Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez Mrugs
  A nie można na przykład wydłużyć wieku emerytalnego, wprowadzić dobrowolnych ubezpieczeń emerytalnych (które z resztą już od dawna są na rynku), zachęcić do rodzeniia przynajmniej statystycznie 1,9-2,0 ? A jeśli ktoś jest za głupi żeby odłożyć na emeryturę no to sorry, nie widzę sensu aby takim osobm jakoś specjalnie pomagać i powinny radzić sobie same skoro przez c.a. 40 lat pracy żyły w przeświadczeniu że jakoś to będzie.
  Tylko to wymaga spojrzenia szerszego niż +500/laptop/wyprawka i chvj 4 lata kadencji pociągniemy. Program 500+ to typowa kiełbasa wyborcza i była tu na ten temat bardzo ożywiona dyskusja, jakieś flaszki zakłady itp. itd.
  Wtedy tych migrantów nie trzeba by ciągnąć wagonami a wystarczyłby busik.

  Ale wiem 8 lat to za mało aby na to wpaść, więc lepiej dorżnąć przedsiębiorców podatkami żeby więcej dokładali do systemu z którego i tak nie wiadomo czy skorzystają, przynajmniej ciemnota jest zadowolona i cyk korytko załatwion na całą kadencję.
  1. Wszyscy są tacy zaściankowi , kościółkowi oprócz niektórych o ś w i e c o n y c h , progresywnych którzy wszystko wiedzą .

  2. 500 plus zlikwidowało w Polsce biedę , która szła już w kierunku biedy jaka jest znana w Ameryce Południowej .
  To trzeba zobaczyć a nie tylko zjeść stejka i się tym pochwalić na forum .

  3. W Stanach istnieją wszystkie zachęty żeby oszczędzać na emeryturę a mimo to 90 % społeczeństwa skończy bez żadnych oszczędności na stare lata . Czyli 90% jest głupich ?
  Żeby oszczędności pracowały na emeryturę ktoś musi zagwarantować , że nie będzie inflacji co jest teraz z góry skazane na niepowodzenie . Oszczędności muszą się opłacać .
  W obecnej chwili gospodarka ustawiona jest w ten sposób , że oszczędności się nie opłacają a inwestować może stosunkowo wąska grupa ludzi .
  Dlatego i w Stanach istnieją osłony socjalne bo nikt zamożny nie chce się obudzić z wściekłym tłumem na podjeździe do posiadłości .

  Wiek emerytalny jest w USA zrównany i wydłużony od dawna a tłumy walą przez Rio Grande w ilościach niespotykanych .


  4. Duże dysproporcje jeśli chodzi o dochód i zamożność prowadzą do jednego - niepokojów społecznych od czasu do czasu zwanych rewolucjami a wtedy obrotni i przedsiębiorczy tracą wszystko z życiem włącznie .

  Nie idealnie , ale PiS dodatkowo w bardzo trudnej sytuacji międzynarodowej , daje radę .

  Dlatego Konfederacja traci bo już dawno oderwała się od rzeczywistości razem z tym całym austriackim , aroganckim Mentzenem .
  Ostatnio edytowany przez zusa; 174973.

  Komentarz


  • W interesie postulatów kukizowych leży większościowy rząd PiSu, bo ponoć połowa okręgów uformowana w JOWach czy kwestia sędziów pokoju została już wpisana na listę programową PiS. Pytanie tylko czy JOWy rzeczywiście leżą w interesie społecznym jak to niechybnie stara się wszystkich przekonywać Kukiz, skoro partia wodzowska jaką przez Kukiza jest określany choćby PiS byłaby w stanie zagłosować ZA tą reformą, a warto też wspomnieć że przeciw ustawie sędziów pokoju optowała frakcja Ziobry, gdzie bardzo możliwe iż tenże postulat byłby w tym przypadku wykorzystywany do prywatnej wojenki siłowej pomiędzy Kaczyńskim a Ziobro. W każdym bądź razie Kukiz rzeczywiście mógłby jeszcze wyjść z twarzą jeśli udałoby mu się przeforsować postulaty na których wyrósł jego ruch w 2015 a od których byli członkowie Kukiz'15 już dawno odeszli, wszak nie można powiedzieć że Paweł trzyma się jakichkolwiek synekur i trudno powiedzieć że będzie to robił po wygranych dla PiSu wyborach (pod warunkiem że dostanie się do Sejmu), pytanie tylko czy te jego postulaty w praktyce rzeczywiście posłużą ludziom, czy wielkie partie ułożą sobie te JOWy pod siebie wnosząc autorskie poprawki do projektu Kukiza.

