Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Inflację światową napędzili demokraci z prezydentem
  Bidenem , nie wypada o tym mówić bo to sojusznik i hegemon , ale tak jest i tylko Stany mogą teraz inflację przydusić co starają się robić ale nie jest to proste bo po pierwsze jak za bardzo podniosą stopy procentowe to spowodują natychmiastowy kryzys gospodarczy i bezrobocie nie tylko w Stanach ale i na całym świecie .


  USA kichnie a świat dostanie ekonomicznego zapalenia
  płuc .


  Po drugie ruszyła zbrojeniówka a to daje ludziom dobrze płatne prace czyli jest stały dopływ gotówki na rynek .

  Po trzecie jeśli Ukraina nie produkuje żywności , żywność na świecie będzie drożała , ci którym się wydawało , że wojna ich nie dotyczy szybko się przekonają , że dotyczy i to bardzo .

  Wojna powoduje też wzrost cen surowców szczególnie ropy naftowej a to pociąga za sobą dalszy wzrost cen bo produkcja , transport itp wszystko stoi na ropie .

  Benzyna w Stanach drożeje z tygodnia na tydzień . Zawsze ceny są podnoszone przed dużymi świetami i wakacjami kiedy ludzie najwiecej podróżują ale w tym roku ceny na stacjach w wakacje mogą być rekordowe .

  Rozumiem , że np taka konfederacja to obniży ceny benzyny w Polsce dzięki likwidacji 500 plus .

  To takie ludzkie , że można być doktorem praw i nawet skończyć fizykę ( czy na odwrót ) a przy tym być stuprocentowym …….. niedoinformowanym inaczej .
  Ostatnio edytowany przez zusa; 174973.

  Komentarz


  • Zamieszczone przez zusa
   Inflację światową napędzili demokraci z prezydentem
   Bidenem , nie wypada o tym mówić ale tak jest i tylko Stany mogą teraz inflację przydusić co starają się robić ale nie jest to proste bo po pierwsze jak za bardzo podniosą stopy procentowe to spowodują natychmiastowy kryzys gospodarczy i bezrobocie nie tylko w Stanach ale i na całym świecie .
   USA kichnie a świat dostanie ekonomicznego zapalenia
   płuc .


   a ceny spadają jak spada inflacja
   A Moskwa robi zakupy w lokalny sklepiku w którym ceny nie wzrosły.
   "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
   „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

   Komentarz


   • To jedź do Moskwy , ktoś cię tu trzyma na siłę czy jak , tam na Placu Czerwonym rozdają rowery , załapiesz się .


    Ceny n i e rosną kiedy spada inflacja a nie s p a d a j à , ekonomie .


    Twierdzenie , że zatrzyma się inflację w Polsce dzięki likwidacji 500 plus lub obniży tym ceny benzyny jest ekonomicznym p i e r d z e n i e m .

    Tylko Stany mogą zatrzymać światową inflację ale nie bardzo wiedzą jak to zrobić bez spowodowania natychmiastowej ekonomicznej zapaści czyli krachu na całym świecie .

    Plus oczywiście zbliżajà się wybory i demokraci nie chcà do nich podchodzić z dwucyfrowym bezrobociem , które taki krach by spowodował .

    Zresztą wtedy mieliby światową wojną gwarantowaną .
    Ostatnio edytowany przez zusa; 174973.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez zusa
     Inflację światową napędzili demokraci z prezydentem
     Bidenem
     Aha. Dzięki, że to wyjaśniłeś.
     To u nas mamy "inflację światową"? Cokolwiek to jest.

     Taki trochę ograniczony ten PiS. Nie ma na nic wplywu. Wszystko przez Bidena, a jak nie Bidena, to przez UE, a jak nie UE, to przez opozycję, albo Putina ... i tak w nieskończoność.

     Oczywiscie bezmyślne rozdawnictwo ostatnich lat nie ma tutaj nic do rzeczy. Tarcze 50.0 rozdawane na prawo i lewo, tym, którzy potrzebują ale głównie tym, którzy nie potrzebują. Podnoszenie płacy minimalnej, dopłaty do tego i dopłaty do tamtego. Itp. itd.

     Ostatnio myśliciel Morawiecki chwali się jakie, dzieki PiSowi, wspaniałe zwroty podatków wszyscy dostają. Faktycznie jest się z czego cieszyć. Wszyscy, którzy dostają te zwroty udzielili obowiązkowej, przymusowej, nieoprocentowanej pożyczki średnio na 8-10 miesiecy. Przy blisko 20% rocznej inflacji. Deal życia.
     A wczoraj pani minister finansów na pytanie czy brak możliwości odliczenia składki zdrowotnej jest także obniżką podatków, odpowiedziała, że to nie ma nic do rzeczy, bo składka zdrowotna nie jest przecież podatkiem.

