Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez
  Beata Szydło: „Fit for 55” można było zablokować 14.05.2023  Cezary Krysztopa: Pani premier, ostatnio pojawił się sondaż CBOS-u, w którym – to jest dosyć duża zmiana – większość Polaków stwierdziła, że nasze członkostwo w Unii Europejskiej zagraża naszej suwerenności i niezależności. Takie sondaże CBOS robi co roku, w zeszłym roku była to tylko jedna trzecia, ta różnica jest znacząca. Z czego ona wynika?

  Beata Szydło: Tak, ja też widziałam ten sondaż i również byłam nim mocno zdziwiona, bo do tej pory Polacy byli pokazywani jako euroentuzjaści. Zmiana wynika przede wszystkim z polityki Unii Europejskiej wobec nas. Polacy zaczynają dostrzegać realnie, że te decyzje, które zapadają w Unii Europejskiej, dotyczące chociażby polityki klimatycznej, projekt „Fit for 55”, wszystkie te transformacje – przekładają się na koszty naszego życia. Do tego jeszcze dominacja Niemiec, które narzucają innym swoje wizje i chcą, żeby Unia Europejska tak naprawdę oznaczała unię niemiecką. I to pewnie też wynika z większej świadomości, być może też większej aktywności naszych europosłów, którzy o tym mówią i to pokazują.
  Unia Europejska nas oszukała, chociażby jeżeli chodzi o pieniądze z KPO.
  Teraz do przeciętnego Polaka zaczyna coraz bardziej to docierać, że ta opowieść Tuska i jego ekipy o tym, jaka to Unia jest wspaniała, nie do końca jest prawdziwa. A wszystko to w sytuacji realnego zagrożenia. Polacy rozumieją, że musimy pomagać Ukrainie wobec rosyjskiej agresji, a równocześnie dostrzegają, że wsparcie Unii Europejskiej dla polskich wysiłków nie jest wystarczające.

  Dwa scenariusze


  No właśnie. Wielkie obciążenia związane z „Fit for 55” w ciągu najbliższych dziesięciu lat, wielkie obciążenia związane z wojną na Ukrainie, które Polska ponosi ogromne. Gdzie będziemy w związku z tym za dziesięć lat?

  Jeżeli Prawo i Sprawiedliwość zwycięży, to ta perspektywa rozwoju Polski będzie dobra. Natomiast jeżeli Pan pyta, gdzie będziemy za dziesięć lat, jeżeli chodzi o to, co będzie się działo w Unii Europejskiej, to tutaj mamy dwa możliwe scenariusze:

  Po przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego grupa konserwatystów będzie większa i będzie w stanie blokować różne niekorzystne decyzje i rzeczywiście wpływać na to, co dzieje się w Unii. Nawet jeśli nie będziemy mieli większości, to na poziomie pracy w Parlamencie będziemy po prostu w stanie to zrobić.

  Jest też propozycja ze strony Niemiec, Scholza, który ostatnio powiedział to oficjalnie w Parlamencie Europejskim w czasie swojego wystąpienia, że powinniśmy odejść od zasady jednomyślności w Radzie Unii Europejskiej. Polska powinna się zdecydowanie temu sprzeciwić.
  Sprzeciw może pojawić się także po stronie innych państw, widać po wynikach wyborów w Europie, że postawy wyborców w poszczególnych krajach zaczynają się zmieniać.
  Natomiast na pewno nie powinniśmy się godzić na to, że to ma być Unia, która będzie państwem federalistycznym, takim quasi-państwem, ponieważ na pewno w tej chwili nasza obecność w Unii Europejskiej jest potrzebna dla bezpieczeństwa Polski, dla rozwoju, ale pod warunkiem, że będzie to unia suwerennych państw.

