Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Krótko i na temat. Gdzie oni to obiecali ? Komu ? W jaki sposób ?
    Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
      -------------
      Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Mi się nawet nie chce tego komentować, bo takie wypowiedzi to jedyne o czym mogą świadczyć to o nieudacznictwie państwa jako takiego (czyli personalnie rządzących)
        A jedynym efektem to będzie dalsze antagonizowanie sąsiada w imię **** wie czego (a nie nie nie, już wiem czego, w imię prawdy historycznej, zasad i racji, która jest po naszej stronie )
        Później będzie znów lament, źli Niemcy (którzy wedle wielu polityków, mają mieć jakiś wewnętrzny imperatyw, żeby robić nam dobrze) jebną nas po kiermanie w UE, albo zrobią format normandzki bis.
        Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Jakiś włam na konto?

A tak na poważnie: czy to, że polityka zagraniczna jest podporządkowana polityce wewnętrznej to jest jakaś nowość? Do tego samego wniosku można było dojść, jak po raz pierwszy przegięto pałę - z sędziami TK bodajże, gdzie można było to rozegrać na spokojnie na nieco dłuższym dystansie.
          Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
          -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
            Jakiś włam na konto?

A tak na poważnie: czy to, że polityka zagraniczna jest podporządkowana polityce wewnętrznej to jest jakaś nowość? Do tego samego wniosku można było dojść, jak po raz pierwszy przegięto pałę - z sędziami TK bodajże, gdzie można było to rozegrać na spokojnie na nieco dłuższym dystansie.
            Ja to mam takie poglądy od zawsze - zasadniczo to jestem ogólnie krytyczny do otaczającej mnie rzeczywistości

Tylko nie mieszałbym tematu z TK, z podgryzaniem dajmy na to Niemiec z jednej podstawowej przyczyny.

W pierwszym przypadku był jasno określony cel - czy gra byłą warta świeczki, to kwestia o cenna. Zapewne tu się różnimy bo z dłuższej perspektywy czasu uważam, że tak.
            W przypadku Niemiec, to rozbijając takie wypowiedzi na czynniki pierwsze robimy z siebie idiotów.
            Nie wchodząc w meandry polityki międzynarodowej/zagranicznej, jest dla mnie jedna kluczowa kwestia.

Mianowicie, z jakiej ***** paki możemy mieć oczekiwanie, iż państwo (suwerenne i w tym konkretnym przypadku, było nie było trochę silniejsze...gospodarczo, politycznie, ekonomicznie itp.) zachowa się w określony - zgodny z naszymi oczekiwaniami sposób.
            Przecież to trzeba być autentycznie jebniętym, żeby w ten sposób podchodzić do życia jako takiego, nawet nie do samej polityki.
            Najlepsze w tym wszystkim jest to, że jak jakieś kurwy się do nas przypierdalają o damski **** (żeby daleko nie szukać, chociażby o Izbę Dyscyplinarną) to jak najbardziej słusznie się wkurwiamy, że jest to ograniczenie naszych praw.
            Sami w ten sam sposób (co najważniejsze i zarazem najśmieszniejsze nie udolnie i kompletnie nieskutecznie) przypierdalamy się do o jakieś abstrakcyjne tematy do GER, czy tam FRA.
            Na pewno takie wypowiedzi pójdą im w pięty
            Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zasadniczo, albo tak wyszło, albo celowo - w ramach pomysłu na wygrywaniem z Tuskiem - zaadaptowano wszystko pod dyktando idei, zgodnie z którą "chcemy dobrze" => "mamy rację". A manie racji usprawiedliwia dalej wszystko: synekury dla uspokojenia dołów partii, specustawy, nocne głosowania, kurwizję, ekspresową legislację, ordynarną kiełbasę wyborczą jak trzynastki dla emerytów, zarządzanie czasami pandemi poprzez rozporządzenia, powierzenie Ziobrze reformy sądów czy wreszcie właśnie podporządkowanie polityki zagranicznej polityce wewnętrznej i granie nią na emocjach wyborców. Apelowanie o opamiętanie zwykle okazuje się mniej lub bardziej opakowanym "odchyleniem platformianym". Przy TK było to Twoim zdaniem warte świeczki. Ale przecież te inne przykłady można próbować bronić w ten sam sposób. W kilku przypadkach pewnie sam bym nawet przytaknął. Tylko na końcu po prostu i tak z góry wiadomo, że to było (i jest) pozwalanie na psucie państwa i jego instytucji. Wyborcy na to patrzyli i, jakby nie było, dawali przyzwolenie choćby swoim poparciem w sondażach, czy w kolejnych wyborach. A z góry wiadomo - bo taki jest świat i tacy są ludzie - że psucie państwa nie może naprawić państwa. Bo takie zjawiska, niezwalczane, nigdy nie zanikają, tylko zawsze się potęgują. Jak dziura w spodniach. Albo pomoc socjalna.