     Już trochę żyję na tym świecie ale wciąż się zastanawiam co trzeba myśleć o swoich wyborcach opowiadajac takie bzdury.

     Komentarz


     • (L)

      Komentarz


      • Ktoś się wysilił umysłowo , pogratulować . Wszystkie te wypociny to jedna i ta sama osoba .

       Uczona , panie .

       USA dodrukowywują pieniądze od 1933 roku mniej więcej . Może właśnie dlatego mogły się wybić na mocarstwo bo gdyby trzymały się parytetu to nadal by były krajem rolniczym.

       Dziadek Biden z partią demokratyczną dodrukowali ostro papierowych pieniędzy podczas pandemii powodując
       ś w i a t o w ą inflację i tylko Stany mogą inflację zatrzymać co próbują robić , ale idzie kiepsko z różnych przyczyn .       Ostatnio edytowany przez zusa; 174973.

       Komentarz
       • Coraz ciekawiej. Okazuje się, że kampanijne spiny narzuca partii Wielkiego Stratega o nieprzebranym zapleczu intelektualnym, partia chłopców w krótkich spodenkach, tancerzy tefałenowskich, kucy, ruskich onuc, i tak dalej i tym podobne. Najpierw ukraińskie zboże, teraz to...
        Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
        -------------
        Jedynie prawda jest ciekawa

        Józef Mackiewicz

        Komentarz


        • Przewraca się kolejny bank , First Republic , to tak z wieści ekonomicznych dla tych wszystko wiedzących geniuszy - ekonomistów . Zostaną dodrukowane pieniądze żeby go wyciągnąć i ratować oszczędności klientów także inflacja będzie się utrzymywać .


         The turmoil at First Republic is sparking speculation that federal regulators could step in with a rescue package to shore up its shaky finances.


         Przypuszczam , że wszystkie banki znów wymagają mniejszego lub większego dofinansowania żeby uniknąć kolejnego krachu .
         Ostatnio edytowany przez zusa; 174973.

         Komentarz


         • Moglby ktos po krotce wspomniec gdzie szukac aktualnych zrodel informacji jak podchodzą do UE polskie partie polityczne? Szczegolnie interesuje mnie Konfederacja - moze istnieje jakies zbiorcze sensowne i rzetelne opracowanie? Dzieki za info.

          Lubisz pie.dolic? Pie.dol ITI.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez bloniaq
           https://twitter.com/Gosc_RadiaZET/st...634887168?s=20

           Coraz ciekawiej. Okazuje się, że kampanijne spiny narzuca partii Wielkiego Stratega o nieprzebranym zapleczu intelektualnym, partia chłopców w krótkich spodenkach, tancerzy tefałenowskich, kucy, ruskich onuc, i tak dalej i tym podobne. Najpierw ukraińskie zboże, teraz to...
           Nie wiem czy w sumie to powód do radości dla Konfy... O ile kryzysy Państwowe, to PiS ogarnia w większości przypadków trytytkami i taśmą klejącą i to po fakcie.... to po raz kolejny pokazują, że propagandowo i wizerunkowo trzymają rękę na pulsie i nie dają się zaskoczyć... pod tym względem pilnują kurnika wzorowo Wygląda to czasem tak, że ktoś złośliwy mógłby skomentować, że Państwo może nie działać ale propaganda musi hulać jak dobrze naoliwiona maszynka, tu nie ma miejsca na prowizorkę
           Ostatnio edytowany przez Citlivu; 27016.
           http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

           Komentarz


           • Zamieszczone przez bkt
            Moglby ktos po krotce wspomniec gdzie szukac aktualnych zrodel informacji jak podchodzą do UE polskie partie polityczne? Szczegolnie interesuje mnie Konfederacja - moze istnieje jakies zbiorcze sensowne i rzetelne opracowanie? Dzieki za info.
            Myślę, że przy obecnym stanie systemu politycznego, zbiorcze opracowanie stanowisk partii na różne tematy mogłoby zasługiwać na codzienne aktualizacje. To oczywiście sarkazm, ale naprawdę żyjemy w świecie innym niż 20 lat temu i jakiej by nie przyjmować perspektywy, codziennie dzieje się więcej, co tydzień jest więcej istotnych wydarzeń i co rok wydarza się więcej kluczowych momentów. Demokracja polega na ustawianiu się do wiatru, więc czy PiS czy PO - mają w takim środowisku ten sam program wyborczy - klient nasz pan. Ale Konfederacji przecież też dotyczy "wsłuchiwanie się w głos elektoratu". Szczególnie przy przechodzeniu z pułapu 5-10% na wyższy. Ostatnie co słyszałem to zdaje się "nie chcemy wychodzić z Unii, bo nie chce tego większość Polaków".​ Ale o opracowaniu to nie słyszałem i byłbym zdziwiony gdyby ktoś takowe prowadził - bo "sporządził" to jak wspomniałem wyżej nie byłoby zbytnio adekwatne w dzisiejszych czasach.

