Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Mini - nie rozśmieszaj mnie.

1. Pamiętasz wielką aferę, że kandydatem na premiera został Marcinkiewicz? A dlaczego został akurat on? (a nie np. Marian Superumysł Piłka) Bo programowo i środowiskowo był bliski PO. A dlaczego zgłoszony przez PO został Komorowski, w momencie, gdy PiS zadeklarowało, że po ewentualnej przegranej Tuska, jest to miejsce odpowiadające jego politycznej pozycji? Chyba z innego powodu...

2. Jak to się dzieje, że wczoraj wieczorem Tusk najpierw nie wyklucza zostania marszałkiem (gdy dostaną MSWiA)? Dzisiaj nie pozwala pójść Rokicie na spotkanie z Marcinkiewiczem, który proponuje, zgodnie z programem PO, wyodrębnienie Administracji i oddanie jej Rokicie. Marcinkiewicz jest zmuszony zgłaszać tą propozycję przed kamerami.

3. Jak to się dzieje, że po zawansowanych rozmowach o systemie podatkowym, wczoraj w nocy PO ni stąd-ni zowąd proponuje... 3x16? (to Ci postęp...). Pytanie za 3 punkty - w wyborach ludzie się opowiedzieli za, czy przeciw liniowemu?

4. Przypominam, że Samoobrona i tak miałaby miejsce w Prezydium. Po co jej jakikolwiek "układ"?

I tak to wygląda. Kaczki są o wiele za bardzo małostkowe w podejściu do spraw personalnych, jednak ta sekwencja zdarzeń jest jednoznaczna.
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx
      Ogólnie nieumiejętność pogodzenia się z przegraną Tuska...
      Raczej pycha Pis-u... I nie chodzi tylko o marszałka. PiS bezwzględnie chce wszystkich resortów siłowych, ergo chce rządzić sam. Na miejscu PO (i jako ich elektorat) powiedziałbym braciom: "bawcie się sami".
      "Współczuję tym, którzy nie piją. Wstają rano i wiedzą, że cały dzień będą się czuć tak samo."
      F. Sinatra

Komentarz

• Zamieszczone przez korniszon
        Na miejscu PO (i jako ich elektorat) powiedziałbym braciom: "bawcie się sami".
        To znaczy, Korniszon, że masz jaja, chłopaku...
        "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
        Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
        Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
        Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
        "
        Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez korniszon
          Zamieszczone przez Foxx
          Ogólnie nieumiejętność pogodzenia się z przegraną Tuska...
          Raczej pycha Pis-u... I nie chodzi tylko o marszałka. PiS bezwzględnie chce wszystkich resortów siłowych, ergo chce rządzić sam. Na miejscu PO (i jako ich elektorat) powiedziałbym braciom: "bawcie się sami".
          A MON-u nie maiło miec PO?
          "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Komentarz

• A moim zdaniem PO sondowała PiS - na ile ci sa w stanie ustąpić. Po tym, co Komorowski w czasie kampanii mówil o PiS-ie wiadome było że będzie on chyba jedyną osobą z PO której PiS nie zaakceptuje i innych pobudek wysunięcia jego kandydatury nie widzę. To jedno. Drugie - jak pisał Foxx: PiS zarezerwowal stanowisko marszałka sejmu dla koalicjanta a PO jeszcze koalicjantem PiS-u nie jest. Marszałek sejmu to osoba mająca olbrzymi wpływ na pracę sejmu - nie można ryzykować, że funkcję tę obejmie ktoś kto będzie ją wykorzystywał do hamowania prac a mogłoby tak być gdyby marszałkiem został Komorowski a PO nie zawiązała koalicji lub ktokolwiek inny spoza PiS. No i na koniec Rokita w PR1 bulgotał z oburzeniem, że pierwszym punktem w umowie pomiędzy nim a Macinkiewiczem było, że koalicjanci glosują tak samo więc jakim prawem PiS nie poparł Komorowskiego? No to ja pana pytam panie Rokita: Dlaczego PO nie poparła Marka Jurka? To prawda że PiS głosował przeciwko Wam, ale Wy głosowaliście przeciwko PiS-owi...

