Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Budyń_70 Zobacz posta
    póki co przykładam rękę do tego, iż przy korycie mógłby się pojawić ktoś kim absolutnie gardzę.
    Klasyka ;P

Reguła zaangażowania i konsekwencji mówi o tym, że jeśli się w coś zaangażujesz (lub uwaga! – ktoś Ciebie w coś zaangażuje), to będziesz kontynuował to działanie mimo, tego że np. jest ono szkodliwe, nieoptymalne lub nie odpowiada na prawdziwe potrzeby.
    "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
    „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta

PS - Korwin, którego jak pisałem również jestem byłym zwolennikiem (już 30 lat minęło...). Dzisiaj, gdyby do wyboru był tylko on, wybrałbym rewolucję
      Myślę, że mogą to być słowa prorocze i raczej to będzie rewolucja na wzór francuskiej.
      Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
      I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

• Dziwne, iż partia oraz jej wyznawcy mieniący się ostoją „praworządności”, zamiast spróbować wygrać w normalnych demokratycznych wyborach, nawołują do rozwiązań siłowych.

Komentarz

• A do walki niezłomne legiony poprowadzi Marszałek Olszański na białej klaczy.
          Jak się bawić to się bawić
          Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez sephrioth1916 Zobacz posta
            Myślę, że mogą to być słowa prorocze i raczej to będzie rewolucja na wzór francuskiej.
            E tam W czasie dyskusji nad kształtem "5 dla zwierząt" widziałeś dziesiątki tysięcy rolników, którzy już w wyniku tego pomysłu potracili dorobek swojego życia, mimo że żadna "5" nie weszła w życie. Ostatnia wizja z brakiem kasy na bożonarodzeniowe prezenty w następstwie rządowego wsparcia dla Ukraińców robi podobne wrażenie. Teraz rewolucja - i to w stylu francuskim. No, no...

PS Na wszelki wypadek doprecyzuję. Sens mojego poprzedniego posta jest taki, że będąc zwolennikiem (a nawet aktywistą) Korwina 30 lat temu, dzisiaj, gdyby w wyborach miał startować tylko on, wolałbym w polskim stylu postawić kosę na sztorc i obalać nowy reżim korwinowy, niż nie tylko go poprzeć, ale zachować jakąś neutralność

My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

E tam W czasie dyskusji nad kształtem "5 dla zwierząt" widziałeś dziesiątki tysięcy rolników, którzy już w wyniku tego pomysłu potracili dorobek swojego życia, mimo że żadna "5" nie weszła w życie. Ostatnia wizja z brakiem kasy na bożonarodzeniowe prezenty w następstwie rządowego wsparcia dla Ukraińców robi podobne wrażenie. Teraz rewolucja - i to w stylu francuskim. No, no...
              Lewacka 5 dla zwierząt nie weszła tylko i wyłącznie dlatego, że zrobił się raban. Inaczej Kaczyński świat poświęciłby dla swojego kota. Pieniędzy w Polsce nigdy nie zabraknie o to nie musimy się martwić. Jako człowiek, który często przebywa na wsi, gdzie PIS zawsze wygrywał odbyłem kilka luźnych rozmów z lokalsami i nastroje troszkę się zmieniły przez ostatnie kilka miesięcy. Teraz czeka nas ciężka zima i zobaczymy...

Rewolucja francuska została zrobiona przez głodnych ludzi, a poprowadzona przez lewicową ideologię - to że tu obecni betonowi wyznawcy PISu tego nie wiedzą to akurat mnie nie dziwi, ale że ich główny bojownik o prawo i sprawiedliwość społeczną tego nie wie to w to akurat nie wierzę - raczej celowe przeoczenie.

Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
              PS Na wszelki wypadek doprecyzuję. Sens mojego poprzedniego posta jest taki, że będąc zwolennikiem (a nawet aktywistą) Korwina 30 lat temu, dzisiaj, gdyby w wyborach miał startować tylko on, wolałbym w polskim stylu postawić kosę na sztorc i obalać nowy reżim korwinowy, niż nie tylko go poprzeć, ale zachować jakąś neutralność
              Ja doskonale zrozumiałem, ale to raczej Wy - Ty i Twoi towarzysze w boju - nie zrozumieliście o co mi chodzi, ale tu bez zdziwienia.

Edit.

