Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Dokładnie,
  Ciężko wywróżyć jaka byłaby sytuacja gdyby u sterów nadal był Trump. Jakby się rozwinęła sytuacja geopolityczna.
  być moze oboz republikanski wykorzystuje to politycznie wskazując na duże koszta takiego wsparcia, żeby czymś się wyróżnić na tle Bidena.

  Komentarz


  • Trump parł do bezpośredniego starcia z Chinami . Armia amerykańska tego nie chciała bo słusznie rozumowała , że nie jest gotowa .

   Po podpisaniu dwa lata temu traktatu o przyjaźni między Rosją - Chinami - Iranem w zasadzie było wiadomo , ze wojna wybuchnie .

   Lepiej Amerykanom walić w sojusznika Chin na dodatek cudzymi rękoma , to logiczne .

   Przeciętny Amerykanin niekoniecznie jest zadowolony , Biden rozkręcił inflację , benzyna droga , koszty prowadzenia biznesu wzrosły , ceny żywności odjechały i gdyby nie zbrojeniówka która zatrudnia byłyby tabuny bezrobotnych i kryzys na całego .

   Jest jeszcze jedna rzecz - jakaś część biznesu amerykańskiego była skierowana na rynek rosyjski np produkcja kurczaków . Ci producenci stracili rynek , wiec nie są szczęśliwi . To z reguły Republikanie , wiec DeSantis musi coś powiedzieć , żeby zdobyć ich głosy .

   Jak przesadzi straci inne , musi wyważyć które dla niego ważniejsze .

   Tik tok ma być zakazany w Stanach bo zbiera i przekazuje informacje dla Chińczyków .
   Ostatnio edytowany przez zusa; 174973.

   Komentarz


   • Czyli krótko mówiąc DeSantis pierd.li bzdury tylko po to, aby zebrać głosy. Po potencjalnym zwycięstwie Stany nadal będą wspierały Ukrainę i wschodnią flankę NATO, tak jak robią to teraz.*
    OK. Przyjmuję do wiadomosci.

    Poglądy takie same jak te, że PiS profesjonalnie walczy z inflacją i nie dołożył do czynników międzynarodowych swoich 6-8 punktów procentowych.

    * Moim zdaniem po zmianie władzy w Waszyngtonie wojna skończy się w ciągu 6-9 miesięcy. Ukraincy zostaną postawieni pod sciana z prostym ultimatum: albo z naszym (USA) pośrednictwem i błogosławieństwem usiądziecie do rozmów z Moskwa i oddacie Rosji Krym oraz wschód albo powoli będziemy zmniejszać pomoc, tak abyście się wykrwawiali jeszcze dobrych kilka lat ale z Rosją powoli posuwajaca się na zachód. Przed takim samym ultimatum zostanie postawione NATO ze szczerym poparciem Niemców i Francuzów.
    Co to oznacza dla Polski w perspektywie 10-15 lat można się domyślać.
    Ostatnio edytowany przez KrzychuS; 87611.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez KrzychuS Zobacz posta
     Czyli krótko mówiąc DeSantis pierd.li bzdury tylko po to, aby zebrać głosy. Po potencjalnym zwycięstwie Stany nadal będą wspierały Ukrainę i wschodnią flankę NATO, tak jak robią to teraz.
     OK. Przyjmuję do wiadomosci.

     Poglądy takie same jak te, że PiS profesjonalnie walczy z inflacją i nie dołożył do czynników międzynarodowych swoich 6-8 punktów procentowych.
     Mamy kilka lat na ogarniecie armii nim ruscy się odbudują.
     do tego czasu musimy miec taki potencjał żeby ruskom nie opłacało się tu wejść ze względu na ewentualne straty przy delikatnym wsparciu US / UK.
     Bo za te kilka lat oczy całego świata mogą być zwrócone na Tajwan.

     Komentarz


     • Jakiejkolwiek armii nie będziemy mieli, bez wsparcia NATO nie przeciwstawimy się Rosji. Minimalne i wybranych krajow nie wystarczy. Nie ta skala. Nie mamy potencjału takiej np. Turcji.
      Co oczywiscie nie znaczy, ze tej armii nie nalezy wzmacniac bo moze sie okazac, ze kluczowe bedzie wytrzymanie pierwszych kilkunastu dni / kilku tygodni. Tylko, ze wtedy wracamy do wsparcia NATO, ktore inaczej moze wygladac w przypadku wygranej ludzi z poglądami DeSantisa. I pisze to ze smutkiem bo do momentu wystawienia przez Republikanow Trumpa nie wyobrażałem sobie, że mogę kibicować Demokratom. To jest w ogóle paradoks, że Republikanie nie mają lepszych kandydatów niz Trump czy De Santis. Coś tam poszlo mocno nie tak.
      Ale to już trochę offtop się zrobił.

      Komentarz


      • Znów to pier ….nie .

       DeSantis zabiega o głosy bo musi wygrać z Trumpem , musi zdobyć więcej głosów w prime ry election niż Trump i inni kandydaci żeby móc startować jako kandydat Partii Republikańskiej .