   Inna sprawa że wyborcy kukizowi chyba nie zrozumieli się z samym Kukizem, bo o ile Kukiz rzeczywiście promował swój ruch wyniesionymi na sztandarach postulatami, tak wyborcy widzieli w nim wyłącznie antysystemowca, który od wszystkich partyj powinien trzymać się jak najdalej i nie wchodzić z nikim w dyskusje.

   Komentarz


   • Zamieszczone przez zusa    Idąc tym tropem można napisać , że wystarczy , że ktoś kichnie a już cała niemiecka masoneria z przyległościami gubi obcasy .
    Proszę się odnieść do meritum. Nie obchodzi mnie szwabski Tusk tylko afera wizowa.

    Komentarz


    • Kamienie milowe zapisane w KPO dotyczące wymiaru sprawiedliwości pozostają niespełnione, a mimo to polski rząd może ubiegać się o wypłatę dwóch transz finansowania z KPO sięgających w sumie 23,6 mld zł. Jak to możliwe?

     Kamień milowy to jest wtedy jak Niemcy dostają w końcu kopa od Stanów żeby ich przywrócić do pionu .

     Muszą mieć powiedziane wyraźnie co mają robić bo inaczej dostają jakiejś nieuzasadnionej manii wielkości.

     Dobrze powiedział Churchill , że trzeba ich bombardować prewencyjnie co 10 lat .

     Ostatnio edytowany przez zusa; 174973.

     Komentarz


     • 1. Chyba piątek wjechał za mocno.

      2. Tylko podwaliną pod 500+ było zwiększenie liczby urodzeń i miało działać jako zacheta do posiadania potomstwa i tak było przedstawiane przez powiatową, a czy biedę zlikwidowało jest kwestią sporna. Jak widać założenie podstawowe nie zostało spełnione.

      3. Tak
      3.a Ale rzad USA wita z ich otwartymi rękoma, czy grzęzną gdzieś w szarej strefie?

      4. Dlatego lepiej zrównać wszystkich do jednego worka i karać tych co im się chce i mogą, żeby ciągnęli wózek pieprzowych nierobów. Brawo głąbie wracamy do lat słusznie minionych.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Tuzin
       System emerytalny jaki obowiązuje w Europie od 150 lat, polega na tym, że jest piramidą finansową. Czyli żeby ci co aktualnie są biorcami dostawali swoje pieniądze, w podstawie piramidy muszą być dawcy. I tych dawców musi być odpowiednio więcej, tak żeby piramida była trójkątna. A żeby była trójkątna to też musi się populacja stale powiększać bo kiedyś ci z dołu idą na górę. Geometria. Żeby liczba populacji była stała, to statystycznie jedna kobieta musi w ciągu swojego życia rodzić 2,1 dziecka. A żeby się populacja powiększała, czyli żeby się ta piramida nie składała, to musi rodzić, strzelam, 2,5 dziecka w swoim życiu. Aktualnie rodzi 1,25 czy jakoś tak i to mimo setek przywilejów które z macierzyństwa i potencjalnego macierzyństwa ma. Oznacza to że te brakujące statystycznie 1,25 dziecka trzeba po prostu zaimportować. Druga możliwość jest taka, że możemy nie mieć emerytur. Wtedy każdy musi sobie w ciągu życia oszczędzić na starość. Jako że większość populacji jest za głupia, żeby to zrobić, to taki ruch odpada. Poza tym też nie wiadomo ile odłożyć, bo nie wiemy ile będziemy żyć. Więc musi wejść element współryzyka, czyli... znowu wracamy do ubezpieczeń społecznych.

       I ktokolwiek by nie rządził, czy to będzie PiS, PO, czy Konfederacja czy Grzegorz Braun z Jaszczurem, to będzie musiał importować siłę roboczą, bo inaczej mu się system finansów państwa zawali. Nie wiem po co wy się tak nad tym spuszczacie, bo to jak spuszczanie się nad tym, że w zimie jest zimno. Tak po prostu jest na tym świecie. Nie ma co się obrażać na fakty.

