Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Jestem daleki od obrony Morawieckiego i jego kliki ale jednak jeżeli chodzi o obwodnice to stan na 29.12.21 wygląda inaczej, niż podany przez Hazardzistę:

https://automotyw.com/program-100-obwodnic-jaki-postep/

podaje:

GDDKiA informuje, że prowadzi intensywne prace przygotowawcze dla 81 obwodnic. Czternaście z nich jest już na etapie realizacji, dla kolejnych czterech poszukiwani są wykonawcy dokumentacji i wreszcie w przypadku jednej z obwodnic trwa obecnie przetarg na projekt i budowę.

Nie wiem jak z mostami.
    http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

• Na etapie realizacji nie równa się że są fizycznie budowane. Nie mieszajmy pojęć.
      3 obwodnice są stricte w budowie, jest tam sprzęt i coś robią, dla pozostałych z tych 14tu nie ma ZRID czyli zgody na realizację, są w realizacji ale nie "w terenie". Obaj macie rację.
      Stan z września https://www.gov.pl/web/gddkia/progra...y-postep-prac2

Komentarz

• Zamieszczone przez Citlivu Zobacz posta
        Jestem daleki od obrony Morawieckiego i jego kliki ale jednak jeżeli chodzi o obwodnice to stan na 29.12.21 wygląda inaczej, niż podany przez Hazardzistę:

https://automotyw.com/program-100-obwodnic-jaki-postep/

podaje:

GDDKiA informuje, że prowadzi intensywne prace przygotowawcze dla 81 obwodnic. Czternaście z nich jest już na etapie realizacji, dla kolejnych czterech poszukiwani są wykonawcy dokumentacji i wreszcie w przypadku jednej z obwodnic trwa obecnie przetarg na projekt i budowę.

Nie wiem jak z mostami.
        Po prostu w "szczochu dla buraków" zapomnieli o tym wspomnieć

Komentarz

• Ja wklejałem grafikę ze stron rządowych.

Zamieszczone przez itakpowiem Zobacz posta
          Wyprzedaż Lotosu... Są tu jeszcze obrońcy fuzji? (Choć to nigdy nie miała byc fuzja a przejęcie Lotosu przez Orlen)

A co do cen gazu i węgla... to macie świadomość że dzisiejsze ceny gazu są skutkiem zmiany sposobu rozliczania między pgnig a gazpromem (tego wielkiego sukcesu arbitrażowego) a ceny węgla ze zmniejszenia wydobycia bo węgla rzekomo w 2020 było za dużo...
          obecna ekipa rozjechała całą energetykę krajową na łopatki - nie mylić z czynnnikami zewnętrznymi.

wrzucenie kopaln do spolek energetycznych zatrzymało inwestycje bo nie mogły dostać kedytow za brudne assety
          chybione inwestycje vide Ostroleka gdzie poszło 1,3 miliarda w piach, Turów
          tak samo ślamazarne sprawy z atomem jak za PO
          wycofanie sprzedaży certyfikatow firmom energetycznym i sprzedając je samodzielnie na gieldach
          rozjebanie kasy z certyfikatów CO2 w budzecie
          kto pamięta energe i wypowiedzenie zielonych umów?
          rozjebanie wiatraków

jedynie za co można pochwalic to program Moj prąd - tyle że to pochodna certyfikatów i funduszu na ktore ta kasa musiala iść

gazownictwo - spróbujcie podpisać umowę na przyłącze - kasy brak na lata 22/23
          Ostatnio edytowany przez Hazardzista; 151974.
          "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
          „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

• Zamieszczone przez itakpowiem Zobacz posta
            Wyprzedaż Lotosu... Są tu jeszcze obrońcy fuzji? (Choć to nigdy nie miała byc fuzja a przejęcie Lotosu przez Orlen)

.
            Możesz się rozprawić z tym artykułem broniącym fuzji, bo widzę że jesteś mocny w tych okołoorlenowych tematach? Dzięki.

https://energetyka24.com/ropa/analizy-i-komentarze/wszystko-co-musisz-wiedziec-o-fuzji-orlenu-i-lotosu-komentarz

Komentarz

• Dlaczego dajesz takie poprane linki? To prawie zbrodnia w dzisiejszych czasach. W zasadzie to jakiś bot powinien likwidować takie coś w zarodku.

