Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Plan PO na po wyborach
    PO wycofała się z podwyżki VAT na leki i żywność. Dość niejasno wypowiada się na temat zmniejszania wydatków socjalnych. Chce wyższego wieku emerytalnego dla kobiet. Bogaci rolnicy mieliby płacić wyższe składki na KRUS, za to PO nie planuje opodatkowania chłopów

W swoim programie "Polska Obywatelska" Platforma przekonuje, że wysoki wzrost gospodarczy, spadek bezrobocia czy wzrost zarobków "nie są zasługą polityczną rządu, ale oddolnych reform w polskich przedsiębiorstwach, przystąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz dobrej koniunktury w globalnej gospodarce".

A ponieważ rząd Jarosława Kaczyńskiego zaniechał reform, przyszłość - według PO - nie maluje się już w tak różowych barwach.

- Polskiej gospodarce grozi przegrzanie - wzrost inflacji oraz spowolnienie wzrostu gospodarczego, czego skutki będą najdotkliwiej odczuwane przez osoby znajdujące się w najgorszym położeniu materialnym - przestrzega partia Donalda Tuska. W takim tempie dogonimy Europę pod względem dochodu na głowę za 40 lat, a moglibyśmy pokonać ten dystans w 15.

Co proponuje PO? To co zawsze. Niskie i proste podatki: w tym 15-proc. podatek liniowy od dochodów osobistych (ponadto podatnik mógłby sobie odpisać kwotę wolną - wyższą dla osób o najniższych zarobkach - i ulgę prorodzinną na dzieci na obecnym poziomie, czyli 1,2 tys. zł na dziecko) oraz dochodów przedsiębiorstw.

PO chce znieść tzw. podatek Belki, czyli opodatkowanie odsetek z lokat bankowych i zysków giełdowych. Za to nie proponuje już liniowego VAT, bo poprzednie wybory Platforma przegrała m.in. dlatego, że jej pomysły oznaczałyby podwyżki cen niektórych towarów. Teraz obecne niskie stawki np. na leki czy żywność miałyby obowiązywać nadal.

Platforma chce również zmniejszać różne składki: planuje o połowę odchudzić składkę rentową (w części płaconej przez pracownika i także w części płaconej przez przedsiębiorcę) i w ogóle zlikwidować składkę chorobową. Osoby podejmujące pierwszą w życiu pracę w ogóle nie musiałyby płacić składki rentowej.

PO chce odciążyć przedsiębiorców od wypełniania wielu papierków i tułania się po urzędach. Zamierza skrócić czas potrzebny do założenia firmy, zmniejszyć liczbę zezwoleń i koncesji, obniżyć opłaty związane z rozpoczęciem działalności, zmniejszyć liczbę kontroli. Pracodawca płaciłby tylko za 23 dni choroby swojemu pracownikowi, a nie jak obecnie za 33 dni (resztę FUS).

Celem PO jest zwiększenie wskaźnika zatrudnienia z: 54 do 62 proc. w 2013 roku. Stąd chce "eliminować decyzje polityczne" mogące prowadzić do dalszego wzrostu kosztów pracy. Chodzi m.in. o zmianę waloryzacji świadczeń czy podnoszenie zasiłków "bez dokonywania przeglądu rozwiązań i oceny ich efektywności". Ponadto PO chce "radykalnie" ograniczyć przechodzenie na wcześniejsze emerytury, postawić na rehabilitację rencistów, wydłużać wiek emerytalny kobiet (dobrowolnie). Platforma chce zachować KRUS, ale chce by przedsiębiorcy rolni posiadający duże i dochodowe gospodarstwa rolne płacili wyższe składki na ubezpieczenie społeczne. PO nie wspomina już o opodatkowaniu rolników ani płaceniu przez nich składki na ubezpieczenie zdrowotne (teraz robi to za nich państwo).

Program PO jest dość tajemniczy w kwestii cięć socjalnych. - Należy opracować zasady porządkowania i racjonalizowania wydatków socjalnych, tak by można było w dłuższym czasie dokonać zmian w ich strukturze, z większym nastawieniem na aktywizację i integrację społeczną - czytamy w programie partii.

W polityce prorodzinnej PO, poza ulgą podatkowa na dzieci, proponuje "dodatkowy bonus podatkowy dla kobiet rodzących drugie dziecko przed 30 rokiem życia".

PO chce zreformować finanse publiczne, zlikwidować wiele instytucji już zbędnych, za to kosztownych. - Chcemy wykorzystać dobrą koniunkturę i w ciągu czterech lat zrównoważyć budżet państwa, czyli doprowadzić do tego, by nie było deficytu. Celem jest ograniczenie długu publicznego i potrzeb pożyczkowych państwa, dzięki czemu osiągniemy oszczędności na kosztach obsługi długu - powiedział "Gazecie" Zbigniew Chlebowski odpowiedzialny za gospodarczy program Platformy.

