Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
  Przecież to co Foxx x zalinkowałeś to nie jest nic "wiążącego". A Ty MarkoOHT jeszcze tego ranka wydawało się, że zwracasz uwagę na takie szczegóły, jak to czy coś jest wiążące czy nie
  Jest to wiążące i konsekwentne stanowisko władz państwa. Co ciekawe, jak dotąd, skuteczne w słusznej sprawie. Cóż, skoro jednak postrzegasz np. będącą konsekwencją negocjacji decyzję RE i PE z 14.07. w sprawie zachowania atomu jako akceptowalnego źródła jako nic "wiążącego". Czyli m.in. wpływającego na stanowiska i strategie poszczególnych państw w tej sprawie, włącznie z budową i utrwalaniem koalicji blokującej zapędy niemiaszków... Cóż, w takim wypadku pożądana odpowiedź na Twoje pytanie:

  Może tak tylko na koniec przypomnisz jakiś pomysł zwiększania kosztów życia w imie ekoideolo, który upadł w wyniku takich negocjacji, albo z którego nas nasz rząd wymiksował w ciągu ostatnich 7,5 roku.
  jest niemożliwa, bo... jej nie zaakceptujesz Trudno.
  My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

  Komentarz


  • Równie dobrze mógłbym akceptować narrację jak to PO konsekwentnie, w słusznej sprawie, w wiążący sposób przedstawiając stanowisko władz, sprzeciwiała się NS2. "Ale to przecież zupełnie inna sytuacja".

   W pojęciu konsekwentnego stanowiska władz w trakcie prawie 8 lat rządów, widziałbym nieco inny stan rzeczy w kwestii realizacji budowy elektrowni jądrowej niż możemy to obserwować w rzeczywistości. Bo my tej elektrowni potrzebujemy niezależnie od pomysłów ekooszołomstwa. Natomiast te aspekty, które ekooszołomstwo forsuje, i które dotkną konkretnie każdego z nas - wyższymi kosztami żywności, takich luksusowych towarów jak prywatne samochody, domy, czy zwiększoną inwigilacją - przed tym jakoś nikt nas nie broni ani konsekwentnie ani niekonsekwentnie. Ba, nawet tu na forum się pewnie znajdzie jakiś kre tyn co to jemu w ogóle nie będą przeszkadzały brak gotówki czy paszporty klimatyczne bo będą dla naszego dobra.
   Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
   -------------
   Jedynie prawda jest ciekawa

   Józef Mackiewicz

   Komentarz


   • Ludzie lubią wygodę a wiec zgodzili się już dawno na inwigilację wraz z postępem technologicznym .

    Technologia = wygoda = większa inwigilacja .

    Przyspieszenie technologiczne wymusza też zawsze wojna .

    Nie ma przed tym żadnej obrony i oskarżanie o to PiS jest idiotyczne .

    Anglicy tez niszczyli maszyny tkackie w 18 wieku , ale zmiany technologicznej nie udało się zatrzymać .

    Malo tego , ludzie , którzy teraz aktywnie biorą udział w tej wojnie a wyjdą z tego żywi będą przyszłą elitą polityczną i finansową a oni już używają bardzo zaawansowanych technologii na polu walki i będą wdrażać nowoczesne technologie gdzie się tylko da w życiu cywilnym po wojnie .

    Tak żołnierze amerykańscy wróciwszy do domu po 2 giej wojnie światowej przekształcili biedny i rolniczy kraj w potęgę technologiczną i ekonomiczną.

    To samo stało się w Japonii i Korei .

    Ostatnio edytowany przez zusa; 174973.

    Komentarz


    • "Przy szczęśliwym zbiegu okoliczności, inflacja na koniec roku może być w okolicy 6-7 proc." - Glapiński.
     Po 2 miesiacach inflacja wyniosła już 3,8%, czyli przy "szczesliwym zbiegu okokicznosci" w kolejnych 10 miesiącach nie może być wyższa niż 2,2 - 3,2%.
     Trzymam kciuki!

