Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Tak tak, i ekoideolo UE wcale nie ma wpływu na odchodzenie przez Polskę od węgla... Szanujmy się
  "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

  WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

  Komentarz


  • Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
   Tak tak, i ekoideolo UE wcale nie ma wpływu na odchodzenie przez Polskę od węgla... Szanujmy się
   Tak jest od 1988 roku ma na to wpływ.
   Jeśli już możemy mówić o jakimś realnym wpływie to pośrednio może chodzić o handel emisjami CO2 (ETS) , które siłą rzeczy ogranicza potencjalnych odbiorców tego węgla. Bo na dziś do całej Unii importuje się pod 100 milionów ton węgla (różnego rodzaju i zastosowania), te 35 lat temu mieliśmy wydobycie wyższe niż te 100 milionów (które siłą rzeczy szło na eksport)
   Kto dziś miałby kupować ten relatywnie drogi (tutaj trzeba dodać koszt jego transportu do potencjalnego odbiorcy) polski węgiel ?
   Chińczycy ?

   Oczywiście gdyby nie szeroko rozumiana transformacja energetyczna to by nie było odejścia od energetyki opartej na wunglu. Tylko jako taki, to nie jest pomysł unijny, tylko element szerszego procesu.

   Natomiast rzeczą, która realnie wpływa na kondycję polskiego górnictwa i go niszczy - oprócz nieudolnego zarządzania - często gęsto wymuszonego "okolicznościami zewnętrznymi" (a najczęściej złodziejstwem na każdym poziomie), to wspomniany przeze mnie brak pieniędzy na inwestycje. Po prostu w związku z ekoszaleństwem, banki nie kredytują "brudnych" inwestycji. Ba są poważni inwestorzy zagraniczni którzy uzależniają wejście do Polski od udziału źródeł odnawialnych w mikście, czy tym podobnych pierdół.

   Oczywiście tutaj są dwa dodatkowe wątki
   - teoretycznie państwo mogłoby wspomóc daną branżę, ale to jako pomoc publiczna musi uzyskać uzyskać aprobatę "Unii" ( która jest przyznawana najczęściej mocno wybiórczo ), a konkretnie KE
   - również teoretycznie państwo mogłoby realizować takie projekty przez podległe mu Banki (tak jak zresztą teraz robi to PiS chociażby z (Programem Inwestycji Strategicznych realizowanym przez BGK). Tylko, że tu pojawia się ileś "ale". Zresztą wystarczyć znać realia "negocjacji" ze "stroną społeczną" i wiedzieć na co te pieniądze realnie trafiają (w stylu na roczne koszty funkcjonowania orkiestry górniczej ->której nikt nie słyszał na poziomie 2mln PLN) żeby wiedzieć dlaczego strona rządowa nie ma do tego "cierpliwości"

   Także reasumując na dziś na potrzeby "państwa" wydobycie jest odpowiednie (stąd też spółki energetyczne od początku marca miały wyjebane w ustalenia o "gromadzeniu" zapasów, czy tam skupowaniu węgla z ARA, bo one są zabezpieczone)
   To, że dla odbiorców indywidualnych rynek jest uwolniony - to znaczy, każdy skład kupuje gdzie chce...czyli tam gdzie taniej...czyli najczęściej w Rosji, to typowy element wolnego rynku i nie bardzo widzę jak może na to państwo wpłynąć.
   Poza jakimiś karkołomnymi pomysłami w stylu dopłat które imho nie mogą się udać, a relanie jeszcze bardziej rozpierdalają cały system.
   Ostatnio edytowany przez TNTP; 12812.
   Lieber tot als rot!!

   Komentarz


   • Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

    Oczywiście gdyby nie szeroko rozumiana transformacja energetyczna to by nie było odejścia od energetyki opartej na wunglu. Tylko jako taki, to nie jest pomysł unijny, tylko element szerszego procesu.

    Po prostu w związku z ekoszaleństwem, banki nie kredytują "brudnych" inwestycji. Ba są poważni inwestorzy zagraniczni którzy uzależniają wejście do Polski od udziału źródeł odnawialnych w mikście, czy tym podobnych pierdół.
    Niech będzie "szerszego procesu", którego UE jest gorącym, czołowym piewcą i... wymusza na państwach członkowskich branie udziału w "ekoszaleństwie".

