Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez kresowiak1993 Zobacz posta

  Nie masz racji
  każdy ma swoją rację. Jesteśmy lata świetlne od siebie w sferze poglądów na świat i życie.
  "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
  „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

  Komentarz


  • Zamieszczone przez b. Zobacz posta

   PiS, mimo swoich ułomności, wielu karierowiczów w swoich szeregach czy też blokada jaka ich spotyka z unii, moim przynajmniej zdaniem, jest partią propolska i między nimi a jawnymi zdrajcami z drugiej strony barykady jest przepaść.
   I to jest sedno. Z tym że ***** tę blokadę. Unie trzeba zmienić.

   Komentarz


   • Ktoś wie, jak idzie zbieranie podpisów za likwidacją TVP?.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez b. Zobacz posta
     PiS, mimo swoich ułomności, wielu karierowiczów w swoich szeregach czy też blokada jaka ich spotyka z unii, moim przynajmniej zdaniem, jest partią propolska i między nimi a jawnymi zdrajcami z drugiej strony barykady jest przepaść.
     Uściślij trochę co napisałeś, bo wychodzi na to że skoro druga strona barykady to jawni zdrajcy to pierwsza w takim razie to... niejawni???

     Cohen Tak to prawda, PiS jeszcze wierzy że UE można zmienić, w przeciwnym razie "ich ludzie" nie ratyfikowaliby i nie głosowali za traktatem lizbońskim.

     Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
     I to jest całe clou.
     Ty chcesz mieć media tylko i wyłącznie po swojej stronie. Mniej lub bardzie, ale nie naciskające na odcisk. Tak Jak było kiedyś. nie ważne dla Ciebie są umowy, traktaty itd Chcesz autorytaryzm. sterować ludźmi według jednej wizji.
     Dotykasz istoty sprawy odwiecznego konfliktu pomiędzy zwolennikami prawa stanowionego a naturalnego rozumianego jako moralne i to jest całe clou w tym wszystkim. Pomijając kwestie wszelkich wypaczeń - dla jednej strony prawo moralne nawet jeśli racjonalne będzie nie do przyjęcia z powodu ideologicznego naruszania precedensu ustrojowego, ale też dlatego że zawsze znajdą się pewne grupy społeczne twierdzące że narusza to ich wolność, nawet jeśli realnie nie narusza, choćby dla zasady, bo jeśli nie teraz to może kiedyś; z kolei dla drugiej strony prawo stanowione jest ograniczeniem, może być archaiczne nienadążające za zachodzącymi zmianami w społeczeństwie ale też brutalnie "bezduszne".

     Komentarz


     • Zamieszczone przez Murphy Zobacz posta

      Uściślij trochę co napisałeś, bo wychodzi na to że skoro druga strona barykady to jawni zdrajcy to pierwsza w takim razie to... niejawni???

      Cohen Tak to prawda, PiS jeszcze wierzy że UE można zmienić, w przeciwnym razie "ich ludzie" nie ratyfikowaliby i nie głosowali za traktatem lizbońskim. .

      Nie nie wierzą, może nie chcą jej nawet nic tam zmienić co ? Dlatego są tak tam krytykowani i nie sprawiedliwie traktowani ( wszystkie te bzdury o łamaniu demokracji, sprawa TK itp.)

      No ale ja wiem Murphy, (który lubuje się w pisaniu esejowatych bzdur o pierdołach - bez obrazy) zrobiłby to lepiej, a ten traktatu to nie był mus.

      Zobaczymy jak będzie wyglądać sytuacja polityczna po kolejnej fali wyborów w Europie. Z innym rządem u Nas nawet korzystne zmiany nic nie pomogą.

      Co do cytowanego fragmentu o zdrajcach kolegi @b. Pod którym też mógłbym się podpisać, to lubisz udawać ćwierćinteligenta czy nie udajesz ? Jeszcze ta nieudana poza śmieszka..