  „Fit for 55” można było zatrzymać


  Już teraz Polsce nie udaje się zatrzymać żadnych wielkich projektów Unii Europejskiej, np. „Fit for 55”, państwa, na które trochę liczyliśmy w związku z wygraną prawicy czy centroprawicy, takie jaki Włochy czy Finlandia, są niestety w tzw. Grupie Przyjaciół, która wspiera zniesienie zasady jednomyślności w Radzie Unii Europejskiej. To jakie mamy szanse w przyszłości utrzymać suwerenność czy zatrzymać proces federalizacji?

  „Fit for 55” można było zablokować na pierwszym etapie. W tej chwili, już na etapie rozporządzeń, jest to trudne, ale wtedy, kiedy w ogóle ten kierunek był uruchamiany, można było zgłosić weto. Niestety w Unii Europejskiej rządzi pieniądz i ci słabsi, ci mniejsi orientują się na tych, którzy te pieniądze dzielą, więc dopóki jest silna dominacja Niemiec, przy wsparciu Francji, to jest taka sytuacja jak w tej chwili.
  Polska jest dużym i silnym krajem, dlatego trzeba bezwzględnie walczyć o swoje i nie odpuszczać.
  Jest szansa, żeby tę niemiecką dominację osłabić?

  Jeżeli chodzi o Unię, trzeba być pragmatycznym, wycisnąć tyle, ile się da dla siebie, nie wchodzić w sentymentalne myślenie, że ktoś nam coś da, jeśli będziemy mili. No i tyle. Trzeba tam działać tak jak inni.

  „Nie ma szans na kompromis”


  Czy pani premier ma na myśli, że polityka prób kompromisu z Unią Europejską jest błędem?

  Moim zdaniem w tej chwili nie ma już szans na kompromis, dlatego że dla Unii Europejskiej, a ja bardziej bym powiedziała właśnie dla niektórych rządów, w niektórych państwach członkowskich, problemem jest to, że w dużym kraju, w takim ważnym kraju, jakim jest Polska, jest rząd konserwatywny.

  Ostatnie pytanie. Nieoficjalnie mówi się o pani kandydaturze na stanowisko prezydenta. Jest coś na rzeczy?

  Na razie na rzeczy jest moja praca w Brukseli i pomaganie tutaj w kampanii wyborczej. Myślę, że dyskusja nad tym, kto będzie kandydatem, to jeszcze przed nami.

  Dziękuję bardzo.

  – Polska jest dużym i silnym krajem, dlatego trzeba bezwzględnie walczyć o swoje i nie odpuszczać – mówi w rozmowie z Cezarym Krysztopą Beata Szydło.
  Ostatnio edytowany przez itakpowiem; 68553.

  Komentarz


  • Niesamowite jest to, że w narodzie większość Polaków jest toksycznie głupia. W program 500plus, który nie przyniósł zamierzonych efektów i nie działa od 2016 roku są ładowane dziesiątki miliardów złotych rok do roku a w 2024 przeznaczonych zostanie na niego 65 miliardów złotych. Ojczymowie Kamilków ucieszą się, że będą mogli więcej hajsu przechlać i lepsze klatki kupić dla bąbelków.

   Ten rząd nie ma zielonego pojęcia o tym jak powinien funkcjonować socjal w kraju a to prowadzi tylko i wyłącznie do pogłębienia patologii. Durny elektorat pis się cieszy bo dostaną więcej, ale nie zdają sobie sprawy, że jeszcze więcej zostanie im zabrane. Wg ZUSu dzisiejsi 30-latkowie dostaną emerytury na poziomie średnio ok 1300 złotych, ale kogo to obchodzi co się stanie za 30-40 lat prawda? ZUSu może w ogóle nie będzie za 40 lat więc w sumie czym się martwić co nie? Ciekawe czy kogokolwiek w tym zasranym rządzie obchodzi co się stanie z tymi dziećmi dzięki, którym patusy i nieroby mają za co dziś chlać i jeździć na wakacje, ale przecież to nie Polska jest najważniejsza a utrzymanie się jak najdłużej u koryta.

