Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• No ***** na to paragraf powinien być...

Dzięki za wklejki Foxxie

RadO: Świat jest czarno - biały, tylko sukinsyny kręcący lody gdzie się da i na czym się da wmówili nam że jest inaczej. Albo jesteś uczciwy albo nieuczciwy. Albo mówisz prawdę albo kłamiesz a jak kłamiesz to albo z rozmysłem albo powtarzasz brednie w dobrej wierze co jednak nie sprawia że to co mówisz zaczyna być prawdą. Albo kradniesz albo nie, albo zrobiłeś dziecko albo nie. W każdym sporze ktoś ma rację a jeśli racja "leży pośrodku" to strony sporu należy kopnąć w dupę i niech się pozabijają nawzajem bo jeden i drugi oszust. Nie ma tak że ten jest większy złodziej bo ukradł milion a ten mniejszy bo ukradł płytę CD z supermarketu - jeden i drugi złodziej. Nie ma stanów pośrednich, jak w układach logicznych - albo 0 albo 1.

Zamieszczone przez Z.
    To samo kwestia Siorskiego - jakie by nie byly jego ruchy, 'ustaleń' się nie łamie.
    Tak mówisz?

A jakbyś tak wynajął komuś mieszkanie z umową na rok a okazałoby się że lokator zrobił Ci tam spelunę to też byś uważał że ustaleń się nie łamie? Czy wywaliłbyś na zbity pysk po tygodniu?
    From flood into the fire
    One thousand voices sing
    We're in this together
    For whatever fate may bring

Komentarz

• Nazgul - Wywalilbym, a mieszkanie dalej bym wynajmował. Nie zmienilbym tego. A Kaczyński Macierewicza zostawił i to mnie boli, bo przez to traci 2-3 procent głosów. Przez człowieka, ktory nie jest kluczowy dla funkcjonowania calej formacji PIS.
      "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez Z.
        Nazgul - Wywalilbym, a mieszkanie dalej bym wynajmował. Nie zmienilbym tego. A Kaczyński Macierewicza zostawił i to mnie boli, bo przez to traci 2-3 procent głosów. Przez człowieka, ktory nie jest kluczowy dla funkcjonowania calej formacji PIS.
        Jeśli załatwienie spraw typu WSI musi kosztować 2-3% głosów to tę cenę trzeba zapłacić. Kiedyś się zwróci i to z dużą górką. A do tego potrzebny był ktoś taki jak Macierewicz.

Dobrze przynajmniej że dziś już nie można z niego zrobić wariata jak w 1992...

A do senatu z listy wrocławskiej będzie kandydował Kornel Morawiecki

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kornel_Morawiecki

From flood into the fire
        One thousand voices sing
        We're in this together

Komentarz

• Odnośnie Sikorskiego to powiem tylko tyle, że szkoda iż po raz kolejny "wrogowie" znajdują się akurat wśród byłych własnych ludzi. Wiem że taka jest polityka i każdy kopnięty w dupę musi się odszczekać, ale to świadczy słabo o weryfikacji ludzi do roboty przez PiS.

Wczoraj całkiem przypadkiem jasno wpadło mi w oko istotna ściema TVN.

Nie chce mi się pisac ale po krótce.

Wojewoda mazowiecki (PiS) napisał do HGW pismo odnośnie zwrócenia uwagi na zdarzenia masowe w związku z paraliżem komunikacji miejskiej z powodu remontów (niewydolność pogotowia ratunkowego). Ta nie rozumiejąc wyrażenia "zdarzenie masowe" ostro zareagowała że PiS ogranicza demokratyczne prawa obywatelom do wieców i demonstracji, który spodziewa się dużo w związku z kampanią (miła pianę na mordzie). Pomijając brak logicznego rozumowania Hanki (przecież podobny zakaz trafiłby także w PiS - bez różnicy), to chodzi tu nie o "imprezy masowe" ani inne zgromadzenia, tylko o "zdarzenia masowe" czyli np. wypadki z wieloma ofiarami, akty terroru i inne zdarzenia gdzie może ucierpieć grupa ludzi.