     "Mogę dzisiaj powiedzieć, że deficyt budżetowy za rok 2022 to 12,4 miliardów złotych, a więc znacząco lepszy, niż przewidywali właściwie chyba wszyscy ekonomiści" - Morawiecki.
     Tylko, że wypychanie wydatków poza budżet pozwoliło ukryć miedzy 40 a 90 mld deficytu.
     A do tego szacuje sie, ze podatek inflacyjny za 2022 rok wyniósł co najmniej 150 mld.

     Także pełen sukces!
     Przynajmniej w Powerpoint'cie.
     I to wystarczy. Realnych skutków nie trzeba rozumieć bo i po co. Będzie wina Brukseli, Niemiec, opozycji, Tuska, Merkel i Putina (w dowolnej kolejności).

     Latami bedziemy (a głównie nasze dzieci) spłacać te sukcesy.
     Każdy, kto w jakikolwiek sposób otarł się o lata 70-te ubiegłego wieku powinien mieć deja vu.
     Długi Gierka skończyliśmy spłacać w 2012 roku, a i tak część była umorzona.

     Komentarz


     • Zamiast martwić się co będą robić przyszłe pokolenia , które sobie doskonale poradzą , lepiej się martw o Credit Suisse i inne europejskie banki .

      Credit Suisse chyba mocno obsługiwał rosyjską mafię i rosyjskich oligarchów , będą dość niepocieszeni jak się przewróci

      Następni „ robiący tyle dobrego „ czyli Sillicon Valley Bank , pierwszy który fiknął , przeznaczył jak się okazuje 73 mln dolarów na progresywne cele w tym Black Lives Matter I lgbt .      A report from August 2020 highlighted the fact that around two-thirds of the bank’s workforce met the “diversity” criteria. Another report that year touted SVB’s achievements in support…
      Ostatnio edytowany przez zusa; 174973.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
       Równie dobrze mógłbym akceptować narrację jak to PO konsekwentnie, w słusznej sprawie, w wiążący sposób przedstawiając stanowisko władz, sprzeciwiała się NS2. "Ale to przecież zupełnie inna sytuacja".
       Właśnie o tym piszę. Najwyraźniej mógłbyś tak powiedzieć, mimo iż PIS z NS zaczeło walczyć w 2008 (Libicki-senior w PE), dla odmiany w 2012 podczas szczytu Rady Państw Morza Bałtyckiego w Stralsundzie Tusk... bezwarunkowo poparł NS "w imię szacunku dla narodowej specyfiki planów dotyczących bezpieczeństwa energetycznego", co potwierdzili później Merkel i Barroso słowami, że NIKT nie zgłaszał żadnych zastrzeżeń. Krótko potem "pojawił się" pomysł stołka dla rzeczonego Tuska - przewodniczącego Rady Europejskiej. Co też nastąpiło z osobistej rekomendacji Angeli. Nie jest to jakaś nowa praktyka w historii tego projektu, dość przypomnieć Schrödera i stołek w Rosnefcie "za przychylność". Stricte o NS2 w 2015 wypowiedział się w końcu wiceszef MSZ w rządzie Kopacz - Trzaskowski. Stwierdził, dla odmiany że... jest to po prostu projekt prywatnych inwestorów bez związku z działaniami rządów. W logice PO oznacza to, że poza ich - w tym polskiego - kompetencjami. I znów - tak też się stało. Żadnych działań. A nie, czekaj - Tusk się wypowiedział przeciwko NS2 na łamach biznesalert... w 2017. Dwa lata po przegranych wyborach.

       Oczywiście, skoro jednak uważasz że postawy ludzi Tuska i Morawieckiego i dotychczasowe efekty ich działań były takie same - jak najbardziej mógłbyś tak powiedzieć. No bo właściwie - czemu nie? W końcu to "inność sytuacji" tu robi różnicę.


       Ostatnio edytowany przez Foxx; 739.
       My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

       Komentarz


       • Zamieszczone przez zusa Zobacz posta
        Zamiast martwić się co będą robić przyszłe pokolenia
        Jednak trochę się martwię. Widziałem dzisiaj nagłówek, że PiS chce wyciągnąć forsę z Funduszu Rezerwy Demograficznej na trzynaste emerytury.

