Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polityka

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Faktyczne nowe koryto, tak jak z wodą i paroma innymi sprawami, typowy samograj do robienia kasy, wszystko będzie dłużej i drożej. a będzie wymagało zero inwencji i pomysłu ponieważ konkret i tak zrobią podwykonawcy a klientów będzie kilkunastu do obsłużenia.
  Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

  Komentarz


  • Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
   Hasło "Operator Narodowy" - gównoburza z gw czy faktyczny pomysł monopolu Państwa na rynku telekomów?
   Nic nowego

   Cyfryzacja KPRM pracuje nad rozwiązaniem, które ma zapewnić bezpieczną łączność dla instytucji państwowych. Informacje w opublikowanym dzisiaj na łamach Gazety Wyborczej artykule to nieprawda. (...)

   Operator Strategicznej Sieci Bezpieczeństwa będzie świadczył usługi telekomunikacyjne wyłącznie niektórym podmiotom administracji publicznej z wykorzystaniem bezpiecznej sieci telekomunikacyjnej precyzyjnie określonym w projekcie ustawie o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa.

   Przykładowo, podmioty te to ministerstwa, czy urzędy obsługujące organy wykonujące zadania na rzecz obronności, bezpieczeństwa państwa oraz bezpieczeństwa i porządku publicznego jak Policja.
   Całość: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/ga...bezpieczenstwa


   My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

   Komentarz


   • Jeden odkrywa kulinaria z Przylebska, drugi z Le Pen.
    "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
    „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta

     moze dlatego ze te umowy (pol miliona sztuk) zawierają klauzule abuzywne których nie można usunąć z umowy bez jej nieważności?

     Kurs franka to tylko trigger który wywołał ta awanturę, co nie zmienia faktu ze bank umieszczając klauzule abuzywne czyli niedozwolone oszukał osobę podpisująca taka umowę. Oszutwo to oszustwo.
     Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
     skoro nie podpisywali umów to brali ryzyko wyłącznie na siebie. Umowa ma to do siebie ze obliguje obie strony, a jeżeli jest wadliwa prawnie to należy ją rozwiązać lub naprawiać w miare możliwości prawnych z poszanowaniem powstałej szkody dla którejś ze stron.
     Tak więc są sądy, które to obecnie rozpatrują, w dużej części na korzyść frankowiczów i tam powinni się udać ze swoimi frankowymi przekrętami.

     Komentarz


     • Tynczasem w tym temacie dotąd nie przewinął się news sprzed dwóch dni...

      Francuski dziennik "Libération" opublikował kolejny artykuł o skandalu finansowego w instytucjach Unii Europejskiej z udziałem polityków Europejskiej Partii Ludowej. W ubiegłym tygodniu dziennik oskarżył przewodniczącego Europejskiego Trybunału Obrachunkowego Klausa-Heinera Lehna o defraudację środków publicznych. W dzisiejszym wydaniu francuska gazeta pisze o aferze z udziałem sędziów Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i Komisji Europejskiej.

      Dziennik "Libération" oskarżył o konflikt interesów i handel wpływami sędziów trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej - między innymi jego przewodniczącego sędziego Koena Lenaertsa] oraz ważnych unijnych urzędników związanych z Europejską Partią Ludową. W latach 2010-2018 mieli oni uczestniczyć w spotkaniach nielegalnie opłacanych z publicznych funduszy. Ich organizatorami mieli być Karel Pinxten - były audytor w Europejskim Trybunale Obrachunkowym, skazany niedawno za oszustwa finansowe, oraz brukselscy lobbyści.

      W spotkaniach brali udział między innymi - były szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, były wiceprzewodniczący komisji Jyrki Katainen czy Johannes Hahn, obecny komisarz do spraw budżetu i bliski współpracownik przewodniczącej komisji Ursuli Von der Leyen.

      "Libération" ujawnił również, że Komisja Europejska oraz władze kilku państw naciskały na Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych, aby nie prowadził śledztwa w tej sprawie. Ważne stanowiska w tym urzędzie objęli niedawno działacze związani z EPL - zauważył lewicowy dziennik[/b].