    A czymże jest ten "szerszy proces"? Obłędnym lewackim ideolo, tradycyjnie mającym w d"pie człowieka w imię wartości rzekomo wyższych.

    Aktualna odmiana bolszewizmu za tę wartość uznała ratowanie matki Ziemi. Która zapewne o tym nie wie i ma wywalone. Jedno pierdnięcie Ziemi jak swego czasu Krakatau wybije lewakom z głowy robienie z siebie bogów i pokaże, jaki w istocie ekopolityka ma wpływ na klimat. Dodajmy, że w Średniowieczu na terenie Polski masowo uprawiano winogrono, a XVII wieku na środku Bałtyku stała karczma. Czyli klimat się zmienia, ale wpływ człowieka nań jest pomijalny, a już pier"olenie o zabójczości Ziemi przez CO2, to naprawdę niezły szaman musiał wymyśleć. Może niemiecki, bo w końcu w ramach zielonego ideolo wiatraki, panele słoneczne czy tam samochody elektryczne najłatwiej kupić od Niemców.

    Ktoś pamięta jeszcze kataklizm który miała spowodować dziura ozonowa? Z tego co pamiętam, w dużej mierze za sprawą freonu z lodówek i klimatyzatorów

    Zatem, w imię wydumanego lewackiego ideolo, tu i teraz płacimy coraz wyższe ceny za prąd i ciepło. Na skutek ETS plus faktu, że węgiel i atom są najtańszymi źródłami energii, wiatraczki i panele są znacznie droższe i nieefektywne. Vide Texas, który w imię tegoż lewackiego ideolo, śpiąc na ropie poszedł w wiatraki. Przyszła konkretna zima, wiatraki stanęły i ludzie musieli się grzać kartonami z Fedexu. Albo Niemcy, które radośnie zamknęły elektrownie atomowe, za to są najbardziej zawiatraczone i zapanelowane w UE. No i teraz jak im ruskie odetną gaz, to będą zamarzać.

    Czyli w imię tegoż ideolo, tu i teraz ludzie co do zasady będą coraz biedniejsi, coraz mniej mobilni, coraz mniej jedzący mięsa i coraz bardziej marznący. Jak to w bolszewizmie, cofamy się w rozwoju. W imię tego, że w przyszłości Ziemia... no właśnie co? Zniknie? Rozpłynie się? A może jest to w imię nakręcania niemieckiego przemysłu? Tradycyjny miks lewackich cwaniaków, którzy jeszcze bardziej się upasą i pożytecznych idiotów.

    Zgadzam się, że polskie górnictwo toczy rak - płace to prawie połowa ceny węgla, gdzie na świecie jest to ćwierć. Do tego nie mam wątpliwości co do wspomnianego złodziejstwa. No ale przyszła wojna i teraz lepiej mieć węgiel drogi, niż nie mieć go wcale. Można dyskutować, czy pater familias w sensie dobry gospodarz już w roku 2008, a najpoźniej w 2014 nie powinien uznać, że idzie duża wojna. Tym bardziej, że nie było jej w naszej części Europy przez rekordowo długi czas. No bo chyba nikt nie myślał, znając historię, że ruskie pogodzą się ze stratą Kaukau, Ukrainy oraz w dalszej kolejności pribałtyki i priwiślańskiego kraju? Bo mam nadzieję, że stopień ogarnięcia rządzących jest nieco większy, niż misiów, co brały kredyt przy zerowych stopach myśląc, że tak będzie przez najbliższe 30 lat? Jakby 2009 rok się nie wydarzył, nie mówiąc o innych, poważniejszych wcześniejszych kryzysach. I chyba w ogóle nie patrząc, jak wysokie były stopy przez poprzednie 30 lat...

