Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Po to krążą
  My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

  Komentarz


  • No tak ... zapomniałem, że propozycji (dopóki się nie zmaterializują) nie komentujemy. Szczególnie tych debilnych.
   No chyba, że takiego tematu w ogóle nie ma ... tak jak i nie było rewaloryzacji 500+. Bo dla niektórych tego tematu nie było ... np. dla Ministerstwa Finansów.
   Takie to nowe standardy dobroci Państwa dla obywateli.

   A festiwal obietnic dopiero się zaczyna. Im bardzie sondaże będą na styku, tym więcej usłyszymy kretyńskich pomysłów. Z obydwu stron. A na końcu wszyscy się na to zrzucimy. W imię "mniejszego zła".

   Komentarz


   • Rozumiem nowe standardy w tym temacie od pewnego czasu, ale nawet mimo to raczej trudno mi zarówno łączyć wspomniane plotki i panikę z zupełnie czymś innym - słuszną rewaloryzacją trafionego 500+. Zresztą wszelkie wskaźniki OECD czy Eurostatu są dostępne. Kto chce, ten znajdzie. I nie, w przypadku 500+ sukcesem nie jest wzrost dzietności, a sam program czymkolwiek oryginalnym w tzw. zachodnich gospodarkach.
    Mniejsza, odniosłem się do plotek. I ich (bez)znaczenia. CzekaMY, czytaMY dalej
    My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

    Komentarz


    • Jest!
     Zaraz zacznie się na forumce temat resetu. Wyskoczył mimowolnie jak Cenckiewicz
     "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
     „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

     Komentarz


     • Temat resetu nie wyskoczy bo to fotyga tańcowała z ławrowem, kaczynski po Smoleńsku nazywał rosjan braćmi a jego brat zapowiadał udział w defiladzie na placu czerwonym..

      Może poruszmy temat Turowa, gdzie rząd manipuluje że WSA swoją decyzją nakazuje wstrzymać wydobycie (w domyśle: już dziś) ale nie dopowiada że, wstrzymać ale po 2026 o ile nie uzupełnią papierów

      Wydane przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowienie z 31 maja br. nie wstrzymuje pracy kopalni Turów - poinformowała w opublikowanym w środę komunikacie rzeczniczka prasowa warszawskiego WSA sędzia Małgorzata Jarecka.


      Foxx już lepiej dla Waszej pisowskiej frakcji abyście tu sie troszkę udzielali zamiast oddawać rolę jedynego agitatora spamerowi multikinciarzowi 😅
      Ostatnio edytowany przez itakpowiem; 68553.

      Komentarz


      • Wystarczy jedna składka, by obywatel Ukrainy czy Białorusi mógł dostać polską emeryturę minimalną – umowy z tymi krajami otworzyły pole do nadużyć.


       Pięknie.
       A Melanż Trwa...

       Komentarz


       • Gdyby można było pobierać polską emeryturę po opłaceniu jednej składki to wszyscy Amerykanie włącznie z niemowlętami staliby już w kolejce po polską emeryturę .

        Natomiast jest szereg umów dotyczących emerytur szczególnie z tymi krajami w których Polacy tradycyjnie wyjeżdżali do pracy m in z USA . Na podstawie tych umów np małżonek osoby pobierającej emeryturę w lub z USA automatycznie dostaje połowę tej emerytury mimo , że np nie przepracował ani jednego dnia w Stanach ani nawet nie był w USA .

        Opłacenie jednej składki emerytalnej w Polsce nie uprawnia cudzoziemca do otrzymania minimalnej emerytury - powiedział Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i polityki społecznej. Jak zaznaczył, aby dostać to świadczenie, trzeba spełnić określone warunki.

        Ostatnio edytowany przez zusa; 174973.

        Komentarz


        • No tak, jest umowa pomiędzy Polską, a Ukrainą, podpisaną za rządów PO-PSL, wystarczy jedna składka i trzeba wyrównać do polskiej minimalnej. Póki co kosztuje nas to milion z hakiem i rośnie.
         Umowę na takich samych warunkach właśnie podpisał PiS z Białorusią
         Ukrainiec to człowiek wschodni. Nas ciągnęło na Zachód, oni woleli styl wschodni. Dlatego na przykład szokuje nas widok samochodów na cegłach, bo Polacy mają już inną mentalność, ale rząd importując ludzi wschodnich pozwala powrócić wspomnieniom.
         Przy okazji, czy przyłapani na jeździe po pijaku albo złapani na drobnych kradzieżach pakowani są w pociąg i w**********i z powrotem na wschód z zakazem wjazdu, tak jak nam wbijano miśki w paszport do czasu wejścia do UE?