      Przecież jasno napisał że w jego odczuciu ta drugą stroną jest proPolska. Dziwi mnie jak można nie dostrzegać tych różnic, zwłaszcza interesując się polityką

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Cohen Zobacz posta


       proPolska.
       Nasi sąsiedzi i najwięksi sojusznicy. Tak wyglądamy w spawach proPolskich...


       Czechy - konflikt
       Niemcy - wieczny konflikt
       Rosja - ura bura
       Ukraina - zależy jak wiatr wieje, raz pomagamy, raz olewamy
       Białoruś - konflikt na granicy, Poczobut itd
       Słowacja - spokój
       Litwa - względny spokój, choć mniejszość polska ma tam się średnio.

       USA - olewka Bidena, spór o Discovery
       Francja - kara za Caacale, a śmigłowców jak nie było tak nie ma
       UE - pierdyliard sporów, na których jeszcze nic nie wygraliśmy, a sporo tracimy


       działania proPolskie według Cohena:

       Czarnek wyplenia lewactwo z Uniwersytetów
       Gliński z kultury
       Morawiecki wypiera się/marginalizuje dofinansowanie budowy tunelu pod Ursynowem
       Kownacki uczy jeść widelcem francuzów
       Karczewski chwali Łukaszenkę
       rządzący bratają się ze wspieraną przez Putina Le Pen
       Duda jest twardy
       700 zmarłych dodatkowo dziennie, a inflacja zapierdala...
       Ostatnio edytowany przez Hazardzista; 151974.
       "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
       „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

       Komentarz


       • Tradycyjne króciutkie zestawienie propagandy z rzeczywistością Komentarz życia sprzed dwóch dni.

        Trójkąt Lubelski. Wspólna deklaracja prezydentów wyrazem poparcia dla Ukrainy

        Prezydenci Polski, Litwy i Ukrainy Andrzej Duda, Gitanas Nauseda i Wołodymyr Zełenski podpisali deklarację, w której wyrażono "zaangażowanie w dalszy rozwój strategicznego partnerstwa między Ukrainą, Litwą i Polską, opartego na wspólnych wartościach i interesach". Podkreślono wsparcie dla integracji Ukrainy z UE i NATO
        . (...)

        Jak czytamy we wspólnej deklaracji, uznanie 30 lat temu przez Polskę - jako pierwszego kraju na świecie - i Litwę niepodległości Ukrainy stało się "istotnym kamieniem milowym na drodze do pełnowymiarowego zjednoczenia Europy".

        Przypomniano, że demokratyczna tradycja wywodząca się z Rzeczypospolitej Obojga Narodów, jak również ruchu Solidarność, litewskiego ruchu Sajudis, rewolucji godności na Ukrainie i walki o demokrację Białorusinów odzwierciedla "silne dążenie do wolności, praw człowieka i demokracji w Europie Środkowej i Wschodniej".
        https://www.polskieradio24.pl/5/1223...ia-dla-Ukrainy

        sprzed dwóch tygodni

        Wielka Brytania wyśle jeszcze w grudniu do Polski 140 inżynierów wojskowych, aby zapewnić wsparcie na granicy z Białorusią w obliczu presji związanej z "nieuregulowaną migracją" - poinformowało w czwartek brytyjskie ministerstwo obrony.
        https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/...-z-bialorusia/

        sprzed miesiąca

        Kraje bałtyckie są gotowe poprzeć decyzję Polski o uruchomieniu artykułu 4. NATO. Po wspólnych konsultacjach prezydentów Estonii, Łotwy i Litwy trzy państwa bałtyckie zapowiedziały, że poprą Warszawę lub własne starania, w przypadku powołania się na art. 4. NATO.

        W poniedziałek (15 listopada) w Wilnie spotkali się prezydenci Estonii – Alaras Karisas, Łotwy – Egils Levits oraz Litwy, Gitanas Nausėda. Do spotkania w trybie online dołączył również prezydent Polski Andrzej Duda. (...)