    Natomiast niewątpliwie data wybuchu wojny była ostatnią, w której należało podjąć decyzję o rozpoczęciu inwestowania w większe wydobycie węgla, dopóki nie będziemy mieli atomu. Tak, żeby za dwa lata być niezależnym energetycznie, bo idą ciężkie czasy. Zamiast tego podpisujemy jakieś kamienie milowe z dupy, boimy się uchylenia uchwał antysmogowych, bo nie dostaniemy kasy z UE... na zieloną transformację oczywiście .

    I jeszcze, last but not least, rząd nie dość, że nie przyczynia się do zwiększenia wydobycia węgla, to zaje"ał Bogdankę, która i przynosi dochód i jest bardzo fajnym pracodawcą na lubelszczyźnie. A teraz prawdopodobnie wejdą tam Sasinossacze z mbiejami z du"y, zajmą się robieniem znajomości i zostanie ujnia z grzybnią. Zmienię zdanie jak zobaczę tę zrewitalizowaną linię kolejową, co ma być z Chełma do Włodawy .

    Sorry za lekki chaos i niekoniecznie stricte w temacie, ale tak se napisałem co mi leży na sercu .


    Ostatnio edytowany przez BlackAdder; 51375.
    "Jak się wyrosło w komunizmie, to nie można było nie mieć antykomunistycznego nastawienia"

    WOLNOŚĆ dla JANUSZA WALUSIA!

    Komentarz


    • Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta
     Zgadzam się, że polskie górnictwo toczy rak - płace to prawie połowa ceny węgla, gdzie na świecie jest to ćwierć. Do tego nie mam wątpliwości co do wspomnianego złodziejstwa. No ale przyszła wojna i teraz lepiej mieć węgiel drogi, niż nie mieć go wcale. Można dyskutować, czy pater familias w sensie dobry gospodarz już w roku 2008, a najpoźniej w 2014 nie powinien uznać, że idzie duża wojna. Tym bardziej, że nie było jej w naszej części Europy przez rekordowo długi czas. No bo chyba nikt nie myślał, znając historię, że ruskie pogodzą się ze stratą Kaukau, Ukrainy oraz w dalszej kolejności pribałtyki i priwiślańskiego kraju? Bo mam nadzieję, że stopień ogarnięcia rządzących jest nieco większy, niż misiów, co brały kredyt przy zerowych stopach myśląc, że tak będzie przez najbliższe 30 lat? Jakby 2009 rok się nie wydarzył...
     Natomiast niewątpliwie data wybuchu wojny była ostatnią, w której należało podjąć decyzję o rozpoczęciu inwestowania w większe wydobycie węgla, dopóki nie będziemy mieli atomu. Tak, żeby za dwa lata być niezależnym energetycznie, bo idą ciężkie czasy. Zamiast tego podpisujemy jakieś kamienie milowe z dupy, boimy się uchylenia uchwał antysmogowych, bo nie dostaniemy kasy z UE... na zieloną transformację oczywiście . I jeszcze, last but not least, rząd nie dość, że nie przyczynia się do zwiększenia wydobycia węgla, to zaje"ał Bogdankę, która i przynosi dochód i jest bardzo fajnym pracodawcą na lubelszczyźnie. A teraz prawdopodobnie wejdą tam Sasinossacze z mbiejami z du"y, zajmą się robieniem znajomości i zostanie ujnia z grzybnią. Zmienię zdanie jak zobaczę tę zrewitalizowaną linię kolejową, co ma być z Chełma do Włodawy .

     Sorry za lekki chaos i niekoniecznie stricte w temacie, ale tak se napisałem co mi leży na sercu .
     No ale co PiS może w tej sprawie? Nic. Mają związane ręce. Trzeba odsunąć platformę od władzy i pogonić tego Tuska. Inaczej biada nam.
     Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
     -------------
     Jedynie prawda jest ciekawa

     Józef Mackiewicz

     Komentarz


     • Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta

      No ale co PiS może w tej sprawie? Nic. Mają związane ręce. Trzeba odsunąć platformę od władzy i pogonić tego Tuska. Inaczej biada nam.
      Wcale nie masz obsesji...wcale, ale to wcale.
      Ale ja wiem jakby rządziła Konfederacja to Polska nie wydobywała by 96% unijnego węgla kamiennego tak jak teraz, tylko 150%. A nowe elektrownie węglowe powstawałyby nawet we Francji.