E: Co do komentarza dot. cytowanej wypowiedzi - to ja ją rozumiem, jako taki efekt uboczny tego, że pan minister tak mocno wierzy w tą ideę, którą opisałem wyżej. Po prostu zapomniał, że Niemcy nie wiedzą, że on ma rację. Ale ponieważ wyborcy wiedzą - więc nikt, od kogo on zależy, nie będzie miał do niego pretensji.
              Ostatnio edytowany przez bloniaq; 48555.
              -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Bloniaq ja Cię proszę nie osłabiaj mnie

Zasadniczo to nie jesteś debilem, oraz dodatkowo masz wiedzę na szeroko rozumiane tematy polityczne, co patrząc na poziom dyskursu publicznego, jest swego rodzaju kumulacją A mimo to masz podejście do podjętego przez Ciebie zagadnienia mhhh jakby to napisać naiwne ?

Mianowicie przytoczona przez Ciebie lista "grzechów" PiS (czy tam błędów i wypaczeń) brzmi jakby pisał ją może nie jakiś kodomita (bo ten najczęściej ma zasób słów ograniczony do haseł wolność, demokracja, konstytucja, Sasin, Dworczyk itp.), a zblazowany warszawski libek który przy latte utyskuje na swój żywot (w którym jest ani chybi prześladowany przez wstrętnych pisiorów)

Czego tu nie mamy
                "synekury dla uspokojenia dołów partii, specustawy, nocne głosowania, kurwizję, ekspresową legislację, ordynarną kiełbasę wyborczą jak trzynastki dla emerytów, zarządzanie czasami pandemi poprzez rozporządzenia, powierzenie Ziobrze reformy sądów czy wreszcie właśnie podporządkowanie polityki zagranicznej polityce wewnętrznej i granie nią na emocjach wyborców"
                tylko widzisz, praktycznie wszystkie wymienione przez Ciebie elementy to immanentna cecha polityki samej w sobie.
                Także lecimy

Synekury dla uspokojenia dołów partii
                - raz, że w związku z tym, że udział państwa w wielu dziedzinach życia w Polsce jest relatywnie duży (imho systemowo to dobrze) to siłą rzeczy politykę uprawia się nie tylko na poziomie trójpodziału władzy, ale również poprzez szeroko rozumiane zarządzanie gospodarką. Dlatego też NATURALNĄ rzeczą jest to, że w kluczowych (i nie tylko) spółkach widać wpływ "struktur partyjnych". Oczywiście inną rzeczą jest ich poziom - bo z tym bywa różnie, ale nie jest to wina PiS (czy jakiejkolwiek innej partii) samego w sobie, tylko ogólnie poziomu kadr jako takich - wszak nikt Ci (ani nikomu) nie broni zapisać się do rzeczonego PiS
                - dwa, że koniec końców i tak za to wszystko, co dzieje się w "spółkach" rozliczana jest partia matka, a nie mityczni fachowcy z rynku
                - trzy biorąc powyższe sam gdybyś był liderem rządzącej partii ROBIŁBYŚ DOKŁADNIE TAK SAMO...jak PiS...PO...PSL...SLD....itp itd

Specustawy
                - co Ci niby w "specustawach" nie pasuje. Przecież i teoretycznie i najczęściej realnie jest to zwykła optymalizacja działań. Oczywiście inna kwestia to poziom tychże "specustaw" ale to się tyczy całej legislacji

Nocne głosowania
                - tutaj to myślę, że robisz sobie jaja. Ale tak jest PiS w 2022 roku, specjalnie robi głosowania w nocy, bo zakłada, że nie wyda się przed społeczeństwem co uchwalają

Kurwizja
                - zapewnia plurazlim na rynku medialnym
                - to, że jest na chujowym poziomie, trudno i tak jej nie oglądam (każdemu któremu ona przeszkadza i nie jest masochistą to polecam takie rozwiązanie)

Ekspresową legislację
                - pomijając to, że stanowi ona 1?% całości. To co jest w tym złego. Tak, tak ja wiem gdyby na komisjach mieli tak z 10godzin czasu więcej, to ani chybi Gasiuk Pichowicz razem z Lubnauer, dotarłyby do sedna materii i poprawiły każdą potencjalną wadę
                Lieber tot als rot!!