        Na poniedziałkowym szczycie przywódców państw bałtyckich uznano, że jeszcze nie nadszedł czas na powołanie się na art. 4. Sojuszu, ale podkreślono, że sytuacja na granicy polsko-białoruskiej będzie monitorowana.

        Gitanas Nauseda podczas konferencji prasowej powiedział, że jeśli sytuacja związana z nielegalną migracją będzie nadal się komplikowała, to w każdej chwili należy uruchomić konsultacje w sprawie artykułu 4. Paktu Północnoatlantyckiego.

        „Jesteśmy gotowi poprzeć decyzję Polski o uruchomieniu artykułu 4. Paktu Północnoatlantyckiego, o ile zajdzie taka potrzeba”, powiedział litewski prezydent.

        Łotwa ​​jest tylko „jeden krok od powołania się na artykuł 4. Paktu Północnoatlantyckiego”, podkreślił z kolei na początku tygodnia cytowany przez estońską agencję informacyjną łotewski minister obrony Artis Pabriks.

        Artykuł 4. Paktu Północnoatlantyckiego mówi o tym, że strony będą się konsultowały ilekroć którakolwiek z nich uzna, że zagrożone zostały jej integralność terytorialna, niezależność polityczna lub bezpieczeństwo.
        https://www.euractiv.pl/section/poli...y-prostytucja/

        Estończycy już na granicy

        Na podstawie decyzji estońskiego ministra obrony Kalle Laanet, niemal 100 żołnierzy estońskich od tego tygodnia pomaga w umacnianiu zapór chroniących Polskę na prośbę naszego kraju. Żołnierze estońscy składają się z grup saperów tzw. pionierów w skład których wchodzą także estońscy rezerwiści. Pomaga im też estońska żandarmeria wojskowa. Siły estońskie w ramach pomocy Polsce na granicy wspierają również naszych żołnierzy dronami, które mają zwiększyć „zdolności wywiadowcze” na granicy.
        https://defence24.pl/sily-zbrojne/es...o-bialoruskiej
        A to rzeczy pierwsze z brzegu. Caracale?

        tvn24 sprzed czterech lat

        Francuska minister obrony ostro skrytykowała system odpowiedzialny za utrzymanie w gotowości samolotów i śmigłowców. Sytuacja ma być na tyle zła, że ponad połowa sprzętu latającego nie lata, choć w ostatnich latach zwiększono wydatki na ich serwisowanie. W przypadku śmigłowców H225M Carcal do lotu ma być zdatny co czwarty. Czy to oznacza, że Polska miała kupić ciągle psujący się "złom"?
        news z początku 2020

        Ministerstwo Obrony Kuwejtu odmówiło odbioru śmigłowców H225M Caracal od producenta tej maszyny, firmy Airbus Helicopters. Nieoficjalnie przyczyną mają być problemy z napędem tych maszyn.

        Kuwejt zamówił 30 Caracali w 2016 roku, a cała umowa miała wartość 1,07 mld euro. Planuje się, że sześć z nich trafi do Gwardii Narodowej Kuwejtu a pozostałe 24 do sił powietrznych tego państwa.
        https://defence24.pl/przemysl/kuwejt...ebrac-caracali

        tymczasem powolutku...

        https://www.pzlswidnik.pl/pl/news-an...narki-wojennej

        Trwa dobra passa polskich Black Hawków. MZL Mielec realizuje kontrakt za kontraktem. Zgodnie z najnowszą umową, śmigłowce z Polski trafią do Rumunii. Wkrótce z taśmy produkcyjnej w Mielcu zjedzie 100 maszyna wyprodukowana w naszym kraju.