         A co tam w finansach?

         ...Przyjęliśmy nowelizację budżetu i ustawy okołobudżetowej, by zrealizować nasze ostatnie zapowiedzi z konwencji programowej – mówił Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rządu. Jak tłumaczył, zwiększenie wydatków budżetowych jest też potrzebne, by zrealizować porozumienie z "Solidarnością", ws. m.in. jednorazowych dodatków dla pracowników budżetówki.
         Nowelizacja ma także zabezpieczyć pieniądze na pomoc rolnikom w związku z kryzysem zbożowym i na rozwój przemysłu zbrojeniowego...
         Prognozy na wzrost w dół, na inflację w górę. Marne 24 miliardy więcej na wydatki jak wyżej, i dług publiczny w wysokości pół biliona złotych + zaciągana kreska przez Błaszczaka po świecie na sprzęt wojskowy.
         Lecimy na pełnej k****e.

         ​​​​​​
         Ostatnio edytowany przez boss_corleone; 3739.
         #druzynanatop3

         Komentarz


         • Prywaciarzy się dociśnie i damy radę.
          Rząd planuje wprowadzić od nowego roku Krajowy System e-Faktur. Fiskus będzie mógł podglądać wystawiane faktury w czasie rzeczywistym. Za brak wprowadzenia faktur będą srogie kary.
          A Melanż Trwa...

          Komentarz


          • Wracając do emerytur amerykańskich pobieranych przez Polaków …… otóż dostaniesz amerykańską emeryturę a współmałżonek połowę twojej amerykańskiej emerytury choćby jego stopa nigdy nie stanęła na amerykańskiej ziemi ale , zgodnie z umową , pomniejszoną o wysokość twojej polskiej emerytury ( po przeliczeniu złotówek na dolary po kursie itd ).

           Co się robi żeby nie było tego pomniejszenia ?
           Polska emerytura w Polsce wpływa na konto dziecka a więc jest ale tak jakby jej nie było ponieważ nie wpływa na twoje konto osobiste .


           Także każdy orze jak może a ja zostałem zmuszony do ujawnienia nadużyć zupełnie jak Rzeczpospolita .
           Ostatnio edytowany przez zusa; 174973.

           Komentarz


           • Będziemy zadłużeni, ale wolni - wyznaje Jacek Sasin na forum Klubów Gazety Polskiej


            "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
            „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

            Komentarz


            • To pewnie "wolność" sorosowsko kissingerowskich wykolejeńców oraz ich milionów kopii w skali globalnej. Te nieszczęsne istoty mają w zwyczaju używać określeń "wolność", "demokracja" oraz "nowy porządek" nie biorąc pod uwagę, że to kwestia duszy, a nie obłąkańczego rozumu

             Komentarz


             • A tymczasem miłościwie nam rządzący przygotowali nowelizację budżetu na 2023 rok Mimo, iż kilka tygodni temu twierdzili, że się nie da. Dało się! Brawo!
              Główne zmiany w stosunku do pierwotnego budżetu:
              1. Deficyt w górę,
              2. Wydatki w górę,
              3. Wzrost gospodarczy w dół,
              4. Inflacja w górę,
              5. Bezrobocie w górę.
              Kolejny sukces.

              Komentarz


              • Ponad 437 mln zł pensji i nawet do 45 mln zł nagród wypłaciły ludziom związanym z PiS giełdowe spółki z udziałem państwa. We władzach 19 takich spółek zasiadało w ostatnich latach 152 ludzi "Dobrej Zmiany". 90 z nich zostało dzięki temu milionerami lub multimilionerami.

               "Pokora, praca, umiar, roztropność w działaniu i odpowiedzialność" – tymi wartościami, według deklaracji z exposé premier Beaty Szydło z 2015 r., mieli się kierować w swoich działaniach ludzie z obozu "Dobrej Zmiany".

               "Do polityki nie idzie się dla pieniędzy" – dodał trzy lata później Jarosław Kaczyński.
               "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
               „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

               Komentarz


               • No - i ci, co chcieli pieniędzy poszli do spółek, a nie do "polityki"

                "Dobra zmiana" -> "Dobra, zmiana".

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