W TVN powiedzieli poprostu że wojewoda zakazuje wieców i manifestacji z powodu ... korków..
          Legia Varsovia - semper invicta...

Urodzić się białym to duma i zaszczyt...

Komentarz

• Nie wiem czemu co drugi news z HGW sprawia że na mojej mordzie wita banan ale:

Gronkiewicz-Waltz: Odejście Lisa to działalność PiS

- To, że Tomasz Lis został odsunięty od "Wydarzeń" znaczy, że znalazły się haki na właściciela Polsatu - mówiła w Poranku radia TOK FM Hanna Gronkiewicz-Waltz. - Jestem przekonana, że to działalność PiS-u - twierdzi prezydent Warszawy. - "Wydarzenia" miały dużą oglądalność i były wiarygodne - ocenia.

Gronkiewicz-Waltz: PiS wpływa na media prywatne

ZOBACZ TAKŻE
            Lis dla Gazeta.pl: Żyję za długo, by być zaskoczonym (19-09-07, 11:45)
            Tomasz Lis odsunięty od "Wydarzeń" Polsatu (19-09-07, 10:47)
            Gronkiewicz-Waltz: PiS wpływa na media prywatne

Hanna Gronkiewicz-Waltz skomentowała w ten sposób wczorajsze informacje o odsunięciu od kierowania '"Wydarzeniami" Polsatu ich twórcy Tomasza Lisa. Taką decyzją podjęło kierownictwo stacji, a ogłosił ją prezes Rady Nadzorczej Zygmunt Solorz. Jako powód podano względy ekonomiczne, ale wśród dziennikarzy "Wydarzeń" mówi się, że o tej decyzji zaważyła polityka. Tomasz Lis nie ukrywał nigdy krytycznych poglądów wobec PiS.

Dzisiaj o 22.20 Lis pojawi się na antenie Polsatu w swoim publicystycznym programie "Co z tą Polską?. Nie wiadomo, czy będzie to ostatnie wydanie tej audycji.

Chyba niedługo nie będzie też rzetelnych (wg Hanki) sondaży w "Co z tą Polską"?

A propos to oglądałem wczoraj po raz drugi (pierwszy był z Rokitą) program Autografy na TVP. Pomijając treść bo ta jest oczywiście odbierana subiektywnie to super formuła programu i najważniejsze brak wrzasków tych debili polityków (z każdej strony).

Komentarz

• Miller
              Zaiste mężczyznę poznaje się po tym, jak kończy...

Komentarz

• Zamieszczone przez Sharn

W TVN powiedzieli poprostu że wojewoda zakazuje wieców i manifestacji z powodu ... korków..
                Jak masz gorączkę i bierzesz leki to nie oglądaj telewizji bo Ci na głowę pada lekko...

Oglądałem te fakty i powiedzieli dosłownie to co napisałeś (że ograniczenie byłoby z tego powodu, że przez remonty karetki mogą mieć problem z dojechaniem na miejsce potencjalnego wypadku), a dodatkowo pojechali trochę HGW bo pokazali jak się tłumaczy, że to nieprawda, a w tle stoi karetka na sygnale w korku.

Także otwórz oczy jak oglądasz telewizję. Pomaga.

Co do "Wydarzeń" to cóż dla jednego wiarygodne są "Fakty" i "Wydarzenia" dla drugiego "Wiadomości" i "Radio Maryja" - nie podoba się - nie oglądaj.
                Pierdolę to ! Do niczego się nie zmuszam ,chcę to się wybijam - nie chcę no to się nie ruszam !
                Grupa Trzymająca Wagę - Dzieki nam monopolowe nie martwią się o plajtę !!!

Komentarz

• Zamieszczone przez CywiL
                  Zamieszczone przez Sharn

Jak masz gorączkę i bierzesz leki to nie oglądaj telewizji bo Ci na głowę pada lekko...

Oglądałem te fakty i powiedzieli dosłownie to co napisałeś (że ograniczenie byłoby z tego powodu, że przez remonty karetki mogą mieć problem z dojechaniem na miejsce potencjalnego wypadku), a dodatkowo pojechali trochę HGW bo pokazali jak się tłumaczy, że to nieprawda, a w tle stoi karetka na sygnale w korku.
                  Sam sobie zaprzeczasz. To w końcu chodzi o wiece czy wypadki?