       PS. Proszę mi nie wyskakiwać, że można sprowadzać migrantów zbliżonych kulturowo, czy np. potomków Polaków którzy wyjechali kilka pokoleń temu. To już zrobili Niemcy, którzy ściągnęli "swoich" z dawnego imprerium ruskiego i przyległości. Zrobili to nawet w formie kilkudziesięciu tysięcy w jednym mieście i w sumie poza jednorazową kroplówką gówno im to dało i teraz już ciągną czarnuchów na potęgę.
       Emerytur i tak będziemy mieć jakieś 20% ostatniego wynagrodzenia, takie są prognozy ZUS na ten moment.

       Ja się nad tym spuszczam, bo chcę dla siebie i pokoleń, Polski dla Polaków, bezpiecznej, jednolitej kulturowo.
       Jeżeli rząd mówi, że się nie da, i jedynym rozwiązaniem jest nałapać murzynów oraz ciapatych, to niech odda stery komuś innemu bo zawiódł. Nawet takie PO próbowało w inny sposób.

       A czemu mamy nie wyskakiwać z argumentem o imigrantach zbliżonych kulturowo? Po pierwsze: przy naszych kłopotach z proporcjami mężczyzn i kobiet powinniśmy zachęcać do migracji kobiety, np. z takich Filipin - 83% Katolików. To taki problem stworzyć i wysłać przykładowo tam jakiś zespół, który będzie edukował, zachęcał, załatwiał pracę w Polsce i mieszkanie. Jak integrują się tacy Wietnamczycy w Polsce, a jak Muzułmanie w Europie zobrazowano nam na Zachodzie doskonale. Zamiast tego importujemy Afgańczyków, Pakistańców, Uzbeków, dzikusów z Kaukazu - 90% mężczyzn. O murzynach z Afryki szkoda w ogóle pisać. Lecimy jak Niemcy, Włochy Szwecja.
       Skoro ZUS jest dociążony, to logicznym jest, że trzeba go odciążyć. Zacząć od zrównania wieku emerytalnego dla kobiet, bo jest to jakaś chora, patologiczna niesprawiedliwość spoleczna. Może warto wciągnąć do systemu mundurowych - analizował ktoś? Emerytury górników, policji to kolejna patologia. Skończyła się praca "w terenie", to "za biurko" na kolejne kilkanaście lat. Ktoś w ogóle rozmawia ze społeczeństwem o problemie z niewydolnością ZUSu?
       Dalej. Skończyć z z trzynastymi, czternastymi emeryturami i dopłatami dla emerytów z krajów wschodnich. Skończyć z z dofinansowaniami z ZUS "na poprawę warunków pracy" i innymi. W tej chwili nie stać na nas nic, a rozdajemy jak nigdy.
       Co zrobiono przez ostatnie lata? Multikulti, rozdawnictwo i drenaż pieniędzy wpłacanych przez nas​
       Ostatnio edytowany przez boss_corleone; 3739.
       #druzynanatop3

       Komentarz


       • Zamieszczone przez Mrugs
        1. Chyba piątek wjechał za mocno.

        2. Tylko podwaliną pod 500+ było zwiększenie liczby urodzeń i miało działać jako zacheta do posiadania potomstwa i tak było przedstawiane przez powiatową, a czy biedę zlikwidowało jest kwestią sporna. Jak widać założenie podstawowe nie zostało spełnione.

        3. Tak
        3.a Ale rzad USA wita z ich otwartymi rękoma, czy grzęzną gdzieś w szarej strefie?

        4. Dlatego lepiej zrównać wszystkich do jednego worka i karać tych co im się chce i mogą, żeby ciągnęli wózek pieprzowych nierobów. Brawo głąbie wracamy do lat słusznie minionych.
        Historia nie zaczyna się I nie kończy na tobie ani od lat słusznie minionych I pewne rozwiázania zostały wprowadzone znacznie wcześniej , przez màdrzejszych od ciebie I zostały wprowadzone z jakiegoś powodu.
        Nikogo też nie obchodzi czy ci się chce czy nie , pewne procesy społeczne , polityczne I historyczne majà swojà dynamikę niezależná od indywidualnych przekonań i nie masz na to żadnego wpływu ( możesz co najwyżej komuś nawymyślać co też niczego nie zmieni .)


