Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez itakpowiem

  aktualizacja: ministrem nie będzie ale wicepremierem pozostanie, mają tupet ssyny
  "Dymisja" Dworczyka po ujawnieniu tajnych informacji w prywatnych mailach (będących oczywiście ruską prowokacją) nie przeszkadza wyborcom wiec dlaczego nie mieliby powtórzyć tego samego z Kowalczykiem?
  To samo z Cieszyńskim.

  To nie jest ich wina, tylko tych, którzy to tolerują.
  Ostatnio edytowany przez KrzychuS; 87611.

  Komentarz


  • Zamieszczone przez itakpowiem

   aktualizacja: ministrem nie będzie ale wicepremierem pozostanie, mają tupet ssyny
   Jacek Sasin przestanie być szefem Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów. Zastąpi go Henryk Kowalczyk.
   "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
   „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

   Komentarz


   • On już udowodnił, że na finansach zna się znakomicie* więc to świetny kandydat na to stanowisko.

    *Jak ktoś nie pamięta, to niech poszuka w sieci jego wypowiedzi na temat czy raty kredytów mogą wzrosnąć średnio o ponad 200 PLN przy wzroście stóp o 1 punkt procentowy.
    "Nie, nie sądzę. To chyba nie potrafią liczyć. Jak przez 1 proc. można płacić o 200 zł więcej miesięcznie? To trzeba po prostu policzyć, a nie opowiadać takie rzeczy."

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Jestem z Woli
     W roku 1989 powinna rozpocząć się w Polsce wojna domowa.
     A Ty bys walczył po której stronie? Po jednej ze stron biesiadnego stołu w Magdalence?

     Komentarz


     • Fundacja "Potrafisz Polsko" otrzymała prawie 4,3 mln złotych dotacji od premiera Mateusza Morawieckiego - podaje wp.pl. Z organizacją powiązany jest Paweł Kukiz, który coraz głośniej mówi o stracie w wyborach parlamentarnych z listy Prawa i Sprawiedliwości.
      życie.

      Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa: comment_16287110879aWB10B0UhE7UqfTSPAWVs.jpg
Wyświetleń: 651
Rozmiar: 363,5 KB
ID: 2649786
      "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
      „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

      Komentarz


      • Tak nasz patriotyczny rząd dba o rodaków:

       Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa: FtYyP60WAAIcmI7?format=jpg&name=medium.jpg
Wyświetleń: 496
Rozmiar: 311,4 KB
ID: 2650018

       Ciekawe co jeszcze są w stanie zrobić, żeby zarobić kilka srebrników? Kto na tym zarobił? Były minister, a obecnie wicepremier bez teki coś o tym wspominał.
       Może niedawny bałagan też był sponsorowany przez grubych misiów?

       PIS przepoczwarzyło się w PO i rozwinęło skrzydła, więc po tych kilku latach rządów hasło PIS PO jedno zło może okazać się nieprecyzyjne. Moim zdaniem lepsze jest PIS PO jeden chvj.
       Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
       I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

       Komentarz


       • Rafał B. były wiceminister w rządach PO-PSL, obecnie aresztowany w związku z tzw. aferą śmieciową w Warszawie został nagrany w restauracji "Sowa i Przyjaciele" podczas erotycznej schadzki. Kulisy tego, co funkcjonowało dotychczas wyłącznie jako plotka, odkrywa w swojej najnowszej książce "Dziewczyny z Dubaju 2" dziennikarz Piotr Krysiak. Onet jako pierwszy cytuje jej fragmenty.

        Komentarz


        • Kolejne brudy wypływają:

         Wirtualna Polska dotarła do listy części firm sprowadzających zboże z Ukrainy. Jest wśród nich spółka Wipasz, której prezesowi doradzał do niedawna Marek Zagórski, wówczas poseł PiS. Jest też Cedrob, którego prezes przynajmniej do ubiegłego roku był członkiem PiS i według mediów ma świetne relacje z Mateuszem Morawieckim. I są firmy zagraniczne.
         Wirtualna Polska dotarła do listy części firm sprowadzających zboże z Ukrainy. Jest wśród nich spółka Wipasz, której prezesowi doradzał do niedawna Marek Zagórski, wówczas poseł PiS. Jest też Cedrob, którego


         Do piekła.
         Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
         I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

         Komentarz         • Funkcjonariusze CBA zatrzymali na polecenie Prokuratury Krajowej byłego wiceministra skarbu w rządzie PO-PSL Rafała Baniaka – wynika z ustaleń portalu tvp.info. Oprócz Baniaka,...