Dlatego PO chce tzw. kotwicy na wydatki, czyli określenia, w jakim tempie mogą one rosnąć, tak by za cztery lata wydatki stanowiły nie więcej niż 35 proc. PKB (dziś to jest 39 proc.).

PO jest za dokończeniem prywatyzacji oraz szybkim przyjęciem euro
    http://gospodarka.gazeta.pl/gospodar...1,4570412.html

Mi się podoba, wprawdzie nie za wiele o cięciu wydatków socjalnych, ale u nas w kraju już tak jest, ze jak się chce wybory wygrać to o jakimkolwiek ograniczaniu takich wydatków, w kampanii wyborczej nie może być mowy.
    "I tak Legia panowie, i tak Legia mistrzem"

Komentarz

• Zamieszczone przez Tuzin
      Zamieszczone przez Fizi
      pisząc gazietka zmienia - miałem na myśli nie treść artykułu, lecz tytuł artykułu w gw sugerujący własnie takie ujęcie jakie prezentuje Tuzin

i co ten cytat zmienia ?
      W tekscie jest przytoczone stwierdzenie plynace z ust ministra, ze PiS nie obiecywal 3mln mieszkan, a jedynie przedstawial "zapotrzebowanie rynku" na taka ich ilosc. Dalej jest cytat tego samego ministra, ktory mowi ze "ok. 0,8-1,2 mln obecnych mieszkań to lokalne nadające się do stopniowego wyburzenia lub poważnego remontu".
      Czy ktores z tych twierdzen jest nieautoryzowane? Widziales moze dzis sprostowanie tych cytatow? Czy bohater tego artykulu skarzyl sie na manipulacje?
      Raczej nie. A zatem jak na wstepie - PiS zamienil budowe 3mln mieszkan na 1mln do wyburzenia.
      jest zapoptrzebowanie na 3mln mieszkań, z czego około 1 mln wynika z tego, że taka ilość z obecnie istniejących nadaje się własciwie do wyburzenia - co tu nie gra ?

[ Dodano: 12 Październik 2007, 18:35 ]
      e(L)egion - w tym samym dokumencie twierdzą, że gospodarce grozi przegrzanie i , że trzeba przyspieszyć wzrost gospodarczy - nie widzisz wewnętrznej sprzeczności ?

i druga kwestia - jakim cudem PO zamierza wprowadzić obniżenie podatków z koalicjantem, który otwarcie mówi, ze do ŻADNYCH obnizek podatków nie dopusci ?
      "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Fizi

jest zapoptrzebowanie na 3mln mieszkań, z czego około 1 mln wynika z tego, że taka ilość z obecnie istniejących nadaje się własciwie do wyburzenia - co tu nie gra ?
        To ze jest zapotrzebowanie na 3mln mieszkan, to byc moze juz wiedza od dawna ludzie zajmujacy sie rynkiem nieruchomosci.
        Czyli mowisz ze haslem PiSu w poprzedniej kampanii bylo "Glosujcie na nas - znamy sie na rynku mieszkaniowym, mamy zajebistych analitykow"?

Komentarz

• Zamieszczone przez Fizi
          [ Dodano: 12 Październik 2007, 18:35 ]
          e(L)egion - w tym samym dokumencie twierdzą, że gospodarce grozi przegrzanie i , że trzeba przyspieszyć wzrost gospodarczy - nie widzisz wewnętrznej sprzeczności ?

i druga kwestia - jakim cudem PO zamierza wprowadzić obniżenie podatków z koalicjantem, który otwarcie mówi, ze do ŻADNYCH obnizek podatków nie dopusci ?
          Gdzie w tym dokumencie jest napisane że chcą przyspieszyć wzrost gospodarczy?

a co do tego koalicjanta, to nie ma co mędrkować, a raczej poczekać do wyniku wyborów
          "I tak Legia panowie, i tak Legia mistrzem"

Komentarz

• Wlasnie na TVN24 leci debata Tusk-Kaczyński. Jakie są Wasze typy na tą debatę? Mimo, ze wole, zeby wygral Tusk to Kaczyński sprawia wrazenie lepiej przygotowanego...
            ŻYLETA

Komentarz

• Debaty oceniał nie będę, każdy ma na pewno swoje zdanie i swoje spostrzeżenia.
              Jedna sprawa: Kto tam wpuścił tą publiczność?

Debata ogólnie na pewno ciekawsza niż z Kwaśniewskim.