Jeszcze taką ciekawostkę chciałem wkleić:

Firmy doceniły #niskiepodatki i nowe ulgi. Do CEIDG w pierwszym półroczu 2022 r. wpłynęło 104,3 tys. (wzrost o 25,8 proc. r/r) wniosków dotyczących zamknięcia działalności gospodarczej i 161,1 tys. (wzrost o 39,4 proc. r/r) wniosków jej zawieszenie.
              https://twitter.com/emocjewsieci/sta...62213860286464

Trzymajcie się ciepło.
              Ostatnio edytowany przez sephrioth1916; 157246.

Komentarz

Lewacka 5 dla zwierząt nie weszła tylko i wyłącznie dlatego, że zrobił się raban. Inaczej Kaczyński świat poświęciłby dla swojego kota.
                Co nie zmienia drobiazgu, że inaczej niż pisałeś żaden z setek tysięcy rolników nie stracił jednego grosza, nie mówiąc już o całym majątku. W wyniku przepisów, które zwyczajnie nie weszły w zycie. Mimo to zakomunikowałeś nam tu efekt tej ustawy jako coś, co się już stało.

Zamieszczone przez sephrioth1916 Zobacz posta
                Pieniędzy w Polsce nigdy nie zabraknie o to nie musimy się martwić. Jako człowiek, który często przebywa na wsi, gdzie PIS zawsze wygrywał odbyłem kilka luźnych rozmów z lokalsami i nastroje troszkę się zmieniły przez ostatnie kilka miesięcy. Teraz czeka nas ciężka zima i zobaczymy...
                Ano zobaczymy Np. z powyższą "5" już widzimy. Podobnie jak "bankructwo Polski" po pierwszym roku/dwóch od wprowadzenia 500+. Po drodze pandemia i wojna za miedzą. Raczej nikt nie pisze, że będzie łatwo, ale kolejna próba budowy forumkowej światyni Kasandry w oparciu o wyrywkowe info lub twitterowe shitstormy, gdy sytuacja wciąż jest dynamiczna i nikt z nas nie zna decydujących zmiennych zwyczajnie wygląda tak, jak wygląda. Kilka znacznych dłuższookresowych skoków na rynkach cen surowców może wszystkie prognozy wywrócic do góry kołami. I to kilkakrotnie - we wszystkie możliwe strony.

Rewolucja francuska została zrobiona przez głodnych ludzi, a poprowadzona przez lewicową ideologię - to że tu obecni betonowi wyznawcy PISu tego nie wiedzą to akurat mnie nie dziwi, ale że ich główny bojownik o prawo i sprawiedliwość społeczną tego nie wie to w to akurat nie wierzę - raczej celowe przeoczenie.
                Nie wiem kto czego nie widzi i jak wpłynie plemienna retoryka i dehumanizacja rozmówców na skuteczność Twoich arguentów, ale w tajemnicy zdradzę, że chyba nie bardzo pomogą. W tym wzmożeniu argumenty raczej gdzieś umknęły. Zostaje typowa dla totalsów (a nie lokalsów) reinterpretacja stanowiska rozmówców pod własne tezy, a później nawet nie tyle odniesienie się do takiego tworu, co "oceny" albo "diagnozy" ad personam. Serio?

Ja doskonale zrozumiałem, ale to raczej Wy - Ty i Twoi towarzysze w boju - nie zrozumieliście o co mi chodzi, ale tu bez zdziwienia.
                Cóż, staramy się dyskutować racjonalnie. Pisząc we własnym imieniu - w normalnej dyskusji staram się nie zakładać z góry, że celem wymiany opinii jest wygłaszanie co kilka miesięcy "kazań", w tym apokaliptycznych, typowych dla totalsów - podobnie jak wspomniane wyżej zabiegi "erystyczne". Myliłem się, sorry.

Trzymajcie się ciepło.
                Nawzajem
                My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

Co nie zmienia drobiazgu, że inaczej niż pisałeś żaden z setek tysięcy rolników nie stracił jednego grosza, nie mówiąc już o całym majątku. W wyniku przepisów, które zwyczajnie nie weszły w zycie. Mimo to zakomunikowałeś nam tu efekt tej ustawy jako coś, co się już stało.
                  Przecież to jest typowa taktyka PISu. Wprowadzamy ustawę i czekamy jaki raban się podniesie. Jeżeli wystarczająco duży to ustawę wyrzucamy i przecież nikomu włos z głowy nie spadł.

