Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• I podatki wpływają za paliwo. Po drodze też coś zjedzą, więc gospodarka rośnie. Brawo PIS.
    Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
    I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

• Zamieszczone przez sephrioth1916 Zobacz posta
      Chwalić Boga mamy tak empatycznych rządzących. Wielu Polaków pomyśli sobie jakich wspaniałych mamy polityków odmawiając prezentu dziecku na święta.
      Chwyta za serce
      http://www.youtube.com/watch?v=0ILbDMeXEtA

Komentarz

• W lipcu pensje urosły:

górnikowi +26%
        leśniczemu i pracującemu na etacie w rolnictwie o +62%
        pracującemu w energetyce +23%

cala reszta populacji zawodowej +1,7%

inflacja kolejny miesiąc +15%
        "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
        „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

• A w ujęciu nieco dłuższym, niż ostatni miesiąc? Serio pytam.
          W przypadku wypłat regulowanych "rządowo" zawsze jest długi zastój, a potem - często po protestach i/lub przed wyborami robią skok.

E: zwłaszcza ta "reszta populacji zawodowej" - mało kto łapie podwyżki w lipcu, raczej początek roku. W ujęciu powiedzmy 2-3-letnim jak to będzie wyglądać?

Komentarz

• Możesz to rozwinąć? Co w tym kontekście oznacza słowo "zawsze" oraz sformułowanie "długi zastój"? Może przykłady jakichś branż i protestów przed którymi nie było podwyżek?

Tymczasem szok i niedowierzanie.

Małe partie opozycyjne są wściekłe na Donalda Tuska, że brnął w narrację o podwyższonym poziomie rtęci w Odrze, nawet gdy było już wiadomo, iż badania tego nie potwierdziły. Politycy opozycji uważają, że Tusk źle zrobił, powielając de facto kłamstwo.

– Zdroworozsądkowym wyborcom to może się nie podobać – mówi nasz rozmówca z opozycji. Tusk działa w myśl strategii, którą kiedyś sformułował Tomasz Lis, mówiąc, że każdy ma swoje fakty. Żelazny wyborca PiS-u wierzy, że tak naprawdę to Niemcy pewnie zanieczyściły Odrę. A twardy sympatyk Platformy Obywatelskiej wierzy w rtęć, nawet gdy badania tego nie potwierdzają. Tylko, że samymi żelaznymi elektoratami wyborów się nie wygrywa.
            https://www.wprost.pl/kraj/10822027/...schetyne.htmlv

My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta

Tymczasem szok i niedowierzanie.
              Małe partie opozycyjne są wściekłe na Donalda Tuska, że brnął w narrację o podwyższonym poziomie rtęci w Odrze, nawet gdy było już wiadomo, iż badania tego nie potwierdziły. Politycy opozycji uważają, że Tusk źle zrobił, powielając de facto kłamstwo.

Zdroworozsądkowym wyborcom to może się nie podobać – mówi nasz rozmówca z opozycji. Tusk działa w myśl strategii, którą kiedyś sformułował Tomasz Lis, mówiąc, że każdy ma swoje fakty. Żelazny wyborca PiS-u wierzy, że tak naprawdę to Niemcy pewnie zanieczyściły Odrę. A twardy sympatyk Platformy Obywatelskiej wierzy w rtęć, nawet gdy badania tego nie potwierdzają. Tylko, że samymi żelaznymi elektoratami wyborów się nie wygrywa.
              https://www.wprost.pl/kraj/10822027/...schetyne.htmlv