        Generalnie żaden rząd nie sięgał tak do moich kieszeni jak ten, żeby robić dopłaty dla wszystkich i wszystkiego z moich pieniędzy.

        Mam dość rujnowania moich finansów z powodu socjalistycznych zapędów do dopłat. Najpierw zruchali mnie polskim ładem na ZUSie, a teraz rucha mnie inflacja, a rząd nie ma jak widać ani ochoty ani pomysłu jak z nią walczyć, bo ciągle dorzuca pustego pieniądza na rynek.

        ​​​​Coraz mniej zostaje w tym PiSie PiSu na który głosowałem. Dla mnie ważne było żeby trzymać z daleka murzynów i ciapatych, tymczasem:

        Polska wydaje coraz więcej wiz dla imigrantów z krajów muzułmańskich. Liczba muzułmanów nad Wisłą rośnie lawinowo. Skala imigracji z...


        Z niecałych 4 000 w 2016 do 58 000 w 2021, 90% mężczyzn z między innymi takich krajów jak Uzbekistan, Pakistan, Bangladesz, Azerbejdżan.


        O skutkach takiej polityki migracyjnej nie ma co pisać, bo życie dopisuje scenariusz:

        "Policja odpowiada że nie dokonuje wyszczególnienia na obywatelstwo osób poszukiwanych listami gończymi z uwagi na skargi wielu ambasad i urzędów konsularnych aby nie powodować piętnowania danego kraju."

        Tylko dodatkowy aspekt o którym się nie mówi to wpływ na politykę prorodzinną. Mamy w kraju deficyt kobiet dla polskich, białych mężczyzn, a importujemy ciapatych bajerantów.

        Jedyne co mnie jeszcze przy nich trzyma, to dobra polityka zagraniczna, ale na podsumowania i dyskusje przyjdzie czas przed wyborami.
        Lewactwo nie jest cool!

        Komentarz


        • Zamieszczone przez boss_corleone Zobacz posta

         Tylko dodatkowy aspekt o którym się nie mówi to wpływ na politykę prorodzinną. Mamy w kraju deficyt kobiet dla polskich, białych mężczyzn, a importujemy ciapatych bajerantów.
         W jakim sensie? Dane GUS na 31.12.2021: Polska ma 38 080 411 mieszkańców, z czego 51,7% stanowią kobiety, a 48,3% mężczyźni.
         Więcej: https://www.polskawliczbach.pl/

         Bazinga!
         Przecież i im i mnie chodzi tylko o dobro naszego klubu.

         Komentarz


         • Jak oddamy te starsze od 44 w zwyż ciapatym to nie ma problemu Tylko nie wiem czy będą chcieli brać          statystyka to niezła ladacznica
          http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

          Komentarz          • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
           ...

           Oczywiście, skoro jednak uważasz że postawy ludzi Tuska i Morawieckiego i dotychczasowe efekty ich działań były takie same - jak najbardziej mógłbyś tak powiedzieć. No bo właściwie - czemu nie? W końcu to "inność sytuacji" tu robi różnicę.           Czekaj czekaj...czyli jak tusk zgadzał się na ns2 to sprzedawał interes Polski za stołek, ale jak kurtyka zgadzał się zielony ład i jednocześnie starał się o stołek w oecd to nie sprzedawał interesu Polski?

           Dobrze rozumiem?

           Komentarz


           • Zamieszczone przez Moriarty Zobacz posta
            W jakim sensie? Dane GUS na 31.12.2021: Polska ma 38 080 411 mieszkańców, z czego 51,7% stanowią kobiety, a 48,3% mężczyźni.
            Więcej: https://www.polskawliczbach.pl/
            Za https://www.polskawliczbach.pl/
            0-4: M 949156 K 899114
            5-9: M 977239 K 924918
            10-14 M 1067147 K 1013257
            15-19 M 928300 K 882284
            20-24 M 977622 K 934320
            25-29 M 1167077 K 1126835
            30-34 M 1396017 K 1352188
            i tak dalej. Teraz rozumiesz? Nie mówiąc już o takich czynnikach jak biura matrymonialne dla obcokrajowców, wyjazdy kobiet na Zachód itp. Dopiero w grupie wiekowej 50+ zaczyna się przewaga kobiet. Kobiety żyją dłużej, lżej pracują, dłużej pobierają emeryturę, dlatego przechodzą na emeryturę wcześniej od mężczyzn - logiczne w ****, ale dyskryminacja mężczyzn w Polsce to już temat na inną dyskusję
            Lewactwo nie jest cool!