Ano zobaczymy Np. z powyższą "5" już widzimy. Podobnie jak "bankructwo Polski" po pierwszym roku/dwóch od wprowadzenia 500+. Po drodze pandemia i wojna za miedzą. Raczej nikt nie pisze, że będzie łatwo, ale kolejna próba budowy forumkowej światyni Kasandry w oparciu o wyrywkowe info lub twitterowe shitstormy, gdy sytuacja wciąż jest dynamiczna i nikt z nas nie zna decydujących zmiennych zwyczajnie wygląda tak, jak wygląda. Kilka znacznych dłuższookresowych skoków na rynkach cen surowców może wszystkie prognozy wywrócic do góry kołami. I to kilkakrotnie - we wszystkie możliwe strony.
                  Nie wiem skąd to wziąłeś, ale nigdy nie przewidywałem bankructwa Polski. Jeżeli ktoś uważa tutaj, że po prostu lekko nie będzie to niech sobie pomyśli co oznacza podniesienie dla piekarni, szpitala, restauracji, urzędu, a nawet głupiego fryzjera opłat za prąd o 200 do 400%. Ja wiem, że to wszystko wina Putina, ale przez ostatnie 7 lat bawiliśmy się jakby piekła miało nie być, a nasz rząd zgody narodowej w tym czasie był zajęty wyrównywaniem niesprawiedliwości społecznych. Polecam przypowieść o pannach roztropnych,

Nie wiem kto czego nie widzi i jak wpłynie plemienna retoryka i dehumanizacja rozmówców na skuteczność Twoich arguentów, ale w tajemnicy zdradzę, że chyba nie bardzo pomogą. W tym wzmożeniu argumenty raczej gdzieś umknęły. Zostaje typowa dla totalsów (a nie lokalsów) reinterpretacja stanowiska rozmówców pod własne tezy, a później nawet nie tyle odniesienie się do takiego tworu, co "oceny" albo "diagnozy" ad personam. Serio?
                  Przecież tu nie trzeba argumentów, wystarczy popatrzeć w dane. Argumentem wyznawców PISu jest że nic się nie dzieje a wzrost gospodarczy ciągle jest. Ale wystarczy zobaczyć jaki był wzrost gospodarczy w tym czasie, ile wyniosła inflacja, a ile wzrost długu - to jest argument, ale nadworny ekonomista forumowy betonu PISowskiego nie jest w stanie wyciągnąć z tego poprawnych wniosków. Więc o czym mowa?

Cóż, staramy się dyskutować racjonalnie. Pisząc we własnym imieniu - w normalnej dyskusji staram się nie zakładać z góry, że celem wymiany opinii jest wygłaszanie co kilka miesięcy "kazań", w tym apokaliptycznych, typowych dla totalsów - podobnie jak wspomniane wyżej zabiegi "erystyczne". Myliłem się, sorry.
                  Racjonalna dyskusja? Tutaj poklask się zdobywa pisząc, że Trzaskowski bąka puścił.

Komentarz

Przecież to jest typowa taktyka PISu. Wprowadzamy ustawę i czekamy jaki raban się podniesie. Jeżeli wystarczająco duży to ustawę wyrzucamy i przecież nikomu włos z głowy nie spadł.
                    To po co pisałeś, że spadły dziesiątki tysięcy skalpów? (pytanie retoryczne). Ja tam nie będę "recenzował"/"diagnozował" potrzeb utrzymywania permanentnej histerii jako niezbędnego bodźca, chociaż mam wykształcenie kierunkowe

Nie wiem skąd to wziąłeś, ale nigdy nie przewidywałem bankructwa Polski. Jeżeli ktoś uważa tutaj, że po prostu lekko nie będzie to niech sobie pomyśli co oznacza podniesienie dla piekarni, szpitala, restauracji, urzędu, a nawet głupiego fryzjera opłat za prąd o 200 do 400%. Ja wiem, że to wszystko wina Putina, ale przez ostatnie 7 lat bawiliśmy się jakby piekła miało nie być, a nasz rząd zgody narodowej w tym czasie był zajęty wyrównywaniem niesprawiedliwości społecznych. Polecam przypowieść o pannach roztropnych,
                    Coż, kolejny drobiazg polega na tym, że są tu prowadzący własną działalność, którzy widzą, że jak na razie aktualny bilans kosztów wygląda inaczej. Również mają swoich znajomych w mieście i poza nim. To, że zdarza się tak jak piszesz po raz kolejny wynika z wielu zmiennych, ale sądząc po aktualnych nastrojach (np. skali korzystania z sezonu wakacyjnego) raczej nie jest regułą. W czasie apogeum kolejnej z niedawnych panik - cukrowej - w kilku sklepach w mojej okolicy standardowe kilogramowe opakowania zalegały na regałach po sufit kosztując 4,90. A na wiosce, gdzie mam działkę i jest jeden dostawca były braki, a cena ponad 7 za kilo. Ludzie w panice się rzucali i wykupywali. Polecam Przypowieści Salomona 11:1-25. Zwłaszcza końcówkę. Wszak zgodnie z klasyką "ducha kapitalizmu" określa etyka protestancka, a nie katolicka.