Przywalam się do przekierowania przez pejsbooka
              Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Komentarz

• Jak dla mnie ta fuzja i wszystkie tematy poboczne przytym zalatwione, maja w miarę ręce i nogi. Owszem można się przyczepić czy nie dało się tego w lepszym stylu, (czytaj z mniejszym dla nas kosztem) przeprowadzić. Natomiast sam kierunek i koncept wydaje się słuszny, w zastanych warunkach. Kwestia tylko kosztu, jak wiadomo nie da się zjeść ciastka i mieć ciastka ale może dałoby się to "taniej" przeprowadzić?
                http://komandir.wrzuta.pl/audio/9lE2...zek_czajkowski

Komentarz

• Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta

Dlaczego dajesz takie poprane linki? To prawie zbrodnia w dzisiejszych czasach. W zasadzie to jakiś bot powinien likwidować takie coś w zarodku.

Przywalam się do przekierowania przez pejsbooka
                  Wydawało mi się, że wklejam z ich strony, sorry.

Komentarz

• Hermit

Rozprawić się z tekstem...hehe dobre. Ale prawdę mówiąc autor sam rozprawił się ze swoim tekstem używając naprzemiennie słów fuzja i przejęcie (mamy do czynienia z przejęciem a nie fuzją a to bardzo istotna różnica) oraz tezą że to co zawarł w tekście to wszystko co interesujący się tematem powinien wiedzieć...

Zaczyna od tła historycznego wprowadza w temat ale nie opisał nigdzie jakie są pobudki tego przejęcia jednocześnie w końcówce tekstu stwierdzając, że fuzja(kłamstwo) to uzasadniony kierunek ale żeby ocenić efekty musiałby wsiąść w wehikuł czasu. Zatem nie wie dlaczego, nie wie jakie będą skutki ale kierunek jest uzasadniony bo inni tak robią. Rzuca też hasłowo, że na dwa koncerny nie ma miejsca ale niczym tego nie argumentuje.

Z tekstu można za to wyciągnąć:
                    - że "Aramco wstawiają nogę w drzwi w regionie zdominowanym przez Rosję". Szkoda, że tak po prawdzie to wchodzą na polski rynek do tej pory pod całkowitą naszą kontrolą na nasze własne zaproszenie. Jakoś nie kupuje tego, że aby podpisać kontrakt na dostawy z Saudami trzeba im sprzedać części Lotosu produkujące asfalt, paliwa lotnicze i 30% rafinerii.
                    - że Skarb Państwa odsprzeda Sikorskiemu co taki polski ma kapitał, że podatki płaci na Cyprze i w Liechtensteinie: 9 składów paliw iji termianl paliwowy w Szczecinie.
                    - najmniej istotny w tym wszystkim element stacji gdzie my sprzedajemy Węgrom z MOL 417 stacji a kupujemy od nich 185 stacji na Węgrzech i Słowacji.

W przeciwieństwie do tzw. "ekspertów" tvp nie jestem stwierdzić że podobnie wyceniane jednostkowo stacje na południu są warte tyle samo co ponad 2x więcej naszych. No ku*wa nie są bo oni nam płacą 610 mln$ a my im 261 mln$ ale nie do końca o to w tym chodzi. Te stacje to akurat może i dobry ruch. Ale reszta? Mamy się cieszyć z tego, że Unimot i Aramco biorą lwią cześć Lotosu i wiwatować, że Mol jest jednak węgierski nie rosyjski. Nie mamy żadnej gwarancji kto w przyszłości stanie się właścicielem tego wszystkiego a w biznesie nie ma sentymentów. Autor pomija też chociażby strukturę akcjonariatu gdzie SP tylko dzięki złotej akcji ma większość w Orlenie a w Lotosie miał ponad połowę udziałów. Pomija też, że do teraz Lotos i Orlen były monopol na naszym rynku a dziś wchodzą obcy gracze.

Wątki złotej akcji i tej niby fuzji poruszałem tu kilkukrotnie nie chce pisać tego samego, jest podobno jakaś opcja wyszukiwania ale ja jej nie używałem. Przejęcie Lotosu przez Orlen to pikuś. Na forum nikt mi nie odpowiedział dlaczego droższy i bardziej polski PGNiG ma być również przejęty przez ledwo polski Orlen a nie odwrotnie. Przytaczałem nawet portugalski przypadek podważenia złotej akcji... ale wyprzedaje pis to pisiorolubne lemingi biją brawo. Te same co psioczyły na wyprzedaż za po.

Komentarz

• Moim zdaniem mieszkania zdrożeją.