Nota bene podoba mi się PiS dostał wladzę od wyborców a PO próbuje mu ją wyszarpnąć po kawałeczku w kuluarowych kłótniach... Miałem rację mówiąc o przerdzewiałej łajbie...
            From flood into the fire
            One thousand voices sing
            We're in this together
            For whatever fate may bring

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx

Jarcyś - przecież wiesz co to jest "polityka realna"... Napiszę tak - jezeli Lepper zostanie wicemarszałkiem, przyznam Wam rację. To będzie dno i prostytucja.

To Twój post z którejś tam strony wcześniej ,jakoś teraz mniej radykalnie podchodzisz do Leppera - wicemarszałka.......

Wiem ,wiem......to wszystko przez te służby specjalne i tą ich socjotechnikę.....
              Pierdolę to ! Do niczego się nie zmuszam ,chcę to się wybijam - nie chcę no to się nie ruszam !
              Grupa Trzymająca Wagę - Dzieki nam monopolowe nie martwią się o plajtę !!!

Komentarz

• prawdę mówiąc również czekam na komentarz Foxxa

Komentarz

• Zaraz zaraz - kazda partia wystawia swojego kandydata na vice. SO ma prawo wystawić także i Leppera bo czemu nie. Kwestia jest czy Lepper przejdzie w głosowaniu a przypominam, że głosów samego PiS nie wystarczy aby zdecydować kto będzie wicemarszałkiem a kto nie. A ktoś z SO będzie na 100%.
                  From flood into the fire
                  One thousand voices sing
                  We're in this together

Komentarz

• po pierwsze
                    wystawianie w miare liberalnego polityka jakim jest Marcinkiewicz było niedotrzymaniem słowa sprzed wyborów ( szef zwycięskiej partii zostaje premierem) a nie ukłonem dla PO bo jest im bliższy. Przd wyborami J.Kaczyński był szefem partii i PO mówiło jasno o tym układzie czyli akceptowali JK na premiera. poza tym Marcinkiewicz został zaakceptowany a Komorowski NIE.
                    PiS chciało kandydata na marszałka z PO to dostało Komorowskiego ( zgłoszonego dosyć dawno - i co ma do tego stanowisko PiSu na temat Tuska). Postawa że poprą kandydata z PO jeśli będzie to Tusk jest nieelegancka i jest złamaniem kolejnej umowy pomiędzy nimi.
                    (nieprzegłosowywanie się nawzajem w sejmie jest kolejną niedotrzymaną umową przez PiS)
                    po drugie
                    Ja słyszałem że Tusk mówił że on jako marszałek - to możliwe ale mało prawdopodobne.
                    co do kłótni o MSWiA i brak zgody na podział A dla Rokity SW dla Dorna to obstawiam że obawiają się ministerstwa Sprawiedliwości (sądy) i Spraw Wewnętrznych ( policja ) w rękach PiSu żeby nie zaczęło sie polowanie na wszystkich inaczej myślących niż kaczki. Rozliczanie poprzedników w Warszawie przez Kaczyńskiego spowodowało zahamowanie rozwoju miasta. Polsce grozi to samo ( największe spadki na giełdzie i spadek wartości złotego nastąpił dziś zaraz po wyborze Jurka). Myślę że tego własnie się boją. Mogą też chcieć ochronić niektórych winnych ze swoich szeregów bo tacy też pewnie są no ale o tym nie wiemy...
                    po trzecie
                    co podatku 3x16 się nie wypowiem bo nie wiem co ustaliły te zespoły ekspertów. raczej sie od Kluzy nie dowiem w niedzielę bo pewnie nie będzie chciał powiedzieć. Z drugiej strony L.Kaczyński powiedział że podatek liniowy jest możliwy jeśli się ludzie w referendum za tym opowiedzą wiec nie jest tak że dla PiSu jest to absolutnie nie do przyjęcia - pewnie PO chce tym "ugrać" coś ze swojego programu.
                    W kampani przed wyborami ludzie zostali oszukani co do tego jak funkcjonuje podatek Vat no ale to wina PO że nie wytłumaczyła tego. Głosowanie było nie tylko przeciw liniowemu ale też za wszystkimi obiecankami PiSu.
                    po czwarte
                    nie kwestionowałem stanowiska vicemarszałka dla Samoobrony (Daimos i owszem)
                    teraz natomiast mogę się pośmiać z Leppera który mówił że to stanowisko go nie interesuje i kandydatem So jest Wiśniowska.