To jest słowo klucz.
              Oglądając nieustanną (niemal 24h/doba) napierdalankę w pedałenie na temat tej nieszczęsnej Odry i tego jak ją pisiory zatruły, trudno mi uwierzyć, że takowi tam istnieją.
              Ja rozumiem katastrofę ekologiczną i jej konsekwencje, jednakże nie rozumiem tych zawziętych ataków, jakoby ci aktualnie przy korycie byli za to odpowiedzialni.
              Co do usuwania skutków, to też trudno cokolwiek można w takim wypadku zrobić, poza jak najszybszym posprzątaniem rzeki z martwych ryb.
              Przecież nikt nie zrobi transfuzji wody w Odrze, aby wymienić tą skażoną na dobrą.
              Owszem są jeszcze te przemysłowe zrzuty zasolonej wody z kopalń, tylko czy można było to przewidzieć, gdzie do tej pory nic się nie działo.
              No i przyrównując to do trzaskowskiego ścieku (oczywiście nie ta skala skażenia), to w Warszawie akurat była diagnoza i szybko podjęte działania (budowa kolektora alternatywnego), niestety nie przez tego, który za tymi działaniami powinien stanąć.

Komentarz

• Parafrazując pewna Pani z PiS: srał pies tą rtęć. Jak się okazało była, choć nie tyle ile potrzebne do zatrucia. Druga strona podłapała temat do jechania na Tuska aby odwrócić uwagę. I była zwykła napierdalanka z dala od głównego tematu.

a prawda jest taka, ze prawie 2 tygodnie rząd nic nie zrobił, wojewoda miał wyjebane na wakacjach i wrócił dopiero teraz, a Matecki - dawny przydupas Zera grozi prokuraturą wędkarzom którzy pierwsi pomagali wyciągać zdechłe ryby w rzece.

Katastrofa ekologiczna może się trafić, ale do kurwy nędzy - Państwo sprawne, a nie z dykty potrafi zadziałać od pierwszych godzin, nie tylko z poprawną komunikacją, ale w równym stopniu z działaniem.

Zamieszczone przez spotlite Zobacz posta
                A w ujęciu nieco dłuższym, niż ostatni miesiąc? Serio pytam.
                W przypadku wypłat regulowanych "rządowo" zawsze jest długi zastój, a potem - często po protestach i/lub przed wyborami robią skok.

E: zwłaszcza ta "reszta populacji zawodowej" - mało kto łapie podwyżki w lipcu, raczej początek roku. W ujęciu powiedzmy 2-3-letnim jak to będzie wyglądać?
                Pensje wyhamowały, ten ostatni podryg spowodowany jest nagrodami/łapówkami. Tylko sama JSW wypłaciła w lipcu nagród o wartości 480 milionów górnikom, po 9-13k netto na głowę, do tego Polska Grupa Górnicza u siebie wszystkim od 4 do 9 koła na głowę. Tzw. Inflacyjne
                Ostatnio edytowany przez Hazardzista; 151974.
                „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

• Zamieszczone przez szaka Zobacz posta
                  Nie nie nie, drogi kolego.
                  Wszystko popelinopodobne, w przypadku pisu, wynika tylko z błędów ludzkich i słabości materiału. I z tego, że jeszcze nie wynaleziono grabi, które by grabiły od siebie. Większość ich wyborców to widzi, uwierz mi na słowo. Gwarantuję, że u Ciebie byłoby to samo, nawet jakbyś jednoosobowo, od dziś, objął władzę.
                  Jeśli robisz ze mnie takiego fanatyka samej nazwy, oblukaj sobie mój wpis z czasów, kiedy próbowali wprowadzać jakąś piąteczkę dla zwierzątek. Szybko pójdzie, aż tak wiele tych wpisów nie mam, przez tyle lat.
                  Ale co, ja jestem całymi sondażami?? Pochlebiasz mi, ale to nieprawda. No przecież Ty też jesteś ich częścią. Dla równowagi, tacy jak Ty (niby inteligentni, niby z właściwym kręgosłupem moralnym), z każdym miesiącem robią z tego pisu imperium zła, część ogólnoświatowego spisku. Nakręcacie się sami sobą i sami między sobą. Weź sobie kiedyś coś na uspokojenie i na chłodno przeanalizuj swoje wpisy, choćby z ostatniego roku. Łatwo widzieć źdźbło w oku bliźniego, nieprawdaż?
                  Odpisałeś na poważnie, więc nie wypada mi nie odpowiedzieć. Przepraszam za zwłokę - wczasowałem się.

