Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Ale moja córka nigdzie nie występowała :P
    ...ta ziemia do Polski należy
    choć Polska daleko jest stąd,
    bo wolność krzyżami się mierzy
    historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

• Bo na szczęście nie masz córki.
      Ale pijak i tak jesteś
      Powiedz mamo powiedz tato czy policja to gestapo. Ależ owszem drogi synu, trzeba tępić skurwysynów!!!
      GRUPA TRZYMAJĄCA WAGE

Komentarz

• Zamieszczone przez kkk
        Zamieszczone przez crolick
        Zamieszczone przez kkk
        Ja nie wiem ***** czy musimy się zajmować chorobą alkoholową Aleksandra Kwaśniewskiego?Współczuć jako człowiekowi i tyle..Nic więcej.
        Raczej jego rodzinie :/
        Lepiej chyba być alkoholikiem niż mieć w domu alkoholika...
        Wg mnie trzeba współczuć choremu i jego rodzinie , która też na swój sposób jest chora.
        Pewnie, że to chory chla i nikt mu do głowy pistoletu nie przykłada, ale rodzina też może zawinąć dupę w troki i odejść.
        Wiem, że temat "Polityka" i nie chcę rozmywać, ale... mieliście kiedyś w rodzinie alkoholika, że tak pierdolicie ??? :\

I nie staję w obronie Kwaśniewskiego oczywiście...
        "Obelgi - to argument tych, którzy nie mają argumentów."

Komentarz

• Zamieszczone przez Sharn
          nad tunelem wzdłuż rzeki.
          Cały czas się dopierdalacie do tego tunelu Napiszę coś nie popularnego fajnie by było gdyby cała wisłostrada była w formie tunelu. Wzdłuż Wisły mogłyby wówczas powstać kawiarnie, restauracje, pływalnie co dałoby nie powtarzalny klimat.

Komentarz

• Zamieszczone przez adomin
            Zamieszczone przez Sharn
            Cały czas się dopierdalacie do tego tunelu
            Może się dowiedz najpierw DLACZEGO powstał tunel za ileś tam set milionów złotych?