            Komentarz


            • Zamieszczone przez boss_corleone Zobacz posta

             Jednak trochę się martwię. Widziałem dzisiaj nagłówek, że PiS chce wyciągnąć forsę z Funduszu Rezerwy Demograficznej na trzynaste emerytury.

             Generalnie żaden rząd nie sięgał tak do moich kieszeni jak ten, żeby robić dopłaty dla wszystkich i wszystkiego z moich pieniędzy.

             Mam dość rujnowania moich finansów z powodu socjalistycznych zapędów do dopłat. Najpierw zruchali mnie polskim ładem na ZUSie, a teraz rucha mnie inflacja, a rząd nie ma jak widać ani ochoty ani pomysłu jak z nią walczyć, bo ciągle dorzuca pustego pieniądza na rynek.

             ​​​​Coraz mniej zostaje w tym PiSie PiSu na który głosowałem. Dla mnie ważne było żeby trzymać z daleka murzynów i ciapatych, tymczasem:

             Polska wydaje coraz więcej wiz dla imigrantów z krajów muzułmańskich. Liczba muzułmanów nad Wisłą rośnie lawinowo. Skala imigracji z...


             Z niecałych 4 000 w 2016 do 58 000 w 2021, 90% mężczyzn z między innymi takich krajów jak Uzbekistan, Pakistan, Bangladesz, Azerbejdżan.


             O skutkach takiej polityki migracyjnej nie ma co pisać, bo życie dopisuje scenariusz:

             "Policja odpowiada że nie dokonuje wyszczególnienia na obywatelstwo osób poszukiwanych listami gończymi z uwagi na skargi wielu ambasad i urzędów konsularnych aby nie powodować piętnowania danego kraju."

             Tylko dodatkowy aspekt o którym się nie mówi to wpływ na politykę prorodzinną. Mamy w kraju deficyt kobiet dla polskich, białych mężczyzn, a importujemy ciapatych bajerantów.

             Jedyne co mnie jeszcze przy nich trzyma, to dobra polityka zagraniczna, ale na podsumowania i dyskusje przyjdzie czas przed wyborami.


             Martw się tym , że białych ( mężczyzn przede wszystkim ale nie tylko bo kobiety i dzieci też )
             w y b i j a teraz bardzo skutecznie Rosja .
             W ciągu roku zginęło 100 tysięcy Ukraińców ( b i a ł y c h żołnierzy , nie liczymy b i a ł y c h cywilów ) i prawie 200 tysięcy
             b i a ł y c h Rosjan . Czyli około 300 tysięcy
             b i a ł y ch w ciągu 12 miesięcy .

             W armii amerykańskiej są czarni i i ani armia ani Stany od tego nie upadły .

             Tam gdzie jest deficyt białych tam wchodzą mniejszości, biali nie mają po 5,6,7 dzieci .

             Taka jest rzeczywistość .

             Kwestią jest jak integrować tych ludzi bo polityka bogatych krajów zachodu przez ostatnie 60 lat w stosunku do emigrantów i kolorowych okazała się totalną klęską .

             Z dwoma wyjątkami : sportu i armii .

             Dodruk pieniądza odbywa się przede wszystkim w USA a nie w Polsce .
             To nie polski rząd spowodował ś w i a t o w ą inflację ale adminstracja prezydenta Bidena drukując dwa razy po $ 800 na łebka dla 300 mln ludzi w ciągu ostatnich dwóch lat .

             Po pierwszej transzy wszystko poszło w górę o jakieś 20-30% , ludzie zaczęli kupować i remontować , a potem przyszła druga transza i ceny poszybowały niekontrolowanie .

             Jest takie podstawowe prawo ekonomiczno - społeczne , którego uczą w przedszkolach -

             USA kicha a cały świat dostaje zapalenia płuc .