      Zresztą wpis zwolennika wolnego rynku w tym wątku jest komiczny.
      Tak jak już pisałem państwowym spółką węgla nie zabraknie. I teraz obarczanie państwa za to, że prywaciarz
      a) sam nie ściągnie tego węgla tylko czeka na to, że zrobi to za niego państwo
      b) pierdolnie cenę milion pieńcet (imho będzie to pod 5 koła) za tonę
      w ustach zwolennika wolnego rynku jest
      Lieber tot als rot!!

      Komentarz


      • Zamieszczone przez BlackAdder Zobacz posta

       Niech będzie "szerszego procesu", którego UE jest gorącym, czołowym piewcą i... wymusza na państwach członkowskich branie udziału w "ekoszaleństwie".

       A czymże jest ten "szerszy proces"? Obłędnym lewackim ideolo, tradycyjnie mającym w d"pie człowieka w imię wartości rzekomo wyższych.

       Aktualna odmiana bolszewizmu za tę wartość uznała ratowanie matki Ziemi. Która zapewne o tym nie wie i ma wywalone. Jedno pierdnięcie Ziemi jak swego czasu Krakatau wybije lewakom z głowy robienie z siebie bogów i pokaże, jaki w istocie ekopolityka ma wpływ na klimat. Dodajmy, że w Średniowieczu na terenie Polski masowo uprawiano winogrono, a XVII wieku na środku Bałtyku stała karczma. Czyli klimat się zmienia, ale wpływ człowieka nań jest pomijalny, a już pier"olenie o zabójczości Ziemi przez CO2, to naprawdę niezły szaman musiał wymyśleć. Może niemiecki, bo w końcu w ramach zielonego ideolo wiatraki, panele słoneczne czy tam samochody elektryczne najłatwiej kupić od Niemców.

       Ktoś pamięta jeszcze kataklizm który miała spowodować dziura ozonowa? Z tego co pamiętam, w dużej mierze za sprawą freonu z lodówek i klimatyzatorów

       Zatem, w imię wydumanego lewackiego ideolo, tu i teraz płacimy coraz wyższe ceny za prąd i ciepło. Na skutek ETS plus faktu, że węgiel i atom są najtańszymi źródłami energii, wiatraczki i panele są znacznie droższe i nieefektywne. Vide Texas, który w imię tegoż lewackiego ideolo, śpiąc na ropie poszedł w wiatraki. Przyszła konkretna zima, wiatraki stanęły i ludzie musieli się grzać kartonami z Fedexu. Albo Niemcy, które radośnie zamknęły elektrownie atomowe, za to są najbardziej zawiatraczone i zapanelowane w UE. No i teraz jak im ruskie odetną gaz, to będą zamarzać.

       Czyli w imię tegoż ideolo, tu i teraz ludzie co do zasady będą coraz biedniejsi, coraz mniej mobilni, coraz mniej jedzący mięsa i coraz bardziej marznący. Jak to w bolszewizmie, cofamy się w rozwoju. W imię tego, że w przyszłości Ziemia... no właśnie co? Zniknie? Rozpłynie się? A może jest to w imię nakręcania niemieckiego przemysłu? Tradycyjny miks lewackich cwaniaków, którzy jeszcze bardziej się upasą i pożytecznych idiotów.

       Zgadzam się, że polskie górnictwo toczy rak - płace to prawie połowa ceny węgla, gdzie na świecie jest to ćwierć. Do tego nie mam wątpliwości co do wspomnianego złodziejstwa. No ale przyszła wojna i teraz lepiej mieć węgiel drogi, niż nie mieć go wcale. Można dyskutować, czy pater familias w sensie dobry gospodarz już w roku 2008, a najpoźniej w 2014 nie powinien uznać, że idzie duża wojna. Tym bardziej, że nie było jej w naszej części Europy przez rekordowo długi czas. No bo chyba nikt nie myślał, znając historię, że ruskie pogodzą się ze stratą Kaukau, Ukrainy oraz w dalszej kolejności pribałtyki i priwiślańskiego kraju? Bo mam nadzieję, że stopień ogarnięcia rządzących jest nieco większy, niż misiów, co brały kredyt przy zerowych stopach myśląc, że tak będzie przez najbliższe 30 lat? Jakby 2009 rok się nie wydarzył, nie mówiąc o innych, poważniejszych wcześniejszych kryzysach. I chyba w ogóle nie patrząc, jak wysokie były stopy przez poprzednie 30 lat...

