Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Foxx
    A mi się podoba - zwłaszcza luźna gumka w ogóle i ogłoszenia drobne w szczególe
    Masz pełne prawo

Ale czy nie lepiej byłoby, gdyby pod głównym artykułem byłyby osiągnięcia PiS po takim samym okresie ich rządów w Warszawie*? To bardziej działa na wyobraźnie niż kolejna "piana" wydzielana przez kolejną partię, której ludzie mają serdecznie dosyć.

Zresztą co mnie to obchodzi. Ja 21.X zostaję w domu...

* tak wiem nie było takich...
    "Możesz sprzedawać Lewandowskiego, mamy Arruabarrenę" - Mirosław Trzeciak, najbardziej profesjonalny z profesjonalnych

Komentarz

• Zamieszczone przez RadO
      22,3 mld euro
      E, nie warto... Lepiej dostać 0 (zero).
      Prawda Nazgul?
      Lepiej płacic zero.
      Zwłaszcza że płacić trzeba a z wykorzystaniem jest różnie - winne temu jest np. wadliwe prawo, np. przetargowe. UE zdaje sobie z tego doskonale sprawę, w 2004 roku sami prognozowali że wykorzystanie środków przez Polskę nie przekroczy 20% zakładanych środków przez pierwsze trzy lata członkostwa. Fajnie to brzmi w świetle zapowiedzi że dl aPolski przeznacza się czterokrotnie więcej niż Polska płaci A weź pod uwagę, że zrzucamy się jeszcze na brytyjski rabat.

http://www.europa.zrp.pl/pliki/plik.doc?Id=1148

Teraz taka analogia: Żywisz się w stołówce, w której Ci mówią że przysługuje Ci na jednorazowy obiad cztery kilogramy ziemniaków i dwa kilogramy mięsa ale ponieważ jesteś fajny gość to musisz zapłacić tylko za kilogram ziemniaków i pół kilograma mięsa. To że jesteś w stanie zjeść 300 gram ziemniaków i 200 gram mięsa nikogo nie obchodzi

Smacznego

http://www.youtube.com/watch?v=HcJvh9fBnao
      From flood into the fire
      One thousand voices sing
      We're in this together
      For whatever fate may bring

Komentarz

• Re: re

Zamieszczone przez kamilsson
        szybkie pytanie do zwolennikow PiS
        Czy uwazacie ze przesluchania prokuratury ,akurat teraz,ludzi zwiazanych z PO w sprawie wyborow 2005,to czysty przypadek ?
        Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział, że pozwie "Gazetę Wyborczą" za "powtarzające się w tej gazecie kłamliwe ataki oparte na informacjach zmanipulowanych i nieprawdziwych".
        Minister zarzucił też gazecie włączenie się w kampanię wyborczą i sprzeniewierzanie dziennikarskiej rzetelności.

Oświadczenie będącego na urlopie Ziobry odczytał wiceminister sprawiedliwości Andrzej Duda. "GW" podała, że gwałtownie przyśpieszono śledztwo w sprawie domniemanych nieprawidłowości w kampanii wyborczej PO.

Gazeta przypomina, że w czerwcu 2006 r. "Newsweek" napisał, że najbliżsi współpracownicy liderów PO - Marcin Rosół (asystent Grzegorza Schetyny) i Piotr Wawrzynowicz (wyborczy pełnomocnik finansowy PO) - przez kilka lat wyprowadzali kilkadziesiąt tysięcy złotych z partyjnej kasy. Według tygodnika Rosół i Wawrzynowicz w kampanii do europarlamentu w 2004 r., w parlamentarnej i prezydenckiej 2005 r. mieli podpisywać z wolontariuszami lub pracownikami sztabów wyborczych umowy na usługi. Ale wpisywali zawyżone kwoty, a większość tych sum mieli zwrócić partii.

Według "GW" policja pod koniec sierpnia dostała polecenie z prokuratury okręgowej, by w trybie pilnym przesłuchać ponad 200 osób z całej Polski, głównie z Warszawy. - Dostaliśmy listę ludzi i pytań. I termin: do końca września. Więc pytamy, protokoły odsyłamy prokuraturze - opowiada gazecie policjant.

Gazeta napisała, że "zapowiedź akcji prokuratury wobec opozycji przyszła 1 września". W tekście przypomniano, że Ziobro na konferencji prasowej po ujawnieniu części dowodów w sprawie Janusza Kaczmarka mówił: - Przyjdzie czas na ujawnienie kolejnych faktów i dowodów mówiących o panu Tusku, Olejniczaku, Giertychu i Lepperze - pisze GW.

