Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Kryzys to wyzysk i po to jest stworzony...

  Komentarz


  • Kryzys klimatyczny to też świetny sposób na zaprowadzenie nowego porządku świata. Nie wiem czy Sunak zdaje sobie sprawę w czym tkwi realna przyczyna coraz gwałtowniejszego klimatu, proponując środki doraźne - objawowe. Przez takich "amebach" dostrzegających wyłącznie winę w CO2, już wkrótce dojdą do głosu bardzo groźne organizacje głoszące na prawdę "jak jest" i zaczną nam po swojemu układać rzeczywistość. Będą miały do tego wszelką legitymację zastraszonej opinii światowej, gdyż zwolennicy CO2 nie mają żadnego argumentu aby odbić piłeczkę więc muszą przegrać, a dłużej nie można tego zamilczeć. I nie chodzi mi o tych naukowców drugiego obiegu produkujących się na YT bo to tylko pionki informujący o realnym zagrożeniu, oni wcale nic nie muszą wiedzieć o rzeczywistych intencjach swych "przełożonych", ba... oni wcale nie muszą wiedzieć że są przez kogokolwiek prowadzeni, gdyż rzeczywistym celem mocodawców jest wykorzystanie faktu zagrożenia do zaprowadzenia globalnego ustrojstwa. To jest w tej chwili perspektywiczne zagrożenie! Dlatego tak ważne jest uprzedzenie ich działalności, od samego początku ustawiając się w jedynie słusznym punkcie wyjścia, zamiast czekać aż ktoś poprzez instytucje unijne zrobi to na własną modłę, a łatwo będzie kupić ludzi wizją superidealnego ustroju bez Boga, bo kto by nie chciał w takim świecie żyć jak ten poniżej.


   Komentarz


   • Naprawdę trzeba mieć dużą dozę naiwności by wierzyć, że taki sunak czy morwiecki nie wiedzą jakie skutki odniosą ich decyzję i wmawiać sobie ich dobre intencję. Może suski nie wiedział za czym głosuje i on chciał tylko pieniędzy a aneksy? jakie tam aneksy... kto by sie tam tym przejmował a napewno nie baron polskiej energetyki z wykształcenia lalkarz teatralny czy inny pacynkarz Ale taki morawiecki czy sunak doskonale zdają sobie sprawę co robią... a lud ma mydlone oczy..

    Ma tak mydlone oczy, że zgrywający opcję suwerenneściową pis który zafundował nam: pakiet klimatyczny, traktat lizboński, zielony ład, fit for 55, mechanizm pieniądze za praworządność dalej ma duży procent poparcia i jest uznawany przez swoich wyborców za patriotów
    Tak tak, wymienione powyżej akty prawne szkodliwe dla Polski to wszystko dzieło kaczyńskich i ich pomiagierów ale oni tak skutecznie opanowali mechanizm hejtu i propagandy, że wielu ludzi którzy naprawdę chcą dobra naszego narodu i naszej ojczyzny wszędzie widzi opcję zaprzaństwa i zdrady tylko nie w pisie...
    Ostatnio edytowany przez itakpowiem; 68553.

    Komentarz


    • @itakpowiem
     Niemniej nie da się jednoznacznie stwierdzić że żadnego kryzysu klimatycznego nie ma, bo równie dobrze można powiedzieć że zarówno narrację forsowane przez zwolenników CO2 jak i tych w ogóle negujących wszelkie zagrożenia, są kreowane z tego samego źródła, w celu pozostawienia opinii publicznej fałszywych opcji wyboru, ni żadnych innych.

     Mamy kilka nurtów kreowanych wśród elit politycznych, działaczy, ludzi nauki:

     - nie ma żadnego zagrożenia klimatycznego, to tylko bujdy - nie ma się co zajmować
     - jest zagrożenie klimatyczne ale jakie to nie wiem - trzeba coś z tym zrobić lub dać sobie siana
     - jest zagrożenie CO2, negują tylko szury - musimy działać, ograniczenia CO2 i OZE itp
     - jest zagrożenie klimatyczne a ja chce na nim zarobić - dla niepoznaki będę działał żeby wyciągnąć kasę a może przy okazji coś dobrego zrobię dla środowiska
     - jest zagrożenie CO2 a ja chcę na nim zarobić - będę stawiał na ograniczenia CO2 i OZE żeby uszczknąć kasę
     - nie obchodzi mnie czy jest czy nie ma, wolę zająć się czymś innym
     - nie obchodzi mnie czy jest czy nie ma ale chcę na czymś zarobić
     - jest zagrożenie klimatyczne i wiemy konkretnie jakie, wcale nie chodzi o CO2