Komentarz

• Moim zdaniem początek debaty zdecydowanie dla Tuska - więcej konkretów,a nie tak jak w przypadku Kaczyńskiego ogólników. Z czasem jednak premier powrócił do gry i zwycięstwo lidera PO nie było już tak oczywiste. Wg. mnie procentowo wyglądało to mniej więcej tak: 55%-45% na korzyść Tuska.

Komentarz

• Tuzin - co do programu mieszkaniowego - JK odpowiedział Ci podczas debaty

co do samej debaty - kto wygrał , nie ma chyba sensu pisać, bo każdy widzi inaczej - ja np w przeciwieństwie do Pustego uważam, że akurat w 1 rundzie Tusk został zmiażdżony.

natomiast chciałbym zauważyć jedną rzecz - lansuje się stereotyp, że na PO to głosują tacy wykształceni i kulturalni ludzie, a na PiS to prostaczkowie w gruncie rzeczy - właśnie w związku z tym twierdzeniem i kontrastującym z tym wyciem, tupaniem , wrzeszczeniem publiczności Tuska podczas debaty muszę stwierdzić, że takiego bydła i takiej obory podczas tego typu programów polityczno-publicystycznych dawno nie widziałem
                  "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• Ale z drugiej strony jeśli już o lansowaniu stereotypów wspomniałeś to lansuje się też stereotyp, że prawdziwy patriota głosuje na PiS, a przypadek Bartoszewskiego pokazuje, że jednak nie do końca to prawda

Co nie zmienia faktu, że zachowanie publiczności Tuska nie przystawało do rangi spotkania.

Komentarz

• jak dla mnie masakra

IMO Tusk zmasakrowal Kaczynskiego. W dodatku niezwykle chamska publika bezczelnie wtracala sie w slowo, przedrzezniajac premiera (debilny pomysl z publika juz w pierwszej debacie, ale wtedy jednak az takich bezczelnych typow jak Tuskowe na sali nie bylo).

Wynik debaty dla mnie jest wielkim zaskoczeniem, bo tak jak pisalem, uwazam ze Tusk zniszczyl Kaczynskiego. Nie zpodziewalem sie tego Po Tusku. Wprawdzie wiele razy pozowal sie do klamstwa (nie skontrowane wydaje sie prawda), ale zadal kilka bardzo mocnych prostych szczene. Ciekawe jakie bedzie ten knockout mial przelozenie na sondarze i wybory.

Koen

Komentarz

• z tą publicznością, to jawne przegięcie było.

słoma z butów wystaje to do gumna marsz a nie do studio!
                        Mortui sunt, ut liberi vivamus

Komentarz

• O publiczości napisaliście wczesniej - żenada, nie wiem kto takie bydło do studia wpuszcza. Tak samo konstrukcja debaty i ciągle wpierdalajaca się Olejnik do dupy.

Bardzo przyjemnie zaskoczył mnie Tusk bo myślałem ,że przegra to starcie, a jednak dał radę. Ogólnie duzo ciekawiej niż z Kwasniewskim co tylko potwierdza teze, że wczesniejsza debata była niepotrzebna.
                          Pierdolę to ! Do niczego się nie zmuszam ,chcę to się wybijam - nie chcę no to się nie ruszam !
                          Grupa Trzymająca Wagę - Dzieki nam monopolowe nie martwią się o plajtę !!!

Komentarz

• Koen, zaskoczony jestem Twoją oceną, bo myślę, że nawet najbardziej zatwardziali Platformersi nie odważą się powiedzieć że ktokolwiek tu kogokolwiek "zmasakrował".
                            Co do publiki pełna zgoda, to jakiś chory pomysł, trzoda i obora.

Dodam, że nie wierzyłem w Tuska podobnie jak Cywil, ale widać że wyciągnął wnioski. Kilka uderzeń mocnych (górnicy i pielęgniarki najbardziej zapadły mi w pamięć). Ogólnie zaskoczył mnie na plus. Ale bez wodotrysków, wielkiego wpływu na wynik wyborów pewnie ta debata mieć nie będzie.

Komentarz

• Zaskocze CywiLa- debata w moim odczuciu dla Tuska. Niestety. Takie samo zdanie mają moi konserwatywni, prawicowi rodzice.

Dużym sukcesem organizatorów było przeddebatowe ogarnięcie Olejnik- wreszcie nie szczekała.
                              Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
                              - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
                              Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Komentarz

• Zamieszczone przez CywiL
                                O publiczości napisaliście wczesniej - żenada, nie wiem kto takie bydło do studia wpuszcza. Tak samo konstrukcja debaty i ciągle wpierdalajaca się Olejnik do dupy.
                                Olejnik jeszcze pół biedy. Natomiast ostatni prowadzący (Skowroński?) imho zupełnie nie panował nad przebiegiem debaty
                                Mortui sunt, ut liberi vivamus

Komentarz

Pracuję...
                                X