        ostatnio

        https://biznes.interia.pl/gospodarka...ka,nId,5709008


        PS Sprzedające Putinowi Ukrainę (ostatnio zablokowali dostawy broni od NATO, które Kijów już... opłacił), Białoruś i niezależność energetyczną UE Niemcy wśród sojuszników Polski, ale oczywiście to Le Pen jest jakimś problemem... Zaraz, zaraz... kto jest formalnym szefem ogarnianej przez te Niemcy frakcji w UE sprzedającej Wołodii to wszystko od lat?
        Ostatnio edytowany przez Foxx; 739.
        My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Foxx Zobacz posta
         Tradycyjne króciutkie zestawienie
         extra, sojusznicy Bałtyccy z ludnością województwa mazowieckiego nas wspierają. Hurra. Potęga. Jedni udają finów, drudzy to ukryci rosjanie, a trzeci tępią polską mniejszość narodową Przy głosowaniu 27:1 też byłeś dumny z tej współpracy?

         Caracale wzięli Węgrzy, mają tam zakład produkcyjny. Pokazujesz statystyki ile Mielec sprzedaje poza PL - fajnie, a ile kupiła Polska? 4? I tak od 6 lat nie udało się więcej...

         W zeszłym tygodniu Ministerstwo Rozwoju, które prowadziło rozmowy offsetowe w sprawie zakupu dla polskiej armii śmigłowców Caracal poinformowało, że "Polska uznaje za zakończone negocjacje umowy". Jak podano, francuski kontrahent nie przedstawił oferty "zabezpieczającej w należyty sposób interesu ekonomicznego i bezpieczeństwa państwa polskiego".

         Dyrektor generalny Airbus Group Tom Enders wydał w tej sprawie oświadczenie z którego wynika, że firma "będzie starać się o odszkodowanie".

         - Nie widzę jakiejkolwiek podstawy, która mogłaby realnie stanowić ryzyko jakiegoś roszczenia skierowanego do polskiego rządu - mówi w audycji "W samo południe" minister Radosław Domagalski-Łabędzki.
         wyszło jak zawsze inaczej
         Ostatnio edytowany przez Hazardzista; 151974.
         "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
         „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

         Komentarz


         • Wydaje się, że już nawet w MSZ zaczynają rozumieć, że polityka międzynarodowa działa jak rynek usług, a Ty dalej będziesz uskuteczniać tę narrację dla ćwierćinteligentów, że nie mamy sojuszników, bo nie istnieje państwo, które wszystkie nasze interesy będzie traktować jak własne?
          Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
          -------------
          Jedynie prawda jest ciekawa

          Józef Mackiewicz

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta

           Nasi sąsiedzi i najwięksi sojusznicy. Tak wyglądamy w spawach proPolskich...


           Czechy - konflikt
           Niemcy - wieczny konflikt
           Rosja - ura bura
           Ukraina - zależy jak wiatr wieje, raz pomagamy, raz olewamy
           Białoruś - konflikt na granicy, Poczobut itd
           Słowacja - spokój
           Litwa - względny spokój, choć mniejszość polska ma tam się średnio.

           USA - olewka Bidena, spór o Discovery
           Francja - kara za Caacale, a śmigłowców jak nie było tak nie ma
           UE - pierdyliard sporów, na których jeszcze nic nie wygraliśmy, a sporo tracimy


           działania proPolskie według Cohena:

           Czarnek wyplenia lewactwo z Uniwersytetów
           Gliński z kultury
           Morawiecki wypiera się/marginalizuje dofinansowanie budowy tunelu pod Ursynowem
           Kownacki uczy jeść widelcem francuzów
           Karczewski chwali Łukaszenkę
           rządzący bratają się ze wspieraną przez Putina Le Pen
           Duda jest twardy
           700 zmarłych dodatkowo dziennie, a inflacja zapierdala...
           Nie mam zamiaru tracić czasu, na szczegółową dyskusje z Tobą akurat. Takie rzeczy jak wypisałeś zajęłyby kilkanaście stron, gdyby mi się chciało przypomnieć jak wyglądały rządy za czasów ważniejsze Niemieckie stocznie Tuska, i lepszy droższy Ruski gaz Szoguna Bronka, miłośnika bigosu. Chwała sąsiadom za Nord Stream - nie poruszać tematu bo źle o nas powiedzą : szybko zapomniałeś jak wyglądało owe 8 lat