     Ten ostatni nurt próbuje ostatnimi czasy przebić się do mainstreamu na barkach "spanikowanej" opinii publicznej social mediów i prawdopodobnie oni wygrają narracją ze wszystkimi, bo nic tak nie działa na umysły jak totalny armagedon za kilkanaście lat. I nie staram się tu kwestionować uczciwości tychże niezależnych naukowców a to że skumali się z Rotary Club w celu przeciwdziałania, które nie dokona bez pozyskania najlepszych naukowców pracujących obecnie dla zbrojeniówek poszczególnych państw. Zatem według tychże ludzi należy całkowicie wyeliminować wszelkie formy konfliktów zbrojnych poprzez utworzenie jednego globalnego ustrojstwa, dopiero wówczas cała nauka skupi się na jedynym celu - wyeliminowaniu zagłady. Rotary w najbliższych wyborach do parlamentów krajowych/europarlamentu wystawi swych ludzi z dystryktów pod banderami partyjnymi, którzy na fali popularności informacyjnej drugiego obiegu mieliby powoli zacząć przejmować władzę, a w efekcie końcowym zaprowadzić 8 tez do konstytucji.

     Równie dobrze mogliby głosić by zmieniać prawo w swych krajach we własnym zakresie, ale tu mamy odgórne tezy:

     8 PODSTAW TWÓRCZEGO SPOŁECZEŃSTWA

     Człowiek jest fundamentalną jednostką społeczeństwa.
     Ludzkość jest jedną wielką rodziną.


     1
     Życie Człowieka
     Życie Człowieka jest najwyższą wartością. Życie każdego Człowieka musi być chronione, jak własne. Celem społeczeństwa jest zapewnienie i zagwarantowanie wartości życia każdemu Człowiekowi. Nie może być nic cenniejszego niż życie Człowieka. Jeśli jeden Człowiek jest cenny, znaczy, wszyscy Ludzie są cenni!


     2
     Wolność Człowieka
     Każdemu człowiekowi od urodzenia przysługuje prawo do bycia Człowiekiem. Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi. Każdy ma prawo wyboru. Na ziemi nie może być nikogo i niczego ponad człowiekiem, jego wolnością i prawami. Korzystanie z praw i wolności człowieka nie może naruszać praw i wolności innych ludzi.


     3
     Bezpieczeństwo Człowieka
     Nikt i nic w społeczeństwie nie ma prawa stwarzać zagrożeń dla życia i wolności Człowieka!
     Każdy Człowiek ma zagwarantowane bezpłatne zaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych, w tym żywności, mieszkania, opieki medycznej, edukacji i pełnego zabezpieczenia socjalnego.
     Naukowe, przemysłowe i technologiczne działania społeczeństwa powinny być skierowane wyłącznie na poprawę jakości życia ludzkiego.
     Gwarantowana stabilność ekonomiczna: brak inflacji i kryzysów, stabilne i równe ceny na całym świecie, jedyna jednostka monetarna, stałe minimalne opodatkowanie lub jego brak.
     Bezpieczeństwo Człowieka i społeczeństwa przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami zapewnia ujednolicona globalna służba zarządzania kryzysowego.


     4
     Przejrzystość i otwartość informacji dla wszystkich
     Każdy Człowiek ma prawo do otrzymywania wiarygodnych informacji na temat przepływu i dystrybucji środków publicznych. Informacja o stanie realizacji decyzji społeczeństwa jest dostępna dla każdego Człowieka.
     Media należą wyłącznie do społeczeństwa i zgodnie z prawdą, otwarcie i szczerze odzwierciedlają informacje.


     5
     Twórcza ideologia
     Ideologia powinna mieć na celu popularyzację najlepszych ludzkich cech i tłumienie wszystkiego, co jest skierowane przeciwko Człowiekowi. Głównym priorytetem jest priorytet człowieczeństwa, wysokie duchowe i moralne aspiracje Człowieka, ludzkość, sumienność, wzajemny szacunek i umocnienie przyjaźni.
     Tworzenie warunków do rozwoju i wychowania Człowieka przez duże „C”, kultywowanie wartości moralnych w każdym człowieku i społeczeństwie.
     Zakaz propagandy przemocy, osądzenie i potępienie wszelkich form rozdzielenia, agresji, przejawów anty-ludzkości.


     6
     Rozwój Osobowości
     Każdy człowiek w Twórczym społeczeństwie ma prawo do wszechstronnego rozwoju i samorealizacji.
     Edukacja powinna być bezpłatna i równie dostępna dla wszystkich. Tworzenie warunków i poszerzanie możliwości do realizacji przez Człowieka jego zdolności twórczych i talentów.


