiński tą wypowiedzią zwyczajnie się ośmiesza.

Komentarz

• Niezawisły sąd wydał postanowienie o areszcie dla wspólnika Sawickiej. Co do tekstu "co miała mówić" - to ja nie mam pytań.

Z innej beczki - tylko przypomnę niedawne opinie opozycyjnych posłów z komisji d/s służb:

10.5.Warszawa (PAP) - Sejmowa komisja ds. służb specjalnych wizytowała w czwartek siedzibę Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Posłowie komisji pozytywnie oceniają działanie tej niedawno utworzonej służby specjalnej.

Przewodniczący komisji Janusz Zemke (SLD) powiedział po powrocie z siedziby CBA w Warszawie, że Biuro nadal jest na etapie tworzenia, ale są już pierwsze efekty jego działań. Tworzone są struktury CBA i delegatury w 6 województwach. Do końca roku ma powstać kolejnych 8 delegatur.

'Do pracy przyjęto do tej pory ok. 400 osób, do końca maja ma ich być 500, a do końca roku 1000. W 30 proc. przyszli oni do CBA z policji, 5 proc. to byli funkcjonariusze ABW, a większość - 65 proc. - do tej pory nie pracowało w żadnych służbach'
        - powiedział Zemke.

'Ci ludzie się szkolą, ale CBA podejmuje coraz więcej działań i ma sporo efektów, o których nie mówi się publicznie. Powszechnie wiadomo, że zarzuty postawiono kilku osobom, a faktycznie jest już ich 53, a wobec kilkudziesięciu kolejnych prowadzone są procedury operacyjne' - dodał. Działania dotyczą głównie środowiska medycznego i osób związanych z prywatyzacjami.

W ocenie przewodniczącego komisji, CBA tworzy się w dosyć spokojny sposób, ma dobre wyposażenie elektroniczne, ma bazy danych i tworzy je; ma pieniądze, o których inne służby mogą tylko pomarzyć. 'Nie ma tu ograniczeń w zakupach sprzętu, czy elektroniki' - powiedział Zemke.

'Moim zdaniem na większe efekty pracy CBA trzeba będzie poczekać 2-3 lata, bo tyle trwa tworzenie nowej służby' - dodał.

W ocenie posłów z komisji, to dobrze, że funkcjonariusze CBA zarabiają najlepiej spośród wszystkich służb. 'Prawda, że zarabiają najwięcej i to dobrze, ścigają na przykład skorumpowanych policjantów' - podkreślił Zemke.

Według posła Marka Opioły (PiS), tworzenie CBA jest spokojne, merytoryczne i rzeczowe. 'To jedna z najlepiej na dziś opłacanych służb specjalnych, miała bardzo dobry budżet. Na początek to dobrze - sprawdzimy jaka jest w realnym działaniu' - dodał.

Marek Biernacki (PO) ocenił, że CBA jest budowana metodycznie, według określonej logiki, a kupowane wyposażenie świadczy o przemyślanym działaniu. Jego zdaniem, dobrze, że służący w CBA zarabiają najlepiej. 'Tak jest i tak powinno być'- stwierdził poseł.

CBA powstało w połowie 2006 r. jako nowa służba specjalna do zwalczania korupcji. (PAP)
        http://www.cba.gov.pl/news_archiwum.html
        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Pokaż mi post w którym zanegowałem sens istnienia CBA.

Foxx błagam Cię
          Jak Kaczmarek i kilku innych kręci jakieś lewe interesy, puszcza w obieg tajne informacje etc to z pewnością działa sam, nikt w rządzie o tym nie wie, a możliwe nawet że sam Kaczmarek jest członkiem mitycznego poszukiwanego od dwóch lat "Układu" który przeniknął w struktury rządowe (Sharn ). I na pewno nie jest tak, że jest częścią "Układu" który Kaczyńscy sami stworzyli
          Ale jak Sawicka załatwia sobie łapówkę, to na bank ma powiązania w ścisłym kierownictwie partii, ma z nimi stały kontakt i pewnie jeszcze Pitera z Komorowskim negocjowali wysokość tej łapówki.
          Ja również pytań nie mam.

Komentarz

• Nic nie pisałem o negacji istnienia CBA.
            My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Baba jest żenująca ale to jak komentuje to TVN i gazietka to juz do wyrzygania

Wciąganie w to całej PO - również bezsens.
              ...ta ziemia do Polski należy
              choć Polska daleko jest stąd,
              bo wolność krzyżami się mierzy
              historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

• Zamieszczone przez daimler
                pewnie jeszcze Pitera z Komorowskim negocjowali wysokość tej łapówki.
                Przed postawieniem zarzutów wysuwanie takich hipotez jest co najmniej nieeleganckie. ')
                "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                "
                Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Nie wiem czy dobrze rozumiem sprawe. CBA zorganiozwało wszystko ? Czy byly wobec Sawickiej jakies podejrzenia? To jest zgodnie z prawem, ze ktos w CBA sobie ustala ofiare i nakreca cala akcje, wszystko idealnie rozgrywa i na koncu łapie na gorącym uczynku łapówkarę?