            Zamieszczone przez Citlivu

            Nie wiem czy w sumie to powód do radości dla Konfy... O ile kryzysy Państwowe, to PiS ogarnia w większości przypadków trytytkami i taśmą klejącą i to po fakcie.... to po raz kolejny pokazują, że propagandowo i wizerunkowo trzymają rękę na pulsie i nie dają się zaskoczyć... pod tym względem pilnują kurnika wzorowo Wygląda to czasem tak, że ktoś złośliwy mógłby skomentować, że Państwo może nie działać ale propaganda musi hulać jak dobrze naoliwiona maszynka, tu nie ma miejsca na prowizorkę
            Nie wiem jak dla Konfy, ale wiem że określenia które tu sarkastycznie przywoływałem, pojawiały się na forum całkiem serio, za to formuła w której PiS narzucał całej machinie medialnej GW/TVN narrację stanowiła dowód genialnej strategii, więc pewnie dzisiejsza sytuacja niejednego dziwi. Natomiast do tego, że potrafią się przyłożyć jak im się chce, i że jeśli się nie przykładają (bo dykta wyłazi dosłownie zewsząd, co nie polega na rzucaniu pieniędzmi w obywatela) to właśnie głównie z powodu wyjebki, i że w związku z tym, należy im się żółta lub czerwona kartka od wyborców, to ja tu próbuję przekazać od dość dawna.
            Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
            -------------
            Jedynie prawda jest ciekawa

            Józef Mackiewicz

            Komentarz


            • To jest dość złożony temat jeśli chodzi o opłacalność bycia Polski w UE, euroentuzjaści mówią o samych zaletach sceptycy o samych wadach... a politycy to co ich grupa wyborców chce usłyszeć..

             Unia narzuca nam cala mase bzdurnych regulacji czesto szkodliwych, czysto nakazuje wydawać pieniażki które nam daje (a tak naprawdę oddaje nam nasze) na bzdury ale jak zerkniemy na to skąd są fundusze na nowy program żlobkowy o skali dotąd niespotykanej to w oficjalnych arkuszach na stronie MRiPS jest wykazane ze to pieniądze z KPO i EFS. Smiem twierdzic ze gdyby lezalo to w wylacznej gestii naszych decydentow woleliby zwaloryzowac 500 do 1000 i dosypac do szujni tvp i innym sakiewiczom lub dac na wille plus zamiast wybudowac za ta kase żlobki...

             Komentarz
             • Pieniążki !!

              Infantylne zdrobnienia używane bez potrzeby przez dorosłych ludzi zawsze budzą we mnie wrażenie nieszczerości motywów i infantylne postrzeganie przez nich otaczającego świata co zresztą daje się zauważyć .
              Ostatnio edytowany przez zusa; 174973.

              Komentarz


              • Podejście do pseudoekologicznej polityki UE to standardzik. Nie chcem, ale muszem. A skutki jakie będzie to miało dla obywateli i realny wpływ na poprawę jakości klimatu to tam ch.j.
               A raczej nie ch.j, tylko właśnie o to chodzi. O stopniowe wprowadzanie zamordyzmu na polecenie światowego globalizmu, udając opozycjonistę na potrzeby wewnętrzne.
               Po covidozie teatrzyku ciąg dalszy. Po owocach ich poznacie.               Polecam.

               Komentarz


               • A ktoś siłą zmusza ludzi ( w tym osobę powyżej ) do korzystania z internetu i pisania postów ?

                Włazi do internetu czyli z mety jest namierzony , zamieszcza filmik czyli od razu jest kontrolowany i narzeka , że jest kontrolowany .

                Zakładam , że nie używa GPSu , bankowości internetowej i telefonu komórkowego .                Technologia to wygoda ale także ograniczenie wolności , no i przykład zablokowania stron porno nadszarpnął moją psychikę

                Kolejny argument , że nie dadzą latać samolotami przeciętnemu Kowalskiemu jest oczywiście kolejną pułapką logiczną dla wykładającego kasandryczne wizje obrońcy wolności obywatelskich .

                Dopóki z latania korporacje i społeczności w tym państwa będą miały korzyści w postaci podatków i różnych opłat dopóty Kowalscy będą sobie latać do woli .

                Także słaby argument ale na pewno dla niektórych bardzo podniecający .

                Natomiast można dyskutować , czy warto inwestować w technologie które są bardziej wydajne i mniej zanieczyszczające środowisko .

                Klimat zmieniał się zawsze natomiast zanieczyszczenie środowiska jest bezdyskusyjne .

                Problemem jest to , że ruch na rzecz ochrony środowiska to ruch białych i bogatych , którzy nie muszą się martwić o to co jutro dadzą dzieciom jeść czyli tym czym martwi się większość świata : Ameryka Południowa , Afryka i Azja , częściowo Europa wsch .
                Ostatnio edytowany przez zusa; 174973.

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