   PiS i PO to poprzebierane komuchy w garnitury z orłem na piersi co wycierają sobie mordę polską flagą aż przykro mi tego słuchać i czytać o tym co sie dzieje. Tyle pierdolenia przez Jarka i Mateuszka o patriotyzmie a na naszą granice spadają ruskie rakiety i nikt nie wie skąd i gdzie. W wojsku jest kosmiczna korupcja, która doprowadza do tego, że zachód pod stołem komu trzeba daje kopertę i polscy producenci, którzy mogliby zająć się komponentami zostają rok do roku z niczym bo przecież lepiej ściągać od zachodu części i "nowy" sprzęt. Fikcyjne stanowiska za, które płaci państwo rodzinki rządzących. Rzygać się chce jak Polacy głosujący na pis są krótkowzroczni i nie obchodzi ich kompletnie przyszłość tego kraju. Rekordowa inflacja, rekordowe ceny, rekordowe podatki i daniny i wychodzi wódz, który mówi, że nurkujemy jeszcze niżej bo przecież wybory same się nie wygrają. W dobie internetu i nieograniczonego dostępu do wiedzy jestem zszokowany ilu idiotów głosuje na tych złodziei, którzy w twarz śmieją się połowie Polski, że będą rozdawać, ale przecież nie ze swoich.

   Ale **** w to, ważne, że dają.

   Fanatyczny Tarchomin

   Komentarz


   • Ja tam mam głęboko w d….e co będzie za 40 lat , tak samo jak dyżurnych defetystów .

    Carpe diem a chlam bo lubię .

    Dzieci biję w międzyczasie i jeżdżę na wakacje , będąc nałogowym patolem jestem odporny na rozległą wiedzę dostępną w internecie .
    Ostatnio edytowany przez zusa; 174973.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Stout Zobacz posta

     Albo szkoda im czasu i zdrowia na pseudo dyskusje z takimi kurvami jak ty.
     Ja tam nie piszę, bo Bloniaq twierdził, że zniżałem POziom tego tematu i wielu tytanów intelektu omijało przez moje nieokrzesanie ten wątek szerokim łukiem. Faktycznie uderz w stół i pojawia się oświecony Neg.
     Tych wysrywów tutaj serwowanych to nawet żal komentować, więcej czasu wolałbym poświęcić bezdomnemu kundlowi. Żeby daleko nie szukać lamenty o 800 plus, faktycznie w sytuacji gdy Polska ma 2 najniższe bezrobocie w UE (przy setkach tysięcy aktywnych zawodowo Ukrów), oraz największą w historii liczbę pracujących kobiet, to bankowo "świadczenia socjalne" PiS sprzyjają rozwojowi patologii i temu, że przez pińcet plus ludzie nie chcą chodzić do roboty
     Gdybyście tylko wiedzieli w jaki sposób patolka wyciąga ponad 2koła na jedno dziecko to dopiero byłby tutaj lament. Ale jako że w dupie byliście i gówno widzieliście to pierodlicie te swoje dyrdymały.
     A tym piszącym jak was ten PiS nie jebie po kieszeni to mogę tylko polecić taki wątek ->https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,73257
     Ale może POprzednia władza wróci. Ile ja będę miał radochy czytając te wasze żale za rok
     Lieber tot als rot!!

     Komentarz


     • Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

      Ile ja będę miał radochy czytając te wasze żale za rok
      Pewnie tyle samo jak przy analizowaniu maseczek i wykresów zachorowań

      Tak jak ktoś wspomniał wcześniej - za PO na tym forum każda pierdoła była tu wywlekana, odnotowana, wyśmiewana, rozkładana na czynniki pierwsze itd. itp. O grubszych rzeczach nie wspominając - wtedy dyskusja/krytyka ciągnęła się nie raz na kilka stron. A robili to m.in. konkretni użytkownicy, którzy jak można zauważyć dalej są na forum, ale w temacie politycznym jakoś podejrzanie mniej aktywni. A chyba przez tyle lat było trochę pola do krytyki / śmiechu w związku z działaniami PiS?
      Wierność "barwom" jednak zobowiązuje z tego co widzę i nie wypada krytykować swoich Chyba z tego to wynika?