        Rzád USA stracił kontrolę nad rzeszami imigrantòw z Ameryki Płn przekraczajàcymi Rio Grande ( budowa muru nie została ukończona ) i ktòrzy sà wysyłani autobusami do ròżnych miast I koczujá w namiotach w parkach , boiskach sportowych , hotelach I hostelach .

        W USA wiek emerytalny jest podniesiony ( do 67 roku życia ) I zròwnany dla kobiet I mężczyzn a mimo to tysiàce migrantòw przekracza granicę z USA każdego miesiàca także argument ten jest zupełnie bezsensowny ( podnieśmy I zròwnajmy wiek emerytalny to wtedy nie będziemy potrzebować emigrantòw I problem się sam rozwiàże ).

        No I ostatnià rzeczà jakà obecnie rozważajà obecni I przyszli emigranci jest wiek emerytalny w kraju do ktorego chcà się udać ( zabawne).

        Ostatnio edytowany przez zusa; 174973.

        Komentarz


        • Opcje są dwie, albo nie przyswajasz słowa pisanego, albo piszesz po prostu dla sportu tak żeby cos było.

         Porownujesz niekontrolowany napływ migrantów z Meksyku do kontrolowanego, legalnego zwożenia typów z Azji i dawania im papierów pod stołem jak się okazało.
         to że emigranci będą szturmować państwa rozwinięte to logiczne, ale co innego ich zwozić i legalizować im pobyt hurtowo a co innego prowadzić politykę spójnych działań aby to ograniczyć i nie musieć ich zwozić argumentując niewydolnym systemem emerytalnym.
         Podniesienie wieku emerytalnego czy też jego zrównanie jest nie po to żeby jeden Mongoł z drugim się zastanowił tylko po to żeby odciążyć ZUS w jakimś tam stopniu.

         Komentarz
         • Stwierdzam fakt , że gdyby nie PiS polskie miasta wyglądałyby teraz gorzej niż te w USA .

          A sytuację w USA podaję do zobrazowania tego co mielibyśmy w Polsce - chyba nie jest to zbyt trudne do rozgryzienia .

          Migranci akurat nie są z Meksyku - o ni idą p r z e z Meksyk .
          Eric Adams claimed the rise in migrants will "destroy" the city as shelters continue to fill up with new arrivals.WATCH FULL EPISODES OF WORLD NEWS TONIGHT:h...          Burmistrz Nowego Jorku ( Demokrata zresztà ) stwierdził , że niekontrolowany napływ emigrantów zniszczy w końcu Nowy Jork ( inne amerykańskie miasta zresztą też ).

          O b ł u d a ludzi którzy teraz krzyczą o jakimś skandalu jest rozpoznawalna i widoczna .

          Jeszcze niedawno domagali się taniej siły roboczej …..i żaden ZUS ich nie obchodził .


          Emerytury policji w USA też są wysokie w stosunku do lat jakie faktycznie przepracowali , z tego prostego powodu , że inaczej nikt by do policji nie poszedł pracować ( to chyba rozumie nawet przedszkolak ) .

          Emerytura policyjna w USA - po przepracowaniu 20 lat.

          Jeszcze raz poniżej - skutek odpuszczenia g r a n i c y państwa ( fizycznej )a napływ nielegalnych emigrantòw .


          Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.
          Ostatnio edytowany przez zusa; 174973.

          Komentarz
          • Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa: F5lSlyMW8AE5P_n?format=jpg&name=large.jpg
Wyświetleń: 544
Rozmiar: 453,3 KB
ID: 2661578
           "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
           „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

           Komentarz
           • I tak sobie żyjemy w tej Polsce. Jeden sobie rozgłasza jak to postawi drugich przed Trybunałem, drugi siódmy raz odgrzewa kotlet że Smoleńskiem i ludzie rozemocjonowani "nowymi dokumentami".

            A realnie żeby kur wa zmienić w Polsce mentalność urzędasów, żeby nawet bez zmiany tych pojebanych nieżyciowych przepisów, wyegzekwować od urzędników że są po to żeby pomagać obywatelowi, a nie wpierdalać kary, mandaty czy wnioski o ukaranie, za to że szesnastolatka wzięła się do roboty zamiast czekać na hajs - to nie ma komu. Nie ma bo się, drodzy wyborcy pisu i po, emocjonujecie jakimiś gównami. E: Czym tam żyją dziś prawi kochani na tłiterku? Że Tusk chleb pod śmietnikiem zostawił? A silni głazem? Tego to nie wiem bo od tego ścieku jeszcze dalej się trzymam. Jakie to rozwiązuje problemy?

