Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Tuzin Zobacz posta
    Ło panie, a jak czerwone światło się na drodze zapala to dopiero trzeba gwałtownie hamować.

Dobrze że rząd się za to bierze....

Zacznijmy od tego że i tak 80% populacji myśli że obecnie pieszy ma pierwszeństwo przed przejściem. Owszem ma pierwszeństwo ale NA PRZEJŚCIU i do tego ma zakaz wchodzenia przed nadjeżdżający pojazd. Z tego się biorą właśnie wypadki. Z "nieporozumień". Jak się wprowadzi pierwszeństwo dla pieszego to siłą rzeczy kierowcy będą musieli zwalniać i uważać. Na skrzyżowaniach równorzędnych też napieprzacie ile wlezie czy zwalniacie, bo jednak może wyskoczyć ktoś kto ma pierwszeństwo? A predkość i droga hamowania auta które wam wyjedzie jest duuuużo większa niż pieszego, który nie ma drogi hamowania wcale i porusza się 8km/h.
    Pierwszy z brzegu cytat z grudnia 2019 dotyczący dyskusji na temat pierwszeństwa pieszych na przejściu, jeszcze kilku użytkowników można zacytować w podobie, generalnie wskazany klucz nad wyraz trafny.

Komentarz

• Podrzuć, nie krępuj się, może znajdą się też takie, a na pewno znajdą, które położą tą wydumaną hipotezę

Komentarz

• Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta

Pierwszy z brzegu cytat z grudnia 2019 dotyczący dyskusji na temat pierwszeństwa pieszych na przejściu, jeszcze kilku użytkowników można zacytować w podobie, generalnie wskazany klucz nad wyraz trafny.
        Zamieszczone przez wklepack Zobacz posta
        Ja uważam, że to krok w bardzo dobrym kierunku. Litwa wprowadziła chyba rok takie przepisy i teraz ma chyba 40% mniej zabitych na przejściach. Jakiś czas temu czytałem, że podobnie było we Francji i tak samo liczna zabitych znacznie spadła.

Jak uratujemy choćby jedno życie to znaczy że warto. Dla mnie to jak my Polacy jeździmy to jest dramat. Wszystkim i wszędzie się spieszy a potem ludzkie dramaty.

Ja mocno kibicuje aby te zmiany weszły ja na pewni będę bił brawo dla takich zmian.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Komentarz

• Zamieszczone przez Jaco Zobacz posta

Napierdalać w pieszych na pełnej kurwie! Prawicowo.
          Nie znam poglądów wklepacka, ale po obejrzeniu tego filmiku od razu przypomniała mi się ta dyskusja na temat zmian w przepisach i argumenty obrońców ten nowelizacji.

Jestem ciekaw czy tak samo w obronę biorą mandat za "usługę" policyjną przy stłuczce i wypisanie notatki do ubezpieczyciela. Albo nie wskazanie sprawcy wykroczenia przez właściciela.

Komentarz

• I poza tym jednym cytatem kolegi Tuzin w zasadzie nie ma więcej wpisów popierających ustawę przez tzw. "beton pisowski"........wymowne, nieprawdaż
            Notabene i tak dość wątpliwym, gdyż czy kolega Tuzin kwalifikuje się do tegoż "betonu pisowskiego".......nie potrafię z taką łatwością wyrokować, jak to czyni kolega @sephrioth1916

Komentarz

• Jest za to sporo wpisów śmieszkujących z osób ją krytykujących jak choćby powyższy w rozmowie z krytykującym ją bodajże użytkownikiem bloniaq
              Wymowne jest to i trafnie zauważone może źle wyrażone, że są osoby które będą przyklaskiwać każdemu pomysłowi tego rządu choćby nakładał na nich obowiązek lizania chodników co dwa kroki lub cokolwiek równie irracjonalnego.

Komentarz

• Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
                Jest za to sporo wpisów śmieszkujących z osób ją krytykujących jak choćby powyższy w rozmowie z krytykującym ją bodajże użytkownikiem bloniaq
                Wymowne jest to i trafnie zauważone może źle wyrażone, że są osoby które będą przyklaskiwać każdemu pomysłowi tego rządu choćby nakładał na nich obowiązek lizania chodników co dwa kroki lub cokolwiek równie irracjonalnego.
                Założenia na poziomie gimnazjalisty. Trzymasz wysoki poziom, jak reszta forumowych kodziarzy. Równie dobrze mogę napisać, że adoptowałbyś dziecko ze swoim chłopakiem, gdyby było wolno.