      Redaktor naczelny „Libération” nazwał sprawę "bardzo poważną" i stwierdził, że Europejska Partia Ludowa zbudowała "państwo w państwie" w Unii Europejskiej. Według dziennika rząd w Paryżu jest "zażenowany" aferą, która może negatywnie wpłynąć na rozpoczynającą się za miesiąc francuską prezydencję w Radzie Unii Europejskiej.
      https://www.polskieradio24.pl/5/1223...alu-finansowym

      Szok i niedowierzanie
      My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Hazardzista Zobacz posta
       Jeden odkrywa kulinaria z Przylebska, drugi z Le Pen.
       I co do do Le Pen, współpracy z hiszpańską partią VOX czy innymi w miarę konserwatywnymi frakcjami to słuszna koncepcja.
       przy zmianie władzy we Francji czy Hiszpanii nie będziemy już aż tak osamotnieni w UE.
       ​​​​​​

       Komentarz


       • Zamieszczone przez Alek Zobacz posta

        I co do do Le Pen [...] to słuszna koncepcja.

        ​​​​​​
        rubelki od Władzia też weźmiesz?
        "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
        „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

        Komentarz


        • Heh interesy z Wladkiem to robi pani Merkel.
         a Twoi wybrańcy z PełO jakoś dziwnie milczą na ten temat.

         Komentarz
         • Marine Le Pen, w przeciwieństwie do wielu polityków tworzących Europejską Partię Ludową albo europejską socjaldemokrację, nie pracuje w żadnej z rosyjskich spółek energetycznych - podkreślił wicerzecznik PiS Radosław Fogiel pytany o sympatie francuskiej polityk. (...)

          Również europoseł PiS Tomasz Poręba zauważył: koledzy Donalda Tuska, Leszka Millera, Włodzimierza Cimoszewicza, Radosława Sikorskiego "z grup politycznych, które współpracują z Platformą, z SLD w Parlamencie Europejski, mam tu na myśli pana byłego kanclerza Niemiec Gerharda Schroedera, byłego kanclerza Austrii (Wolfganga) Schuessela, mam na myśli byłego premiera Finlandii (Paavo) Lipponena, mam na myśli byłego premiera Francji (Francois) Fillona, mam wreszcie na myśli byłą minister spraw zagranicznych Austrii (Karin Kneissl) - wszyscy oni znaleźli zatrudnienie. Gdzie? W firmach współpracujących z Gazpromem i w firmach, które są bezpośrednio powiązane z (Władimirem) Putinem".
          https://wiadomosci.dziennik.pl/polit...aw-summit.html

          Warto też przypomnieć z 2008:

          "Nasz człowiek w Warszawie" - tak zatytułował informacje o wizycie Donalda Tuska w Moskwie rosyjski portal internetowy. Gazeta.ru zauważa, że po dłuższej przerwie to pierwsza wizyta polskiego polityka tej rangi w Rosji. A do omówienia są ważne sprawy - odblokowanie rozmów Rosja-Unia Europejska i amerykańska tarcza antyrakietowa w Polsce.

          https://wiadomosci.dziennik.pl/polit...warszawie.html

          Jakie były losy tarczy antyrakietowej? Jak tam Nord Stream?

          Polityka zagraniczna polskiego rządu zbiera fatalne recenzje. Nasi wschodni sąsiedzi nie mogą zrozumieć, dlaczego premier Tusk zdążył już być w Berlinie i Moskwie, a ciągle nie wyznaczył terminu wizyty w Kijowie – pisze Maja Narbutt, publicystka „Rzeczpospolitej”

          – Po raz pierwszy od czasu odzyskania przez Ukrainę niepodległości mamy wrażenie, że Polacy nie są z nami szczerzy. Wygląda na to, że gwałtownie zmieniacie swą politykę – mówi „Rzeczpospolitej” Leonid Krawczuk, pierwszy prezydent Ukrainy.

          – Nie chcę oceniać polskiej polityki zagranicznej – zastrzega jeden z najbardziej znanych polityków Europy Wschodniej Vytautas Landsbergis. – Powiem jedno: w polityce trzeba mieć wizję. Nie można żyć tylko dniem dzisiejszym i kalkulować, co w tej chwili się opłaca. Pragmatyzm łatwo staje się konformizmem i kończy fatalną Realpolitik. Nie zawsze trzeba wsłuchiwać się w głos europejskich stolic, tańczyć pod muzykę z Berlina.

