Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zaczyna się...

"Komisja Europejska ostrzegła, że Polska może stracić prawo głosu w UE, jeśli nowy polski prezydent będzie przeciwstawiał się prawom homoseksualistów i próbował przywrócić karę śmierci" - pisze brytyjski dziennik "The Guardian".
    "Komisja postraszyła arcykonserwatystę Lecha Kaczyńskiego, deklarując, że każde państwo UE musi stosować się do unijnych reguł ochrony mniejszości i zniesienia kary śmierci" - pisze gazeta.

Według dziennika, nieprzestrzeganie tych zasad może uruchomić specjalną procedurę przewidzianą w traktacie z Nicei, która pozwala pozbawić państwo "poważnie naruszające" zobowiązania w sferze praw człowieka prawa głosu na spotkaniach ministerialnych.
    "Będziemy obserwować sytuację bardzo uważnie" - mówi cytowany przez dziennik rzecznik Komisji Jonathan Todd.

Także liberalny "The Independent" pisze, że po wygranej Lecha Kaczyńskiego, który próbował ograniczyć prawa homoseksualistów i jest zwolennikiem kary śmierci, Polska otrzymała kategoryczne ostrzeżenie, by przestrzegała zobowiązań związanych z prawami człowieka.

"Mamy się na baczności. Mam nadzieję, że polski prezydent nie będzie próbował podważać niektórych podstawowych zasad i wartości europejskich" - mówi cytowany przez gazetę liberalny eurodeputowany brytyjski Chris Davies.

Według dziennika, zwycięstwo Lecha Kaczyńskiego, którego brat bliźniak będzie kluczowa figurą w przyszłej koalicji rządzącej, wywołało też alarm z powodu sprawy reparacji dla Warszawy za zniszczenia dokonane przez Niemców w czasie II wojny światowej. Gazeta cytuje słowa Lecha Kaczyńskiego, że Polska ma "moralne podstawy, by żądać odszkodowania" za zniszczenia wyrządzone przez nazistów.
    Za onetem. A na gazeta.pl już jest dementi - tutaj:

http://serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34174,2985364.html
    From flood into the fire
    One thousand voices sing
    We're in this together
    For whatever fate may bring

Komentarz

• Zamieszczone przez legart
      Zamieszczone przez Kawa
      Zamieszczone przez Kempes
      Chciałbym również zauważyć to ,że ankiety były zapewne w największych miastach. Do wsi ani miasteczek zapewne nie dotarli - dla mnie to jest sedno rozbieżności badań od wyników.
      Mylisz sie, badania robione sa telefonicznie, zadnen problem dotrzec na wies.
      Juz widzę jak po pegeerach obdzwaniał OBOP czy inszy Pentor
      No niestety dzwoni sie.
      Nieraz jest było tak, ze przez godzine dzwoniło sie powsiach i szukało osob z konkretnym wykształceniem zeby wszytskie przedziały wiekowo/wykształceniowo/pochodzeniowe były zamkniete.
      "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Komentarz

• myslalem ze OBOP/Pentor maja stalych respondentow/ich numery etc i z tym nie ma problemu.

ale moge sie Kawa oczywiscie mylic.

dzis koieta prowadzaca u mnie cwiczenia z "informacji dziennikarskiej" oswiadczyla, ze za gora dwa lata zakłada partię skladajaca sie tylko i wylacznie z kobiet(tu wydałem z siebie przeraźliwy rechot) i "zobaczy pan, panie Michale jak bedzie dobrze, porzadek jak w domu"

ehehe
        LEGIA&FC DEN HAAG

Komentarz

• buhahahaha Nazgul...Guardian to gazeta prowadzona przez lewaków, a w wynikach poczytnosci ustepuje niektorym gaz. lokalnym.

huhu
          LEGIA&FC DEN HAAG

Komentarz

• Zamieszczone przez Herman
            buhahahaha Nazgul...Guardian to gazeta prowadzona przez lewaków, a w wynikach poczytnosci ustepuje niektorym gaz. lokalnym.

huhu
            A Independent? Bo oni pisali to samo...
            From flood into the fire
            One thousand voices sing
            We're in this together

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx
              Mini, nieznajość faktów nie tłumaczy wypowiedzi

Wygłasza się jakąś opinię, jako pewnik, dobrze to wcześniej sprawdzić, zamiast wyjaśniać później, że z powodu zmian w formie jej przekazu, podaje się plagiatora, jako pomysłodawcę
              rozmawiamy o tej kampanii ( w której to PO napewno mówiła o okręgach jednomandatowych) w tej od Korwina nie słyszałem nic o tym bo wolał mówic że Niemców będzie prześladował.
              I porównuję PO z PiSem bo oni mają? rządzić.