      |||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
      Better Dead Than Red

      Komentarz


      • Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

       Ja tam nie piszę, bo Bloniaq twierdził, że zniżałem POziom tego tematu i wielu tytanów intelektu omijało przez moje nieokrzesanie ten wątek szerokim łukiem. Faktycznie uderz w stół i pojawia się oświecony Neg.
       Tych wysrywów tutaj serwowanych to nawet żal komentować, więcej czasu wolałbym poświęcić bezdomnemu kundlowi. Żeby daleko nie szukać lamenty o 800 plus, faktycznie w sytuacji gdy Polska ma 2 najniższe bezrobocie w UE (przy setkach tysięcy aktywnych zawodowo Ukrów), oraz największą w historii liczbę pracujących kobiet, to bankowo "świadczenia socjalne" PiS sprzyjają rozwojowi patologii i temu, że przez pińcet plus ludzie nie chcą chodzić do roboty
       Gdybyście tylko wiedzieli w jaki sposób patolka wyciąga ponad 2koła na jedno dziecko to dopiero byłby tutaj lament. Ale jako że w dupie byliście i gówno widzieliście to pierodlicie te swoje dyrdymały.
       A tym piszącym jak was ten PiS nie jebie po kieszeni to mogę tylko polecić taki wątek ->https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,73257
       Ale może POprzednia władza wróci. Ile ja będę miał radochy czytając te wasze żale za rok
       Poważnie? Posługujesz się linkiem do GoWork, który zrobił sobie biznes ze szkalowania przedsiębiorców? Nie słyszałeś o ich płatnej "ochronie konta", które jest jedynym lekarstwem, żeby anonimowe, pomawiające firmy wpisy nie zostały publikowane?

       Wiadomo - zawsze jest jakiś odsetek hu jo wy ch firm, które nie są uczciwe, nie szanują pracowników etc.... W każdej branży. Tylko, że teraz wszyscy po równo są dojeni przez rząd niemiłosiernie. Być może nie masz zbyt wielkiego kontaktu z tzw. "klasą średnią" - albo być może ja znam tylko takich, którzy mają coraz gorzej......... nikt z moich znajomych - dalszych, bliższych nie pójdzie do urn wyborczych głosować na PIS. Pomimo tego, że wielu z nich ma od zawsze prawicowe poglądy. Z kim by nie rozmawiał - czy to przedstawiciele małego biznesu, czy większego czy uprawiające wolne zawody - wszyscy są zgodni i zdeterminowani. Trzeba jak najszybciej tą zarazę odsunąć od rządzenia.
       Ja nie mówię, że wszystko co PIS robi jest złe. Bo nie jest. Posypało się mnóstwo kasy do miast, powiatów, gmin. Tego nikt nie neguje. Nie wiem czy kiedykolwiek wcześniej byłoby tyle inwestycji - i małych i dużych.
       Natomiast zarzynanie przedsiębiorców i ludzi, którzy po prostu zarabiają więcej niż "powinni" coraz to nowymi daninami, tylko po to żeby te pieniądze lekką ręką wydawać na socjal i kupowanie poparcia wśród beneficjentów tego socjalu odbije im się czkawką. Obstawiam, że po raz pierwszy w historii właśnie ta klasa średnia będzie najliczniejszym elektoratem podczas jesiennych wyborów.