Wyższe mandaty moim zdaniem były potrzebne, nie wszystko mi się podoba ale wyprzedzanie przed przejściem i nie zatrzymanie się w sytuacji w której inny pojazd ustępuje pierwszeństwa na pasach, to kryminał i 1500 złotych nauczy rozumku. Najebusów za kółkiem również. Abstrahując od ilości debilnych znaków - jeździmy dramatycznie i ginie zdecydowanie za dużo osób na drogach. Robię około 50 000 kilometrów rocznie, jestem w grupie ryzyka O ile kara za szkodę parkingową jest głupotą, to wyższe wynagrodzenie za jeżdżenie "szybko ale bezpiecznie" w zabudowanym jest na plus. Latał po necie filmik jak ciągnik siodłowy z naczepą wyprzedzał innego pod górę na podwójnej ciągłej. 3500 zł zamiast 300 to odpowiednia nagana.
                Inna sprawa, że kundle będą stały gdzie można zarobić, a nie faktycznie bywa niebezpiecznie.
                A co do statystyk - cóż, zobaczymy za 2-3 lata.
                Lewactwo nie jest cool!

Komentarz

• No nie trzeba było długo czekać.

I poruszyłeś chcący czy nie chcący clue zagadnienia, a mianowicie patrol jako maszynka do mandatów, nasilenie tego procederu w ostatnich tygodniach jest aż nadto widoczne, potrafią stać na środku pola gdzie faktycznie jest "teren zabudowany" a droga jak autostrada, najbliższego domu nawet w zasięgu wzroku nie ma, a godzina 1.00.
                  Wyzwanie policji do stłuczki i dopłata do usługi 1000zł gdzie jakieś 50% aut na drogach to samochody w różnych formach leasingu i większość firm ma taki obowiązek to po prostu złodziejstwo i żerowanie na obywatelach, ******** co to wymyślił powinien wisieć na jakimś wiadukcie za jaja. Bo to cynizm i po prostu ku restwo. I dobrze, że biorą się za idiotów na drogach ale czemu jak zwykle po dupie dostają Ci najmniej winni.
                  Zaczęły spadać dochody z fotoradarów, bo ludzie się kapnęli że ich w *uj robią to dowalili karę do 8kpln bodajże na właścicielu o niewskazanie sprawcy wykroczenia. Jak debile nie potrafią egzekwować przepisów i znaleźć sprawcy to mamy w prawie karę za brak konfidowania na psach mówiąc potocznie. I sytuacja podobna typowa maszynka do kasy i zastraszenie obywatela wysoką grzywną w celu znalezienia sprawcy wykroczenia za kilka stów - debile i tyle.

Komentarz

• Zamieszczone przez boss_corleone Zobacz posta

Założenia na poziomie gimnazjalisty. Trzymasz wysoki poziom, jak reszta forumowych kodziarzy. Równie dobrze mogę napisać, że adoptowałbyś dziecko ze swoim chłopakiem, gdyby było wolno.

Wyższe mandaty moim zdaniem były potrzebne, nie wszystko mi się podoba ale wyprzedzanie przed przejściem i nie zatrzymanie się w sytuacji w której inny pojazd ustępuje pierwszeństwa na pasach, to kryminał i 1500 złotych nauczy rozumku. Najebusów za kółkiem również. Abstrahując od ilości debilnych znaków - jeździmy dramatycznie i ginie zdecydowanie za dużo osób na drogach. Robię około 50 000 kilometrów rocznie, jestem w grupie ryzyka O ile kara za szkodę parkingową jest głupotą, to wyższe wynagrodzenie za jeżdżenie "szybko ale bezpiecznie" w zabudowanym jest na plus. Latał po necie filmik jak ciągnik siodłowy z naczepą wyprzedzał innego pod górę na podwójnej ciągłej. 3500 zł zamiast 300 to odpowiednia nagana.
                    Inna sprawa, że kundle będą stały gdzie można zarobić, a nie faktycznie bywa niebezpiecznie.
                    A co do statystyk - cóż, zobaczymy za 2-3 lata.
                    Mam tak samo, ok. 35 k km/rok pozwala mi dojść do takich wniosków.
                    Przykładowo w tym tygodniu, droga krajowa z Sosnowca do B-B, po dwa pasy w każdym kierunku, sygnalizacja na skrzyżowaniach i cały czas ograniczenie do 70 km......no to masakra jakaś jechać tak wolno taką drogą.
                    A ilu "niezniszczalnych" debili w dobrych, szybkich furach już widziałem, to głowa mała.

Co do ostatnich podwyżek, również mi się to bardzo nie podoba i uważam za kvrestwo, bo jestem potencjalnym beneficjentem tych składek, no ale cóż, pozostaje mi nieco zdjąć nogę z gazu, gdyż lubię depnąć, oczywiście w kontrolowanych warunkach
                    Tak samo nie podobają mi się ostatnie podwyżki ratusza nie tyle za samo parkowanie w Warszawie, bo i tak jest taniej jak np. w takim Krakowie, a i tak trudno o wolne miejsce, ale o sam mandat za brak bileciku, który notabene poszedł 400% UP, co również jest jawnym kvrestwem.
                    Ostatnio edytowany przez Budyń_70; 126028.

Komentarz

• Zamieszczone przez Banita_70 Zobacz posta

Jestem mega zaskoczony tymi statystykami. Może naiwny byłem że to pomoże. Zycie pokazalo że się myliłem.