Wciąż jest na nie popyt.
                      Wciąż jest problem z podażą.
                      Grunty, usługi budowlane i materiały są tylko droższe i trudniej dostępne.
                      Jest mnóstwo gotówki na rynku - zarówno inwestorów, funduszy i Kowalskiego.
                      W połowie roku wchodzi wsparcie rządowe dla wkładu własnego.
                      Młodzi maja silniejsza potrzebę mieszkania własnego niż ich rodzice x lat temu którzy wychowali się w jednym pokoju pod dachem z rodzicami.
                      Młode roczniki dziedziczą majątki dzięki czemu chętniej kupują własne M.

Przyznam jednak, ze w ostatnim czasie warto jest mieszkanie wynajmować: https://homly.to/artykuly/wynajem-mi...alne-niz-zakup Z uwagi na obniżenie cen wynajmu.
                      Ostatnio edytowany przez czerne; 163845.

Komentarz

• Zamieszczone przez czerne Zobacz posta
                        Moim zdaniem mieszkania zdrożeją.

Wciąż jest na nie popyt.
                        Wciąż jest problem z podażą.
                        Grunty, usługi budowlane i materiały są tylko droższe i trudniej dostępne.
                        Jest mnóstwo gotówki na rynku - zarówno inwestorów, funduszy i Kowalskiego.
                        W połowie roku wchodzi wsparcie rządowe dla wkładu własnego.
                        Młodzi maja silniejsza potrzebę mieszkania własnego niż ich rodzice x lat temu którzy wychowali się w jednym pokoju pod dachem z rodzicami.
                        Młode roczniki dziedziczą majątki dzięki czemu chętniej kupują własne M.
                        Cały czas drożeją.
                        Sam obecnie borykam się z poszukiwaniem mieszkania dla córki.
                        Tanio nie jest, mimo to w wielu lokalizacjach gdzie bylem/pytałem większość lokali już zaklepana.
                        A przecież o kredyt teraz nieco trudniej jak podczas tej niedawnej bańki budowlanej.

Komentarz

• U mnie w regionie ceny mieszkań w przeciągu niecałych dwóch lat skoczyły z przedziału 4.300 - 4.600 na 5800 - 6.200 za metr.
                          Rozmawiałęm ze znajomym developerem i mówił mi, że do tej pory nigdzie nie musiał się ogłaszać, a mieszkania same mu schodziły. Teraz musiał dać już reklamę do radia, wrzuca mieszkania na olx itp. bo tempo sprzedaży znacząco spadło. Wręcz stanęło.
                          Pewnie cały czas mieszkania będą drożeć, ale jestem przekonany, że już nie w takim tempie bo to jest przesada. A znam przypadek z "sąsiedniego" miasta gdzie developer wystawił mieszkania po 5.200 za metr, a kiedy zorientował się, że na "jego rynek" weszła konkurecja z ceną 6.000 to oddał ludziom zaliczki i spowrotem wystawił mieszkania za szóstkę.
                          |||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
                          Better Dead Than Red

Komentarz

• Tymczasem wywiady po raz kolejny ruszyły na łowy.

https://dorzeczy.pl/kraj/251038/nast...go-wojska.html

https://kresy24.pl/boj-sie-i-czekaj-...e-pod-polakow/

... i znacznie mniejsza skala, możliwe że w związku z powyższym

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/5...a-zolnierzy-ak
                            My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                              Tymczasem wywiady po raz kolejny ruszyły na łowy.

https://dorzeczy.pl/kraj/251038/nast...go-wojska.html
                              wszystko wskazuje na to, że pewne dane poszły, ale nie takie o jakich się pisze niestety, poziom wiedzy specjalistycznej współczesnych dziennikarzy nie jest większy niż ogółu społeczeństwa. Przy dobrych wiatrach ten artykuł onetu może się okazać większym "atakiem wywiadów" niż sam wyciek danych.

Komentarz

• Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
                                ... i znacznie mniejsza skala, możliwe że w związku z powyższym

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/5...a-zolnierzy-ak
                                https://www.rdc.pl/informacje/warsza...ak-kazda-inna/

Na szczęście tablica jest już odnaleziona. Bez informowania władz miasta, dzielnicy, Stołecznego Konserwatora Zabytków czy środowiska powstańczego zdjęła ją jedna z grup rekonstrukcyjnych i przekazała ją do renowacji do jednego z muzeów. Tablica na szczęście jest cała.
                                Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                                -------------
                                Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

Pracuję...
                                X