       Komentarz


       • "Pobite niemowlę w szpitalu. Dramat w Tomaszowie Mazowieckim" I znowu....
        Zastanawiam się, jak często jest zrozumieć ludziom, Polakom, że kolejne socjale ładowane w rodziny dysfunkcyjne, pogłębia tragedie dzieci. Czy tak ciężko zrozumieć, że rozdawnictwo, szczególnie nieprzemyślane powoduje tragedie dzieci?
        Patusy mają to do siebie, że mnożą się bez opamiętania. Jak szczury czy myszy w badaniach laboratoryjnych, którym zapewnić wystarczająca ilość pożywienia, to będą rodzic kolejne pokolenia bez opamiętania. Pół biedy, gdyby to były zdrowe, wartościowe jednostki, ale będą przychodzić na świat dzieci wychowywane w skrajnie niekorzystnych warunkach, w alkoholizmie, dysfunkcjach, obciążone chorobami genetycznymi i zaburzeniami psychicznymi. Rodziny te, mając trzecie, czwarte, czy piąte dziecko poprzez wysokie zasiłki będą motywowane do zapewnienia źródła dochodu. Wiadomym jest, że niepełnosprawna intelektualnie matka, mając czworo dzieci każde z innym facetem, nie zapewni im dobrego startu życiowego. To będą dzieci - głównie po szkole specjalnej, naznaczone biedą, niedojrzałością matki i kolejnymi awanturami urządzanymi przez następnego wujka, co najebany rżnie ich rodzicielkę. dzieci te dorastając mając dwie ścieżki - albo powielą zachowanie mamusi, albo wylądują w bidulu, gdzie... pewnie znów powielą zachowanie wyniesione z domu. Zamiast ograniczać patologię, będziemy produkować kolejne rodziny, żyjące na garnuszku.
        Patologia tez jest cwana. Im więcej z powodu samego posiadania dzieci bedzie miała pieniędzy, tym bardziej ukrywać bedzie przemoc rodzinną. Utrata dzieci - to utrata wielotysięcznych dochodów. Wiec trzeba robić tak, by przemoc nie wychodziła z czterech ścian, bo w końcu za co żyć i pić...
        Dzieci doznające przemocy sa instruowane, że nie maja prawa nic mówić. Nie mogą się skarżyć ani opowiadać innym co dzieje sie w domu. Dziecko łatwo jest zastraszyć wmawiając mu że jak powie że wujek bije mame, to trafi do domu dziecka. A przecież żadne dziecko nie chce tam trafic, prawda? Więc nie będzie sie skarżyć na kolejne cięgi które otrzymuje...
        Bo dziecko chce być z mamą, nieważne jaka ona jest. To jego mama! Albo tata.
        Niektórzy piszą że w Niemczech tez jest socjal i rozdają euro. To niech poczytają o uprawnieniach Jugendamt. Albo o duńskim systemie pomocy, skandynawskim. Przecież my jesteśmy sto lat za murzynami w zakresie przeciwdziałania przemocy domowej w stosunku do tych państw. Stwórzmy odpowiedni system, a potem wspierajmy patole w kolejne socjale tak, by pieniądze pomagały najbiedniejszym ale w wychowaniu dzieci, a nie w chlaniu i pierdoleniu się po kątach.
        Pomoc tak, ale pracującym, którzy przynajmniej pokazują swoim dzieciom, że do życia i dorosłości potrzebna jest praca. a nie wóda, piwsko i kolejny zasiłek z "opieki". wraz z kolejnym "bombelkiem" zrobionym przez przypadkowego tatusia.
        Ale niektórzy i tak tego nie pojmą...
        I to jest straszne.

        Kurator sądowy fb

        Komentarz


        • Socjal, socjalem, ale proporcje chyba nie takie jak powinny?

         Niepracująca matka trójki dzieci w przyszłym roku dostanie od państwa z różnych programów od 3552 do 3866 zł, czyli więcej pieniędzy niż początkujący nauczyciel , urzędnik czy pracownik socjalny za prace.
         "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
         „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

         Komentarz


         • Czyżbyś się wstydził autora tych słów, że nie podałeś źródła?
          Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa: nowoczesna.png
Wyświetleń: 862
Rozmiar: 96,4 KB
ID: 2653037
          Michał Przybylak - działacz() Nowoczesnej.

          A później zdziwko, że już mało komu chce się wchodzić w jakąkolwiek dyskusję z drugą stroną.
          Tysiąc lat przeminie, Żyleta nie zginie... !

          Komentarz
          • Przytaczanie tragicznego przykładu pijanego ojczyma jest oczywiście oszustwem bo wcale nie jest powiedziane , że jedynacy wychowani w dobrobycie będą modelowymi członkami społeczeństwa , zdrowymi na ciele i umyśle .