           Za po nie istniało coś takiego jak interes narodowy. Liczył się tylko PR. Bez ziarenka podmiotowości w Berlinie i Moskwie. W NATO i USA traktowani niepoważnie, jak ruska kolumna. Dzisiejsze papierowe konflikty i sprzeczki to poniekąd efekt stawiania warunków i twardszych postulatów. Wcześniej klepano nas po plecach bo nie dbaliśmy o własny interes. Myślę że to wystarczy za komentarz do Twojego postu
           Ostatnio edytowany przez Cohen; 163189.

           Komentarz


           • Zamieszczone przez Cohen Zobacz posta
            Nie nie wierzą, może nie chcą jej nawet nic tam zmienić co ? Dlatego są tak tam krytykowani i nie sprawiedliwie traktowani ( wszystkie te bzdury o łamaniu demokracji, sprawa TK itp.)
            Może i nie wierzą, ale z jakiegoś powodu spotykają się w gronie liderów europejskich partii konserwatywnych i prawicowych jak ostatnio podczas Warsaw Summit m.in. po to by debatować o przyszłości UE i ewentualnym przyszłym rozkładzie sił koalicyjnych poszczególnych frakcji w PE. Jarosław Kaczyński po raz kolejny wspomniał że jest za powołaniem wspólnej armii europejskiej, a to chyba o czymś świadczy?

            Przecież jasno napisał że w jego odczuciu ta drugą stroną jest proPolska. Dziwi mnie jak można nie dostrzegać tych różnic, zwłaszcza interesując się polityką
            Tak, wiem co jest tam zawarte w tekście, natomiast przestań już tak bronić kolegi @b. bo jest jak byk napisane "pomiędzy nimi a jawnymi zdrajcami", co jednoznacznie każe przypuszczać że być może kolega b. sam nie do końca wierzy w tą propolskość PiSu, choć niewykluczone że najzwyczajniej zapędził się z tym przymiotnikiem "jawny" dlatego poprosiłem by dokładnie sprecyzował swój komentarz i tylko tyle, natomiast sama retoryka "narodowo-patriotyczna" czy uchodzenie za ofiarę ataków za strony brukselskich elit jeszcze nie świadczy o tym że ktoś jest propolski.            Tak na marginesie, taka przypominajka:

            Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: info.jpg Wyświetleń: 0 Rozmiar: 94,9 KB ID: 2612261
            Ostatnio edytowany przez Murphy; 158801.

            Komentarz


            • A ja tam z przyjemnością

             Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
             extra, sojusznicy Bałtyccy z ludnością województwa mazowieckiego nas wspierają. Hurra. Potęga. Jedni udają finów, drudzy to ukryci rosjanie, a trzeci tępią polską mniejszość narodową
             Rozumiem, że po raz kolejny dość trudno przeslizgnąć się nad własną manipulacją, do innych skieruję tylko drobną uwagę - w komentarzu "przywróciłem" magicznie "znikniętą" Litwę jako jednego z naszych sąsiadów oraz odrobinę wyjaśniłem aktualny stan naszych stosunków z państwami regionu, które - jak niedawno przypomniałem - Tusk z Sikorskim politycznie zanieśli na tacy Merkel z Putinem, co skończyło się np. zamrożenem rafinerii w Możejkach. Dzisiaj Orlen jest największym płatnikiem podatków na Litwie - raczej dzięki skali działalności, a nie przybijanym kosmicznym daninom. Nic mniej.