             Polski rząd mógł tylko odnieść się do zaistniałej sytuacji i zrobił to profesjonalnie .
             Ostatnio edytowany przez zusa; 174973.

             Komentarz


             • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
              Właśnie o tym piszę. Najwyraźniej mógłbyś tak powiedzieć, mimo iż PIS z NS zaczeło walczyć w 2008 (Libicki-senior w PE), dla odmiany w 2012 podczas szczytu Rady Państw Morza Bałtyckiego w Stralsundzie Tusk... bezwarunkowo poparł NS "w imię szacunku dla narodowej specyfiki planów dotyczących bezpieczeństwa energetycznego", co potwierdzili później Merkel i Barroso słowami, że NIKT nie zgłaszał żadnych zastrzeżeń. Krótko potem "pojawił się" pomysł stołka dla rzeczonego Tuska - przewodniczącego Rady Europejskiej. Co też nastąpiło z osobistej rekomendacji Angeli. Nie jest to jakaś nowa praktyka w historii tego projektu, dość przypomnieć Schrödera i stołek w Rosnefcie "za przychylność". Stricte o NS2 w 2015 wypowiedział się w końcu wiceszef MSZ w rządzie Kopacz - Trzaskowski. Stwierdził, dla odmiany że... jest to po prostu projekt prywatnych inwestorów bez związku z działaniami rządów. W logice PO oznacza to, że poza ich - w tym polskiego - kompetencjami. I znów - tak też się stało. Żadnych działań. A nie, czekaj - Tusk się wypowiedział przeciwko NS2 na łamach biznesalert... w 2017. Dwa lata po przegranych wyborach.

              Oczywiście, skoro jednak uważasz że postawy ludzi Tuska i Morawieckiego i dotychczasowe efekty ich działań były takie same - jak najbardziej mógłbyś tak powiedzieć. No bo właściwie - czemu nie? W końcu to "inność sytuacji" tu robi różnicę.


              Nie mógłbym, tak samo jak nie mógłbym powiedzieć, że PiS konsekwentnie dąży do budowy elektrowni jądrowej (bo do pewnego momentu miało wyjebane jajca na to tak jak poprzednicy) i tak samo nie mogę powiedzieć, że konsekwentnie dąży do uchronienia nas przed tym ekooszołomstwem.
              Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
              -------------
              Jedynie prawda jest ciekawa

              Józef Mackiewicz

              Komentarz
              • Rosja przedstawiała się jako o s t a t n i szaniec
               b i a ł e g o człowieka tymczasem zabija 300 tysięcy
               b i a l y c h w ciągu roku .

               Bogaci młodzi biali i czarna biedota w Stanach oraz Ameryka Południowa z dużą częścią Afryki poddali się dawno propagandzie radzieckiej , że Rosja przeciwstawia się rasizmowi i niesprawiedliwości społecznej tymczasem nie widziałem większych rasistów niż r u s c y .


               Mam osobistą satysfakcję widząc jak Rosja burzy ten mit własnymi czołgami powodując depresję i sraczkę intelektualną wśród woke community czyli wołkòw i czytelników gazety wyborczej .
               Ostatnio edytowany przez zusa; 174973.

               Komentarz


               • Zamieszczone przez boss_corleone Zobacz posta
                Jedyne co mnie jeszcze przy nich trzyma, to dobra polityka zagraniczna ...
                Problem w tym, że w miarę przyzwoita polityka zagraniczna PiSu jest dziełem różnych bardzo korzystnych dla nas zbiegów okoliczności i wydarzeń, którym PiS był wprost przeciwny.
                Np. gdzie byłaby dzisiaj Polska, gdyby ostatnie wybory prezydenckie w USA wygrał Trump? Zwracam uwagę także na ostatnią wypowiedź DeSantisa (prawdopodobnego kandydata Republikanów w wyborach 2024): ​"Dalsze angażowanie się w 'spór terytorialny' Rosji z Ukrainą nie jest w żywotnym interesie USA", z którą Trump już się zdążył zgodzić. Po tym Putin powinien mieć prosty cel - wytrzymać do amerykańskich wyborów bo sytuacja może sie zdecydowanie odwrócić na jego korzyść.

                Komentarz

                Pracuję...
                X