Z innej beki: Trybuna wali w koalicjanta

http://www.trybuna.com.pl/n_show.php?code=2005102006

Liberał po przejściach

Prący do prezydentury Donald Tusk nie zawsze był człowiekiem politycznego sukcesu. Lider PO wywodzi się z działającego na początku minionej dekady Kongresu Liberalno-Demokratycznego. Pierwsza partia Tuska już po trzech latach istnienia okazała się wielką klapą - wyborcy skazali ją na niebyt poza Sejmem.
            O KLD mało kto już pamięta, lecz działalność ugrupowania sprawiła, że synonimem słowa liberał stał się aferał.
            Kongres Liberalno-Demokratyczny powstał w czerwcu 1990 r. Swój program określał jako pragmatyczny liberalizm. Partia głosiła nie tylko potrzebę prywatyzacji i rozszerzenia zakresu działania wolnego rynku, ale też neutralności światopoglądowej państwa. Niewidzialną ręką rynku Tusk był zafascynowany do tego stopnia, że potrafił powiedzieć, iż „z dwojga złego woli już wolny rynek bez demokracji od socjalizmu z woli społeczeństwa".
            Wiara w wolny rynek
            W wyborach prezydenckich 1990 r. liberałowie poparli Lecha Wałęsę. W wyborach parlamentarnych w 1991 r. KLD uzyskał 7,5 proc. głosów startując pod hasłem „Ani w prawo, ani w lewo, tylko prosto do Europy". Tusk mówił: „Jesteśmy jedyną postsolidarnościową partią, która nie będzie ofiarowała wyborcom pamięci o historii ostatnich lat, czyli martyrologii, orła w koronie, krzyży na ścianie, Częstochowy...". Tusk zachował ówczesną wiarę w wolny rynek, lecz w kwestiach światopoglądowych, wiary, tradycji zmienił się w konserwatywnego liberała.
            Od stycznia do grudnia 1991 r. KLD współtworzył mniejszościowy rząd koalicyjny, na czele którego stał Jan Krzysztof Bielecki. W 1992 r. po „nocy teczek" Antoniego Macierewicza i upadku gabinetu Jana Olszewskiego powstał rząd Hanny Suchockiej, do którego Kongres wszedł. W 1993 r., mimo wielkich pieniędzy zainwestowanych w kampanię, startujący pod hasłem „Milion nowych miejsc pracy" KLD poniósł klęskę w wyborach parlamentarnych osiągając ok. 4 proc. głosów.
            Aferał za aferałem
            Wystarczyły trzy lata, by do liberałów przylgnęła etykietka aferałów. Mimo upływu lat do dzisiaj za niektórymi kolegami Tuska ciągną się kłopoty z prawem.
            Kilka lat temu zrobiło się głośno o Jacku Merklu, byłym pośle KLD. Kiedy jego spółka 4Media przejęła w 2001 r. dziennik „Życie", spekulowano, że stanie się on gazetą Platformy. Okazało się jednak, że przejęcie doprowadziło do zniknięcia dziennika z rynku. Firma Merkla powstała na zasadzie tzw. wydmuszki. Były polityk KLD opanował ze wspólnikami będącą na skraju bankructwa spółkę giełdową Chemiskór, zmieniając nazwę na 4Media. Jej akcjami z nowych emisji płacono za kolejne tytuły prasowe. Wydawane przez 4Media tytuły zaczęły upadać w atmosferze skandalu. Prokuratura prowadziła śledztwo m.in. w sprawie podawania nieprawdy w informacjach przekazywanych Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.
            Dawnym kolegą Tuska z KLD był zastrzelony minister sportu z rządu AWS Jacek Dębski. W Kongresie Dębski zaprowadzał porządek w terenowych strukturach. Wyrzucił z partii m.in. kontrowersyjnego przedsiębiorcę Janusza Baranowskiego. Zanim do tego doszło, Baranowski rozkręcił biznes ze swoim partyjnym kolegą, senatorem Andrzejem Machalskim, który był szefem rady nadzorczej KGHM w Legnicy. Namówił go do poręczenia przez kombinat miedziowy weksli na sumę 7 mld starych zł. Okazało się, że za zobowiązania Baranowskiego musiał zapłacić KGHM.
            Kongres miał też problemy z senatorem Andrzejem Rzeźniczakiem, ściganym w 1993 r. za prowadzenie prywatnej agencji lokacyjnej bez licencji NBP. W 2001 r. został aresztowany pod zarzutem wyłudzenia z banków 5 mln zł inny biznesmen z KLD Zenon Michalak. W tym samym roku policja zatrzymała byłego posła KLD Jarosława Ulatowskiego i jego wspólników, podejrzanych o wyłudzenie ok. miliona złotych z tytułu zwrotu podatku VAT.
            Na tratwie Platformy
            Rok temu „Głos Wybrzeża" opisał tzw. układ gdański, czyli powiązania polityczne i gospodarcze w rodzinnym mieście Tuska. Gazeta podawała, że układ funkcjonował w czworokącie: Fundacja Liberałów, Fundacja Dar Gdańska, biuro poselskie Tuska i urząd miejski. Wszyscy tworzący układ politycy PO wywodzili się z KLD. Jak podawał dziennik, Fundacja Liberałów, w której radzie zasiadał Tusk, zarabiała na wynajmowaniu mu lokalu na biuro wyborcze, za co płacił Sejm. Fundacja wynajmowała też lokal wydawnictwu Millenium Media, którego szef kierował też Fundacją Dar Gdańska. Firma MM, podobnie jak wcześniej Dar Gdańska, wydawała albumy o Gdańsku kupowane chętnie na nagrody i upominki przez miejscowych polityków PO. Współautorem albumów był Tusk, który pobierał za to honoraria.
            Wcześniej wybuchł skandal wokół innego układu byłych KLD-owców zwanego układem warszawskim albo aferą mostową. Według „Rzeczpospolitej", byli działacze dawnej partii Tuska i Pawła Piskorskiego, obecnego eurodeputowanego PO, pomogli zbudować imperium biznesowe Wojciecha Ławniczaka. Biznesmen zarabiał na kontraktach dla miasta załatwianych przez samorządowców.
            Po politycznej śmierci KLD jego politycy z Tuskiem na czele próbowali ratować się zakładając z Unią Demokratyczną Unię Wolności. Kiedy kilka lat później Unia zaczynała tonąć po wspólnych rządach z AWS, Tusk z kolegami wskoczyli na tratwę ratunkową Platformy Obywatelskiej. Obecny lider Platformy nie afiszuje się dziś ze swoimi KLD-owskimi korzeniami. W listach promocyjnych, które wysyłał we wrześniu do wyborców, pomijał ten fragment swojej biografii. „W wolnej Polsce gdańszczanie wybrali mnie posłem. W Sejmie zobaczyłem chore układy. Postanowiłem z tym walczyć. Założyłem Platformę Obywatelską" - pisał gubiąc po drodze 10 z 15 lat swojej kariery politycznej. (JK)
            From flood into the fire
            One thousand voices sing
            We're in this together
            For whatever fate may bring

Komentarz

• Wiem po co powstał. Jak dla mnie Warszawa nie wykorzystuje tego, że płynie przez nią piękna rzeka. Przez to, że oba brzegi Wisły nie są zabudowane wynika podział na dwie Warszawy prawostronną i lewostronną. A można by zrobić tak jak jest w Budapeszcie czy nawet w Londynie.