          Polska traci pozycję regionalnego lidera. Rezygnuje z tego, co było jej siłą – mówi litewski politolog Vytautas Radżvilas

          – Polska polityka wschodnia zmieniła się całkowicie. Wygląda na to, że nowa ekipa postanowiła zniszczyć to, co robili poprzednicy – dodaje znany ukraiński pisarz Jurij Andruchowycz."
          https://www.rp.pl/swiat/art8298941-p...do-gory-nogami

          Życie zawsze samo mówi "sprawdzam"
          My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

          Komentarz


          • Jak działa sprawdzam to masz dobitnie pokazane przy zatwierdzaniu KPO, karach za Izbę czy Turów. Ale oczywiście możesz sobie tłumaczyć to realpolitik, wyjściem naprzód i co tam jeszcze chcesz. A tu i teraz jest kupa.

           A tu masz prawdziwą Le Pen:

           [...]na Ukrainie dokonano zamachu stanu, który obalił konstytucję. Z tego skorzystali mieszkańcy Krymu, którzy uważali się za Rosjan i chcieli być przyłączeni do Rosji, od kiedy rosyjski przywódca przekazał ich Ukrainie (chodzi o decyzję Nikity Chruszczowa z 1954 r.). Referendum zostało przeprowadzone w warunkach, których nikt nie podważa zarówno co do frekwencji, jak i wyników.
           Jej Front Narodowy współpracuje z Jedną Rosją i brała pożyczki na kampanie od rosyjskiego banku...
           Ostatnio edytowany przez Hazardzista; [ARG:4 UNDEFINED].
           "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
           „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

           Komentarz
           • Nie wiem, dlaczego skutki otwartej zdrady stanu przez polskojęzyczną ekspozyturę m.in. w instytucjach unijnych bym miał sobie czymkolwiek "tłumaczyć". Ja te mechanizmy bez specjalnego problemu rozumiem i opisuję od ponad dekady.

            http://foxx-news.blogspot.com/2008/0...html?q=od+sasa

            Wracając do tematu - był wątek rubelków, niemiaszków, UE oraz polityki w regionie z 2008 i poźniej. Dla porównania mamy 2021.

            25.06.2021

            Była propozycja Niemiec i Francji zorganizowania spotkania liderów UE-Rosja; ja i inni przywódcy, w tym państw bałtyckich uważamy, że byłoby to przedwczesne, że byłaby to swego rodzaju nagroda dla prezydenta Rosji - mówił w piątek w Brukseli premier Mateusz Morawiecki.
            https://europapnews.pap.pl/premier-m...a-prezydenta-0

            Twarde stanowisko UE wobec Rosji zawarte w konkluzjach posiedzenia Rady Europejskiej, to efekt działania Polski i krajów bałtyckich, które upokorzyły Niemcy i Francję - komentuje w piątek spotkanie unijnych przywódców w Brukseli portal Politico.
            https://forsal.pl/swiat/unia-europej...bec-rosji.html

            Rosyjskie MSZ oświadczyło w piątek, że Unia Europejska stała się "zakładniczką agresywnej mniejszości" po tym, gdy przywódcy państw UE nie zgodzili się na propozycję zorganizowania szczytu z prezydentem Rosji Władimirem Putinem - podała agencja RIA Nowosti. Kreml oświadczył, że ubolewa z powodu decyzji UE.
            https://forsal.pl/swiat/rosja/artyku...iejszosci.html

            19.11.2021

            Prasa: Łukaszenka się przeliczył; UE podatna na szantaż

            „Frankfurter Allgemeine Zeitung” krytykuje Angelę Merkel za rozmowę z Łukaszenką. Według „Sueddeutsche Zeitung“ UE musi już teraz wpłynąć na Polskę w sprawie sytuacji migrantów.
            https://www.dw.com/pl/prasa-%C5%82ukaszenka-si%C4%99-przeliczy%C5%82-ue-podatna-na-szanta%C5%BC/a-59874571