No ale zaliczanie mnie do betonu pisowskiego, gdzie ja tych debili nie trawie i uważam że największych możliwych szkodników to trochę przesada

Komentarz

• Zamieszczone przez wklepack Zobacz posta

Jestem mega zaskoczony tymi statystykami. Może naiwny byłem że to pomoże. Zycie pokazalo że się myliłem.

No ale zaliczanie mnie do betonu pisowskiego, gdzie ja tych debili nie trawie i uważam że największych możliwych szkodników to trochę przesada
                        No to przecież Twój post przytoczyłem w kontrze do kolegów @sephrioth1916 i @Mrugs, którzy prześmiewczo stwierdzili, iż tylko "pisowski beton" pozytywnie wypowiadał się na temat tej ustawy
                        Jednocześnie doskonale wiedząc, że nie jesteś zabetonowany w tym kierunku, a wręcz przeciwnie
                        Ostatnio edytowany przez Banita_70; 130968.

Komentarz

No to przecież Twój post przytoczyłem w kontrze do kolegów @sephrioth1916 i @Mrugs, którzy prześmiewczo stwierdzili, iż tylko "pisowski beton" pozytywnie wypowiadał się na temat tej ustawy
                          Jednocześnie doskonale wiedząc, że nie jesteś zabetonowany, a wręcz przeciwnie
                          Piątek, wieczór, weekend .... czasem lepiej poczekać z odpisywaniem do następnego dnia

Komentarz

Jednocześnie doskonale wiedząc, że nie jesteś zabetonowany w tym kierunku, a wręcz przeciwnie
                            Nigdzie nie napisałem, że tylko. Wiadomo nie od dziś, że są użytkownicy bezrefleksyjnie popierający każdy, nawet najgłupszy pomysł PISu (był ktoś tutaj kto popierał wybory korespondencyjne? z tego co kojarzę to tak) i nie chodziło mi tutaj o wklepacka, Zapamiętałem akurat tę sprawę, jednak nie mam tak dobrej pamięci, żeby pamiętać wszystkie posty.

Sedno tego jest inne, niektórzy uważają że można ustawą zmniejszyć liczbę wypadków, zmniejszyć biedę (np płaca minimalna), ale na koniec jest zderzenie z rzeczywistością i twardymi danymi.
                            Ostatnio edytowany przez sephrioth1916; 157246.
                            Jeśli obiecujemy, że Wam damy to Wam damy.
                            I to bez względu na to, ile będziecie musieli za to wszystko zapłacić

Komentarz

• Ja znam pisowski, znam platfiormano-kodziarski i konfederacki beton, który jest za nowym rozwiązaniem. Trzeba być bardzo ograniczonym, by zwolenników przypisywać tylko jednej opcji.
                              Mimo, że w ostatnich latach na naszych drogach wiele na plus się zmieniło, to dalej postrzegani jesteśmy jako jedni z najgorszych kierowców w Europie, w jednym worku z ukrami czy sowietami. Dużo jeżdżę po Polsce i Europie i ułańska fantazja połączona z brakiem myślenia i elementarnej kultury na drodze, bardzo nas wyróżnia i przeszkadza. Co ciekawe, za granica w większości potrafimy jeździć z kulturą, przestrzegać ograniczeń i kultury na drodze. Po przekroczenie polskiej granicy, jakby diabeł w nas wstąpił. Zresztą nie tylko w nas, Litwini, Łotysze, czy inni Austriacy u siebie zgodnie z przepisami, po przekroczeniu naszej granicy hulaj dusza.
                              Oddzielnym tematem jest np. system szkolenia, rodem z PRLu, czy brak podstawowej edukacji w mediach.
                              Żeby nie było, jestem za ucywilizowaniem ruchu, jestem w stanie zgodzić się na podwyżką mandatów, pierwszą od 1997r., natomiast nie zgadzam się z tak drastycznymi rozwiązaniami w niektórych przypadkach. Wysokość kar to barbarzyństwo i nie ma nic wspólnego z zapobiegawczym działaniem a bardziej ze zwiększeniem wpływów do budżety.
                              Z drugiej strony pamiętam wprowadzenie nowego taryfikatora i mandatów 500 zł. Nie chce mi się szukać, ale było do chyba więcej niż minimalne wynagrodzenie w tym okresie.
                              Za wcześnie jest na ocenę skutków tych zmian. Za rok, dwa będzie można cos stwierdzić.
                              Generalnie ciężkie czasy dla kierowców, a jak dodamy do tego bandyterkę w Warszawie i innych miastach, rolki, rowyrki, strefy 30km/h, likwidacja miejsc parkingowych, rozszerzanie stref płatnych itd., to mamy to co mamy.

Komentarz

• Zamieszczone przez gizo Zobacz posta
                                Trzeba być bardzo ograniczonym, by zwolenników przypisywać tylko jednej opcji.
                                Beton kodziarski właśnie tak postrzega swoją alternatywną rzeczywistość, nic z tym nie zrobisz.

Komentarz

Pracuję...
                                X