       Na razie skaczą sobie do gardeł i licytują na politykę wewnętrzną , co zrozumiałe , bo przeciętnego obywatela interesuje co do garnka włoży , za co zapłaci rachunki i podatki najpierw , a Ukraina i polityka zagraniczna dopiero
       potem .

       Jak nie rozumiesz amerykańskiego systemu wyborczego to przestań tu krakać .

       Druga sprawa to taka , że do wyborów dużo czasu i jeszcze wiele może się zdarzyć .


       Założenia amerykańskiej polityki zagranicznej są niezmienne , choć zdarzają się pragmatyczne odchylenia .
       Ostatnio edytowany przez zusa; 174973.

       Komentarz


       • Zamieszczone przez zusa Zobacz posta
        Tak , DeSantis zabiega o głosy bo musi wygrać z Trumpem ...
        Jak nie rozumiesz amerykańskiego systemu wyborczego to przestań tu krakać .
        Tylko, że Trump zgodził się z poglądem DeSantisa, który cytowałem. Więc nie bardzo wiem jak ma to wpływać na wybór między nimi.

        A poza tym cieszę się, że jesteś na forum, rozumiesz ten system i możesz mi go wyjaśnić.
        Mniej więcej tak samo jak wyjaśniasz politykę gospodarczą PiSu.

        Komentarz
        • I co z tego wynika , że się zgodził ?

         W czymś się zgodził a w czymś się nie zgodził .
         To co amerykański polityk mówi , a co myśli i co robi to są trzy różne rzeczy .
         Pożyjemy , zobaczymy jak to wpłynie na wybór kandydata .


         Tobie żadne wyjaśnienia nie są potrzebne , wszystko wiesz . Już nas atakują , armia się cofa , ratuj się kto może .


         Jeszcze dużo wody upłynie i dużo rzeczy się wydarzy , do wyborów daleko , dopiero zaczynają testować na który haczyk wyborca chwyci .

         Na pewno chwyta za dużo propagandy lgbt q w szkołach , większość rodziców ma dość .
         Ostatnio edytowany przez zusa; 174973.

         Komentarz


         • No to wczoraj Trump oskarżył DeSantisa o nieetyczne zachowanie i złożył sprawę w sądzie .

          Trump za to ma sprawę kryminalną na Manhattanie o to , że kłamał . Dawał pieniądze żeby zatuszować sprawe z prostytutką Stormy Daniels i nie przyznał się do tego w swoim czasie .          Doprowadzą do tego , że staruszek Biden wygra drugą kadencję .


          Trochę może przesada ,że wszyscy młodzi Anglicy przylecà do Polski ale Polska rozwija się gospodarczo , będzie sporo dużych inwestycji , będzie silniejsze integrowanie z NATO także przygotować się na przyjazd Angoli

          Ostatnio edytowany przez zusa; 174973.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez zusa Zobacz posta
           No to wczoraj Trump oskarżył DeSantisa o nieetyczne zachowanie i złożył sprawę w sądzie .

           Trump za to ma sprawę kryminalną na Manhattanie o to , że kłamał . Dawał pieniądze żeby zatuszować sprawe z prostytutką Stormy Daniels i nie przyznał się do tego w swoim czasie .           Doprowadzą do tego , że staruszek Biden wygra drugą kadencję .


           Trochę może przesada ,że wszyscy młodzi Anglicy przylecà do Polski ale Polska rozwija się gospodarczo , będzie sporo dużych inwestycji , będzie silniejsze integrowanie z NATO także przygotować się na przyjazd Angoli

           https://www.onet.pl/informacje/newsw...24sx4,452ad802
           Zamieszczone przez zusa Zobacz posta
           Onet nie jest specialnie wiarygodnym źròdlem informacji , ewentualnie można coś wyniuchać co Niemcy o czymś tam sádzá , także powoływanie się na onet jest pewná dezinformacjá .
           Czy zostało napisane , ze rozmòw między usa a rosjá nie było wcześniej ? Napisałem , że ostatnio zakulisowe poruszanie spraw Ukrainy wyraźnie się nasiliło i przekaz w środkach masowego przekazu w Stanach jest taki , że już , proszę bardzo , negocjujemy z rosjá . Żeby nie było niespodzianek I rozczarowań . Ukraina być może ma rok na to żeby odzyskać jak najwiecej terytorium a pòźniej juz zacznie się w Stanach goráczka wyborcza a wbrew pozorom wśròd dużych segmentòw społeczeństwa amerykańskiego ta wojna nie jest popularna .
           Mniejszości ktòre stajá się większościami plus seniorzy na głodowych emeryturach sá potężnym sektorem wyborczym a dla nich ta wojna nie jest priorytetem. Tylko t o napisałem plus , że niewátpliwie usa ma jakieś priorytety strategiczne na Ukrainie , to nie ulega wátpliwości , więc nie jestem pewien czy Ukraina spełni w s z y s t k I e swoje oczekiwania jeśli chodzi o swoje granice państwowe . Na jaká skalę i jakie firmy będá zaangażowane w odbudowę Ukrainy zadecydujà stany .
           Zamieszczone przez zusa Zobacz posta

           Onet to jest gadzinówka delikatnie mówiąc .