Oczywiście, że ta popelina wynika z błędów ludzkich i słabości materiału. Ja się z tym zgadzam i wcale nie robię z nich imperium zła - robię z nich imperium błędów ludzkich i nieudacznictwa. A tak kwestia nie może być żadnym usprawiedliwieniem. Wszelkie ruchy/środowiska et cetera, które w historii ludzkości coś zmieniły, w każdej skali, były narażone na takie same trudności. Ale żeby coś faktycznie trwale zmienić - ich formacja, podbudowa moralna i podobne kwestie - musiały stać na wyższym poziomie. Właśnie dlatego nie wyśmiałem np jakiejś tam ostatnio "kuźni kadr" PiSu jako pomysłu, a co najwyżej jako potencjalnej wydmuszki, biorąc pod uwagę choćby jakiej poważnej osobie przydzielono to zadanie. Formacja PiSu jest na poziomie szkolnych akademii ku czci. Ot troszkę patriotycznych frazesów, ale głównie Wielka Improwizacja. W krótkim terminie nie ma takiej możliwości, żeby problemy które toczyły Polskę za platfusiarni zmienił PiS. Zresztą mija siódmy rok i jesteśmy w przybliżeniu w tym samym miejscu. To znaczy wyborcy taktyczni jak i zakładnicy będą wymieniać te detale, które się poprawiły, hejterzy będą podkreślać w kierunku jakiego bagna się ciągle toczymy, przykładowo jeśli chodzi o linię PL-UE czy uzależnianie ludzi od rządowych pieniędzy. Ale prawdziwy problem widać właśnie w tym, że taki Ty, czy TNTP nadal tłumaczą, że są kasty, grabie grabią do siebie, nic się na coś nie poradzi więc trzeba na szybko walnąć jakąś doraźną, albo spec- ustawę i tak dalej. Nie było absolutnie żadnej poważnej instytucjonalnej reformy, która by się udała. Najbliżej był chyba Gowin z jego uczelniami. To takie niskopoziomowe kwestie pokazują, że PiS nie jest w stanie niczego zmienić. A jak nie jest w stanie niczego zmienić - to ponawiam pytanie: skąd się ma dowiedzieć, że coś tu kur.va nie działa, skoro z sondaży wynika, że to są jakieś najwyżej przejściowe trudności? Jest coś takiego jak druga zasada termodynamiki - jeśli nie ma presji - wzrasta entropia (bałagan). W najlepszym interesie PiSu jest tę presję na nich stworzyć. Z ich pomysłem na Polskę i tak się nie zgadzam. Ale to, że zrobili swoich wyborców zakładnikami - "jak nie my to Tusk fir dojczland" - czym presję na utrzymanie odpowiedniej jakości rządów po raz kolejny obniżyli - to dopiero szkodzi Polsce. Przecież im do ciężkiej cholery niczego nie brakuje od 7 lat. Parlament, rząd i prezydent. Czego jeszcze trzeba, żeby tych błędów ludzkich było coraz mniej, a nie coraz więcej?

E:
                  Zamieszczone przez Budyń_70 Zobacz posta
                  Ja rozumiem katastrofę ekologiczną i jej konsekwencje, jednakże nie rozumiem tych zawziętych ataków, jakoby ci aktualnie przy korycie byli za to odpowiedzialni.
                  Podesłać linki do forumowych wypowiedzi, np Foxxa, kiedy się zapytywał dlaczego na oczyszczalni z 2009 roku nie ma technologii, która w 2016 roku była w powijakach? Albo jak gizo wymyślał (oczywiście skądś powielał) teksty, że ówczesna Trzaskowianka to były jakieś inne ścieki niż to co przed uruchomieniem kolektora, natomiast Foxx pisał o jakimś skumulowanym ładunku, a potem jakoś zapomniał wyjaśnić co miał na myśli? Może pomoże to trochę rozjaśnić sytuację per analogiam...
                  Ostatnio edytowany przez bloniaq; 48555.
                  Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                  -------------
                  Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez Budyń_70 Zobacz posta
                    ... jednakże nie rozumiem tych zawziętych ataków, jakoby ci aktualnie przy korycie byli za to odpowiedzialni.
                    A to już wiadomo kto jest odpowiedzialny (ewentualnie kto nie)?
                    Gdzie moge przeczytac jakis oficjalny raport? Prokuratura zakończyła śledztwo? O procesie sądowym nie wspominam.
                    Czy może jedyne co wiadomo, to to, że ci przy korycie nie są?