     7
     Sprawiedliwość i równość
     Wszystkie zasoby naturalne należą do Człowieka i są uczciwie rozdzielone między wszystkich ludzi. Monopolizacja zasobów i ich nieracjonalne wykorzystanie jest niedopuszczalne. Zasoby te są sprawiedliwie rozdzielone między mieszkańców całej Ziemi.
     Człowiek ma zagwarantowane zatrudnienie, jeśli sobie tego życzy. Wynagrodzenie za identyczne stanowisko, specjalizację i zawód musi być takie same na całym świecie.
     Każdy ma prawo do własności prywatnej i dochodów, jednak w granicach kwoty indywidualnej kapitalizacji ustalonej przez społeczeństwo.


     8
     Samorząd społeczny
     Pojęcie „władzy” jest nieobecne w Twórczym społeczeństwie, ponieważ odpowiedzialność za społeczeństwo jako całość, jego rozwój, warunki życia i harmonijny ustrój spoczywa na każdym Człowieku.
     Każdy Człowiek ma prawo uczestniczyć w zarządzaniu sprawami Twórczego społeczeństwa oraz w przyjmowaniu przepisów mających na celu poprawę życia Człowieka.
     Rozwiązanie społecznie ważnych, społecznie znaczących zagadnień ekonomicznych wpływających na zmianę jakości życia Człowieka poddaje się ogólnokrajowej dyskusji i głosowaniu (referendum).

     Ta informacja zaskoczyła nas swoją mądrością i głębią. Oczywiście w takim społeczeństwie każdy człowiek chce żyć. A dzisiaj, przed nami, ludźmi żyjącymi na planecie Ziemia, pozostaje tylko jedno pytanie: jak wdrożyć to w jak najkrótszym czasie?

     ETAPY BUDOWY TWÓRCZEGO SPOŁECZEŃSTWA


     Igor Michajłowicz odpowiedział, że dla budowania Twórczego społeczeństwa ważna jest etapowość, i wyjaśnił, na czym polega każdy z etapów.
     1. Etap informowania. To informowanie ludzkości o Twórczym społeczeństwie. Każdy zainteresowany człowiek może poinformować maksymalną liczbę ludzi o Twórczym społeczeństwie. Właśnie to robi obecnie wielu sumiennych, przyzwoitych ludzi z różnych krajów świata.
     1. Etap polityczny. Tworzenie partii politycznych „Twórcze społeczeństwo” w różnych krajach z jednolitą ideologią Twórczego społeczeństwa. Ogólna koordynacja partii jest prowadzona przez Międzynarodowy Komitet Centralny, który jest kontrolowany przez społeczność międzynarodową — Międzynarodowy Ruch Społeczny „ALLATRA”, czyli społeczność, która jest poza polityką i religią. Cel projektu jest prosty: skorzystać z polityki, jak narzędzia nie do rozdzielenia, lecz do zjednoczenia ludzi.
     1. Światowe referendum. Przeprowadzenie powszechnego referendum w sprawie przyjęcia przez całą ludzkość twórczego modelu rozwoju jako jedynego możliwego do przyjęcia i niezbędnego do przetrwania ludzkości.
     https://creativesociety.com/pl/8-pod...-spoleczenstwa

     Ostatnio edytowany przez Murphy; 158801.

     Komentarz


     • RPP i Glapa idą w zaparte ze stopami jak kiedyś Kopacz i szczepionki. Ona wtedy wygrała, zobaczymy jak Glapa.
      "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
      „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

      Komentarz


      • Przy tak dużym dodruku pieniądza i kolejnych dodatkach socjalnych, to podnoszenie w nieskończoność stóp w walce z samą inflacją przyniesie wyłącznie efekt w dojechaniu kredytobiorców i małych przedsiębiorstw.

       Główne zadanie podniesienia stóp zostało już spełnione, tj. maksymalne zduszenie popytu na nowe kredyty hipoteczne, rynek nieruchomości aktualnie leży i kwiczy. Wielu wieściło wyskoczenie kursu dolara pod 6zl, a tu proszę, wbrew naganiaczom rynek zareagował całkiem pozytywnie.