Komentarz

• +1
                  My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• @TPNP a 13, przepraszam już 14 czyli kolejne +10mld rocznie w takiej sytuacji gospodarczej? Pytam serio.

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                      Mianowicie przytoczona przez Ciebie lista "grzechów" PiS (czy tam błędów i wypaczeń) brzmi jakby pisał ją może nie jakiś kodomita (bo ten najczęściej ma zasób słów ograniczony do haseł wolność, demokracja, konstytucja, Sasin, Dworczyk itp.), a zblazowany warszawski libek który przy latte utyskuje na swój żywot (w którym jest ani chybi prześladowany przez wstrętnych pisiorów)
                      Czy to poważna deklaracja i mam dopisać sobie do "pierwszej szabli Korwina" i "warzechizmów", czy to po prostu taki przelotny akcent humorystyczny?

Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                      Czego tu nie mamy
                      "synekury dla uspokojenia dołów partii, specustawy, nocne głosowania, kurwizję, ekspresową legislację, ordynarną kiełbasę wyborczą jak trzynastki dla emerytów, zarządzanie czasami pandemi poprzez rozporządzenia, powierzenie Ziobrze reformy sądów czy wreszcie właśnie podporządkowanie polityki zagranicznej polityce wewnętrznej i granie nią na emocjach wyborców"
                      tylko widzisz, praktycznie wszystkie wymienione przez Ciebie elementy to immanentna cecha polityki samej w sobie.
                      Także lecimy
                      Przecież ja właśnie napisałem, że te wszystkie przykłady można próbować bronić w podobny sposób jak zrobiłeś to wcześniej w kwestii TK. I w ogóle to nie ma to znaczenia. A zresztą Platforma to jeszcze lepsze rzeczy robiła i co wtedy bloniaq, gdzie byłeś?

Piszę o nieco szerszej perspektywie. Mając taką władzę jaką ma PiS, tę politykę, i jej immanentne cechy należy kreować, a nie tylko w nich funkcjonować. Państwo jest takimi zjawiskami osłabiane, ludzie widząc to - bez znaczenia, czy je umieją uzasadnić politycznie, czy są kodomitami i dali się oszukać - siłą rzeczy mają coraz mniejszy szacunek do państwowości, do prawa. Różnego rodzaju kombinowanie staje się chlubnym zamiast godnym potępienia, przepisy drogowe częściej lekceważone, trudniej o rekruta, i tak dalej, i tym podobne. Trudno oszacować ile różnych mniej lub bardziej istotnych zjawisk. To nie jest raczej jakoś super uchwytne, ale zakładam, że ma w swojej masie niebagatelne znaczenie dla kondycji państwa. Szczególnie w niepewnych czasach czy w ogóle w jakimś momencie próby.

Mając taki mandat, jaki mają, powinni systematycznie naprawiać państwo, budować jego wartość. Przykładowo zmieniać zwyczaje jeśli chodzi o rozdawanie synekur, a "pluralizm na rynku mediów", ergo partyjną telewizję, zapewnić inną drogą, podczas gdy publiczną telewizję przestawić jako narzędzie do przekazywania społeczeństwu ważnych i poważnych komunikatów od państwa - w żadnym wypadku ich partyjnej narracji - których nie dało by się łatwo dyskredytować. Tworzyć dopracowaną jakościowo i stabilną legislację z odpowiednimi okresami przejściowymi. Przecież to nie są kwestie, których nie dałoby się zrobić, nawet idąc w tę samą stronę, w którą idą. Wymieniłem kwestie, które w mojej ocenie, wskazują że w PiSie nie funkcjonuje tego rodzaju myślenie o państwie. Gdyby był na to położony nacisk, to raczej nie byłoby np takich wywiadów jak słynny Mazurka z posłem Sobolewskim, czy np śmiesznych terminów na konsultacje przy procedowaniu Nowego Ładu. I byłaby większa szansa, że pan minister by nas nie ośmieszał takimi wypowiedziami, jak ta wrzucona tu dziś - bo to też zrzucam na karb tego, że pan minister tak jakby nie wie do końca co znaczy to państwo za którego sprawy zagraniczne odpowiada.