Na konferencji w MS wiceminister Duda oświadczył w imieniu ministra Ziobry, że tekst "w wielu miejscach rozmija się z prawdą i stanowi kolejną odsłonę bezpardonowej walki prowadzonej z wymiarem sprawiedliwości". Ziobro zaprzeczył, by przyśpieszono to śledztwo, które toczy się normalnym i zgodnym z prawem rytmem. Według oświadczenia, prokurator uznał, że sam nie przesłucha około 300 świadków, dlatego zlecił to policji, która realizuje te czynności "w możliwie zbliżonym czasie, by świadkowie nie wpływali na treść swych zeznań".

Ujawniono w nim, że przesłuchania powierzono najpierw ABW, a potem policji, ale stało się to nie pod koniec sierpnia, jak napisała GW, lecz dwa miesiące temu i "nie wynika to z kalendarza politycznego".

- GW od wielu miesięcy wielokrotnie publikuje informacje zmanipulowane, nieprawdziwe, mające na celu zdyskredytowanie polskiego wymiaru sprawiedliwości poprzez zarzucanie prokuraturze działań na zlecenie polityczne - czytamy w oświadczeniu.

Głosi ono również, że GW przedstawiając "w sposób tendencyjny i zmanipulowany" konkretne sprawy, "usiłuje stworzyć atmosferę insynuującą praktyki antydemokratyczne, a nawet totalitarne".

W tym kontekście oświadczenie Ziobry wymienia sprawę wykupu działek za zawyżoną cenę, czemu GW - jak twierdzi Ziobro - niesłusznie usiłuje dopisać kontekst polityczny wymierzony w PO (w tej sprawie zarzuty ma poseł PO i b. kandydat na prezydenta Krakowa Tomasz Szczypiński - PAP). Według Ziobry także sprawie seksafery w Samoobronie, którą gazeta sama ujawniła, usiłuje ona i do tej sprawy dopisać kontekst polityczny, pisząc tekst pod tytułem "PiS dopadł Łyżwińskiego". Zdaniem Dudy, było to obraźliwe dla wymiaru sprawiedliwości.

Duda przypomniał także artykuł Wojciecha Czuchnowskiego, który na początku lipca pisał o okolicznościach zatrzymania Barbary Blidy. Według tego tekstu, prokuratorzy prowadzący sprawę Blidy działali "pod presją", a "datę zatrzymania narzucili im przełożeni". Duda podkreślił, że Rada Etyki Mediów, do której resort złożył skargę na artykuł Czuchnowskiego, uznała, że materiał jest stronniczy, nieobiektywny i odbiegający od rzetelnego śledztwa dziennikarskiego.
        http://wiadomosci.onet.pl/1609310,11,item.html

Mniej Gazietki, RMF, czy TVN, a wszystko będzie dobrze

Rad0 - nie chce mi się szukać, pierwsze z brzegu:

- Muzeum Powstania Warszawskiego

- przywrócenie PW, jako integralnego elementu tożsamości miasta

- zniesienie opłat za rejestrację działalności gospodarczej w Urzedach Dzielnicowych

- okienka podawcze w urzędach, zamiast ganiania ze świstkami i koopertą po całym gmachu.

- rekultywacja terenów zielonych (po tamtej kadencji praktycznie wszystkie parki i klomby wyglądają inaczej, niż przed). Np. na Pl. Zbawiciela za Piskorskiego i Kozaka rosła po prostu niekoszona trawa.

- ponad 300 wniosków do prokuratury w/s "Układu Warszawskiego". Zarzuty są stawiane przed sądami.

- remont odcinka Puławskiej i Pl. Zbawiciela. z odpowiednio rozplanowanymi objazdami i zmianami tras autobusów i tramwajów (no i oznakowane objazdy i roboty drogowe )

- wprawdzie za Marcinkiewicza, ale przejęcie terenów Legii przez miasto.

Musiałbym pomyśleć, ale tak na rybke wychodzi tyle
        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• @Nazgul

A kto odpowiada za stanowienie dobrego prawa?
          I kto miał 2 lata żeby to wadliwe prawo zmienić?

Jesteś jednak typowym przykładem socjalisty, który za darmo chce mieć wszystko, bo przecież się należy... Polecam wstąpienie do OPZZ.
          "Możesz sprzedawać Lewandowskiego, mamy Arruabarrenę" - Mirosław Trzeciak, najbardziej profesjonalny z profesjonalnych

Komentarz

• Zamieszczone przez RadO
            @Nazgul

A kto odpowiada za stanowienie dobrego prawa?
            I kto miał 2 lata żeby to wadliwe prawo zmienić?

Jesteś jednak typowym przykładem socjalisty, który za darmo chce mieć wszystko, bo przecież się należy... Polecam wstąpienie do OPZZ.
            LOL

Zacytuj gdzie chcę czegoś za darmo?