Komentarz

• Zamieszczone przez Mini

teraz natomiast mogę się pośmiać z Leppera który mówił że to stanowisko go nie interesuje i kandydatem So jest Wiśniowska.

Ogólnie granie w ***** na całego.....na miejscu PO olałbym ten burdel niech się Kaczor z mulatem sam użera.....
                      Możecie mi zwolennicy Kaczki powiedzieć co w tym dziwnego że PO samo chciało wybrać SWOJEGO kandydata na marszałka ,a nie słuchac w tej kwestii PiS-u ???
                      Pierdolę to ! Do niczego się nie zmuszam ,chcę to się wybijam - nie chcę no to się nie ruszam !
                      Grupa Trzymająca Wagę - Dzieki nam monopolowe nie martwią się o plajtę !!!

Komentarz

• Zamieszczone przez CywiL
                        Ogólnie granie w ***** na całego.....na miejscu PO olałbym ten burdel niech się Kaczor z mulatem sam użera...
                        Osobiście wątpię czy pozwolą sobie na odpuszczenie tak smakowitego kawałka tortu jak współrządzenie - zwłaszcza po tym, jakie mieli aspiracje przed wyborami...

No ale zobaczymy jak to będzie - moim zdaniem też lepiej byłoby jakby PO osunęła się w opozycję - przynajmniej wiadomo było by kto za co odpowiada, koalicja to zawsze zrzucanie winy za ew. niepowodzenia na koalicjanta.

BTW ciekawe, czy PO przełknęłaby marszałka Kurskiego jakby co
                        From flood into the fire
                        One thousand voices sing
                        We're in this together

Komentarz

Ogólnie granie w ***** na całego.....na miejscu PO olałbym ten burdel niech się Kaczor z mulatem sam użera.....
                          nie wytrzymają jako partia kolejnych czterech lat w opozycji. nawet jak na górze ktokolwiek z jakiejkolwiek partii powie że looz i oni będa sobie opozycją to na dole chęć posadzenia dupy na jakimś stołku będzie tak wielka że albo zrobią przewrót w partii i wysadza Tuska z Rokitą albo odejdą a bez terenu partia polegnie w kolejnych wyborach tak jak zrobiła to teraz SDPl

Komentarz

na miejscu PO olałbym ten burdel niech się Kaczor z mulatem sam użera.....
                            i jak na razie wszystko wskazuje na to ze tak zrobia, jesliby jednak doszlo do koalicji platforma firmowalaby wszystkie, oczywiscie czysto hipotetyczne, klęski rządu, prawie wogóle na tym nie korzystając, IMHO rozwiązanie bez sensu.

partia polegnie w kolejnych wyborach tak jak zrobiła to teraz SDPl
                            a jeśli podpisze się pod rządem pisu zrobi to tak jak zrobila unia wolnosci, na jedno wychodzi a zawsze jest jakas szansa ze wytrzymaja
                            brzydki, zły i szczery

Komentarz

• Zamieszczone przez jarcyś
                              prawdę mówiąc również czekam na komentarz Foxxa
                              ooo , ja też czekam z niecierpliwością

a pod Smentnym się podpisuję. Na Wegrzech Wolni Demokraci weszli do koalicji jako słabszy partner , niewiele mieli do powiedzenia , a w kolejnych wyborach zostali wdeptani w ziemię.
                              bana mu , temu pestu

Komentarz

• będą miały kaczki z Lepperem wesoło..oj będą...

no nic..licze na przedterminowe wybore, do ktorych moim zdaniem dojdzie.

heja
                                LEGIA&FC DEN HAAG

Komentarz

Pracuję...
                                X