          Komentarz


          • Super info. Z Czech zapierdalają do Polski, żeby zapłacić niecałe 62 złote mniej oczywiście za produkty, które akurat są tańsze w Polsce. Ciekawe czy pchają te samochody by zatankować też tańsze o 15 groszy paliwo. Cysterny stoją na granicy? Czy jak Czesi mają tańsze piwo to na granicy panuje handel wymienny? My in tańsze bułki oni nam tańsze browary? Kolejne pisowskie brednie wrzucane przez ciebie. Średnia cen za wynajem kawalerki w największych miastach w Czechach to ok 400 złotych mniej na korzyść Czeskich miast. Najniższa krajowa w Czechach taka sama jak w Polsce. Szkoda, że z ciekawostek odnośnie Czech nie podasz, że przedsiebiorcy tam płacą dwa razy mniejsze składki a komuchy z pisu wpierdoliły podwójny podatek polskim przedsiębiorcom by za dobrze im się nie wiodło. Tacy wspaniali patrioci. Ha tfu.
           Fanatyczny Tarchomin

           Komentarz


           • Nie pisz proszę nic o Czechach. To jest k***a dramat. 100 Koron kosztuje 20 złotych. Nasza waluta szoruje po dnie i to nie względem Euro, a kraju Krecika, gdzie jeździło się od zawsze jak Niemcy do nas.


            ​​​
            ​​​​​​
            #druzynanatop3

            Komentarz


            • Prezes ZPP: "Mamy też bardzo niskie bezrobocie, wysoką produkcję przemysłową i ze wszelkich prognoz wynika, że unikniemy recesji"- podkreślił.


             Ostatnio edytowany przez zusa; 174973.

             Komentarz


             • Zamieszczone przez sephrioth1916
              Kolejne brudy wypływają:              Wirtualna Polska dotarła do listy części firm sprowadzających zboże z Ukrainy. Jest wśród nich spółka Wipasz, której prezesowi doradzał do niedawna Marek Zagórski, wówczas poseł PiS. Jest też Cedrob, którego


              Do piekła.
              Jak opisuje "Rzeczpospolita", zboże techniczne z Ukrainy zostało sprzedane jako polskie spożywcze największym producentom mąki w kraju. Prokuratura Okręgowa w Zamościu wszczęła w związku z tym śledztwo o "oszustwo wielkich rozmiarów".

              "Pokrzywdzonymi są trzy firmy z grupy największych krajowych młynarni, które kupiły pszenicę deklarowaną jako polska od firm pod Hrubieszowem. A naprawdę sprzedano im ukraińskie zboże, które wjechało do Polski jako techniczne, więc przeznaczone do spalenia lub na pellet" — opisuje "Rzeczpospolita".

              Podobnych śledztw jest więcej. Oszuści wykorzystywali bowiem fakt, że zboże techniczne było wyjęte spod kontroli. Wykryto już m.in., że jeden z importerów sprzedał 66 ton zboża technicznego krajowym producentom pasz.
              "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
              „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

