Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Skończcie z tym tragizowaniem.
    Głosowałem na Tuska, ale szczerze mówiąc jak dla mnie wygrana Kaczyńskiego nie jest końcem świata.
    SLD rządziło od '89 chyba z 8 lat, Kwaśniewski 10 i żyjemy. A nie wierzę, by Kaczyńscy okazali się gorsi w rządzeniu od komuchów.

I to porównywanie, kto miał jaki elektorat...
    Wiadomo, że jak w kraju jest sporo debili, co poprą ludzi typu Lepper, Urban, Rydzyk, Kwacha itp, to trzeba zabiegać też o ich głosy. Uroki demokracji. A jak ktoś uważa takie zabieganie za kurwienie się, to demokracja to *****. I wtedy ja się z nim zgodzę

Swoją drogą przy okazji podwójnych wyborów wyszło, jak się Polacy na polityce znają. Na parlamentarne prawie nikt nie przyszedł, a o Prezydenckich dudnią jak cholera. I nie mają świadomości, które wybory były ważniejsze. Jak zawsze w Polsce wygrał trend wyborczy na szopki, konkurs piękności (te argumenty, że Kaczor to za niski na prezydenta itp), licytacje, kto więcej obieca itp. I nikt nic nie wie realnie o programie kandydatów. A potem lecą do urn i mamy demokrację...

Komentarz

• Kaczyński 8,257,468 głosów 54,04%
      Tusk 7,022,319 głosów 45,96%

Komentarz

• Zamieszczone przez L. Mo BeMoWo
        Swoją drogą przy okazji podwójnych wyborów wyszło, jak się Polacy na polityce znają. Na parlamentarne prawie nikt nie przyszedł, a o Prezydenckich dudnią jak cholera. I nie mają świadomości, które wybory były ważniejsze.
        ludzie wolą głosować na konkretną osobę , niż na anonimowe partie

dlatego też jestem zwolennikiem większych kompetencji prezydenta - skoro więcej ludzi obchodzi jego wybór , ma on silniejszy mandat do rządzenia
        bana mu , temu pestu

Komentarz

• Zamieszczone przez Pesto

dlatego też jestem zwolennikiem większych kompetencji prezydenta - skoro więcej ludzi obchodzi jego wybór , ma on silniejszy mandat do rządzenia
          okręgi jednomandatowe ( pomysł PO - PiS chce mieszanego)
          będzie na konkretną osobę i do tego związaną z regionem bo nikt obcego nie bedzie wybierał.

a swoją drogą to Rymarz ciekawe rzeczy opowiada. Na pytania dziennikarzy o sposoby na zwiększenie frekwencji odpowiada cały czas tak samo
          głosowanie przez pełnomocnika - nie pomoże
          dwa dni wyborów - nie pomoże
          dłużej czynne lokale wyborcze - nie pomoże
          głosowanie przez internet - nie pomoże

Komentarz

• Z głosowaniem na pełnomocnika to nie jest chyba jak napisałeś. Na jednej z konferencji mówił coś o ustawie, że zależy od parlamentu itd ale nie pamietam zeby negował ten pomysł. Odniosłem wręcz wrażenie, ze to narazie jedyna opcja z jaką się zgadza.
            jest cynizm w skurwysynach...

Komentarz

• głosowanie przez pełnomocnika - nie pomoże
              Pomoże np. ja bym mógł w tym momencie głosować za kumpla co ujest w Anglii i nie miał możliwości głosować...

dwa dni wyborów - nie pomoże
              Pomoże, czasami wypada tak że w jeden ten akuratny dzień nie jesteś wstanie pojechać dajmy na to za miasto gdzie jestes zameldowany i oddać głosu...

dłużej czynne lokale wyborcze - nie pomoże
              Nie pomoże...

Oj Pomoże np. taka Viola by zagłosowała...

Co prawda o 20% frekwencja nie zrośnie ale 3-5% by mogła...

Komentarz

• Zamieszczone przez Pesto
                Zamieszczone przez L. Mo BeMoWo
                Swoją drogą przy okazji podwójnych wyborów wyszło, jak się Polacy na polityce znają. Na parlamentarne prawie nikt nie przyszedł, a o Prezydenckich dudnią jak cholera. I nie mają świadomości, które wybory były ważniejsze.