       Komentarz


       • Zamieszczone przez Breados Zobacz posta
        Wielu wieściło wyskoczenie kursu dolara pod 6zl, a tu proszę, wbrew naganiaczom rynek zareagował całkiem pozytywnie.
        Przecież dolar się osłabił w ostatnich dniach z zupełnie innego powodu.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez KrzychuS Zobacz posta

         Przecież dolar się osłabił w ostatnich dniach z zupełnie innego powodu.
         Nie mam za bardzo możliwości śledzenia wszystkiego na bieżąco - co to za powód?
         Bo wolność krzyżami się mierzy
         Historia ten jeden ma błąd​

         Komentarz


         • Zamieszczone przez unoy Zobacz posta

          Nie mam za bardzo możliwości śledzenia wszystkiego na bieżąco - co to za powód?
          Spadek inflacji w USA. Październik - 7,7% (przy oczekiwaniach rynkowych na poziomie 8,0%), wrzesień- 8,2%.

          Komentarz


          • ONZ wzywa bogate kraje do przekazania gigantycznych środków na ratowanie klimatu. Roczne nakłady na ten cen powinny wynieść 2 bln dolarów.


           Mają rozmach sksyny
           "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

           WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

           Komentarz


           • Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
            (...) Co ciekawe, Chiny, które bardziej niż jakikolwiek inny kraj przyczyniają się do globalnego ocieplenia, zostały wyłączone z wymogu finansowania inicjatywy na rzecz klimatu.            Btw, czy jest na forumce zwolennik walki o fajne środowisko w sposób w jaki jest to wykonywane ? Chętnie podyskutuję by zrozumieć jak jest w stanie przełknąć takie wałki jak ten i nie czuć się pożytecznym idiotą
            Ostatnio edytowany przez Citlivu; 27016.
            http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

            Komentarz


            • W Zgromadzeniu Ogólnym ONZ trwają debaty dot. nowego "Traktatu o zbrodniach przeciwko ludzkości". W tle agenda homoseksualna.


             Nowy, wspaniały świat
             "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

             WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

             Komentarz


             • Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
              Z artykuły wynika, że grupa afrykańskich krajów protestuje. Poparło ich kilka krajów min. pakisy i kacapy... a nasi? Gdzie w tym wszystkim nasi?
              Protestowali, czy nie? Akceptują nowy wspaniały świat? Jeśli nie protestowali to jesteśmy x lat przed czy za murzynami?

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta

               Zostawiając na boku "użytkownika", bardziej skomplikowana jest logika uznająca za coś niezwykłego standardową w polityce sytuację, w której oficjalne stanowisko jest wypadkową bieżących okoliczności, a nie sprawozdaniem o faktach.​
               Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta

               Przecież sam uznawałeś oficjalne stanowisko władz za argument mający kończyć dyskusję. Pamiętam np dyskusję na temat awarii na kolektorze pod Wisłą i jak stałeś przy tym, że to katastrofa bo takiego słowa ktośtam użył i nie byłeś w stanie wziąć pod uwagę, że to stanowisko może być wypadkową bieżących okoliczności, a konkretnie zbliżających się wyborów.
               Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
               Fajna zabawa, a teraz zacytuj proszę z kontekstem. Inaczej to będzie tania erystyka.

               Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
               Żeby nie pozostawić Twojego publicznego zarzutu o tanią erystykę bez publicznej odpowiedzi wklejam link do Twojego posta, w którym stanowisko urzędnika podległego rządowi traktujesz z grubsza jako wykładnię faktów:
               https://forum.legionisci.com/forum/p...64#post2276864
               (Zresztą kilka postów wcześniej, tę samą tezę o katastrofie podpierasz stanowiskiem ambasadora Szwecji.)
               Kontekst jest oczywiście w postach od początku linkowanego wątku. Zdaje się że chwilę później wydzielono osobny. Ewentualną dalszą dyskusję proponuję przenieść na priv.​ Nie wydaje mi się ona specjalnie istotna, ale jakoś nie na miejscu wydał mi się Twój dzisiejszy wyższościowy ton - stąd "zabawa".
               Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
               Nie ma o czym gadać, niech każdy wyrobi sobie zdanie jak się ma ocena motywów stanowisk zajmowanych przez władze państw i szerzej polityczne reprezentacje do tego co przytoczyłeś (i co i tak jest częścią większej całości, w tym stanowisk różnych instytucji). "Wyższościowy ton"? To też niech każdy sam sobie oceni.
               Żeby nie rozmywać wątku ukraińskiego forumowymi potyczkami

               szabla Korwina vs szabla Sasina
               1 : 0​

               Komentarz


               • ARAMCo kupiło 30% Lotosu za 1,15 miliarda złotych. Spółkę wyceniono zatem na 3,8 miliarda złotych.
                Zysk w II kwartale oczyszczony z jednorazowych zdarzeń wyniósł 5,2 mld.
                "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
                „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

                Komentarz

                Pracuję...
                X