Bo jesli to jest zgodnie z prawe to wszystko dla mnie ok. Tyle, ze nie wiem...
                  "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez Z.
                    Nie wiem czy dobrze rozumiem sprawe. CBA zorganiozwało wszystko ? Czy byly wobec Sawickiej jakies podejrzenia? To jest zgodnie z prawem, ze ktos w CBA sobie ustala ofiare i nakreca cala akcje, wszystko idealnie rozgrywa i na koncu łapie na gorącym uczynku łapówkarę?

Bo jesli to jest zgodnie z prawe to wszystko dla mnie ok. Tyle, ze nie wiem...
                    http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,wid...wiadomosc.html

Jak myślisz, dlaczego gazietka o tym nie pisze?
                    "
                    Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Wersja Gazietka/Onet:

CBA powtórzyło wczoraj historię o tym, jak Sawicka wpadła w antykorupcyjne sieci. W styczniu tego roku funkcjonariusz Biura został skierowany na kurs dla członków rad nadzorczych. Uczestniczką kursu była m.in. Sawicka. Oficer CBA brał udział w kursie, przedstawiając się jako pracownik znanej zachodniej firmy deweloperskiej, która wchodzi na polski rynek. Według Kamińskiego, zainteresowało to Sawicką, która sama wystąpiła z propozycją pomocy w ustawieniu przetargu.

Z kilkudziesięciu godzin podsłuchów b. posłanki CBA zaprezentowało wczoraj osiem fragmentów i jeden film. Puszczono fragment rozmowy Sawickiej z anonimowym posłem PO. Miało z niej wynikać, że poseł też jest zainteresowany wejściem w korupcyjny układ. Kamiński nie chciał podać nazwiska posła - czytamy w "Gazecie Wyborczej".
                      http://wiadomosci.onet.pl/1624849,11,1,1,item.html

Komentarz

• No właśnie na ciekawą rzecz zwróciłeś uwagę Przyznam że nie wiem, czy były przed całą akcją jakieś podejrzenia co co korupcyjnych zapędów Sawickiej?

Żeby nie było nikogo nie bronię, takie sprawy sprawią, że następny pomyśli dwa razy zanim zacznie jakiś wałek kręcić.

EDIT: post Foxx'a wyjaśnia. Nazwisko posła powinno być podane, jeśli są dowody, nie widzę czemu nie.

Komentarz

• Zamieszczone przez cnm

Zamieszczone przez Nazgul
                          Sprawny organizator da sobie radę

Co do reszty postu cały czas zakładasz że operacja jest przeprowadzana zgodnie z prawem. A ja widzę że już początek jest szemrany więc dalej też tak będzie.
                          A gdzie jest przestępstwo? Jest populizm. Jest socjalizm. Ale gdzie przestępstwo czy chociaż podejrzenie naruszenia prawa? Wręcz przeciwnie - to właśnie byłaby realizacja zobowiązania, z którego nie wywiązał się rząd PiS-u (choć jak już pisałem - to nie ten rząd zobowiązanie przyjął).
                          Już pomijając umowę ze związkami oferując całkiem konkretne korzyści materialne za poparcie (bo taka jest wymowa artykułu) wciąż nurtuje mnie pytanie: Dlaczego akurat z PGNiG? I jedyne co mi przychodzi do głowy to jakieś plany co do tego przedsiębiorstwa (tak samo jak interes na słyżbie zdrowia i posprzątanie w CBA - jedynej niezinfiltrowanej, praktycznie 100% szczelnej służbie specjalnej - jedyny przeciek miał miejsce gdy trzeba było wtajemniczyć Kaczmarka. Nota bene dlatego tak się CBA boją). A reszta dośpiewuje się sama.
                          From flood into the fire
                          One thousand voices sing
                          We're in this together
                          For whatever fate may bring

Komentarz

• Zamieszczone przez daimler
                            EDIT: post Foxx'a wyjaśnia. Nazwisko posła powinno być podane, jeśli są dowody, nie widzę czemu nie.
                            Może trafiłeś z tym Komorowskim, kto to może wiedzieć....
                            Wyobrażasz sobie wtedy, co by się działo?

[ Dodano: 17 Październik 2007, 19:33 ]
                            Dziś jestem w żartobliwym nastroju, więc:

http://wiadomosci.onet.pl/1625446,11,item.html

31%- PiS
                            25% - PO
                            10%- LiD
                            6%- Samoobrona
                            3% - LPR
                            1%- PSL

:P
                            "
                            Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco
                              Zamieszczone przez daimler
                              Może trafiłeś z tym Komorowskim, kto to może wiedzieć....
                              Wyobrażasz sobie wtedy, co by się działo?

[ Dodano: 17 Październik 2007, 19:33 ]
                              Dziś jestem w żartobliwym nastroju, więc:

http://wiadomosci.onet.pl/1625446,11,item.html

31%- PiS
                              25% - PO
                              10%- LiD
                              6%- Samoobrona
                              3% - LPR
                              1%- PSL

:P
                              6% Samoobrony to bardzo zły news. Oby się nei sprawdził...
                              From flood into the fire
                              One thousand voices sing
                              We're in this together
                              For whatever fate may bring

Komentarz

• Zamieszczone przez Nazgul

6% Samoobrony to bardzo zły news. Oby się nei sprawdził...
                                Chodziło mi o to, że przeciwko CBA a nie o wynik wyborów.
                                "
                                Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

Pracuję...
                                X