Komentarz

• Zamieszczone przez Sharn
                    Zamieszczone przez CywiL
                    Zamieszczone przez Sharn

Sam sobie zaprzeczasz. To w końcu chodzi o wiece czy wypadki?
                    W którym miejscu sobie zaprzeczam ?
                    To chyba Ty o wiecach napisałeś...pomijam zresztą fakt że w przypadku wieców czy manifestacji zawsze w pogotowiu jakaś karetka musi być także i tak wychodzi na to samo.
                    Dodatkowo przynali jakby rację wojewodzie pokazując tą karetkę dosłownie 100 metrów za plecami plującej się HGW.

Już rozumiesz czy ma przesylabizować ?
                    Pierdolę to ! Do niczego się nie zmuszam ,chcę to się wybijam - nie chcę no to się nie ruszam !
                    Grupa Trzymająca Wagę - Dzieki nam monopolowe nie martwią się o plajtę !!!

Komentarz

• Absolutny hit padł wczoraj o 16.38 w TOK FM:

Leci wywiadzik z Jerzym Urbanem, oczywiście totalna krytyka rządu itp. – i prowadzący żegna go tymi słowami:
                      - Naszym gościem, była twarz PRL’u, a teraz obrońca demokracji – Jerzy Urban

A Urban ze spokojem odpowiada:

- Ależ ja wtedy też broniłem demokracji – w sposób w jaki można ją było wtedy rozumieć i dawkować.

OLD FASHION MAN CLUB

Komentarz

• http://kurski.bloog.pl/

Pawełek zaiste tak było

peerdolony ma tupet...

Zdrówka

Komentarz

• Zamieszczone przez Nazgul
                          Manamana

http://www.youtube.com/watch?v=-1kmX2l-xgo&NR=1

Nawet retoryka znajoma - np. "front robót"
                          Po 9 miesiącach rządów:
                          Hanna Gronkiewicz-Waltz: 27 zwolnień w spółkach
                          Lech Kaczyński: ok. 1200

n/c

Komentarz

• Zamieszczone przez Ars
                            Zamieszczone przez Nazgul
                            Manamana

http://www.youtube.com/watch?v=-1kmX2l-xgo&NR=1

Nawet retoryka znajoma - np. "front robót"
                            Po 9 miesiącach rządów:
                            Hanna Gronkiewicz-Waltz: 27 zwolnień w spółkach
                            Lech Kaczyński: ok. 1200

n/c
                            I co w związku z tym?

Już nie mówiąc o tym że nie wiem jakie spółki masz na myśli...
                            From flood into the fire
                            One thousand voices sing
                            We're in this together

Komentarz

• Lepiej, niech podadzą, ilu zatrudniła (i w jakim trybie).

Przypominam: http://foxx.salon24.pl/20273,index.html

http://foxx.salon24.pl/17158,index.html

http://foxx.salon24.pl/2568,index.html
                              My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Nie jestem zwolennikiem o. Rydzyka ale to co odwaliła KE to już jest jawne skurwysyństwo:

http://wiadomosci.onet.pl/1609380,12,1,1,item.html

Komisja Europejska zaostrzyła kryteria przyznawania unijnych funduszy, tak by utrudnić szkole ojca Tadeusza Rydzyka ubieganie się o 15 mln euro dotacji - dowiedziała się w czwartek PAP.
                                Podczas finałowej rundy negocjacji w Warszawie KE zażądała od Polski, by do programu operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko", z którego Ministerstwo Rozwoju Regionalnego chce współfinansować inwestycję ojca Rydzyka, został wpisany nowy warunek.

Ogranicza on liczbę potencjalnych beneficjentów europejskich funduszy w sektorze edukacji "tylko do wiodących placówek edukacyjnych w Polsce". Klauzula przewiduje ponadto, że "muszą one posiadać odpowiedni potencjał dydaktyczny, który pozwala im na oferowanie studiów magisterskich i doktoranckich".