Wydaje mi się że masz rację tylko że jak pokazuje przykład Usa to może być czasami niebezpieczne... :/

Co do tematu to szczerze mówiąc jestem mocno zszokowany atmosferą jaka tutaj panuje....
                ***** przecież to centroprawicowiec przegrał z prawicowcem ,a nie prawicowiec z komuchem ....pomyslcie co by się działo jakby np. Cimoszewicz (co do którego kazdy musi się zgodzić ,że gdyby nie zrezygnował to pewnie znalazłby się w drugiej turze) wygrał z np. Kaczyńskim To by była załamka...
                Pierdolę to ! Do niczego się nie zmuszam ,chcę to się wybijam - nie chcę no to się nie ruszam !
                Grupa Trzymająca Wagę - Dzieki nam monopolowe nie martwią się o plajtę !!!

Komentarz

• Ja pieprze.
                  Przez najblizsze piec lat nie wracam do kraju.
                  Chyba ze na wakacje.

********* dziadu
                  Wypijmy! Za wojnę z bisurmanem!

Komentarz

• Zamieszczone przez CywiL

Co do tematu to szczerze mówiąc jestem mocno zszokowany atmosferą jaka tutaj panuje....
                    ***** przecież to centroprawicowiec przegrał z prawicowcem ,a nie prawicowiec z komuchem ....pomyslcie co by się działo jakby np. Cimoszewicz (co do którego kazdy musi się zgodzić ,że gdyby nie zrezygnował to pewnie znalazłby się w drugiej turze) wygrał z np. Kaczyńskim To by była załamka...

I to by chyba mogło podsumować te wybory...

Komentarz

• Zamieszczone przez Mini
                      okręgi jednomandatowe ( pomysł PO - PiS chce mieszanego)
                      Postulat ten słyszałem na spotkaniu z Korwinem w '93 lub '94 roku. Podatek liniowy także nie jest "pomysłem" PO.

Zastanawiam się, gdzie Tuski i podobne "liberały" były przez te wszystkie lata ? W parlamencie chyba nie zasiadali, ponieważ jakoś nie kojarzę projektów ustaw z tym związanych.

Pzdr
                      Lechia Gdańsk - precz z komuną !

Komentarz

• Zamieszczone przez CywiL
                        ***** przecież to centroprawicowiec przegrał z prawicowcem ,a nie prawicowiec z komuchem
                        Dokładnie. A jeszcze kilka miesięcy temu można było usłyszeć głosy, że nie tak istotne jest który z nich wygra, ważne, żeby nie był to któryś z komuchów czy innych pomyleńców. Jednak przez ostatnie tygodnie media tak wykreowały wizerunek rywalizacji pomiędzy Tuskiem, a Kaczyńskim, że w rzeczywistości z niewiele różniących się od siebie poglądami kandydatów zrobiono różnicę jak między nocą, a dniem, co najlepiej widać po niektórych wczorajszych komentarzach w tym temacie...
                        Nieznani Sprawcy

Komentarz

• Zamieszczone przez Grzywa

Oj Pomoże np. taka Viola by zagłosowała...

Co prawda o 20% frekwencja nie zrośnie ale 3-5% by mogła...
                          Dokładnie tak cały dzień wczoraj wyklinałam, że w dobie internetu nie ma możliwości głosowania w ten sposób, a wczoraj u mnie zagłosował by też ojciec i matka a to już 3 osoby, przypuszczam, że to jednak podniosło by frekwencje i wiele osób korzystałoby, z tego rozwiązania.
                          NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ

Jak długo trwa pamięć o grobach, tak długo trwa siła związku z ojczyzną.

Komentarz

• W Rosji są podobno zadowoleni z wyniku wyborów prezydenckich - przyrównują Kaczyńskiego do Reagana i twierdzą, że z takimi politykami zawsze łatwiej im się rozmawiało niż z ludźmi pokroju Tuska w którym z kolei upatrują polityka podobnego do Cartera...
                            Gość z rosyjskiej ambasady zaproszony do PR 3 powiedział, że najgorzej wspomina ostatnią kadencję w Polsce i ze teraz stosunki polsko rosyjskie moga się już tylko poprawiać.

Ciekawe ile w tym dyplomatycznej grzeczności a ile prognozy...
                            From flood into the fire
                            One thousand voices sing
                            We're in this together
                            For whatever fate may bring

Komentarz

• Wszystko zależy od tego jaki Kaczor ma łeb do wódy
                              jest cynizm w skurwysynach...

Komentarz

• No to jest pytanie

Ale za to Hokita się dziś w Olejnik okheślił: Albo dajecie nam służby specjalne albo się bujajcie, nie wchodzimy... Ciekawe co PiS na to...
                                From flood into the fire
                                One thousand voices sing
                                We're in this together
                                For whatever fate may bring

Komentarz

Pracuję...
                                X