Na marginesie - nie, że PiS tę kwestię zaufania obywateli do państwa pomija - po prostu najwyraźniej stawia na obywateli lojalnych do ostatniej trzynastki. W zasadzie w pewnym sensie to jest naturalne - taki wzorzec mają ciągle miliony Polaków, łącznie z tym najważniejszym. Tylko ten wzorzec już raz zbankrutował.
                      Ostatnio edytowany przez bloniaq; 48555.
                      -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

Krótko i na temat. Gdzie oni to obiecali ? Komu ? W jaki sposób ?
                        Ja osobiście nie wiem kto kiedy i co dokładnie obiecał ale... takie małe co nieco co hula w www.

Aktualnie szkopski internet (np. Frankfurter Allgemeine Zeitung) daje info, że Niemcy miały nam dać faktycznie czołgi (nikt nie podaje, którą dokładnie wersję) w zamian za wysłanie T72 na Ukrainę. Fakt pierwszy: Mówi się o tym po prostu jako o fakcie a nie potrafię znaleźć żadnego komentarza jakiegokolwiek Niemieckiego polityka. Media podając tę informację starają się ją interpretować na zasadzie, że Niemcy wysłali 15 Leopardów Czechom. Według mnie jedno z drugim może mieć powiązanie ale niekoniecznie - jednak Czesi planują kupić 50 czołgów i może Niemiaszki chcą tym prezentem sobie zagwarantować sukces sprzedażowy.

Kolejny fakt: Media Niemieckie potrafią podawać, że wysłaliśmy Ukrom nasze PT-91, co mówi samo za siebie.

I kolejny: Dyskusji nie jest poddawany fakt, że mamy dostać Leopardy a że Polacy (w ten sposób się o tym mówi nawet nie chodzi o rząd) chcą najnowsze Leopardy, gdzie oni sami dopiero pierwsze brygady w nie wyposażają. Na to nasz sąsiad się nie zgadza, proponuje modele starsze (ch** wie jakie) co oczywiście neguje strona PL.

Ciężko znaleźć jakiś konkret (wszędzie to samo na zasadzie kopiuj wklej) i źródło tych wszystkich wspaniałych informacji - oprócz tajemniczej podsłuchanej rozmowy szkopskiej pani minister.

​​​​​​Piszę jako ciekawostkę przyrodniczą bo nie wiem po co produkować takie newsy... Źródeł też mi szkoda na takie artykuły nawet wklejać.

Ogólnie to nasi sąsiedzi w tym necie mają przewalone ilość troli ruskich załamuje a jak nie onuce to lewactwo, trzęsiportki i inne flower power. Wyleczyłem się na jakiś czas z "reserch-u".
                        Ostatnio edytowany przez Pan Kracy; 158636.

Komentarz

• Tutaj to jest w ogóle ciekawy przyczynek do tego co w rządzie myślą o naszym, ale i o innych państwach i w ogóle państwowości.
                          https://twitter.com/WTumanowicz/stat...jOPc9jcAUkAsjw
                          -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• https://video.xx.fbcdn.net/v/t39.254...95072015657591

Tutaj też ciekawie.
                            A Melanż Trwa...

Komentarz

• Zamieszczone przez Chmielo Zobacz posta
                              Tutaj też ciekawie.
                              Możesz rozwinąć? Nie to, żebym uważał takie "rozważania" za cokolwiek wnoszące, ale logika serwowana tu przez Morawieckiego nie jest ani nowa, ani oryginalna. Pewnym chichotem historii dla odmiany jest jej... endeckość. Co tu jest ciekawego?

My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

Nocne głosowania
                                - tutaj to myślę, że robisz sobie jaja. Ale tak jest PiS w 2022 roku, specjalnie robi głosowania w nocy, bo zakłada, że nie wyda się przed społeczeństwem co uchwalają
                                To jest inny mechanizm, powtarzany wielokrotnie. Zaczyna być głośno, że chcą przepchnąć coś, co kolejny raz będzie mocno kontrowersyjne prawnie. Media pytają o to rzeczników, Terlecki o godz. 12 palnie że na razie o tym myślą, jak będzie projekt to będą rozmawiać, że teraz to tylko zamysł. A o 18 ustawa wchodzi do porządku, o 20 krótka debata z minutą na każdą partię, o 21 głosowanie.
                                Nazajutrz Terlecki "sejm podjął taką decyzję, wszystko odbyło się zgodnie z prawem"...

Komentarz

Pracuję...
                                X