              Komentarz


              • Ciekawe jest to, że termin zboże techniczne nie istniał do momentu potrzeby wprowadzenia jakiegos określenia dla syfu, który mial wjechać do Polski
               - Polska jest w UE, dlatego musi przestrzegać standardów dotyczących jakości zboża. Ukraina jeszcze w UE nie jest i jej te przepisy nie obowiązują - powiedziała w programie "Newsroom" Monika Piątkowska, prezes Izby Zbożowo-Paszowej. - Zboże jest lepszej i gorszej jakości, to jest jasne. Natomiast po stronie ukraińskiej przez wiele tygodni stały wagony ze zbożem: 600-800 wagonów. Dzień w dzień czekały i tam naprawdę różne rzeczy się działy. Mówiliśmy w naszych branżowych rozmowach, że to zboże w końcu wyjdzie z tych wagonów i przyjdzie do nas. Tam się mógł rozwinąć robak i się rozwinął, różne bakterie i grzyby. W pewnym momencie pojawił się na rynku termin: zboże techniczne. Nie ma takiej kategorii. Nastąpiło otwarcie granicy i te kontrole sanitarne, by udrożnić transporty, wpuściły zboże z Ukrainy. To które przez tyle tygodni stało i czekało w wagonach. Mam poczucie, że ktoś za to powinien odpowiedzieć. Ale nie odejściem, tylko wejściem w problem i wzięciem odpowiedzialności za sytuację, którą spowodował. Nie tylko minister rolnictwa powinien odpowiedzieć. Przecież to jest wicepremier i on odpowiada także pośrednio za bezczynność ministerstwa infrastruktury, spraw zagranicznych, naszych placówek dyplomatycznych i służb sanitarnych. Odpowiedzialnością gabinetu premiera Mateusza Morawieckiego jest posprzątanie tego bałaganu – uważa Piątkowska.


               Cyrk z całą ta dymisją i pozostaniem w rządzie, widać że nikt nie ma pretensji bo wszyscy wiedzieli jakie będą skutki. Ktoś zarobił, Polacy zjedzą ten syf a później zrzucą się aby interwencyjnie odkupić od rolników polskie (albo i niekoniecznie polskie) zboże...

               Dobrze, że rządzi pis bo strach pomyśleć co by było za platformy i na co by te niemce wydali zarobione na zbożowy wale pieniążki...


               E: żeby nie było, że temat miał prawo zaskoczyć rządzących i nie było sygnałów, że pojawi się problem

               czerwiec 2022

               W przededniu żniw do Polski coraz intensywniej napływają zboża z Ukrainy. Od wybuchu wojny samej kukurydzy przyjechało o 52 tys. procent więcej niż rok temu. Teoretycznie miał być to tylko tranzyt. W praktyce ziarno wycieka na rynek. Na ile ukraińskie zboże może zdestabilizować ceny zbóż w naszym kraju? Co rząd powinien zrobić, by ograniczyć ten negatywny wpływ?
               Ostatnio edytowany przez itakpowiem; 68553.

               Komentarz


               • Olałbym cie multikonciarzu ale nawiązałeś do ciekawego tematu wkładania unijnych łapsk... Ano bo to jest tak:

                Zamieszczone przez Traktat o funkcjonowaniu UE

                Art.4
                Kompetencje UE dzielone z Państwami Członkowskimi

                1.
                Unia dzieli kompetencje z Państwami Członkowskimi, jeżeli Traktaty przyznają jej kompetencje, które nie dotyczą dziedzin określonych w artykułach 3 i 6.

                2.
                Kompetencje dzielone między Unią a Państwami Członkowskimi stosują się do następujących głównych dziedzin:
                a) rynek wewnętrzny;
                b) polityka społeczna w odniesieniu do aspektów określonych w niniejszym Traktacie;
                c) spójność gospodarcza, społeczna i terytorialna;
                d) rolnictwo i rybołówstwo, z wyłączeniem zachowania morskich zasobów biologicznych;
                e) środowisko;
                f) ochrona konsumentów;
                g) transport;
                h) sieci transeuropejskie;
                i) energia;
                j) przestrzeń wolności, bezpieczeństwa i sprawiedliwości;
                k) wspólne problemy bezpieczeństwa w zakresie zdrowia publicznego w odniesieniu do aspektów określonych w niniejszym Traktacie.​
                Zgodnie z traktatem lizboński w wymienionych wyżej dziedzinach unia może przejmować kompetencję od państw członkowskich. Za to dobrodziejstwo podziękujcie zdrajcom lizbońskim, którzy to przegłosowali w parlamencie i temu zdrajcy który z uśmiechem na ustach to podpisywał...
                Ostatnio edytowany przez itakpowiem; 68553.

                Komentarz

                Pracuję...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