Przecież tu nie trzeba argumentów, wystarczy popatrzeć w dane. Argumentem wyznawców PISu jest że nic się nie dzieje a wzrost gospodarczy ciągle jest. Ale wystarczy zobaczyć jaki był wzrost gospodarczy w tym czasie, ile wyniosła inflacja, a ile wzrost długu - to jest argument, ale nadworny ekonomista forumowy betonu PISowskiego nie jest w stanie wyciągnąć z tego poprawnych wniosków. Więc o czym mowa?
                    Już o niczym. Nie cytuj mnie więcej, skoro nie masz argumentów, jedyne "poprawne" wnioski to wyciągane przez Ciebie (vide "5"), a np. oczywistością że rewolucja we francuskim stylu powszechnie wiązana jest ze skuteczną radykalną zmianą ustroju i kasowaniem kolejnych fal rewolucjonistów przez następców w treści oraz skalą brutalności i jakobinizmem w formie manipulujesz w kierunku jakiegoś "niezrozumienia" "betonu", czy tam "przemilczenia" dot. natury tej rewolucji "Ludzie głodni" byli choćby np. w Radomiu i Ursusie - nie trzeba do tego Robespierre'a.

Racjonalna dyskusja? Tutaj poklask się zdobywa pisząc, że Trzaskowski bąka puścił.
                    Współczuję i dalej nie uczestniczę w Twoim zamieszaniu. I Ty kogokolwiek tu określasz "betonem" Może zarejestruj się na forum Lechii

Zdrówka życzę, wygląda na to, że w przyszłym okresie przedwyborczym się przyda. Korzystaj więc w tej sferze z nauki o roztropności. Chociaż Salomon też może się przydać.

Komentarz

To po co pisałeś, że spadły dziesiątki tysięcy skalpów? (pytanie retoryczne). Ja tam nie będę "recenzował"/"diagnozował" potrzeb utrzymywania permanentnej histerii jako niezbędnego bodźca, chociaż mam wykształcenie kierunkowe
                      Jakich skalpów? Jakiej histerii? Ja sobie spokojnie czekam tylko rodaków mi szkoda.

Coż, kolejny drobiazg polega na tym, że są tu prowadzący własną działalność, którzy widzą, że jak na razie aktualny bilans kosztów wygląda inaczej. Również mają swoich znajomych w mieście i poza nim. To, że zdarza się tak jak piszesz po raz kolejny wynika z wielu zmiennych, ale sądząc po aktualnych nastrojach (np. skali korzystania z sezonu wakacyjnego) raczej nie jest regułą. W czasie apogeum kolejnej z niedawnych panik - cukrowej - w kilku sklepach w mojej okolicy standardowe kilogramowe opakowania zalegały na regałach po sufit kosztując 4,90. A na wiosce, gdzie mam działkę i jest jeden dostawca były braki, a cena ponad 7 za kilo. Ludzie w panice się rzucali i wykupywali. Polecam Przypowieści Salomona 11:1-25. Zwłaszcza końcówkę. Wszak zgodnie z klasyką "ducha kapitalizmu" określa etyka protestancka, a nie katolicka.
                      Zawsze ta sama gadka. Wiele zmiennych, nic nie dało się przewidzieć. Rząd PISu zadłużył nas bardziej jak Gierek, większość pieniędzy przejedzonych, rozrost biurokracji. Inflacja 15%, a przed wojną 9%, stopy procentowe już chyba 6 czy 7. Do tego podwyżka stawki minimalnej i kolejne utrudnienia w prowadzeniu działalności gospodarczej. Zjednoczona Prawica.

Jedyna odpowiedź rządu na to to nadzieję, że się to jakoś unormuje. Nadzieja to słaby plan.

Już o niczym. Nie cytuj mnie więcej, skoro nie masz argumentów, jedyne "poprawne" wnioski to wyciągane przez Ciebie (vide "5"), a np. oczywistością że rewolucja we francuskim stylu powszechnie wiązana jest ze skuteczną radykalną zmianą ustroju i kasowaniem kolejnych fal rewolucjonistów przez następców w treści oraz skalą brutalności i jakobinizmem w formie manipulujesz w kierunku jakiegoś "niezrozumienia" "betonu", czy tam "przemilczenia" dot. natury tej rewolucji "Ludzie głodni" byli choćby np. w Radomiu i Ursusie - nie trzeba do tego Robespierre'a.
                      Ale jakie można wyciągnąć wnioski z danych? Jeżeli dane są prawdziwe to tego nie oszukasz. Sam napisałeś, że wybierzesz rewolucję jakby Korwin był jedynym kandydatem, a byłaby to rewolucja w tylko jednym kierunku. Ramię w ramię z partią Razem, bo z nimi PIS się licytuje.