             Chociaż oczywiście dla kogoś tak naprawdę pewnie ma znaczenie kto "udaje Finów" albo na ile wyrazem "tępienia polskiej mniejszości" jest np. jej obecność w koalicji rządowej. Tylko ilustruję wrzucaną tu tandetną propagandę. Podając fakty. BTW, czy ktoś już odpowiedział z jakich przyczyn sojusznicza IV Rzesza utrzymuje zakaz nauki polskiego dla naszej mniejszości wprowadzony przez III Rzeszę?

             Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
             Przy głosowaniu 27:1 też byłeś dumny z tej współpracy?
             Nie jestem dumny, tylko zwyczajnie przytaczam fakty w odpowiedzi na ich przeciwieństwo Przy wyborze niemieckiego podnóżka żeby uzyskać taki wynik musieli zmienić system liczenia głosów w sposób by głosy wstrzymujące się zostały zaliczone de facto jako... popierające Niemcy. Nie, nie cieszę się, że kandydatura wystawiona przez Polskę została utrącona na rzecz niemieckiej, tyle że polskojęzycznej. Nie pierwszy raz w historii Rzeczypospolitej. Jakoś ma to uiarkowany związek z aktualną sytuacją w regionie, ale jasne - tyle desperacji staje, co internet daje

             Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
             Caracale wzięli Węgrzy, mają tam zakład produkcyjny. Pokazujesz statystyki ile Mielec sprzedaje poza PL - fajnie, a ile kupiła Polska? 4? I tak od 6 lat nie udało się więcej...
             Cóż... nie tylko Mielec, nie tylko cztery... i wprawdzie, powoli, ale udaje się więcej. Wiesz co, zdradzę w głębokiej tajemnicy... te nasze latają

             Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
             wyszło jak zawsze inaczej
             Otóż to. Pisałeś o jakiejś karze (gdy cytowany typ twierdził, że nie ma podstaw), zakładzie produkcyjnym, itp.

             - Rząd Rzeczypospolitej Polskiej oraz Airbus Helicopters dokonały pozytywnego i definitywnego zamknięcia rozdziału dotyczącego Caracali poprzez zawarcie poufnej ugody. Rząd Rzeczypospolitej Polskiej oraz Airbus Helicopters dokonały pozytywnego i definitywnego zamknięcia rozdziału dotyczącego Caracali poprzez zawarcie poufnej ugody. Rząd Rzeczypospolitej Polskiej oraz Airbus Helicopters obecnie mają nadzieje na wspólne budowanie przemysłu śmigłowcowego w najnowocześniejszym centrum badań i innowacji Airbus Helicopters w Łodzi, jednocześnie mając na uwadze przyszłe zapotrzebowanie Polski w zakresie dostaw śmigłowców - taki komunikat opublikowany we wtorek 21 grudnia - uzgodniony przez zainteresowane strony
             https://radar.rp.pl/modernizacja-sil...-po-caracalach

             Francuska oferta dla Polski w obszarze energetyki jądrowej będzie miała wymiar strategiczny; oba kraje wspólnie mogą skutecznie zabiegać o właściwe miejsce atomu w europejskiej transformacji - przekonują przedstawiciele francuskich władz.

             „Francuski rząd jest zdecydowany zaangażować się w dziedzinie energetyki jądrowej w Polsce. To zaangażowanie wpisuje się w długoterminowe partnerstwo, ustanowione w ubiegłym roku podczas bardzo udanej wizyty prezydenta Emmanuela Macrona w Warszawie” - oświadczył ambasador Francji Frederic Billet przy okazji oficjalnego otwarcia polskiego biura koncernu EDF.
             https://www.bankier.pl/wiadomosc/Fra...j-8152328.html

             W ubiegły poniedziałek z inicjatywy Francji i z poparciem Polski wagnerowców objęto sankcjami UE. Władze w Warszawie oferują również wysłanie do Sahelu żołnierzy sił specjalnych. W UE Polska i Francja współpracują również w dziedzinie atomu. Mają wspólnotę interesu, by tzw. taksonomia dotycząca miksu energetycznego w UE obejmowała także atom. Będzie to oznaczało dofinansowanie unijne na energetykę jądrową. Przeciw takiemu rozwiązaniu są m.in. Niemcy.