            Od dziesięciu przeszlo lat, co rok lub prawie co rok zalewa trasę AK, za każdym razem dyskusja kto jest winien, nawet na forum w tym roku dotarło pytanie gdzie Trzaskowski powinien wtedy być. Ale czy ktoś kur wa coś z tym zrobi, zrobił czy jak już jedni się utwierdzili za pośrednictwem swoich mediów że ci drudzy są winni, to temat poczeka sobie teraz spokojnie do sierpniowej ulewy w 2024? Bo raczej to drugie i wyjdzie na to że się wkurwialiście na darmo w takim razie.
            Ostatnio edytowany przez bloniaq; 48555.
            Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
            -------------
            Jedynie prawda jest ciekawa

            Józef Mackiewicz

            Komentarz


            • No to w ramach walki z dziurą w ZUSie, PiS proponuje emerytury stażowe.
             Kto to sfinansuje? To pytanie retoryczne bo przeciez PiS obniza podatki wiec pewnie zrobia to mafie vatowskie.

             Komentarz


             • Zamieszczone przez maestro(L)
              Napiszesz słowo o Konfederacji zaraz zlatuje się pisowski kościółek.:
              Konfederacja ustami Wiplera coraz śmielej mówi o przyspieszonych wyborach na wiosnę, bo niewątpliwie taki scenariusz kryzysu państwowości / polskiej sceny politycznej byłby dla niej najkorzystniejszy jako alternatywy spoza tzw. "bandy czworga", a z przeszłości wiadomo że tego typu sytuacje z reguły premiują ugrupowania radykalne, czyli poza Konfederacją mogłaby się jeszcze liczyć frakcja Zandberga.

              Komentarz


              • Bardzo sympatyczne towarzystwo tutaj się zebrało. Cieszę się, że fajnie się wam rozmawia. Wspólny wróg, ku chwale...
               Tysiąc lat przeminie, Żyleta nie zginie... !

               Komentarz


               • Ku chwale pis byłeś gotowy tłumaczyć korzyściami gospodarczymi rozporządzenie o ułatwieniach wizowych dla 400 tyś. ciapaków rocznie.. pewnie info o 5 000 zielonych za wizę nie otworzyło ci oczu... Nie dziwne, kiedyś morawiecki określał pewien target slowami: ,,ludzie są tak głupi, że to działa"
                — W 1980 r., w Porozumieniach Sierpniowych, była mowa o stażowych emeryturach. Długo to trwało, bo już przeszło 43 lata minęło od podpisania tych porozumień. Dziś mogę z radością powiedzieć, że wprowadzimy emerytury stażowe: 38 lat dla kobiet i 43 lata dla mężczyzn — powiedział prezes PiS.
                Odsiewając propagandę solidarnościową uznającą to za swój sukces, to kaczyński powiedział dokładnie to:
                to co było obiecane 43 lata temu dziś ja rządząc od 8 lat a wczesniej też 2 też obiecuje...


                Najlepszy jest szef "S" piotr duda który chwali tą deklarację jakby to była przegłosowana i podpisana przez Prezydenta ustawa... i ani się nie zająknie, że w tym samym czasie ustawa o NABE którą jako wielki sukces zabezpieczenia polskiej energetyki chwałił wraz z pisowska wierchuszka została odrzucona przez senat. Wystarczyłoby znów zebrać sejm, czyli na chwilę oderwać od dozynek czy innych festynów kampanijnych posłów pis i przegłosować zabezpieczenie dla NABE. Następnie do pałacu po podpis i sprawa do wyborów załatwiona.. ale po co. Lepiej wtórować sasinowi ze trzeba 15.X dobrze zagłosować a jak nie wygra pis to najwyzej wyprowadza ludzi na ulicę...

                A wystarczyloby dzis tupnąc nogą i kaczyński kazałby witek zwołałać sejm ale przecież nie o to górze ,,S,, chodzi żeby ustawa przeszła... szantaż wyboru pisowskiej opcji ważniejszy...

                Myślałem że po awsie nie da sie już bardziej skurwić idei Solidarności. Dalo się....


                ​​​​​​
                Ostatnio edytowany przez itakpowiem; 68553.

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