Komentarz

• http://podatki.onet.pl/1185280,1,0,wiadomosci.html

to ***** kłamcy jedni
                "premierem szef zwycięskiej partii" i co ? i Marcinkiewicz
                "premier od zwycięzców, marszałek od przegranych" i co ? i Komorowski nie, nie i jeszcze długo długo nie.
                kampania- " podatek liniowy jest zły, zabierze sie biednym pieniądze" a teraz nagle może byc jeśli przejdzie w referendum ( były sondaże w których się ludzie opowiadali za liniowym i to z taką przewagą ZA że raczej by się nie odwróciło gdyby o tym w wyborach decydowano.
                "mamy program na naprawę sytuacji w służbie zdrowia" a teraz co? PO ma realizować swój bo ten PiSowski z finansowaniem z budżetu to rzeczywiście głupota czy minister z PO ma firmować pomysły PiSu które nie wypalą i on ma za nie odpowiedzieć ?

Kaczki w ***** zrobiły te 15% które im przybyło od momentu ataków na Platformę.

i z artykułu:
                Na uwagę przeprowadzających wywiad dziennikarzy, że jako prezydent nie będzie miał zbyt wiele do roboty, bo PiS będzie rozdawał karty w parlamencie, a więc nie trzeba będzie męczyć się z inicjatywami ustawodawczymi, ani tym bardziej stosować weta, Kaczyński odparł:

- Prezydent ma też inne obowiązki, w sferze obrony, spraw zagranicznych. Na pewno nie zabraknie mi pracy. Natomiast istotnie, sytuacja w Senacie może ułatwić mi - bo przecież Senat nie zawsze musi się opowiedzieć za mną - korzystanie z narzędzia, jakim jest referendum
                a tyle morde piłował że będzie aktywny w polityce wewnętrznej, w gospodarce....

coraz bardziej ich nie lubię a nawet jeszcze nie zaczęli

Komentarz

• Najblizsze godziny beda rozstrzygajace jesli chodzi o planowana koalicje Po-PiS.
                  "Pytałem później kolegów, skąd w ogóle wziął się ten Miklas. Podobno sprzedawał samochody w FSO. Może lepiej, żeby przy tym został..."

Komentarz

• Zamieszczone przez Herman
                    myslalem ze OBOP/Pentor maja stalych respondentow/ich numery etc i z tym nie ma problemu.

ale moge sie Kawa oczywiscie mylic.
                    No wiec nie maja stałych respondentow
                    "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Komentarz

• "premierem szef zwycięskiej partii" i co ? i Marcinkiewicz

a widziales nagonke medialna na "rzady braci" ?

"premier od zwycięzców, marszałek od przegranych" i co ? i Komorowski nie, nie i jeszcze długo długo nie.

ale i tak PO dostanie marszalka

kampania- " podatek liniowy jest zły, zabierze sie biednym pieniądze" a teraz nagle może byc jeśli przejdzie w referendum ( były sondaże w których się ludzie opowiadali za liniowym i to z taką przewagą ZA że raczej by się nie odwróciło gdyby o tym w wyborach decydowano.

to chyba kwestia negocjacji z PO ?

"mamy program na naprawę sytuacji w służbie zdrowia" a teraz co? PO ma realizować swój bo ten PiSowski z finansowaniem z budżetu to rzeczywiście głupota czy minister z PO ma firmować pomysły PiSu które nie wypalą i on ma za nie odpowiedzieć ?

jw.

i z artykułu:
                      Na uwagę przeprowadzających wywiad dziennikarzy, że jako prezydent nie będzie miał zbyt wiele do roboty, bo PiS będzie rozdawał karty w parlamencie, a więc nie trzeba będzie męczyć się z inicjatywami ustawodawczymi, ani tym bardziej stosować weta, Kaczyński odparł:

- Prezydent ma też inne obowiązki, w sferze obrony, spraw zagranicznych. Na pewno nie zabraknie mi pracy. Natomiast istotnie, sytuacja w Senacie może ułatwić mi - bo przecież Senat nie zawsze musi się opowiedzieć za mną - korzystanie z narzędzia, jakim jest referendum
                      no przeciez sfera obrony to jest opcja wewnetrzna, a referenda maja pomoc we wprowadzeniu zmian w Polsce. jako prezydent w tej formie jaka jest faktycznie moze niewiele robic.

Komentarz

• Zamieszczone przez Mini
                        http://podatki.onet.pl/1185280,1,0,wiadomosci.html

to ***** kłamcy jedni
                        "premierem szef zwycięskiej partii" i co ? i Marcinkiewicz

Kaczki w ***** zrobiły te 15% które im przybyło od momentu ataków na Platformę.

i z artykułu:

a tyle morde piłował że będzie aktywny w polityce wewnętrznej, w gospodarce....

coraz bardziej ich nie lubię a nawet jeszcze nie zaczęli
                        A moim zdaniem, po porannej propozycji Marcinkiewicza (wydzielona część ministerstwa administracji i dołączenie min. rozwoju) dla Rokity (który sfochował i bez uprzedzenia nie przyszedł na umówione spotkanie) - czyli nadzór nad urzędnikami państwowymi, w tym wojewodami i jej odrzuceniu, bo "ciągle mało" (połowa ministertstw, w tym powyższe, MON, MSZ...) - platforma niech się wali. Komuś chyba się pomyliło, kto wygrał, a kto przegrał te wybory...