           Mistrz! Tak jak pisałem wcześniej - jesteś najlepszym ambasadorem antywyborców aktualnie rządzącej partii. Pisz więcej!
           Ostatnio edytowany przez zbinky; 10155.

           Komentarz


           • Czasami coś mi podejdzie z gadzinówek to zacytuję ale z przymrużeniem oka ( co zaznaczyłem ) .            Mimo wiadomego nastawiania do tego co się dzieje wokół nawet gadzinówki typu Onet od czasu do czasu muszą przyznać , że dzieje się dużo a ekonomicznie nawet na plus co wynika z ich własnego artykułu , o tym , że Anglicy masowo będą starać się o pracę w Polsce .            To nie jest rocket science dlaczego w tym wypadku zacytowałem onet , tęgi umyśle .
            Onet , który nieustannie jedzie po rządzie PiSu , prezydencie Polski i tak dalej , zaprzeczył sam sobie .


            Nawet na równej długiej prostej niektórzy potrafią się przewrócić jak widać he he he

            USA są hegemonem na świecie ale żebyś zrozumiał co to oznacza musiałbyś przeczytać ze dwie albo trzy książki i zacząć od podstaw czyli historia Rzymu ale to wymaga pewnego , że się tak wyrażę , natężenia umysłu czyli trzeba go najpierw posiadać .

            Amerykanie mają swoje cele ekonomiczno strategiczno geopolityczne nikt tu chyba nie jest naiwny .

            Zbiegają się akurat z polską racją stanu , dla której Rosja zawsze była i jest zagrożeniem .

            Z zaborców Polski Austria jest teraz małym krajem , nie zagrażającym nikomu , Niemcy , mimo , ze wciąż silne gospodarczo z wielkimi wpływami na całym świecie , są wasalem USA , a naszego trzeciego
            z a b o r c ę czyli Rosję właśnie rozpracowujemy

            Zaznaczę , że jest to pól żartem , pól serio żebyś nie wziął tego za bardzo sobie do głowy .
            Ostatnio edytowany przez zusa; 174973.

            Komentarz


            • Szkoda, że część osób zdaje się nie zauważać że gdyby Polska albo kraje bałtyckie nie miały być dla USA strefą zgniotu w konflikcie z Rosja (o ile nie uda się im jej skutecznie odwrócić od Chin) to zostałyby objęte parasolem nuklearnym. A nie są.. naprawdę nie daje to Wam do myślenia?

             Myśleniem życzeniowym, jest twierdzenie że dla Amerykanów wielką różnicę robi czy wojna zastępcza toczy się na linii Dniepru a nie Wisły.. Tak, tak umowy międzynarodowe, artykuł 5 itd.. to wszystko mogą byc nic nieznaczące papierki jak nasz sojusz w 39 albo gwarancje nienaruszalności granic Ukrainy gdy oddawała broń atomową...realnym zabezpieczeniem byłby atom dla Polski a jego nie ma

             A i jeszcze ta mrzonka o dziejowej szansie Polski w tzw. Międzymorzu poza UE, czyli realnie - możliwości pełnej neutralności dla zachodniej Europy (pozostającej w UE a nie w nowym tworze) w przypadku przeniesienia się konfliktu bardziej na wschód ..
             Ostatnio edytowany przez itakpowiem; 68553.

             Komentarz


             • Komentarz


              • W każdym kraju po takiej wypowiedzi jaka zafundował sobie i nam ambasador RP we Francji jego wypowiedz cytowana byłaby wraz z informacją o dymisji...
               W każdym poza Polską...

               "Jeśli Ukraina nie obroni swojej niepodległości, nie będziemy mieli wyboru, będziemy zmuszeni wejść w konflikt" – mówi Jan Emeryk Rościszewski, Ambasador RP we Francji
               ​​​​

               Komentarz


               • Zamieszczone przez itakpowiem Zobacz posta
                Szkoda, że część osób zdaje się nie zauważać że gdyby Polska albo kraje bałtyckie nie miały być dla USA strefą zgniotu w konflikcie z Rosja (o ile nie uda się im jej skutecznie odwrócić od Chin) to zostałyby objęte parasolem nuklearnym. A nie są.. naprawdę nie daje to Wam do myślenia?

                Myśleniem życzeniowym, jest twierdzenie że dla Amerykanów wielką różnicę robi czy wojna zastępcza toczy się na linii Dniepru a nie Wisły.. Tak, tak umowy międzynarodowe, artykuł 5 itd.. to wszystko mogą byc nic nieznaczące papierki jak nasz sojusz w 39 albo gwarancje nienaruszalności granic Ukrainy gdy oddawała broń atomową...realnym zabezpieczeniem byłby atom dla Polski a jego nie ma

                A i jeszcze ta mrzonka o dziejowej szansie Polski w tzw. Międzymorzu poza UE, czyli realnie - możliwości pełnej neutralności dla zachodniej Europy (pozostającej w UE a nie w nowym tworze) w przypadku przeniesienia się konfliktu bardziej na wschód ..


                Komentarz

                Pracuję...
                X