           Można przytoczyć przykłady , gdzie dzieci z zamożnych rodzin są narkomanami , mordercami i złodziejami lub mają większe lub mniejsze zaburzenia psychiczne ( np niejaki książę Harry -dragi , depresja i inne )
           .
           Ostatnio edytowany przez zusa; 174973.

           Komentarz


           • Zamieszczone przez MarkoOHT Zobacz posta
            Czyżbyś się wstydził autora tych słów, że nie podałeś źródła?
            Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa: nowoczesna.png
Wyświetleń: 862
Rozmiar: 96,4 KB
ID: 2653037
            Michał Przybylak - działacz() Nowoczesnej.

            A później zdziwko, że już mało komu chce się wchodzić w jakąkolwiek dyskusję z drugą stroną.
            a czy zmienia to sens?
            "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
            „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Alek Zobacz posta
             "………….

             Patusy mają to do siebie, że mnożą się bez opamiętania. Jak szczury czy myszy w badaniach laboratoryjnych, którym zapewnić wystarczająca ilość pożywienia, to będą rodzic kolejne pokolenia bez opamiętania. Pół biedy, gdyby to były zdrowe, wartościowe jednostki, ale będą przychodzić na świat dzieci wychowywane w skrajnie niekorzystnych warunkach, w alkoholizmie, dysfunkcjach, obciążone chorobami genetycznymi i zaburzeniami psychicznymi. Rodziny te, mając trzecie, czwarte, czy piąte dziecko poprzez wysokie zasiłki będą motywowane do zapewnienia źródła dochodu. Wiadomym jest, że niepełnosprawna intelektualnie matka, mając czworo dzieci każde z innym facetem, nie zapewni im dobrego startu życiowego. To będą dzieci - głównie po szkole specjalnej, naznaczone biedą, niedojrzałością matki i kolejnymi awanturami urządzanymi przez następnego wujka, co najebany rżnie ich rodzicielkę. dzieci te dorastając mając dwie ścieżki - albo powielą zachowanie mamusi, albo wylądują w bidulu, gdzie... pewnie znów powielą zachowanie wyniesione z domu. Zamiast ograniczać patologię, będziemy produkować kolejne rodziny, żyjące na garnuszku.
             Patologia tez jest cwana. Im więcej z powodu samego posiadania dzieci bedzie miała pieniędzy, tym bardziej ukrywać bedzie przemoc rodzinną. Utrata dzieci - to utrata wielotysięcznych dochodów. Wiec trzeba robić tak, by przemoc nie wychodziła z czterech ścian, bo w końcu za co żyć i pić...
             ………….Stwórzmy odpowiedni system, a potem wspierajmy patole w kolejne socjale tak, by pieniądze pomagały najbiedniejszym ale w wychowaniu dzieci, a nie w chlaniu i pierdoleniu się po kątach.
             Pomoc tak, ale pracującym, którzy przynajmniej pokazują swoim dzieciom, że do życia i dorosłości potrzebna jest praca. a nie wóda, piwsko i kolejny zasiłek z "opieki". wraz z kolejnym "bombelkiem" zrobionym przez przypadkowego tatusia.
             Ale niektórzy i tak tego nie pojmą...
             I to jest straszne.

             Kurator sądowy fb
             No i mamy na forum fejsowego fylosofa , naprawcę świata i systemu .

             Napisz jeszcze ,kuratorze sądowy , kursancie germańskich i sowieckich ideologii , że biednych patoli to najlepiej sterylizować ( bo to nie są wartościowe i zdrowe jednostki a mnożą się „ jak króliki i szczury ).             Kuratorze sądowy i przy okazji nieuku - żeby nie biedota angielska i irlandzka , ta totalna patologia , z 6 ką i więcej dzieci , zamykana za długi do więzień albo wysyłana na galery za drobne kradzieże ( w tym kradzieże chleba ) w Anglii to nie byłoby USA w takim kształcie jakim jest ani takiej np Australii ( tam była wysyłana statkami angielska patologia prosto z więzień ). To ta patologiczna biedota, która nie potrafiła jeść nożem i widelcem tworzyła nowe państwa , systemy i podstawy nowoczesnego prawa czyli np taką Konstytucję Amerykańską .
             Ten niby doskonały niemiecki system Jugendamt boi się postawić swoją niemiecką stopę albo pisnąć niemieckie słówko w gettach gdzie panuje system 6 plus najmniej i język niemiecki jest drugim językiem . To samo w Szwecji .