Komentarz

Zamieszczone przez Sharn
                Cały czas się dopierdalacie do tego tunelu Napiszę coś nie popularnego fajnie by było gdyby cała wisłostrada była w formie tunelu. Wzdłuż Wisły mogłyby wówczas powstać kawiarnie, restauracje, pływalnie co dałoby nie powtarzalny klimat.
                pełna zgoda , jesli chodzi o mnie, Adomin

Problem z tym tunelem jednak jest taki, że na pomysł takiego właśnie zagospodarowania powierzchni nad nim wpadło miasto dopiero za prezydentury w Warszawie Lecha Kaczyńskiego

Wczesniejsi ,,spece od gospodarki i planowania,, z PO jakoś tak nie bardzo wiedzieli co z tym fantem zrobić
                http://www.gazetawyborcza.pl/1,75248,1898246.html
                "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• szkoda, że plany Kaczyńskiego nie doszły do skutku

Komentarz

szkoda, że plany Kaczyńskiego nie doszły do skutku
                    rzeczywiście szkoda, niestety władza w mieście wróciła do ,,speców,,
                    "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• Już dziś debata Tusk-Kwaśniewski. Ja stawiam na zdecydowane zwycięstwo Tuska. Kwaśniewski pewnie znowu przyjdzie pijany.
                      ŻYLETA

Komentarz

• nikt nie bedzie pokonany w tej debacie.

Komentarz

• Dokładnie. Tu już nie chodzi o to, kto wygra kto przegra. Chodzi o to, kogo nie będzie. A nie będzie Kaczyńskiego. Jak już pisałem wcześniej, PiS pod tym względem strasznie spieprzył sprawę.

Komentarz

• A o debacie Miller - Giertych widze cisza. Obejrzalem z nudow, bezapelacyjnie Romek wygral z Lewakiem

Komentarz

• Kilar przewodniczącym komitetu honorowego PiS
                              15-10-2007, ostatnia aktualizacja 15-10-2007 18:44

Kompozytor, twórca muzyki filmowej Wojciech Kilar został przewodniczącym Komitetu Honorowego Poparcia PiS. W Komitecie znaleźli się m.in.: satyryk Jan Pietrzak, muzyk Przemysław Gintrowski, prof. Ryszard Legutko i twórca serii "Tytus, Romek i A'Tomek" Henryk Chmielewski. "Rz" jako pierwsza kilka dni temu ujawniła skład komitetu.

Inni członkowie Komitetu to m.in.: filozof dr Marek Cichocki, prof. Maria Dzielska, prof. Tomasz Gąsowski, Bolesław Hozakowski - wiceprezes Światowego Związku Żołnierzy AK oraz ppłk Janusz Brochwicz Lewiński "Gryf", który dowodził obroną pałacyku Michla podczas Powstania Warszawskiego.

W skład Komitetu weszli też: dyrektor Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu prof. Witold Kieżun, dyrektor Ośrodka Studiów Europejskich Uniwersytetu Śląskiego dr hab. Jędrzej Krakowski, socjolog prof. Zdzisław Krasnodębski, artysta fotografik Stanisław Markowski i aktor Leszek Długosz,

W Komitecie znaleźli się również: przewodniczący Komitetu Katyńskiego Stefan Melak, historyk myśli politycznej Tomasz Merta, dziennikarz i aktor Marek Nowakowski, prof. Zbigniew Rau, prof. Wojciech Roszkowski, poeta, eseista Jarosław Marek Rymkiewicz, prezes Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego Krzysztof Sadowski, profesor nauk humanistycznych Anna Sucheni-Grabowska, piosenkarz, kompozytor i aktor Piotr Szczepanik, Hanna Szczepanowska z Szarych Szeregów oraz wokalistka jazzowa Wanda Warska.

Komitet Honorowego Poparcia PiS tworzą 42 osoby
                              My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• jaka partia, taki Brochwicz ją wspiera
                                "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

Pracuję...
                                X