Nie chcę płacić i nie chcę być od nikogo zależny - ich pieniędzy też nie chcę, sam sobie zarobię. Zwłaszcza że są prawy pozafinansowe które są z naszego punktu widzenia nieakceptowalne, a w każdym razie powinny być.

http://oceania.salon24.pl/19260,index.html
            From flood into the fire
            One thousand voices sing
            We're in this together

Komentarz

• @ Foxx

Zapomniałeś o "włączeniu ogrzewania w autobusach"

Ale: most północny, most na zaporze, metro, remont Al. Jerozolimskich leżały (most leżą nadal, a bez tego za 2 lata trzeba się będzie na rowery przesiąść)... A remont KP Marcinkiewicz przygotowach jako element swojej kampanii (opóźniony o kilka ładnych miesięcy).

No i nie zapominaj o całkowitym scentralizowaniu władzy miasta.

Zresztą to już nieważne... Praktycznie prehistoria. Czekam tylko na kogoś dla kogo władza w tym mieście nie będzie odskocznią do kariery wyżej (Kaczyński) lub nie będzie to ktoś upchnięty nie wiadomo po co (HGW) tylko będzie chciał naprawdę coś w tym mieście zrobić...

Komentarz

Zamieszczone przez Foxx
                zadalem pytanie,a ty Foxx walisz mi jakies cytaty,ja pytam czy wg ciebie/was to zbieg okolicznosci..........a GW kupilem 2 razy w zyciu dla jakiegos filmu,tvn 24 wczoraj se luknałem

Komentarz

• Rad0 - pomijając już "pewne problemy" ze stabilną większością w tym Sejmie, nieśmiało przypominam:

Komisja zaakceptowała polskie NSRO
                  2007-05-15

- To dla mnie najważniejsze i najprzyjemniejsze wydarzenie, odkąd jestem Ministrem Rozwoju Regionalnego – powiedziała Grażyna Gęsicka o zaakceptowaniu przez Komisję Europejską Narodowych Strategicznych Ram Odniesienia. – To ukoronowanie dwuletnich prac rządu, samorządów i partnerów społecznych, wysiłku kilkunastu tysięcy ludzi – dodała minister podczas konferencji prasowej, która odbyła się 13 maja br. w Warszawie.

- Dziękuję także mediom za rzetelne informowanie opinii publicznej o pracach nad dokumentem, a także Komisji Europejskiej za ciągłą współpracę – formalną i nieformalną. Pamiętajmy, że do Komisji wpłynęły NSRO, a także ponad 400 projektów programów operacyjnych z pozostałych 26 państw członkowskich. Ich przeanalizowanie to olbrzymi wysiłek organizacyjny – podkreślała Grażyna Gęsicka.

Minister Rozwoju Regionalnego mówiła o oczekiwaniach związanych z realizacją Narodowych Strategicznych Ram Odniesienia. – Wyższy wzrost PKB, wzrost PKB na mieszkańca do poziomu dwóch trzecich średniej unijnej w 2015 r. (obecnie połowa), 3 mln nowych miejsc pracy, rozbudowa sieci dróg ekspresowych i autostrad, edukacja bardziej dostosowana do potrzeb rynku pracy, więcej innowacyjnych firm – między innymi takie realne korzyści będziemy mieli z realizacji tego ogromnego planu inwestycyjnego dla Polski, jakim są NSRO – powiedziała Grażyna Gęsicka.

Komisarz ds. Polityki Regionalnej Danuta Hübner przypomniała, że Polska znalazła się w grupie 10 państw, których NSRO zostały już zaakceptowane przez Komisję Europejską. Dodała, że polskie NSRO są wysoko oceniane w Brukseli. Podkreślała, że zaplanowane przez Polskę wydatki aż w 64 proc. przyczynią się do realizacji Odnowionej Strategii Lizbońskiej.

Danuta Hübner powiedziała, że w związku ze znacznie większymi środkami unijnymi, jakie trafią do Polski w najbliższych latach, konieczna jest poprawa jakości administracji. – Trzeba zainwestować w administrację na wszystkich szczeblach – podkreślała unijna komisarz. Wypowiedziała się także na temat nowelizacji ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju. – To dobrze, że będą zmiany w ustawie, dzięki temu będzie ona zgodna z prawem wspólnotowym – zaznaczyła.

Komisarz ds. Polityki Regionalnej przypomniała też, że Polska ma jeszcze do wykorzystania fundusze z okresu programowania 2004 – 2006. – Nieco ponad 50 proc. środków zostało jeszcze do wydatkowania. Ich pełna absorpcja to wyzwanie, trzeba dołożyć starań, aby nie utracić żadnych pieniędzy – powiedziała.