Zdrówka życzę, wygląda na to, że w przyszłym okresie przedwyborczym się przyda. Korzystaj więc w tej sferze z nauki o roztropności. Chociaż Salomon też może się przydać.
                      Mam w nosie te wybory i tak niczego nie zmienią, czy PIS czy PO i tak zmierzamy szybkim tempem w stronę socjalizmu. Jeżeli zima będzie mroźna to PIS zostanie zmiecione z planszy, a jeżeli lekka to mogą nawet wygrać wybory. Jeszcze nigdy tak wiele nie zależało od awarii jednej elektrowni.

Mam jedynie nadzieję, że to co pisałem tutaj choć jednej osobie pomogło (choćby na jesieni w temacie stóp procentowych), bo to że rodacy wybiorą ciężką pracę zamiast darmowych świeżutko wydrukowanych PLNów to nie wierzę.

Edit.

Takie informacje pojawiają się coraz częściej i dotkną każdy samorząd (źródło podłe, ale niestety prawdziwe w tym wypadku):

"To będą horrendalne podwyżki. Od 1 stycznia 2023 samorząd gminy Ełk zapłaci aż o 600 procent więcej za prąd. Rozmawiałem dzisiaj z wójtem. Nie spodziewał się takiej podwyżki. Mówił, że może to będzie 15 czy 20 procent, ale nie 600".
                      https://twitter.com/tvn24/status/1561706372600832000

Trzymajcie się ciepło.
                      Ostatnio edytowany przez sephrioth1916; 157246.

Komentarz

• To ja zgodnie z narracją kodziarskiego betonu podrzucę kolejnego "bąka" Trzaskowskiego, tym razem dosyć kosztownego, takiego za 7 baniek.

https://www.google.pl/url?sa=t&sourc...fbY9MnS_Tks4Qq

A mogło by to pójść na wyngiel czyli ogrzewanie podczas nadchodzącej srogiej zimy.
                        Ostatnio edytowany przez Budyń_70; 126028.

Komentarz

• Zamieszczone przez Budyń_70 Zobacz posta
                          To ja zgodnie z narracją kodziarskiego betonu podrzucę kolejnego "bąka" Trzaskowskiego, tym razem dosyć kosztownego, takiego za 7 baniek.

https://www.google.pl/url?sa=t&sourc...fbY9MnS_Tks4Qq

A mogło by to pójść na wyngiel czyli ogrzewanie podczas nadchodzącej srogiej zimy.
                          Za 1,3 miliard wjebanych w Ostrołękę ile mozna byłoby kupić wyngla?
                          „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

• Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta

Za 1,3 miliard wjebanych w Ostrołękę ile mozna byłoby kupić wyngla?
                            Widzisz, nie wiem jak ty, ale ja jestem warszawiakiem, mieszkam w Warszawie i najbardziej interesuje mnie to, co ta twoja kvrwa trzaskowska wyprawa w moim mieście, a więc ile wypierdala pieniędzy w błoto, gdy nieustannie beczy, jak to mu ich brakujeu, ale co tam, lepiej wyjebać na projekt bez zabezpieczenia środków na jego realizację, na jakąś strefę relaksu z palet, z której poza urzędasami z pobliskiego Ratusza nikt nie korzystał, albo pedalskie spędy i ich zabezpieczenie

Do tego ile zrealizował ze swoich obietnic? - łap, bo na namiętnie przez ciebie czytanym szczochu z buraka tego na pewno nie znajdziesz

https://polskieradio24.pl/5/1222/Art...denta-Warszawy
                            https://demagog.org.pl/analizy-obiet...ki-sprawdzamy/

A po drugie idąc twoim tokiem rozumowania, to ile można by kupić za zajebane 150 mld?

Nie licytuj się...
                            Ostatnio edytowany przez Budyń_70; 126028.

Komentarz

• kto zajebał 150 mld?

Komentarz

• Nie rżnij głupa, ale może w szczochu z buraka też tego nie ma

https://www.google.pl/url?sa=t&sourc...0vO1-DKW887z8u

Komentarz

Pracuję...
                                X