Klauzula przewiduje też, że beneficjenci mają spełniać "międzynarodowe standardy nauczania", a ich wybór musi być zgodny z "obiektywnym rankingami szkolnictwa wyższego".

Źródła w KE przyznają, że nowe kryterium wprowadzono po to, by ułatwić KE wydanie negatywnej odpowiedzi na wniosek o dofinansowanie szkoły ojca Rydzyka, gdyby Polska upierała się przy wsparciu tej inwestycji z unijnych funduszy.

Chodzi o projekt Inkubator Nowoczesnych Technologii na rzecz Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, zgłoszony przez toruńską Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej (WSKSiM). Zalazł się na indykatywnej liście Ministerstwa Regionalnego, w ramach tzw. osi priorytetowej Infrastruktura Szkolnictwa Wyższego.

WSKSiM przewiduje budowę Wydziału Informatyki. Całkowita wartość projektu to 18 mln euro, w tym 15 mln euro miało pochodzić właśnie z budżetu UE.

Jak czytamy na stronie internetowej WSKSiM, szkoła prowadzi studia licencjackie na kierunkach dziennikarstwo, politologia, informatyka i kulturoznawstwo oraz studia magisterskie na kierunku politologia, a także studia podyplomowe. Nie ma natomiast informacji na temat studiów doktoranckich.

Poza tym - jak podkreśliły źródła w KE - szkoła bardzo kiepsko wypadła w rankingu wyższych szkół niepublicznych tygodnika "Wprost", zajmując w 2007 roku dopiero 65. pozycję na 70.

Przeciwko dotacji dla WSKSiM zaprotestował m.in. Międzynarodowy Komitet Oświęcimski (MKO), pisząc w tej sprawie w ubiegłym tygodniu do szefa Komisji Europejskiej Jose Manuela Barroso i przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Hansa-Gerta Poetteringa. - Ojciec Rydzyk i Radio Maryja są w Europie odbierane jako symbole trującego i coraz bardziej agresywnego antysemityzmu. Wszelkie wsparcie ich projektów z europejskich funduszy jest nie do zaakceptowania - napisano w liście.

KE nie ma jednak formalnych możliwości prawnych, by wprost zażądać od Polski usunięcia inwestycji ojca Rydzyka z listy. - Lista ma charakter indykatywny i na tym etapie jest wewnętrzną sprawą Polski. Teoretycznie KE nie musi nawet wiedzieć, jakie projekty się na niej znajdują - powiedziały źródła w KE. Dopiero kiedy Polska prześle do Brukseli konkretne faktury, KE może odmówić finansowania, po sprawdzeniu, czy projekt spełnia wszelkie kryteria.

To dlatego w środę KE zażądała od Ministerstwa Rozwoju Regionalnego dopisania do programu "Infrastruktura i Środowisko" nowej klauzuli. Do piątku Warszawa ma przesłać do Brukseli ostateczną wersję programu uwzględniającą wymagane przez KE poprawki.

Jeśli wszystko będzie w porządku, być może już 5 października nastąpi oficjalne podpisanie programu w Warszawie, co otworzy drogę do realizacji inwestycji.

Program operacyjny "Infrastruktura i Środowisko" to największy spośród wszystkich polskich programów wydawania unijnych funduszy z budżetu UE na lata 2007-13. Zakłada inwestycje w wysokości prawie 28 mld euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR). Chodzi głównie o budowę autostrad, dróg ekspresowych, infrastruktury kolejowej, a także wielkich oczyszczalni ścieków, spalarni śmieci, a także inwestycje związane z Euro 2012.
                                Ewidentna doraźna modyfikacja reguł pod konkretną, niewygodną sytuację - są podstawy przypuszczać, że i z innymi sprawami tak będzie jeśli wybory w Polsce odbędą się nie po myśli UE - na co się zanosi.

Jestem coraz bardziej przekonany że w świetle tego typu precedensów należałoby nasze członkostwo w Eurosojuzie jeszcze raz dokładnie przemyśleć...
                                From flood into the fire
                                One thousand voices sing
                                We're in this together

Komentarz

Pracuję...
                                X