       Natomiast niewątpliwie data wybuchu wojny była ostatnią, w której należało podjąć decyzję o rozpoczęciu inwestowania w większe wydobycie węgla, dopóki nie będziemy mieli atomu. Tak, żeby za dwa lata być niezależnym energetycznie, bo idą ciężkie czasy. Zamiast tego podpisujemy jakieś kamienie milowe z dupy, boimy się uchylenia uchwał antysmogowych, bo nie dostaniemy kasy z UE... na zieloną transformację oczywiście .

       I jeszcze, last but not least, rząd nie dość, że nie przyczynia się do zwiększenia wydobycia węgla, to zaje"ał Bogdankę, która i przynosi dochód i jest bardzo fajnym pracodawcą na lubelszczyźnie. A teraz prawdopodobnie wejdą tam Sasinossacze z mbiejami z du"y, zajmą się robieniem znajomości i zostanie ujnia z grzybnią. Zmienię zdanie jak zobaczę tę zrewitalizowaną linię kolejową, co ma być z Chełma do Włodawy .

       Sorry za lekki chaos i niekoniecznie stricte w temacie, ale tak se napisałem co mi leży na sercu .

       Co do ekologii to masz 100% racji z tymże
       - to już się dzieje i kijem rzeki nie zawrócisz, także albo się temu podporządkujemy, albo będziemy za to non stop jebani
       - są państwa, grupy interesu którym jest to na rękę
       - intelektualnie nie jest to takie złe - tylko problemem jest ta cała zjebana ideologia, która narzuca masę bzdurnych rozwiązań i tworzy jakąś pojebaną presję czasową
       - można na tym w **** zarobić, dlatego GTW to realizuje

       Co do Bogdanki, to imho pozycja Wasila jest nie zagrożona...w każdym razie nie ze strony Sasina
       Tylko, że sukcesy tej Spółki-kopalni są imho gw dużej mierze zasługą tego, że nie ma tam takiej "mafii" jak na Śląsku. Chociaż tutaj też mogę przytoczyć dobrą anegdotkę z funkcjonowaniem związków na tejże kopalni (jeszcze z czasów PO)
       Lieber tot als rot!!

       Komentarz


       • Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

        Wcale nie masz obsesji...wcale, ale to wcale.
        Ale ja wiem jakby rządziła Konfederacja to Polska nie wydobywała by 96% unijnego węgla kamiennego tak jak teraz, tylko 150%. A nowe elektrownie węglowe powstawałyby nawet we Francji.
        Ale nie rządzi Konfederacja. Rządzi Tusk, i trzeba go w końcu obalić i ukrócić dorabianie się cwaniaków
        Także, taki a nie inny koszt wydobycia węgla z jednej strony determinowany jest techniką wydobycia, a z drugiej strony wynika z
        - fatalnego zarządzania (vide ostatnie decyzje JSW o premiach)
        - braku środków na modernizację
        - złodziejstwu
        - słabej organizacji pracy
        - związkom
        - obłożeniu wydobycia wszelkiego rodzaju podatkami i daninami
        Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
        -------------
        Jedynie prawda jest ciekawa

        Józef Mackiewicz

        Komentarz


        • I cyk dopłaty do węgla... 3k na rodzinę...a tak btw czy jest coś, na co obecnie nie ma dopłat/tarcz?
         Always look on the bright side of life!