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta

Podesłać linki do forumowych wypowiedzi, np Foxxa, kiedy się zapytywał dlaczego na oczyszczalni z 2009 roku nie ma technologii, która w 2016 roku była w powijakach? Albo jak gizo wymyślał (oczywiście skądś powielał) teksty, że ówczesna Trzaskowianka to były jakieś inne ścieki niż to co przed uruchomieniem kolektora, natomiast Foxx pisał o jakimś skumulowanym ładunku, a potem jakoś zapomniał wyjaśnić co miał na myśli? Może pomoże to trochę rozjaśnić sytuację per analogiam...
                      A to kolekcjonujesz tego typu wpisy, nie powiem, niezły konik......ale nie musisz.
                      Co do usuwania skutków tej katastrofy bądź jej zapobieżenia, to wg mnie absolutnie nie ma porównania z uszkodzonym kolektorem, w przypadku którego można było podjąć racjonalne działania niemal od razu. Ale skoro uważasz, że przyducha w Odrze była do opanowania, ewentualnie do przewidzenia, to odpowiedz proszę jakie działania należało podjąć zawczasu oraz jakie post factum, by do katastrofy tych rozmiarów nie doszło…

Zamieszczone przez KrzychuS Zobacz posta

A to już wiadomo kto jest odpowiedzialny (ewentualnie kto nie)?
                      Gdzie moge przeczytac jakis oficjalny raport? Prokuratura zakończyła śledztwo? O procesie sądowym nie wspominam.
                      Czy może jedyne co wiadomo, to to, że ci przy korycie nie są?
                      No więc właśnie, jak połączysz kropki, to Ci wyjdzie, że póki co nic nie wiadomo, a nagonka w pedałenie jaka jest każdy widzi, no może akurat Ty jej nie widzisz, niemniej z tymi zapytaniami odsyłam do tych, co tą nagonkę generują.

Komentarz

No więc właśnie, jak połączysz kropki, to Ci wyjdzie, że póki co nic nie wiadomo, a nagonka w pedałenie jaka jest każdy widzi, no może akurat Ty jej nie widzisz, niemniej z tymi zapytaniami odsyłam do tych, co tą nagonkę generują.
                        Nagonka jest za brak należytego zajęcia się sprawa, a nie ze katastrofa jest winą rzadu.

Komentarz

Ja wiem, ze na razie nic nie wiadomo.
                          To Ty napisałeś, że to nie wina tych przy korycie więc chyba coś wiesz.

Komentarz

• del

Komentarz

• Jakie spłycanie tematu... "winne algi, a nie my"-tymczasem chodzi o dwa tygodnie walenia w *****, a nie że pis zatruł. Choć z tymi ściekami z Bumaru warto by się zająć...

Komentarz

• Zamieszczone przez KrzychuS Zobacz posta

Ja wiem, ze na razie nic nie wiadomo.
                                To Ty napisałeś, że to nie wina tych przy korycie więc chyba coś wiesz.
                                Jakbyś czytał ze zrozumieniem, to byś odkrył, że ja nie feruję wyroków, tylko forma i rozmiary nagonki na to wskazują, przynajmniej ja tak to odbieram.
                                A tak poza tym, to poproszę o merytoryczne propozycje, w jaki sposób można było tego uniknąć oraz czy ewentualne błyskawiczne zajęcie się tematem spowodowałoby zmniejszenie rozmiarów tej klęski i jakie działania by to spowodowały.

Komentarz

Pracuję...
                                X