            29 listopada 2021

            Komisja Europejska przekazuje unijne pieniądze na pomoc migrantom na Białorusi poprzez organizację humanitarną kontrolowaną przez reżim Aleksandra Łukaszenki, który to wsparcie wykorzystuje w celach propagandowych - informują PAP źródła unijne. Polska apeluje w Brukseli, aby na Białoruś przekazywać żywność i lekarstwa, a nie pieniądze.
            https://www.gazetaprawna.pl/wiadomos...ukaszenka.html

            3 grudnia 2021

            „Pododdziały wojsk inżynieryjnych z Estonii i Wielkiej Brytanii są już w Polsce. Przed nimi spotkanie koordynacyjne z dowódcami Wojska Polskiego, a następnie rozpoczną realizację zadań na granicy polsko-białoruskiej” – poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych szef MON. „Dziękujemy za wsparcie!” – dodał.

            Przypomnijmy, że obecność żołnierzy estońskich i brytyjskich w Polsce ma związek z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej. Ich celem jest wsparcie ochrony wschodniej granicy Unii Europejskiej.

            W środę Biuro Bezpieczeństwa Narodowego przekazało informację o wydaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę postanowienia ws. pobytu komponentu Sił Zbrojnych Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz komponentu Sił Zbrojnych Republiki Estońskiej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

            Postanowienie zezwalające na obecność obcych wojsk obejmuje okres od dnia 2 grudnia 2021 r. do dnia 30 kwietnia 2022 r. Przy tym, siły Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej mogą liczyć do 155 żołnierzy i personelu cywilnego wraz z etatowym uzbrojeniem, wyposażeniem i środkami bojowymi oraz do 55 pojazdów, zaś Republiki Estońskiej - do 150 żołnierzy i personelu cywilnego wraz z etatowym uzbrojeniem, wyposażeniem i środkami bojowymi oraz do 60 pojazdów.
            https://polskatimes.pl/brytyjscy-i-e...ar/c1-15934807
            Ostatnio edytowany przez Foxx; [ARG:4 UNDEFINED].
            My ludzkie bydło, ludzki gnój, z suteren i poddaszy, my chcemy herb mieć swój, na zgubę wrogom naszym.

            Komentarz


            • Le Pen: Rosja będzie strażnikiem równowagi europejskiej.


             a Foxx dalej uprawia swoją ekwilibrystykę Idź dalej jak Zybertowicz: tak, to mniejsze zło iść pod ramie z przyjaciółmi Putina.

             Orban - ciągnie wegiel, gaz i biznes z Rosji na potęgę.
             Polska - rekordy zakupu węgla
             Merkel - jebana za to ze daje zarobić Rosji gazem, choć już tu dawno było pisane ze to Polska dała dupy nie godząc się na puszczenie NS przez nasz kraj.

             Spojrz na fakty, bo te twoje realpolitik i wychodzenie naprzód to śmiech na sali
             Ostatnio edytowany przez Hazardzista; [ARG:4 UNDEFINED].
             "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
             „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

             Komentarz


             • Dupy to ty dajesz regularnie jebana kurwo
              Lieber tot als rot!!

              Komentarz


              • Bo NS2 przechodzący przez nasz kraj czy nie - to w zasadzie koniec Ukrainy czyli państwa buforowego między Polską a Rosją. A to w interesie Polski nie jest na pewno.

               Komentarz


               • Trzeba wziąć pod uwagę iż stanowisko geopolityczne amerykańskiej administracji radykalnie zmieniło się po porażce Trumpa w zeszłorocznych wyborach. Wówczas nasi rządzący mieli kompletne przekonanie że cokolwiek się nie wydarzy dostaną pełne wsparcie zza oceanu, a nawet że sankcjami jakoś uda zdusić się niemieckie konsorcja, natomiast Polska dodatkowo będzie zaopatrywana w skroplony gaz amerykański, który notabene jest jeszcze droższy niż ostatnie rachunki wystawione dla PGNiG. OK, zawsze można zwiększyć dywersyfikację z różnych źródeł aby nieco zbić cenę jak zmniejszyć uzależnienie od jednego dostawcy, niezależnie czy to będzie Rosja czy USA.

                Komentarz

                Pracuję...
                X