             Porozumienie w sprawie maszyn produkowanych przez Airbusa było konieczne, ponieważ nie podpisano wynegocjowanego w 2015 r. (jeszcze przez rząd PO-PSL) kontraktu na zakup 50 śmigłowców wielozadaniowych. Oficjalnym powodem był brak porozumienia w kwestii offsetu, czyli zakupu technologii.
             https://gospodarka.dziennik.pl/news/...da-airbus.html

             Czyli kolejna świeża ilustracja propagandy dot. bieżącej polityki zagranicznej. Ja, tradycyjnie, tylko sprawdzam
             Ostatnio edytowany przez Foxx; 739.
             My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

             Komentarz


             • Zamieszczone przez Murphy Zobacz posta

              Może i nie wierzą, ale z jakiegoś powodu spotykają się w gronie liderów europejskich partii konserwatywnych i prawicowych jak ostatnio podczas Warsaw Summit m.in. po to by debatować o przyszłości UE i ewentualnym przyszłym rozkładzie sił koalicyjnych poszczególnych frakcji w PE. Jarosław Kaczyński po raz kolejny wspomniał że jest za powołaniem wspólnej armii europejskiej, a to chyba o czymś świadczy?              Tak, wiem co jest tam zawarte w tekście, natomiast przestań już tak bronić kolegi @b. bo jest jak byk napisane "pomiędzy nimi a jawnymi zdrajcami", co jednoznacznie każe przypuszczać że być może kolega b. sam nie do końca wierzy w tą propolskość PiSu, choć niewykluczone że najzwyczajniej zapędził się z tym przymiotnikiem "jawny" dlatego poprosiłem by dokładnie sprecyzował swój komentarz i tylko tyle, natomiast sama retoryka "narodowo-patriotyczna" czy uchodzenie za ofiarę ataków za strony brukselskich elit jeszcze nie świadczy o tym że ktoś jest propolski.              Tak na marginesie, taka przypominajka:

              Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: info.jpg Wyświetleń: 0 Rozmiar: 94,9 KB ID: 2612261
              Nie obraź się ale masz tendencje do interpretowania z dupy strony. Kolega @b. Pisał jawnie o jawnych zdrajcach i ja się pod tym podpisuje. Z kąd wziołeś te powiązanie że PiS w takim razie to nie jawni to ja nie mam pojęcia.

              Swoją drogą jak się tu rejestrowałem to nie sądziłem że na kibolskim forum znajdzie się tyłu obrońców polityki szczucia na Polskę. Przecież po gotowa by nas była ubezwłasnowolnić i oddać w ręce wrogów byle tylko słupki im wzrosły. Patrz cyrki z KE i TK. Bez żadnego powodu. Ach wróć był powód : obrona komunistów na stołkach. Ałł

              Komentarz


              • Tu nie chodziło o żaden PiS ani to czy się ktokolwiek pod tymi słowami podpisuje lub nie, tylko czystą logikę - skoro po drugiej stronie stoją jawni zdrajcy to po pierwszej... chyba można się domyślić, a wystarczyło napisać "pomiędzy nimi a zdrajcami". W sumie z mojej strony to tyle na temat, chyba więcej nie musimy w tej kwestii dyskutować.

               Komentarz


               • Skoro temat zszedł na śmigłowce to do poczytania trochę o Świdniku.

                Przychody PZL odkąd świdnickie zakłady trafiły do rodziny Leonardo wzrosły prawie czterokrotnie. Nie trzeba nic więcej dodawać - mówi Jacek Libucha, prezes PZL

                Komentarz

                Pracuję...
                X