             Chcesz mi tu powiedzieć , że w dzielnicach - gettach w Niemczech , Francji , Belgii , Szwecji i Holandii nie ma patologii ???? A przecież socjal tam jak najbardziej dociera .
             Z twoich podatków też , czy też wkrótce z twoich podatków .             W rodzinach bogatych nie występują choroby genetyczne u dzieci ?????????             Zabierz swoje chorobliwe urojenia gdzie indziej bo w każdej grupie społecznej trafi się patol i ********* , pijaczka i ***** , złodziej i morderca .

             To że zdarzają się tragiczne przypadki wcale nie oznacza , że jest to norma i nie rób tu z Polaków zwyrodnialców naciągających system opieki społecznej bo socjal funkcjonuje w całej zach Europie więc dlaczego miałby omijać polskie dzieci .

             Jesteś najlepszym przykładem , że pieniądze a nawet dyplom również nie oznaczają , że nagle przestało się być prymitywnym , ograniczonym prostakiem łykającym prymitywną propagandę onetu czy też wp.

             Co więcej zachodzi obawa , że twoje dzieci będą tym
             prostactwem genetycznie obciążone i nie ma żadnej 100% pewności mimo twojej takiej czy innej pozycji finansowej , że nie będą miały innych , genetycznych przypadłości .
             Ostatnio edytowany przez zusa; 174973.

             Komentarz


             • Nie popieram programu 500+ w takiej formie jak obecnie, choć sam mam dziecko. Temat rzeka, nie będę powielać już napisanych rzeczy. Pomoc rodzinom, ulgi dla rodziców jak najbardziej, ale nie w takiej formie jak obecnie. Ale pisanie, że dzięki 500+ szerzy się patologia to grube nadużycie. Takie zachowania były, są i będą, jestem wręcz przekonany, że kiedyś było tego więcej, ale w dobie internetu wszystko wypływa szybciej i szerzej. Trochę inne były kiedyś metody wychowywania dzieci, patologiczne przykłady pamiętam osobiście, ale takie były czasy, że nie docierało to tak szeroko jak obecnie.
              Słowa są zbędne... tej miłości opisać nic nie jest w stanie... (L)

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Koko Zobacz posta
               Nie popieram programu 500+ w takiej formie jak obecnie, choć sam mam dziecko. Temat rzeka, nie będę powielać już napisanych rzeczy. Pomoc rodzinom, ulgi dla rodziców jak najbardziej, ale nie w takiej formie jak obecnie. Ale pisanie, że dzięki 500+ szerzy się patologia to grube nadużycie. Takie zachowania były, są i będą, jestem wręcz przekonany, że kiedyś było tego więcej, ale w dobie internetu wszystko wypływa szybciej i szerzej. Trochę inne były kiedyś metody wychowywania dzieci, patologiczne przykłady pamiętam osobiście, ale takie były czasy, że nie docierało to tak szeroko jak obecnie.
               Miałem się w sumie nie wypowiadać w temacie przemocy domowej podlinkowanej do 500+, tylko obserwować ten cały cyrk, jak sami sobie ludzie pętle na szyję zakładają. Jednak nawiązę do wpisu Koko, który w zalewie, (nie tylko tu na forumce) piertolenia kryształowych supermenów i jakże oburzonych święcie, jawi się niczym iskierka nadziei na polu głupoty. Przepraszam za mój cynizm ale po ostatnich wydarzeniach moja cierpliwość do głupoty stada, wynosi... 0 Wystarczy wejść na stronę:

               Przemoc w rodzinie - Statystyka - Portal polskiej Policji (policja.pl)

               aby zobaczyć, że po pierwsze najgorzej było w latach, gdy była największa bieda i raportowane bezrobocie ponad 20% (nieraportowane w p*zdę większe).... co jest k*rwa oczywiste

               a po drugie, że gdy w kiermanie zaczęło się zapełniać (po wejściu do UE) to i patologii ubyło.... a dodatkowo od 2015 roku, od mitycznego patologicznego 500+, żadnego przyrostu patologii nie ma.... co za niespodzianka, ależ to niezwykłe.

               Dodajcie sobie jeszcze fakt, że skłonność zgłaszanie patologii na policję jest co raz większe. Pomimo obecnego medialnego piertolenia o wszechobecnej znieczulicy, ludzie w swojej masie ogarniają co raz lepiej jakie zachowania są patologią. W początkowych latach 2000, nie było tak różowo (o latach 90 nawet nie wspominam). Tak więc wykrywalność z obecnych lat, ma się nijak do tego co było dekadę, czy dwie temu.

               Popatrzcie sobie w tabelki, to niektórych może olśni czy jest lepiej czy jest gorzej, czy 500+ stworzyło wysyp patologii i czy faktycznie trzeba obecnie wylewać dziecko z kąpielą i wyskakiwać z coraz to głupszymi pomysłami, bo nastąpiło medialne wzmożenie i tworzenie wykrzywionego obrazu.

               Tyle odemnie, nie zapraszam do dyskusji w tym temacie.
               Ostatnio edytowany przez Citlivu; 27016.
               http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

               Komentarz


               • Jeszcze raz.
                Zasiłki, 500 + dla rodzin objętych kuratelą MOPS powinna być zamieniona na bony imienne, których nie da się wymienić lub na pomoc rzeczową dla dzieci.
                W obecnych czasach problem jak niedożywione dzieci nie powinien istnieć, bo raz że bezrobocia nie ma, dwa że pomoc socjalna jest na tyle rozwinięta, że z wyżywieniem dzieci nie powinno być problemu.
                A jeśli taki problem występuje to znak, że u rodziców priorytetem są inne wydatki, a smród kiepa w domu podczas kontroli powinien być znakiem, że pomoc pieniężna powinna być zamieniona na rzeczową. Tak żeby ta pomoc faktycznie trafiła do dzieci.

                W skrajnych przypadkach, gdy dochodzi do przemocy dziecko jest odbierane do domu dziecka. Widać, że kobieta totalnie nie ogarnia życia, a faceta wybiera co tydzień innego wśród konkubentów spod żabki powinna podlegać sterylizacji.
                Chce się pieprzyć? Proszę bardzo, ale niech rezultatem tego nie będzie niewinne dziecko które na dzień dobry będzie miało piekło na ziemi.

                Nie twierdzę, że system opieki społecznej w krajach jak Norwegia czy Szwecja funkcjonuje doskonale. Podejrzewam, że rodziny spod znaku półksiężyca omija szerokim łukiem.
                Ale jest tam zasadnicza różnica niż u nas. Tam najważniejsze jest dobro dziecka, u nas dobro " rodziny". Dlatego wciąż w PL dochodzi do takich tragedii co kilka miesięcy, bo mops, czy szkoła wierzy na słowo matce, że w ciągu miesiąca chłopiec przychodzi z rozbitą wargą albo złamaną ręką a jej wersja brzmi, że się przewróciło.
                Bo przecież rodzina to świętość, a matka zawsze kocha dzieci i wie co dla niego dobre, więc na pewno nie kłamie.

                I takie też jest postrzeganie tego nawet u Czarnka, który w wywiadzie ******** kocopoły, że szkoła jeśli chodzi o tragedię w Częstochowie zrobiła wszystko dobrze co do niej należy.
                I dalej brnie, że do patologii dochodzi bo rodzina odchodzi od wiary katolickiej.

                Komentarz

                Pracuję...
                X