         Komentarz


         • Na oszczędzanie nie ma.
          Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
          -------------
          Jedynie prawda jest ciekawa

          Józef Mackiewicz

          Komentarz
          • Komentarz


           • Zamieszczone przez Bootleg Zobacz posta
            I cyk dopłaty do węgla... 3k na rodzinę...a tak btw czy jest coś, na co obecnie nie ma dopłat/tarcz?
            Chyba jest bo nigdy się na żadną nie załapałem

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Kalle Zobacz posta

             Chyba jest bo nigdy się na żadną nie załapałem
             Nie możliwe nie mów, że nie tankujesz paliwa, nie kupujesz żarcia na 0% VAT itd. itd.
             Always look on the bright side of life!

             Komentarz


             • #tntp zadeklarowany pisiorolub

              Twierdzisz że nie wiem o czym pisze a sam rzucasz tu mocno przydługie teksty mające zalać wątek rzekoną fachowościa tylko co wynika z twoich rewelacji że wydobywamy dziś tyle węgla co w 1913 a spadek rozpocząl się w 1979!? Co to wnosi do tematu? Albo o tych popłuczynach zwanych mułem węglowym...

              jeśli nie wiesz jak zielony ład i fit for 55 wpływa na górnicwo i energetykę (nie pisałem o wplywie powyższych na aktualne wydobycie, znow masz projekcję czy tam majaki. Jak rozpocznie się niebawen walka z metanem to wpływ będzie bardzo bolesny ale nie o tym było w tej chwili) czyli na bezpieczeństwo i niezależność Polski, to odnajdz sobie w necie wypowiedzi mullera, sasina czy kaczyńskiego zanim morawiecki to klepnał a strony gov.pl zaczeły to przedstawiać jako szansę dla Polski... partyjny przekaz najłatwiej do ciebie trafi

              Zmniejszenie kilkukrotnie ilości zapasow w ciągu 1,5 roku, również przez zmniejszenie wydobycie gdy wojna była coraz bardziej pewna jest niewybaczalne ... gdyby to było za peło albo sldkgb to byś pierwszy krzyczał zdrada lub łagodniej złodzieje              Wam pisiorom strasznie łatwo wytykać działania poprzednich ekip jako celowe, sprzedajne zdradzieckie, gdy dzialania swoich wybrancow zawsze można wytłumaczyć szerszym procesem europejskiej wierchuszki na ktora nasi maluczcy nie maja wpływu. Skoro nie ma różnicy to po co na nich głosujecie, przeciez i tak za sznurki tych kukielek pociaga sie gdzie indziej? Naprawde wierzysz to, ze platfusy klepali jak leci unijne zalecenia w przerwach nienawistnie grajac w darta z mapą Polski wpisaną w tarczę, ewentualnie licząc srebeniki? I w to że pisiory klepiac co unia chce, łudzą się że tym razem sie postawimy i opuszczają jak najwolniej okop po okopie? Jesteś na tyle głupi, że nie rozmiesz że to teatr na potrzeby wewnętrzne a i tak zawsze sie zgodzą na wszystko? Czy to rozumiesz ale chcesz im pomagac robić głupków z innych?

              Komentarz


              • Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
               - można na tym w **** zarobić, dlatego GTW to realizuje
               hmm czyli istnieje jakas GTW, to juz brzmi trochę jak preludium do SZURnięcią kiedyś wspólnie kilkuset g niesmutnej substancji..

               hehe
               Ostatnio edytowany przez ZwykłyCzłowiek; 80574.

               Komentarz


               • Nie ma węgla dlatego każdy kto potrzebuje dostanie od Państwa 3 tysiące złotych na jego zakup. Ma to sens. Inflacja lubi to - 11,5 mld w rynek.


                edyta:

                "To od beneficjenta będzie zależeć, w jakim stopniu środki te zostaną przeznaczone na zakup węgla". W ten sposób przedstawiciel Ministerstwa Klimatu i Środowiska potwierdza przypuszczenia mediów. Dodatek węglowy, którego wprowadzenie planuje rząd, będzie mógł zostać przeznaczony nie tylko na węgiel. Istotne jest tylko to, czy surowiec jest głównym źródłem ciepła w gospodarstwie.
                Gospodarka głupcze!
                Ostatnio edytowany przez Hazardzista; 151974.
                "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
                „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

                Komentarz

                Pracuję...
                X