Podsekretarz Stanu w MRR Jerzy Kwieciński, który koordynuje proces negocjacji NSRO i programów operacyjnych z Komisją Europejską, zaprezentował podział środków NSRO na programy operacyjne. Przypomniał, że Program Infrastruktura i Środowisko to największy program w historii Unii Europejskiej, natomiast Program Kapitał Ludzki jest największym programem w obszarze Europejskiego Funduszu Społecznego.

Oprócz kwestii związanych z zaakceptowaniem NSRO przez Komisję Europejską na konferencji poruszono plany ministerstwa na najbliższą przyszłość. - Rozpoczęły się już formalne negocjacje programów operacyjnych, chcielibyśmy zdążyć z ich zakończeniem do końca sierpnia – powiedziała Grażyna Gęsicka. – Pod koniec roku do beneficjentów trafiłyby już pierwsze rzeczywiste pieniądze – dodała minister.

Zobacz także:
                  Polska w czołówce negocjacji
                  http://www.funduszestrukturalne.gov....dzila+nsro.htm
                  My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

Zamieszczone przez Foxx
                    zadalem pytanie,a ty Foxx walisz mi jakies cytaty,ja pytam czy wg ciebie/was to zbieg okolicznosci..........a GW kupilem 2 razy w zyciu dla jakiegos filmu,tvn 24 wczoraj se luknałem

Nie zbieg okoliczności tylko zwykłe procedury. Pierwsze osoby były wzywane na przesłuchania w lipcu, kiedy jeszcze nie było wiadomo że będą wybory. Ciekawi raczej inna sprawa. Prokuratura prowadzi śledztwo nie przeciwko Platformie tylko w sprawie w której PO poniosła straty (została okradziona). Nie rozumiem dlaczego władzom PO nie zależy na ukaraniu winnych którzy ich okradli? I jeszcze jedno. Dorn 2 dni temu, czyli dzień przed artykułem w GW i pierdzeniu o tym przez Tuska, na briefingu z dziannikarzami (transmisja live w TVP3) wspomniał o tym, że na konwencie seniorów ustalili, iż poprosi ministra Ziobro o odłożenie o ile to możliwie czynności m.in. w tej sprawie do końca kampanii wyborczej. Mimo że nikt PO nie oskarza tylko sprawa jest w ich interesie.
                    Dzień później wybucha "bomba"... To jest manipulowanie ludźmi.
                    Legia Varsovia - semper invicta...

Urodzić się białym to duma i zaszczyt...

Komentarz

• Z wklejonego tekstu jasno wynika, jak sprawy stoją. Mój pogląd na cała sprawę jest identyczny jak Sharna. Natomiast motywem przytoczenia przeze mnie cytatu, było podkreslenie w oparciu o źródło, że zajmujemy się tu tandetnymi kłamstwami Gazietki (w tekście są wymienione - dodam, że kolejnym jest insynuacja, że pismo prokuratury do policji zawiera deadline - koniec września, a nie zawiera żadnego). Co tu komentować?

Komentarz

• re

o tym ze Dorn wczesniej chcial to odlozyc nie wiedzialem,troche zmienia postac rzeczy.
                        Myslicie ze Miller wygra z Olejniczakiem w Łodzi??

Komentarz

• Pierwszy sondaż daje Olejniczakowi prognozę zwycięstwa 27-9% w pojedynku z Millerem w Łodzi
                          podpis cyfrowy <--------
                          ================
                          Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

Komentarz

Jakby wygrał to potwierdziłoby to moją "mało pochlebną" opinię o tym mieście.

Boże chroń Polskę przed tą kurwą.
                            Pierdolę to ! Do niczego się nie zmuszam ,chcę to się wybijam - nie chcę no to się nie ruszam !
                            Grupa Trzymająca Wagę - Dzieki nam monopolowe nie martwią się o plajtę !!!

Komentarz

Zamieszczone przez CywiL

Jakby wygrał to potwierdziłoby to moją "mało pochlebną" opinię o tym mieście.

Boże chroń Polskę przed tą kurwą.
                              Przede wszystkim głosuje się na partię. Samoobrona nie zyska moim zdaniem wyborców przez to czy startuje Miller, Lepper czy Pipkowski tak że olać.
                              From flood into the fire
                              One thousand voices sing
                              We're in this together

Komentarz

• Będąc numerem 1 na liście można się do parlamentu nie dostać (vide sprawa Giertycha z wyborów 2005 roku) więc teoretycznie i z pomocą Opatrzności Miller może zostać odpulony.
                                Myślę, że o to chodziło Cywilowi.
                                jest cynizm w skurwysynach...

Komentarz

Pracuję...
                                X