Komorowski? Szkoda, że PiS nie wysunął wcześniej na premiera np. Wassermana - jestem bardzo ciekawy tutejszych komentatorów, którzy oczekują, że PiS zaakceptuje Komorowskiego jako Marszałka.

Z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że PO grozi rozpad. I bardzo dobrze, za te bezczelne i pełne hipokryzji targi o stołki należy im się los Unii Wolności. I z każdym dniem staje się on bardziej prawdopodobny... Bon voyage.

Mini - zamiast non-stop dopieprzać się głównie do rzeczy, które jeszzcze się nie wydarzyły, raz przyjrzyj się temu, co się dzieje np. dzisiaj.
                        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• pisałem to za nim dowiedziałem się o podziale MSWiA na kawałki i odrzuceniu tego przez PO. to raz.
                          dopieprzyłem się teraz do czterech rzeczy ( Komorowski, premier, podatek liniowy, służba zdrowia)
                          premier jest jaki jest więc już się wydarzyło. I co ma do tego nagonka? przed wyborami jednymi i drugimi tak samo było to możliwe i ludzie głosując wiedzieli że "głosujemy nie tylko na partię ale i na premiera"
                          Komorowski - cała "góra" z PiSu mówi nie, więc jest to dla mnie informacja że zagłosują przeciwko niemu. Skoro zostawili platformie obsadę stanowiska marszałka to powinni przyjąć propozycję lub powiedzieć nie i poprosić o inną ale chyba face to face z PO a nie w telewizji i jeszcze mówią coś w stylu "poprzemu każdego kandydata ma marszałka z PO o ile bedzie to Tusk"
                          Podatek liniowy zjechali równo w kampanii. Walka z propozycją 3x15 to był ich główny argument przeciwko PO. teraz okazuje się że można się na ten temat dogadać wiec oszukiwali ludzi.
                          Służba zdrowia to jedyna rzecz która się jeszcze nie wydarzyła.
                          tak więc czepiam się w większości tego co się stało bądź dzieje się LIVE.

Komentarz

• Taka właśnie jest polityka. BTW w II turze głosowałem na Kaczora własnie dlatego, że łudziłem się że to co zapowiadał w kampanii wyborczej to ściema (chodziło mi o kwestie gospodarczo-administracyjne), natomiast wracając do oszukiwania ludzi to pragnę zauważyć że niejaki Janusz w kampanii mówi wprost że trzeba zrobić to, to, to i to. Uczciwie, bez ściemy wykłada co jest źle, co trzeba poprawić a z czego zrezygnować no i oczywiście że ludzie musza wziąc się za robotę. Ile zyskuje na uczciwości? A tak 1,43% głosów. Po prostu to do ludzi nie przemawia.
                            Nie wiem jak Ty, ale ja widzę różnicę.
                            Już dawno pisałem, że żeby w Polsce wygrac wybory trzeba albo kłamać w żywe oczy albo zrobić przewrót... Przewrót odpada. Wniosek? Trzeba mówić to czego ogół chce słuchać, trzeba przytakiwać kiedy ogół tego oczekuje. A po wygranych wyborach robić swoje.
                            From flood into the fire
                            One thousand voices sing
                            We're in this together

Komentarz

• Zamieszczone przez Nazgul
                              Już dawno pisałem, że żeby w Polsce wygrac wybory trzeba albo kłamać w żywe oczy albo zrobić przewrót... Przewrót odpada. Wniosek? Trzeba mówić to czego ogół chce słuchać, trzeba przytakiwać kiedy ogół tego oczekuje. A po wygranych wyborach robić swoje.
                              dlatego słuchacze radia ma hmm ryja i wyborcy Leppera sa wyśmiewani bo wierzą w to co mówią Rydzyk i Lepper i uwierzyli gdy to samo mówił Kaczyński. Ze strony PO pamiętam tylko wywalenie połowy urzędników z urzędów skarbowych

aha i żeby nei było ze PiS we wszystkim oszukał ludzi to w jednym nie. Już się im udało złotego osłabić

PiS właśnie zgłosił Marka Jurka na marszałka

Komentarz

• No i świetnie. Ostatni szczegół. W/g propozycji koalicjant miał otrzymać fotel marszałka. Czy po przystąpiła do koalicji przed głosowaniem na marszałka? Nie. Więc o co w ogóle chodzi?
                                A może chcieliby dalej jeszcze 5 miesięcy "negocjować" mając w ręku przewodniczącego Prezydium Sejmu? Amatorzy w kampanii, amatorzy w polityce.
                                My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

Pracuję...
                                X